Dekorowanie bocznicy dom własnymi rękami

\
\
\

Dekorowanie bocznicy domu jest zarówno dekoracyjne i budowlane komponent, a elementem, który może znacznie zmniejszyć straty ciepła. Jednocześnie, w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi, siding jest bardzo tani, a jego żywotność sięga około 50 lat, a to ze względu na dużą popularność tego materiału.

\

Koszt prac instalacyjnych na dekorację bocznicy z własnych rąk w domu , mieć co najmniej 50 {7ec9b61b3654abcf6cedea5ff4ccfeefe903401638fa629cbb63810bfde473a0} pieniądze wydane na wszystkich niezbędnych materiałów, więc dobrą alternatywą, umożliwiając znaczne oszczędności mogą służyć jako bocznicy dekoracji domu własnymi rękami . Procedura ta nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, i to jest całkiem możliwe ręce laik.

\

Narzędzie do wykończenia domu siding

\

potrzebne będą następujące narzędzia do wdrożenia planowane:

\
\

Narzędzie do wykańczania bocznicy

\

1. śrubokręta;

\

2. dziurkacza;

\

3. Guma młotka (Mallet);

\
\
\

4. Szczoteczka z miękkiej szczeciny;

\

5. ruletki;

\

6. Długi grabie;

\

7. Znacznik;

\
\

8. Poziom;

\

9. Narzędzia tnące siding i profil budynek.

\

rodzaje bocznicy

\

Aby rozwiązać niż urządzić dom z zewnątrz, należy najpierw dowiedzieć się, jakie są rodzaje bocznicy , w jakiej kolejności ma zastosowanie każdego z nich.

\

Rodzaje bocznicy do dekoracji domu

\

Przeznaczyć bocznicy kilka rodzajów:

\
\
\

  \

 1. Vinyl - najbardziej popularny typ . Stosowany do końca elewacji domów i składa się z warstwy wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzna warstwa ma funkcję zapobiegania geometrii istotnej zmiany i wygląd ma właściwości ochronne, zamykając niekorzystnego wpływu czynników środowiskowych i jest „powierzchnia” w budynku.
 2. \

 3. Bocznica grunt stosowane do wykończenia górnej części fundamentu (cokół), wystającą powyżej poziomu gruntu . Wykonana jest z tych samych składników jak winyl, ale jest bardziej trwały.
 4. \

\

Zewnętrznie zmielony siding często imituje powierzchnię materiałów takich jak cegła, kamień naturalny, drewno i przymocowany do dolnej części budynku, atrakcyjny wygląd, a także usuwa wszystkie pytania, co do ozdobienia domu piwnicy

\

  \

 1. Siding metalowy stosowany jest głównie w budowę magazynów, budynków przemysłowych i produkcyjnych . Jest on podzielony na stali i aluminium.
 2. \

 3. Cement bocznica ma zastosowanie w obszarach o wysokich wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i prawie nigdy nie jest stosowany w dekoracji budynków mieszkalnych .
 4. \

\

Po wybraniu odpowiedniego materiału należy również zdecydować się na jego zewnętrznej fakturze i kolorze. Na obecnym rynku oferuje szeroki kolory i tekstury siding, począwszy od „pod drzewem” rozwiązań klasycznych odcieniach beżu i szarości, więc odebrać materiał dla każdego projektu domu będzie bezproblemowe.

\

materiały potrzebne

\

To musi produkować szczegółowy renderowania ilości zakupionych płyt, a także listwy wsparcia na podstawie obszaru i wielkości wykończenia powierzchni. Idealnym rozwiązaniem byłoby tu zakupu saydingovyh paneli nieznacznie przekraczające długość (nie więcej niż 10 cm), szerokość każdej ściany domu.

\

Spowoduje to zmniejszenie do minimum odpadów użytych materiałów. Jednakże, w oparciu o fakt, że obecność pożądanej wielkości nie zawsze jest to przypadek, można wykonać dowolną standardowej długości paneli.

\
\

Wskazówka! Materiał musi być zakupiony z marginesem pięć - dziesięć procent. Jest to konieczne, ponieważ trudno jest częściej kupować następnie zakończyć tę samą konsystencję i kolor.

\

Po podjęciu decyzji o tym, co się zakończyć fundament i elewacji domu, wykonane powierzchnie montażowe, a także uwzględniać zapas około 10 {7ec9b61b3654abcf6cedea5ff4ccfeefe903401638fa629cbb63810bfde473a0} ogólnej liczby taśm wymaganych do obliczenia liczby wsporników skrupulatnego plac renderowania.

\

Układ połączeń z komponentów bocznicy na dom

\

Wyroby pomocnicze obejmują:

\

  \

 • rozpoczęcia i zakończenia taśmy odpowiednio rozpoczyna się i kończy się montaż głównego okładziny deski;
 • \

 • rogi, są stałe w narożach domu i ukryć ekstremalną stronie głównej desek;
 • \

 • J-listwy wykorzystywane w celach brzegów (na obwodzie szyb, ścian szczytowych, elementów wykończeniowych, itp);
 • \

 • H moldingovy profil łączący do łączenia podstawowych krótkie wypusty.
 • \

\

Wskazówka! Dokładne wyliczenie niezbędnych części i akcesoriów do dekoracji domu bocznicy , to lepiej zgodzić się z paneli sprzedawców saydingovyh.

\
\
\

Konieczne jest również, aby zaopatrzyć i zużyciu materiałów, takich jak aluminium i ocynkowana klastrów o średnicy 0,9-1 cm, a długość osłony nie mniej niż 3 cm, albo w przybliżeniu te same śruby.

\

Przygotowanie do instalacji

\

Następnie z powierzchni ścian domu tymczasowo zdemontować wszystkie elementy zakłócające: przedmioty dekoracyjne, oświetlenie, ramy okienne, daszki progi, itp, oraz, jeśli to konieczne, w niektórych miejscach, usunąć stary tynk. Powinny pozostać wolne od ciał obcych płaskiej powierzchni.

\

Domy skrzynie drewniane belki pod osłoną bocznicy

\

Ważną częścią składową procesu wykończenia bocznicy domu jest skrzynka, do której wszystkie elementy są przymocowane bezpośrednio systemu bocznicy. Oprócz roli ramy płatwie może służyć jako wspornik dla dodatkowej izolacji i promowania krzywą KOREKCJA początkowo wyrównane do tynkowania ścian.

\
Tip! Ustawienie skrzyni, powinna koncentrować się na poziomie czytania i pionu, a nie na ścianach i podłodze budynku, ponieważ mogą one być nierówna. \

W tym celu często wykorzystują niski koszt suchej belkami (wilgotność 13-15}) {7ec9b61b3654abcf6cedea5ff4ccfeefe903401638fa629cbb63810bfde473a0 przekrój 50 wynosi 30 mm. Tablice z gwoździom zakończeniu wszystkich części ścian w pozycji pionowej, szeroki bok drewna do ściany i poruszać się między prętami 40-50 cm i są zamontowane na rogach, wykończenie domu i cokołu.

\
\

Proces technologia wykończenia domu siding

\

Po zainstalowaniu łaty i ewentualnie układania izolacji, to rozpoczyna proces wykończenia bocznicy.

\

  \

 • Pierwszym krokiem w narożach budynku jest podłączony obszar saydingovy i gdzie trzeba - J i łączenie pasków H-profil.
 • \

 • Następnie na obwodzie podstawy w domu jest dołączony panel początkowej w odległości nie większej niż 5 cm. od poziomu gruntu.
 • \

 • Ponadto, w górnym rowku dodaje pierwszą główną okładziny ścian panelowych. Centrala nie powinna być znacznie podciągnąć, należy delikatnie pociągnąć aż do zatrzaśnięcia, co oznacza bezpieczne połączenie z panelu startowego. \

  Ustawienie pierwszego panelu siding schemat zwykłego
 • \

 • Następnie w podobny sposób, jeden po drugim, z dołu do góry pozostaje połączona z płyt okładzinowych, napędzany w taki sposób, że ich pozycja w narożnikach nie byli gęstym i z odstępem 5-10 mm z każdej strony.
 • \

\

funkcje montażowe

\

Ten ostatni punkt jest z instalacji w celu zapobiegania deformacji materiału podczas jego rozszerzania lub kurczenia się pod wpływem wysokich i niskich temperaturach sezonowych. W tym samym celu są zamontowane do płyty poszycia bez dokruchivaya śruby (nie w pełni do wbijania gwoździa) 1-1,5 mm do zakończenia sprzęgania z twardych i wkręcając ją dokładnie wycentrowany SIEDZENIA montażowy 90 °.

\

CECHY saydingovoy konstrukcja nośna

\

To mocowanie pozwala saydingovoy zaprojektować mały „spacer”, który jest regulowany przez wszystkich producentów siding winylowy.

\

Koniec trymowania czapkę z wykończeniem ręce instalowania panelu.

\
\
\

montaż elewacji

\

Montaż elewacji budynku rozpoczyna się również z mocowania panelu wyjściową wzdłuż obwodu budynku, ale bardzo blisko do panelu mety już zainstalowany projekt piwnicy saydingovoy. Następnie wszystko dzieje się dokładnie tak, jak w wykończenia cokołu.

\

Ale mimo to fasada kończąc trudniejsze i bardziej czasochłonne, ponieważ gdy samo wyregulować i naprawić panel w górnej części elewacji, zwłaszcza jeśli dom 2-piętrowy, bardzo trudne.

\

Wskazówka! Ułatwić proces wykończenia warstwy wierzchniej pomoże obecność rusztowania, ponieważ podnieść i dostać części końcowe panel 6-metrowy w rowkach ciągu, podczas gdy w tym samym czasie na schodach, prawie niemożliwe.

\

kończąc szczyty

\

Szczególną uwagę należy kończąc Gables. Tutaj, oprócz wysokości, istnieje trudność w montażu paneli, ponieważ przednia - to często trójkątna część fasady, co oznacza, że ​​każda krawędź panelu powinna mieć odpowiedni skos, a tym samym ustalenie musi spełniać wymagane prześwity.

\
\

Wskazówka! Najlepszym wyjściem byłoby dopasowanie elementów do pożądanego kształtu i wielkości, na miejscu, ponieważ najmniejsze krzywizna przyczółkiem pierwotnego wzoru może doprowadzić do tego, że wcześniej przygotowane paski prostu nie mieszczą i nie będą widoczne.  

\

Koniec pracy

\

Po zakończeniu prac montażowych na dekorację bocznicy domu, powinno być dołączone do swoich dawnych miejsc wszystkie zdemontowane elementy elewacji.

\

Pracować na własny dekoracji bocznicy domu zakończona.

\

Zdjęcia z domu, obszyta bocznicy

\

\
\
\

wniosek

\

1. Na dzisiejszym rynku istnieje tak wielu producentów bocznicy , a każdy z nich jest gotów zaoferować klientom szeroki wybór produktów na każdy gust i każdą kieszeń.

\

2. Jeśli chcesz, aby dokonać napraw w swoich domach własnymi rękami, nadać mu niepowtarzalny, oryginalny, nowoczesny wygląd, rozwiązaniem tego problemu może być siding.

\

3. Siding - dzisiaj jest to najbardziej przystępne, najwygodniejszy, najbardziej praktycznym i najbardziej wytrzymały materiał do dekoracji swojego domu.

\

4. Siding ma najlepsze cechy, które są niezbędne dla komfortu, ciepła i bezpieczeństwa w domu.

\
\

5. siding   mróz i „nie boi” różnice temperatur, które są typowe dla naszego warunki atmosferyczne, odporność na wilgotność i nie będzie podtrzymywać spalanie.

\

 

\

źródło

\
\

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   wrzucony do Windows Internet 7

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *