OS od Google Fuchsia widziałem screeny

Chociaż nowy system operacyjny Fuksja jest w fazie rozwoju, ale to nie przeszkadza nam, aby pierwsze spojrzenie na jego struktury i funkcjonalności.

W sierpniu odnotowano, że Google pracuje nad nową Fuchsia systemu operacyjnego. Teraz, w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, które ujawniają interfejs przyszłej platformy.

W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych, takich jak Google Android i Chrome, fuksja Magenta wykorzystuje jądro, a nie Linux. Jeśli wierzymy w dokumentacji projektowej, platforma jest przeznaczona „dla nowoczesnych telefonów i komputerów osobistych z szybszych procesorów, nietrywialnych ilości pamięci RAM oraz dowolnych urządzeń peryferyjnych, które wykonują obliczenia.”

Google fuksja

Aplikacje i interfejs systemu Magenta napisane przy użyciu SDK Flutter przez Google, który został pierwotnie zaprojektowany do tworzenia aplikacji wieloplatformowych dla iOS i Androida. Dart używa własnego języka programowania. System GUI o nazwie kodowej Armadillo. Zasobów Ars Technica skompilować kod źródłowy w Android SDK, co pozwala nam spojrzeć na projekt przyszłego systemu.

Ekran główny jest wykonany w postaci listy z wizerunkiem wskaźnika profilu, a czas ładowania akumulatora w centrum. Kiedy klikniesz na awatara, menu Szybkie ustawienia na auto-obracanie Przełączniki, tryb samolotowy, „Nie przeszkadzać” tryb, i tak dalej. D.

Google fuksja

Powyżej jest „Historia”. Ten element jest opisany w dokumentacji jako „zestaw aplikacji, które pracują, aby osiągnąć cele użytkownika.” Przypomina wielozadaniowej menu w Androidzie. Użytkownicy mogą również połączyć historie w „klastrach”.

Google fuksja

Przeciągnij kartę z jednej aplikacji do drugiej, można poziomo lub pionowo uruchomić ekran dzielony. Więc można jednocześnie otworzyć dwa lub więcej aplikacji.

Google fuksja

Pod wizerunkiem profilu jest pasek wyszukiwania i porady, przypominający Google Now. Dokumentacja nie wskazuje zasadę działania elementu interfejsu, może on będzie analogiczna do wyrzutni.

Czytaj więcej:   Renowacja Oasis gejzer

Należy pamiętać, że wszystko to może się zmienić jako interfejs Armadillo (jak z resztą systemu operacyjnego OS fuksja) jest nadal w fazie intensywnego rozwoju. Trudno też sądzić o planach Google dla nowej platformy, czy to w Internecie urządzeń rzeczy lub produktów podstawowych będzie, a może i zastąpi wszystkie Android?

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *