Pozostawić przez pracodawcę w 2019: kto i na jakich warunkach można odpocząć na koszt organizacji

Federalna ustawa numer 113, która weszła w życie od stycznia 2019, uprawnia pracodawców, którzy płacą swoim pracownikom i opuszczają swoje rodziny, te koszty zmniejszyć podstawy opodatkowania. Aby to zrobić, dokonano zmian w art 255 i 270 Kodeksu Podatkowego. I zwrócić uwagę, płatne urlopy pracowników nie obowiązek, a mianowicie prawo, dobrej woli pracodawcy.

Zostaw powodu pracodawcy w roku 2019: kto i na jakich warunkach można odpocząć na koszt organizacji

W Rosji weszła w życie ustawę, na mocy której pracownicy mogą wyjechać na wakacje na koszt organizacji. „Rossijskaja Gazeta” przesłuchiwany o szczegółach prawa, wiceprzewodniczącego Centralnej Rady Turystyki i Wypoczynku Mikołaja Paltseva.

Nikołaj Iwanowicz, proszę wyjaśnić jeszcze raz to, co reszta przez pracodawcę ?

Nikolai Fingers: Federalna ustawa numer 113, która weszła w życie od stycznia 2019, uprawnia pracodawcy, którzy płacą swoim pracownikom i opuszczają swoje rodziny, te koszty zmniejszyć podstawy opodatkowania. Aby to zrobić, dokonano zmian w art 255 i 270 Kodeksu Podatkowego. I zwrócić uwagę, płatne urlopy pracowników nie obowiązek, a mianowicie prawo, dobrej woli pracodawcy.

Spójrzmy na to z punktu widzenia przepływu środków finansowych w firmie. Pracodawca skorzysta z wyników ich działalności, muszą płacić za podatek 20 proc. Teraz jest okazja, aby zmniejszyć ich zyski, przypisując koszt pozyskania organizację kuponów sanatoryjnych oraz kosztów podróży do miejsca leczenia uzdrowiskowego i powrót bezpośrednio do pracownika i członków jego rodziny w celu zwiększenia kosztów. Każdy księgowy wie, że dla dużych organizacji funduszu płac - jest przyzwoitą kwotę i alokacja kosztów do artykułu może znacząco obniżyć koszty płatności podatkowych.

I dlaczego firma powinna przynosić korzyści wszystkim pracownikom płatnego urlopu, to wszystkie te same koszty?

Nikolai Fingers: Ponieważ istnieje praktyka odpowiedzialności społecznej. Jeśli firma wdrożyła programy społeczne i kierownictwo jest zainteresowany w tym, że pracownicy byli zdrowi i ceniony swoją pracę, jeśli tylko dlatego, że ich szef nie tylko myśleć o wpływie siły roboczej, ale także rehabilitacji, programy związane z rehabilitacją i organizacji rekreacyjnej, jest logiczne.

Czytaj więcej:   Wiosna kapusty muchę: opis szkodnika i jego kontrola

Wielu pracodawców dać pracownikom bony w ramach pakietu socjalnego. A więc pracodawcy będą znacznie bardziej opłaca się kupić bony dla pracowników i ich rodzin w tym roku. Skorzystać z nowego prawa są wszystkie firmy, które płacą pensje i mają zysk.

Jako pracownik wiedział, czy ma szansę odpocząć przez pracodawcę?

Nikolai Fingers: Aby to zrobić, należy skontaktować się z pracodawcą. Także duże i społecznie zorientowanych organizacji może przepisać taką możliwość w umowie zbiorowej zawartej z pracownikami o pracę.
Aby ubiegać się o zakup biletów przez organizację jest już możliwe.

Według szacunków ekspertów, zwolnienie przez pracodawcę w 2019 roku mogą skorzystać z około 200 tysięcy Rosjan.

Na pracownika można spodziewać się zapłacić każdą kwotę, gdy opuszczają pracodawcy?

Nikolai Fingers: Wynosi ona 50 tysięcy rubli na wakacjach spędzonych w Rosji. Jak już wspomniano powyżej, pracodawca może zapłacić bilet nie tylko swoich pracowników, ale również członków jego rodziny - współmałżonka i dzieci poniżej 18 roku życia lub dzieci poniżej 24 lat, uczęszczających do szkoły w pełnym wymiarze czasu.

Moim zdaniem, na kwotę 50 tysięcy rubli na osobę - znaczny. I, na przykład, dla czteroosobowej rodziny mogą dostać 200 tys. To jest bardzo dobry. Jednakże, istnieje funkcja. Wynika to z faktu, że suma, którą można znaleźć pracodawcy w zakresie organizacji usług turystycznych, zabiegi lecznicze i wypoczynku w Rosji, świadczonych na podstawie umowy w sprawie realizacji produktów turystycznych, zawartej przez pracodawcę z touroperatora (biura podróży) na rzecz pracownika i członków jego rodziny, jest dochód w naturze. A więc, to jest opodatkowane według indywidualnej stawki podatku dochodowego w wysokości 13 procent. Ale jest znośna, biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu, po raz pierwszy możliwe jest, aby odpocząć na koszt przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej:   ogród ozdobny: klomby zaprojektować pomysły

Pracodawca musi przestrzegać limitu określonego na wysokości kosztów, jakie zostaną włączone w skład kosztów pracy na turputevku wraz z kosztami dobrowolnego prywatnego ubezpieczenia i utrzymania zdrowia pracownika. Wszystkie te koszty nie powinny przekroczyć sześć procent kwoty kosztów pracy.

Jestem pewien, że ustawa zwiększy odsetek społecznie odpowiedzialnych pracodawców w naszym kraju.

Kwota 50 tysięcy rubli, nie sądzisz trochę? Rosjanie i gdzie można odpocząć przez pracodawcę?

Nikolai Fingers: Eksperci obliczyli, że średni koszt zorganizowaną wycieczkę Rosji dla jednej osoby wynosi 40 tysięcy rubli. Na 50.000, można także zrelaksować się i zregenerować siły w sanatorium, to jest łatwe do spełnienia tej kwoty w niskim sezonie, gdy wielu rosyjskich ośrodków dają dobre zniżki. W tym przypadku osoba ta będzie miała okazję zjeść co najmniej trzy razy dziennie, coraz zabiegi spa, oddychać świeżym, górskim powietrzem lub morze. Moim zdaniem, to jest w porządku.

Ogólnie rzecz biorąc, prawo stanowi, że pracownik przedsiębiorstwa mogą otrzymać pakiet urlop, zabiegi spa czy podróż do dowolnego miejsca w kraju. I naprawdę, jaki rodzaj produktu będą tworzyć i touroperatorzy oferują swoim klientom - jest całkowicie zależne od popytu.

Ale nie zapominajcie, że możemy mówić o stosunkowo niedrogich weekendowe wycieczki, które nie mogą sobie pozwolić nawet na niewielką ilość zysków i funduszu płac.

Jakie dokumenty należy sformalizować pracownika do otrzymania wynagrodzenia za urlop?

Nikolai Fingers : W rzeczywistości, od pracownika nie wymaga żadnych dokumentów. No chyba, że te niezbędne dla standardowego rezerwacji wycieczki - dla dorosłych paszport i akt urodzenia dla dziecka poniżej 14 lat. A jeśli pracownik idzie ze swoją rodziną, trzeba będzie dostarczyć pracodawcy z dowodem pokrewieństwa, np aktu małżeństwa i zapis aktu urodzenia dziecka.

Czytaj więcej:   Jak zrobić własnymi rękami piaskownicy z pokrywą i inne pomysły dla dzieci z piasku gry

Każda organizacja może mieć swoje własne zasady i niuanse związane z wewnętrznych rejestrów rezerwacji wycieczki lub o wydanie zezwolenia na funkcjonariusza.

Teraz czekamy na kilka ogólnych wytycznych dotyczących instytucji finansowych, aby usunąć szereg problemów technicznych.

Istnieją ograniczenia dotyczące kategorii pracowników, którzy są uprawnieni do rekompensaty za urlop?

Nikolai Fingers: Pracodawca ma prawo do biletu Nagroda dla każdego pracownika organizacji. Z tej okazji, w prawie nie ma żadnych ograniczeń.

Ogólnie rzecz biorąc, chciałbym zauważyć, że prawo staje się w rzeczywistości, niezawodnego instrument wsparcia państwowego dla rozwoju turystyki społecznej w kraju. To daje dodatkowe możliwości, aby zrealizować swoje prawo obywateli pracujących na odpoczynek. Takie prawo czekał długo, więc jego przyjęcie doprowadziło do akceptacji ogółu społeczeństwa, a zainteresowanie jego praktycznego stosowania przez szefów przedsiębiorstw i organizacji.

Prawo jest również ważne z punktu widzenia pobrać nasze kurorty sezonem. Będą mieć dodatkowe środki, aby aktualizować materiały i bazę techniczną w ośrodku pójdzie coraz więcej ludzi będzie na ogół rozwijać nasze kurorty.

wizytówka

Nikolai Finger, wiceprezes holdingu „Centralna Rada Turystyki i Wypoczynku” (TSSTE). W przeszłości pełnił funkcję burmistrza miasta Stawropol, Pierwszy Zastępca gubernatora Terytorium Stawropol, był odpowiedzialny za blokiem społecznej w administracji regionalnej. Otrzymał liczne nagrody za rozwój turystyki zdrowotnej w regionie kaukaskiej Mineral Waters.

Nikolay palce wraz z przewodniczącym Komisji Rady Społecznej polityki Federacji Valery Riazaniu, prezes „Centralną Radę Turystyki i Wypoczynku” Victor Pugievym i rektor Turystyki Międzynarodowej Akademii Rosyjskiej (Riat) Evgeny Trofimov aktywnie promuje ideę turystyki socjalnej oraz możliwość zrobienia tak po przyszła ustawa w życie ,

3 stycznia 2019 Nikolay Ivanovich 70 lat.

„Rossijskaja Gazeta” redakcja przyłącza się do gratulacji i życzy Nikołaj Iwanowicz kaukaska długowieczność i sukces!

rg.ru

źródło

 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *