W przeciwieństwie do systemu operacyjnego Windows 10

W przypadku komputerów stacjonarnych i notebooków, nowy system operacyjny Windows 10 został wydany w kilku wersjach. Dla użytkowników natychmiast stają się dostępne w wersji Pro i Home, inne są przeznaczone do stosowania korporacyjnej (Enterprise) i edukacji (edukacja).

Jeśli chodzi o wygląd, to jest taki sam dla wszystkich wersji: Back menu Start, które połączone elementy zarówno 7 i 8 OS. Making stała się bardziej stylowy niż z Windows 7. Ponadto, nie było to wirtualny asystent Cortana.

System Windows 10 Pro i HomeDla zwykłych użytkowników dostępnej aktualizacji systemu Windows 10 Home i Pro, a wiele pytań nasuwa się w tym zakresie. Jaki system wybrać do zainstalowania na komputerze?

System Windows 10 Home

Różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami można zauważyć, nie każdy użytkownik. wersja Home jest standardowy i nadaje się do użytku domowego. Że zostanie on zainstalowany na większości sprzedawanych urządzeń.

Nowe funkcje systemu Windows 10 Home:

 • Okna Witam - nowy sposób przeprowadzania uwierzytelniania. Obejmuje ona zdolność do odblokowania komputera przy linii papilarnych, tęczówki lub parametrów twarzy. Zgodnie z planem przez deweloperów planuje się, że nowa funkcja pozwoli niezawodnie chronić dane użytkownika.
 • Hiberboot i InstaGo. Funkcje te zapewniają szybki powrót do zdrowia z trybu uśpienia i przyspieszenia rozruchu systemu.
 • Microsoft Edge - nowa przeglądarka, która zastępuje znaną Internet Explorer. Po upadku starej wersji przeglądarki, firma zdecydowała, że ​​nie jest już możliwe do skorygowania i całkowicie zastąpił go zupełnie nowy.
 • Wirtualne pulpity. Ta funkcja nie była w żadnym z poprzednich wersjach systemu Windows, użytkownik może teraz korzystać z dowolnej liczby komputerów stacjonarnych na tym samym urządzeniu.

Ale nie wszystkie innowacje są pozytywne oceny. Minus 10 Windows Home że użytkownik wybrać odpowiedni wybór w procesach modernizacyjnych.

Czytaj więcej:   Jakie dokumenty są potrzebne rysunek SPOŁECZNYCH stypendia

System Windows 10 Pro

Innowacje, które pojawiły się w systemie Windows 10 Home jest w wersji profesjonalnej. Ale użytkownicy Windows 10 Pro są dużo większe możliwości w wyborze aktualizacje i pracują w różnych sieciach. Opcja ta może być również używany jako dom, ale główny nacisk położony jest na właścicieli małych firm: wzmocniona ochrona danych, zestaw funkcji do przetwarzania i pracy z dokumentami, i tak dalej.

System Windows 10 Pro różni się od Enterprise w pewnym momencie, ale w ogóle nadaje się do prowadzenia nie tylko małe, ale także średnie przedsiębiorstwa.

Mówiąc o aktualizacjach, to użytkownik będzie mógł otrzymać nie tylko standard aktualizacji, ale nowy program i systemów zabezpieczeń, które skupiają się na działalności. Ponadto, w systemie Windows 10 Pro, można dostosować rodzaj zainstalowanych aktualizacji, zarządzania indywidualne harmonogramy lub nawet je porzucić.

Jako profesjonalna wersja jest jeszcze przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, to większe bezpieczeństwo danych, w tym tych, którzy są w chmurze.

W systemie Windows 10 Pro i HomeJeśli porównać system Windows 10 Pro z Windows 10 Home, ma następujące zalety:

 • obsługiwać różne urządzenia i zaawansowane zarządzanie;
 • Metody szyfrowania w przekazywaniu sieciach korporacyjnych;
 • szersza lista standardów sieciowych;
 • zdalne zarządzanie, dostęp do drukarek biurowych i udostępnionych dokumentów;
 • Praca z obłoku;
 • jeśli to konieczne, za niewielką opłatą można uaktualnić tej wersji do przedsiębiorstwa;
 • Group Policy Management.

Wszystkie powyższe dysponuje przeciętny użytkownik nie jest bardzo potrzebne i ogólnie uproszczenie prowadzenia działalności gospodarczej jako związane z pracą z dokumentami. W zasadzie, obecność specjalistycznego oprogramowania i prawidłowego używania, wersja Pro może rozwiązać problemy dla dużych przedsiębiorstw, przynajmniej dla niego, i jest tam oddzielny zespół - Enterprise.

W ogóle, w wersji Pro Home Basic, że składniki są takie same, z tą tylko różnicą dla narzędzi roboczych.

Jeśli przeciętny użytkownik nie potrzebuje komponentu biznesowe, wydanie domu poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami. Ale również profesjonalny wersja nadaje się również do domu.

Czytaj więcej:   Jak dodać witryny w Google

Jeśli chodzi o cenę, a obie wersje to łagodnie nie jest demokratyczna. Istnieją dwa sposoby na zakup - lub zaktualizować istniejące lub pobrać z oficjalnej strony obrazu systemu. Wersja do którego uaktualniony system zależy od zainstalowanego systemu operacyjnego.

Wersja do którego zmodernizowane Windows 7Ale wkrótce termin wolnych Windows Update nad i jeszcze do niego dostać. Nawiasem mówiąc, jeśli użytkownik ma stary system wyszukiwania korporacyjnego, aby skorzystać z bezpłatnego uaktualnienia nie będą działać.

Podobne wpisy:

 • Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami systemu Windows 10, a który z nich jest lepszyRóżnice pomiędzy poszczególnymi wersjami systemu Windows 10, a który z nich jest lepszy
 • Wersja systemu Windows 7 i jak różnią się one od siebieWersja systemu Windows 7 i jak różnią się one od siebie
 • Przegląd systemu operacyjnego Windows 10Przegląd systemu operacyjnego Windows 10

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *