Odwróconej hipoteki dla seniorów: warunki i cechy odwrotnej hipoteki w Rosji

Odwrotna hipoteka pozwala seniorzy bezpiecznie dostać gotówkę, która jest kluczem do nieruchomości. Warunki i charakterystyka odwrotnej hipoteki w Rosji.

Odwróconej hipoteki dla seniorów: warunki i cechy odwrotnej hipoteki w Rosji

Odwrotna hipoteka jest aktywnie używany za granicą i tu mamy tego narzędzia jeszcze niewiele wiemy. Według Ministerstwa Finansów, odwrotnej hipoteki może pomóc uporać się z ubóstwem i poprawy dobrostanu obywateli. Jaki rodzaj produktu kredytowego, i czy może on być stosowany w Rosji?

Co to jest odwrotnej hipoteki?

W swej istocie, odwrotnej hipoteki jest pożyczka, która jest dostarczana przez nieruchomości. Jej cechą jest skupienie się na starszej części społeczeństwa - emeryci, którzy posiadane mieszkanie i jednocześnie chcą poprawić swój poziom dochodów.

System działa tak: emeryt zawiera umowę z bankiem i otrzymanych środków kredytowych. W tym przypadku, po śmierci własność kredytobiorcy staje się własnością banku i sprzedawane przez dług kroplówki. Zatem wypłata odsetek i rencista jest objęty ich własności.

Zauważ, że po zawarciu umowy emeryta nadal posiadają prawo własności mieszkania i żyć w nim. Oznacza to, że kredytobiorcy nikt eksmitowany, nawet jeśli cała kwota została wypłacona, jak określono na papierze.

Środek ten pozwala osobom starszym żyć nie tylko na skromne emerytury, która czasami nie wystarcza nawet na medycynie, ale także w zapłacie przez całe życie foreclosures. Okazuje się, że odwrotnej hipoteki nadaje emeryci samotny, ze nikt nie dbać, że nie ma potrzeby, aby zostawić spuściznę.

Warunki i odwrotnej hipoteki zwłaszcza w Rosji

Istnieje kilka warunków do uzyskania odwrotnej hipoteki:

 • Wiek uprawniający do głosowania - 65-68 lat. Młodzi emeryci otrzymywać odwrotnej hipoteki jest po prostu nieopłacalne, ponieważ przetrwanie termin będzie wyższa, a kwota wydawana włączy nieszczęśliwy.
 • Mieszkanie powinno należeć do kredytobiorcy prawo własności co najmniej 3 lat.
 • Nieruchomość musi być w Federacji Rosyjskiej.
 • Obiekt musi znajdować się w domu, w którym istnieją co najmniej 4-piętrowy.
 • Zakłada właściwy stan nieruchomości: nie brać niepłynnych mieszkania w hipotecznych, które będą trudne do sprzedaży, a także nieruchomość w ruinę, mieszkanie z nielegalnego ponownego planowania, etc.
 • Obecność 2-właścicieli (mąż i żona) na przykład, obie strony muszą zgodzić się na warunki umowy.
 • Dla wszystkich hipotek określonych zobowiązują się sprawdzić w przypadku śmierci kredytobiorcy.
 • Musisz wypłacić kosztów kieszeń na rzeczoznawców i ubezpieczenia.
Czytaj więcej:   Jak rozwijać i mnożyć anafalis

Zgodnie z warunkami odwrotnej hipoteki, można otrzymać jednorazową wypłatę lub uzgodnienie płatności miesięcznych.

W pierwszym przypadku, emeryt natychmiast otrzymał dużą sumę, która może być przydatna, gdy potrzebny duży zakup lub kosztownego leczenia.

W drugiej sytuacji bank zobowiązuje się do zapłaty wyrażonej w kwocie kontraktu miesięcznego kredytobiorcy. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy chcą zwiększyć przychody i uzyskać przyzwoitą premię do emerytury.

Po śmierci kredytobiorcy:

 • Bank sprzedaje nieruchomość zabezpieczenia i wróci długu wraz z odsetkami.
 • Pozostała kwota zostanie wysłana do spadkobierców emeryta.
 • Jednakże, jeśli potrzebują mieszkania, można pokryć dług na własną rękę i otrzymać zabezpieczenie w nieruchomości.

Realizacja programu i aktualności

Na odwrotnej hipoteki w Rosji mówią, od 2010 roku, ale pierwsze kroki w tym kierunku zostały podjęte w 2012 r. Siły ówczesnego AHML (Agencja Restrukturyzacji kredytów mieszkaniowych kredytów hipotecznych) - jeden z AHML projektu konstrukcji „reverse mortgage” została uruchomiona, aw jego stosunku działały wszystkie powyższe warunki. Emeryci mogą dostać pożyczkę na 9} {014c895fae61d89680633f449f5c9ab96c8385446cf28f33552329c512cf57ec rocznie, a maksymalna kwota kredytu wynosiła 80} {014c895fae61d89680633f449f5c9ab96c8385446cf28f33552329c512cf57ec koszty mieszkań.

Projekt został uruchomiony jako pilot, ale po zakończeniu wszelkich działań w celu dalszego rozwoju odwrotnej hipoteki jest zrobione, mimo gotowości rządu w przypadku pomyślnego weryfikacji wspierać inicjatywę i rozwijać go do pełnego programu.

W kwietniu 2016 roku przedstawiciele Ministerstwa Finansów powiedział, że trwają prace nad kolejnym uruchomieniu odwrotnej hipoteki , ale nawet przybliżona data realizacji projektu nie zostały ogłoszone. Konieczne jest, aby zbadać szczegółowo doświadczenia zagraniczne, opracowanie ram prawnych i rozważyć wszystkie aspekty organizacyjne, więc mówić o wznowienie tego instrumentu jest jeszcze bardzo wcześnie. możemy stwierdzić, że dziś odwrotnej hipoteki w Rosji nie działa.

Czytaj więcej:   House of gazobetonu: wykończenie elewacji domu z betonu komórkowego z różnych materiałów

Według Ministerstwa Finansów, w przyszłych ograniczeń tego narzędzia zostaną złagodzone, która będzie go używać jako środka państwowego do walki z ubóstwem. Planuje się, aby dać odwrotnej hipoteki nie tylko seniorzy, ale także obywateli o niskich dochodach, a także zobowiązanie do przyjęcia jako mienia nieruchomego i ruchomego.

Wideo: odwrotnej hipoteki dla seniorów

Zdaniem ekspertów, na emeryturze od dziesięciu lat dzięki programowi można uzyskać wzrost w wysokości pół emerytury.

Źródło 1 Źródło 2

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *