jesień kompostowanie

Jednym z najczęstszych i przystępnej nawóz do ogrodu jest kompost - podłoże, pochodzące z upraw organicznych odpadów i blaty. W rzeczywistości, to jest wolny, ale w celu jej przygotowania, wymagany czas i wysiłek.
Zrobić kompost z rąk i każdy może, dlatego, że każde gospodarstwo domowe daje dużo odpadów organicznych, w każdym ogrodzie jest zawsze możliwe do zbierania dużych ilości liści i chwastów, które będą wykorzystywane w procesach technologicznych. Właściciele racjonalne wykorzystanie wszystkich środków kompostowania, coraz naturalny nawóz organiczny, bogate w niezbędne dla dobrych elementów wzrostu roślin.

jesień kompostowanie

Na jesieni kompost najlepiej leżał w studni , a nie w pęczek . Umożliwia to, aby wspierać proces rozkładu materii organicznej w okresie zimowym, gdyż dół kompost nie zamarznie więc w stercie kompostu , nawet jeżeli ta ostatnia jest dość dobrze izolowane.
Kompostownia stosując liczne materiały pozostałe po zbiorach, a także śmieci, skoszonej trawy, opadłych liści, stare siano, słoma, torf.
Kompost stosu warstw, na przemian aktywnych składników (śmieci, liście kapusty, skoszonej trawy) z warstwami starych liści, siana, słomy. Włączenie liście, siano, słoma zapewnia dobre otwory napowietrzające.
Jeśli ustawiony jest na wgłębienie jest zbyt gruby soczyste i miękkiego materiału, jest bardzo gęstej osadza utrudniają dostęp powietrza, które tłumią aktywność mikroorganizmów. Naprzemienne warstwy dostarcza powietrza niezbędnego do wnikania luz.
Zima pit uzupełniany głównie odpady kuchenne, więc do wykonania przemienności warstw powinien zawsze mieć na siano, słoma lub ręcznie liści padłych na cienką warstwę na górze odpadów świeżego.

Standardowe kompost dół jest wykopano około 2 m, szerokości 1 m i 0,5 m głębokości. Nie ma potrzeby, aby go zbyt głęboko do procesu wycofywania próchnicy nie jest trudne. Dno i boki dół nie muszą obejmować, aby nie zakłócać penetrację dżdżownic. Głównym warunkiem powstawania kompostu - ustanowienie i utrzymanie określonego poziomu wilgotności, iw tym celu jest regularne podlewanie podlewaniem. W celu pobudzenia zawiera wentylacyjne są okresowo miesza kij lub widełek. Powyżej projekt może kopać polietylenu do tworzenia efektu cieplarnianego. Na życzenie części powierzchni właściciela desce zamykane wysokość 30-50 cm lub powyżej. Standardowe pit kompost będzie wygodny w użyciu, jeśli proces kompostowania dodatkowo przyspieszyć działanie specyficznych mikroorganizmów. W tym celu, różne środki są zwolnione, którego działanie jest wzmacniane w ciepłym środowisku wilgotnym i mikroorganizmów zacząć podawanie zawartości wgłębień, tworząc kompost.
Czytaj więcej:   Pozostawić przez pracodawcę w 2019: kto i na jakich warunkach można odpocząć na koszt organizacji

Innym ważnym składnikiem dołu kompostu - stary ziemia ogrodowa, które są konieczne do rozkładu substancji organicznych mikroorganizmów. Należy zaopatrzyć się na zimę z kilkoma wiadrami gleby i posypać go każdy nowy kawałek odpadów kuchennych.
Największa ilość ciepła stanowi nawóz, zwłaszcza koni. Dlatego, jeśli to możliwe, dobrze jest dodać nawóz do dołu kompostu, nawet w zimie.
Na pokrycie pit kompostu śniegu za pomocą sklejki z uchwytami. Po bokach dołu ocieplony z bele siana i słomy. Dzięki takim środkom, nawet przy bardzo silnych mrozów wewnątrz ciepła dobrze zachować.
Na wiosnę, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, proces rozkładu jest aktywny i dojrzewania kompostu szybko. W celu dalszej intensyfikacji aktywność mikroorganizmów w kompost metalu otworów pręta, w którym gorąca woda przelewa się.

Główne cechy układu pit kompostu

Najpierw trzeba zrozumieć położenie pit kompostu, ponieważ istnieje szereg wymagań:

Oto podstawowe wymagania dotyczące rozmieszczenia systemu
  • Do źródła wody pitnej lub stawu powinna wynosić co najmniej 30 metrów. Jednocześnie należy pit nie umieszczone na podwyższeniu do fallout z niej nie spływał do studni;
  • Aby nieprzyjemny zapach nie przeszkadza i sąsiadów, lepszą strukturę pozycjonowania w dalekim rogu strony. Nie jest konieczne, aby umieścić go w pobliżu drogi;
  • Pit kompost nie może być umieszczony w słonecznym miejscu. Powinien on być w cieniu lub półcień poprawić elementy proces pereprevaniya.

Z tygodnika „Ogrodnik” Źródło

Film: Jak zrobić kompost - Kompost pit

Wideo: EM kompost jesienią

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *