Przegląd automatycznych systemów nawadniających i montaż niuanse

Ogród - idealne miejsce na relaks. Piękno natury, świeże powietrze, cisza i spokój jest pobierana nas energią, daje siłę na nadchodzący tydzień. Jednak, aby ogród był kwitnący i zadowolony przepych barw, jego właściciel musi ciężko pracować. Wśród codziennych zmartwień - podlewanie ogrodu i trawnika. Niektóre wykorzystywane do tego węża przeznaczenia, podlewanie inni, ci, którzy nie mają możliwości bycia w kraju codziennie, prosząc o pomoc sąsiadów, krewnych lub wynajętych pomocników. Ale są też tacy, którzy decydują się raz na zawsze zapomnieć o tym, że ogród powinien być podlewane. Mają wsparcie od strony wykonany automatyczny system nawadniania.

Spis treści artykułu

 • recenzja wideo zraszacze do podlewania automatycznego
 • Podlewanie Schedule
 • Automatyczny system nawadniania: projektowanie i zainstalować samodzielnie
  • instrukcja wideo o organizacji obszaru automatycznego nawadniania
  • Etap 1: narysować część obwodu i linii nawadniających
  • Etap 2: określanie przepustowości systemu wodnego
  • Krok 3: odebrać sprzęt
  •  Etap 4: Instalacja systemu - krok po kroku

recenzja wideo zraszacze do podlewania automatycznego

Podlewanie Schedule

Zaprojektowany z myślą o Twoich rękach automatyczny system nawadniania - zestaw narzędzi, które zapewnia skuteczną powierzchnię nawadniania w regularnych odstępach czasu, w określonym czasie na podstawie warunków pogodowych. Montaż cud-system wymaga pewnej ilości czasu, wysiłku i pieniędzy, ale inwestycja jest warta.

W ogrodzie będzie raj z automatycznym systemem nawadniania

Poprzez regularne podlewanie ogrodu zachwyci Cię, czy idą codziennie lub kilka razy w miesiącu. Ponadto, automatyczne podlewanie ogrodu oszczędność wody i energii elektrycznej, wilgoć nasyca ziemię o ile jest to wymagane przez zakład jest wyłączony w deszczu, zapewnia komfortowe warunki dla wzrostu i rozwoju upraw ogrodniczych.

Można zaprogramować system nawadniania na dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok, a jeśli to konieczne, dokonać korekty za pośrednictwem telefonu lub Internetu. Korzystanie z dodatkowych bloków można rozpuścić w wodzie i uzupełnić do karmienia i nawóz, lub użyć regularnego podlewania z wężem i konewka. System nie wymaga obecności osoby oraz specjalnej konserwacji.

Czytaj więcej:   kurs wymiany rubla na Nowy Rok: najbardziej prawdopodobne opcje dla zachowania kursu rubla do końca roku

Wszystko co jest potrzebne po instalacji - to w wolnym czasie do przetestowania zraszacze razie potrzeby oczyścić je, jeśli to konieczne, zmień sektora nawadniania, a jesienią, aby oczyścić system sprężarki iw ten sposób przygotować go do zimy.

System inteligentnego będzie podlewania ogrodu w czasie

Ci, którzy myślą o tym, aby podlewanie automatyczne, zwracając pierwszy wyspecjalizowanej firmie. Inżynierowie projektu, oszukany koszt sprzętu i prac instalacyjnych i czynią cenę werdykt. Średnio automatycznych kosztów strefy podlewanie od 4000 rubli za sto metrów kwadratowych. Dla wielu kierowców wydać tyle pieniędzy na podlewanie - luksus. Jednak sen, że deszcz był na planie ogrodu, wszystko jedno staje się umiejętne ogrodnicy rzeczywistością.

Automatyczny system nawadniania: projektowanie i zainstalować samodzielnie

instrukcja wideo o organizacji obszaru automatycznego nawadniania

Etap 1: narysować część obwodu i linii nawadniających

Dla prawidłowego montażu, a ponadto działanie systemu trzeba szczegółowy schemat automatycznego podlewania. Można go zamówić z ekspertami, a można to zrobić samemu. Aby skompilować projekt trzeba narysować plan zagospodarowania w skali 1: 100, czyli 1 cm powinna być równa 1 m Należy określić lokalizację domu, budynki gospodarcze budynki gospodarcze, tarasy, altany, pergole, a także umiejscowienie kultury trawników i ogrodów drzew owocowych. , krzewy, klomby, łóżka, łóżka z warzyw, owoców i tym podobnych. d.

Jest to bardzo ważne!
Każda roślina wymaga własnego źródła wilgoci, jej nadmiar prowadzi do śmierci kultury. W kolorze czerwonym na planie powinny wskazać miejsce poboru wody.

Projekt systemu siebie podlewanie automatyczne

wariant optymalny, gdy woda źródło znajduje się w środkowej części. W tym przypadku, długość kanałów irygacyjnych jest w przybliżeniu równa i wynosi do rozkładu ciśnień w układzie.

Kiedy ogród jest w pełni przedstawiony na schemacie, trzeba wybrać, na jakiej części, co będzie podlewanie. Więc lepiej jest użyć do trawników mikroraspylenie, a dla drzew owocowych, krzewów jagodowych i warzyw bardziej nadających się do nawadniania.

Wiedząc, gdzie został obsadzony, umieścić na schemacie linii nawadniania kropelkowego, teraz przejść do punktu instalacji tryskaczy. Po pierwsze, te, które będą uruchamiane w kąty fazowe Planowane w ramach nawadniania, - sektor 90 stopni. Następnie te, które działają w sektorze 180 stopni, przynajmniej oznaczać zraszacze, działań, które sektor 270 i 360 stopni. Tak więc, system nawadniania jest gotowy.

Czytaj więcej:   Budowa i remont

Etap 2: określanie przepustowości systemu wodnego

Obliczenia te są potrzebne do określenia, jak wiele zraszacze mogą pracować jednocześnie. Od tej pracy programu zależy od systemu: czy wszystkie kanały nawadniające działać jednocześnie lub trzeba uruchomić je jeden po drugim.

Zraszacze wyleje równomiernie trawnik

W celu zbadania potencjału przewodu wlotowego wody jest umieszczany na zaworze długości 1 m o średnicy 19 mm. Weź stoper i ustalić czas, przez który będzie wypełniony wiadra 10 litrów. Możemy obliczyć odległość od kranu do najdalszego zraszacza, na każde 15 metrów dodanych dwie sekundy. Zsumujemy wszystkie wartości i sprawdza je w tabeli, która przychodzi wraz z systemami nawadniania. Następnie liczba zraszaczy.

Krok 3: odebrać sprzęt

podlewanie automatyczne urządzenie wymaga:

 • Rury z tworzywa sztucznego, średnica zależy od wielkości obszaru: ogrodniczych 15- 20 ar odpowiedniej średnicy rury 25 i 32 mm, w ogrodzie, 20 lub więcej ar - 40 mm i 25 mm;
 • łączniki;
 • zraszacze, ich liczba indywidualnie dla trawników kupić lepszy model przesuwne;
 • Węże kroplówki;
 • Automatyczny zawór odcinający;
 • pompa;
 • zbiornik na wodę;
 • czujniki deszczu lub wilgoci w glebie;
 • Programowalny sterownik.

Sprzęt można kupić lub zamówić w dowolnym sklepie lub specjalności Agrofirm.

 Etap 4: Instalacja systemu - krok po kroku

 1. Gotowanie pod wykopu rury - kanałów nawadniających. Jeśli witryna nie została jeszcze obsadzone - nie ma problemu. Kopanie, mamy pobliżu sumują się do ziemi. Jeśli obszar ma trawnik, a następnie skrajem przyszłego wykopu umieścić film, który będzie go chronić. Starannie wykonać nakłucie w darń na głębokość łopaty bagnetowe, cięcie trawy „kwadratów”, tak że później może być „wstecz” na swoje miejsce. Głębokość kanału - 40-60 cm.

  Zgodnie z okopów przygotowywania systemu dla systemów irygacyjnych

 2. Umieszczenie głównego rurociągu, dzięki czemu serii próbnej, a tym samym sprawdzić szczelność i przepłukać jednocześnie. Jeśli wszystko jest w porządku - być układane linie nawadniające. Stawiamy na króćca, na przykład, że nie uderzył w ziemię.
 3. Kolektor mocowanie, a także skrzynki do zaworów.
 4. W pomieszczeniu, w łatwo dostępnym miejscu ustawiony przez administratora. Zestaw pokojowy regulator

  Przewody wyprowadzić na ulicę, kładli do rowu pod rurę (więc ryzyko uszkodzenia jest zredukowana niemal do zera). Zastrzega wystarczająco duże „pętla” (nie zapobiega ich ze szczepu krytycznej) i za pomocą złącza wodoodporne połączenia przewodów do grzebienia.

 5. Set zraszacze zgodnie ze schematem na ich lokalizację.
 6. Zmontować automatycznego nawadniania. Podlewanie automatyczne zapewni szybki wzrost upraw ogrodniczych

  W tym celu można umieścić urządzenia do podlewania kroplomierzem rurociągu lub zsumowanie poprzez dodatkowe rury do każdej instalacji. Wszystko zależy od tego, co obszar planujesz kroplówki wody. Jeśli porzeczki - to lepiej, aby sadzonki, jeśli łóżko z marchwi, można skorzystać z pierwszej opcji. To samo stosuje się do wszystkich rodzajów zakraplacze: kanał łączący zamocowany w szczelinie, a na koniec - na końcach lub bocznych powierzchniach rur. Zużycie wody i częstotliwość podlewania zostaną włączone w program sterownika. Podlewania kwiatów i warzyw kroplomierze, zakraplacze, powinny być dobrane z minimalne zużycie, na przykład do 2 litrów na godzinę, a w przypadku drzew owocowych, krzewy jagodowe, na plantacjach odpowiedniego kroplomierza do 8 litrów na godzinę. Ilość drippers zależy od rodzaju gleby. Przede wszystkim muszą one piasku, mniej - na glinie.

  Wybór kroplówkę zależy od typu instalacji

 7. Mamy zakopać rów.
 8. Programowalny czas nawadniania, czasu jej trwania i częstotliwość.

  Obfity plon z automatycznym systemem nawadniania jest dostarczana

 9. Wykonujemy rutynowe testy, dostosować promień działania tryskaczy.
 10. System gotowy.

Deszcz będzie zawsze idą zgodnie z harmonogramem

Ręcznie wykonane automatycznego podlewania, można uzyskać wiele zalet. Najważniejszą z nich - można zapomnieć o ciężkich „trenerów” w postaci wiadra i konewki przez wiele lat. Ogród staje się miejscem przyjemnego pobytu. Szybko reaguje na prawidłowe podlewanie i będzie można rozkoszować się różnymi kolorami i obfitych zbiorów. Koszty finansowe i fizyczne będą spłacane stokrotnie.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *