O wyścigu Google i Microsoft, które prawie dogonił Apple of 1994

O wyścigu Google i Microsoft, które prawie dogonił Apple of 1994

Roman George | UlubionyŁaduję Dodaj do zakładek O wyścigu Google i Microsoft, które prawie dogonił Apple of 199401-Google-MS-Run Apple

Amerykańskie firmy Google i Microsoft oficjalnie udało - Apple osiągnęła poziom, ale dziś są one na poziomie Apple 20 lat temu. Tak aby to osiągnąć jest bardzo wątpliwe. Państwo to stwierdzenie wydaje się barbarzyństwo? No cóż, nie wyciągać pochopnych wniosków, i spędzić kilka historycznych analogii, zanurzyć, by tak rzec, w retrospekcji z branży IT i Apple, w szczególności, a to pomoże nam ai redaktor Daniel Eran Dilger.

koleje życia

Teraz Google jest bardzo dobra firma, o maksymalnej szacunkowej inwentaryzacji i armią fanów chcących wyjaśnić wszystkim, że obecne problemy internetowego giganta jako takie nie są w ogóle. (Nawet trudności z wnikaniem w sferze mobilnej.) Ci, którzy wiedzą, jak zarabiać pieniądze, nigdy nie przestać.

A następnie Microsoft, którego serwis do przechowywania danych użytkowników od utraty doszło do awarii w swoich sieciach elektroenergetycznych. Dziesięć lat temu, Microsoft został jak dzisiaj otrzymał Google zysk w niewiarygodnych ilościach i z wielką łatwością. Tak że nikt nie mógł przypuszczać, że czasy się zmieniły. W internecie jest już nie tylko wyruszą „holivary” w tej kwestii, i wiele, nawet fanów Apple i nie mogli pozwolić, że zmiana będzie, ale jeszcze tak poważne.

Ja nie przewidują, że Microsoft będzie cierpieć kompletne załamanie w sektorze telefonii komórkowej, i że firma będzie musiała zobaczyć jak Apple kieruje swoją korporacyjną i kawałek ciasta. Ja po prostu przyjąć, że Apple będzie przetrwać i utrzymać rosnący rynek w swoich rękach. Po tym wszystkim, to w tym czasie, aby rozwiązać problemy, które w przeszłości zepchnął ją do upadku. A potem firma funkcjonuje całkiem dobrze, tworzenie produktów, które konsumenci potrzebne.
Daniel Eran Dilger, dziennikarka AppleInsider

Teraz widzimy wiele dowodów, że Google jest na ścieżce spadku następuje przez Microsoft, i że sam Microsoft ma długą drogę do dołu. Jest coś do niego i dogonić utraty zasilania Internet gigant. Powodem ich wrongness. I to jest właśnie to.

To wszystko wydarzyło się przed

20 lat temu, w 1994 roku, sam Apple Computer był w stanie kryzysu. Sprawa powinna być gorzej, ale w tym czasie nawet jego liderzy zaczęli zdawać sobie sprawę w czym jest problem. Wewnątrz firmy, rzeczy były bardzo złe, a sytuacja wymaga natychmiastowej uwagi.

Na rynku komputerów PC, która sama Apple stworzył 10 lat temu, to szybko wyprzedził konkurentów. Firma z Cupertino opartej straciła pozycję lidera jako producent technologii konsumenckich w zakresie oprogramowania (gdzie doświadczonych firm takich jak Microsoft, nie przejmuj się błędów oprogramowania, radzi sobie z pisania kodu) oraz w produkcji sprzętu (gdzie taniej siły roboczej w zagranicznych fabrykach kosztujących konkurentów są tańsze niż lokalna produkcja firmy Apple w Stanach Zjednoczonych).

Cztery lata temu, Apple rozpoczął współpracę z IBM producenci procesorów, aplikacji multimedialnych i oprogramowania do obsługi systemu operacyjnego. Ale ta współpraca, zwłaszcza w dziedzinie pisania oprogramowania, doprowadziła do skopiowania jedynie istniejących rozwiązań i tworzenia programów, które ostatecznie nikt nie używał.

Pomimo wprowadzenia pierwszego na świecie kieszonkowy Newton Message Pad (i rozwoju nowych mobilnych procesorów ARM specjalnie do tego gadżetu) Jabłko wciąż nie mógł zrozumieć, jak można zarobić dobre pieniądze w sprzedaży urządzeń mobilnych. Dochód z zyskiem produktu w obliczu komputera Macintosh, zaczął stopniowo spadać.

02-Google-MS-Run Apple

Stare jabłko doznał załamania urzędnika, a takie, że nawet znaczny zakres techniczny ekspertów nie mógł sobie wyobrazić jej triumfalny powrót - w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu iz prawej iPod. Ale wracając do Apple swoją wiodącą pozycję na rynku światowym, zajęło kolejne 10 lat.

Techno-rehabilitacja

W 1990, nawet ślepy optymizm fanów nie może uratować starą jabłko od upadku. Cud nie stworzyliśmy prosty marketingu. Amerykańska firma potrzebowała prawdziwą rehabilitację. Stare jabłko potrzebny do osiągnięcia dna, aby pozbyć się nieefektywnych procesów pracy, zmiana ostrości i zorientowanie na to, co robi najlepiej wszystkim pozbyć się szkodliwe, „toksyczne” partnerstwa, tworząc nowy kurs i odbudować filozofię pracy z konsumentami. I w tym celu konieczne było przed strata przekraczać będzie już spadły zyski.

Czytaj więcej:   Przegląd zewnętrzny SSD napędu Lacie Porsche Design P9223. Idealny przenośny dysk twardy

Rzeczywiście, fakt, że Apple był w stanie w pełni mutować w latach 1994 i 2014, jest postrzegane jako coś na skraju możliwe. Kilka innych firm może pochwalić się podobnymi sukcesami. Jednocześnie istnieje wiele gigantów tech, które w przeszłości nie były w stanie dostosować się do zmian na rynku. Ten Atari, Acorn, Commodore, Sony (wtedy nie wszystko jest stracone), Palm, Blackberry, i Nokia, a ta lista nie jest wyczerpująca.

Nawet Microsoft teraz wygląda budynku, którego fasada daje pęknięcia - jeden po drugim. I przez te pęknięcia dostrzegalne wielkie zniszczenie, aby wyeliminować że remonty wymagają żmudnych przywrócenie architektury. Na przykład, oprócz ogólnego zmniejszenia zarządzania państwowym firma aktywnie deleguje wielu procesach poza freelancerów. To z kolei prowadzi do ujawnienia zamkniętym, informacji poufnych.

Apple: cisza przed burzą

Ważne jest również, aby uznać, że w przypadku innych gigantów technologicznych zanim padną one funkcjonowały całkiem dobrze. Podobnie jak Google dzisiaj, i jak Microsoft kilka lat temu, jak w roku 2011, BlackBerry i Nokia w 2009 roku, a także Apple, kilka dekad temu.

03-Google-MS-Run Apple

W 1993 roku, Apple wypłacił dywidendę dla akcjonariuszy w ciągu sześciu lat, a jego papiery wartościowe były u szczytu ich wartości - ponad dwukrotnie wyższa niż oryginalna IPO. Ta amerykańska firma pomijany nawet IBM (za rolę w tym samym okresie czasu). Następnie Jabłko własność aktywów o 5 mld $ , podczas gdy zysk kwartalny wyniósł $ 2,4 mld . Liczby te przekroczyły wyniki dla tego samego okresu w ubiegłym roku, pomimo faktu, że przychody spadły nieznacznie.

Wszystko jest pod planowany rozwój aktywnej realizacji (w tym platformy Copland i Taligent ). Poza tym, firma posiada najwyższej klasy zespół naukowców, w celu tworzenia nowych produktów w dziale firmy Apple ATG (Advanced Technology Group). Laboratoria te mają również Google dzisiaj - do pracy na projektach takich jak jetpack, robotów lub autonomicznego pojazdu.

W przypadku Apple, jego rozwoju nie tylko „napompowane” projektów. W rzeczywistości firma wyprodukowała prawdziwą innowację technologiczną, wyprzedzając resztę branży komputerowej. Wśród tych produktów - zastrzeżona technologia cyfrowego wideo odtwarzanie QuickTime , środowisko programowania HyperCard do sieci, jak również wiele zaawansowanych narzędzi do komunikacji, wyszukiwanie, wyświetlanie danych. Jego zespół pracował na nowych języków programowania i interfejsów dla platform mobilnych, w szczególności dla Newtona.

04-Google-MS-Run Apple

W 2006 roku Microsoft otrzymał również ogromne zyski - tak długo, jak rynek nie wydaje się, aby w systemie Windows Vista oferuje takie jak PlaysForSure i wsparcie dla Windows Mobile . Jak w starym Apple, Microsoft został w licznych talentów pracowników i innych deweloperów, którzy pracowali na oryginalnych koncepcji i pomysłów. Ale skupić się na najważniejszym, że nie.

Po pierwszym niepowodzeniu około 10 lat temu, Microsoft intensywnie (chociaż niezbyt skutecznie) zaczął wydawać miliardy na przejęcia i zmiany strategii. Wszystko to świadczy o poważnych problemach wewnętrznych. Co więcej, problemy te były tak wiele wspólnego z Apple w 1994 roku w systemie Windows 95 Mac OS, który został opublikowany w 1984 roku.

Największa różnica od starego Microsoft Dzisiaj Apple Computer dwadzieścia lat temu, że założyciel firmy z Cupertino, Steve Jobs chciał i mógł zrobić różnicę. W przypadku Microsoft jest teraz Bill Gates nie wydaje się zdolny ani pierwszy ani drugi. Zamiast tego, firma aktywnie zaczęły redukować personel i rzucać długie rozważania na temat przyszłych strategii, które bardzo przypomina zachowanie Gil Amelio , który stał prezes Apple w 1996 roku.

Co z Google?

Choć Microsoft trudno poradzić sobie ze swoimi problemami, analitycy są nadal próbuje znaleźć zamieszanie wybaczyć, spotkało Google. Ich zdaniem, próba Google skopiować politykę Microsoft związane ze sprzedażą licencji, pomysłowe, a zyski tylko czekać. Nie ma znaczenia, że ​​reklama na platformach mobilnych nie działa tak dobrze, jak to działa w przeglądarkach desktopowych. Google przychody reklamowe maleje z kwartału na kwartał, ale analitycy stwierdzili, wyjaśnień i to. Według nich, reklama na platformie mobilnej prostu działa inaczej. Problem polega na tym, że popularność komputerów przestała rosnąć, podczas gdy Internet gigant traci kontrolę nad swoim platformy mobilnej Android.

Czytaj więcej:   iPhone Verizon zastąpi procesora, wyświetlacza i anteny

05-Google-MS-Run Apple

Podczas gdy analitycy są bardzo zaniepokojeni zwiększanie udziału w rynku Apple w sektorze telefonii komórkowej, aw szczególności udział w rynku chińskim, ale nadal znaleźć usprawiedliwienie awarie Google w obszarze mobilnym. Naukowcy całkowicie ignorować faktu, że Chiny od dawna własną wersję usług Google.

W wiadomościach jakoś tylko powiedzieć, że niektóre chińskie marki stworzył kopię iPhone (który aktywnie rejestruje na rynku, jednak, biorąc udział od Samsunga, ale nie ma Apple). A kiedy Chiny rozpoczęły zestaw usług online, takich jak produkty Google, które po prostu zamknięcia z firmą amerykańską dostęp do chińskiego rynku, analitycy twierdzą, że Chiny i Google nie jest w ogóle potrzebne.

Zamiast tego, naukowcy zwrócili sytuację inaczej. Pozornie kopia produktów Google przez chińskich konkurentów Amazon i tylko prace nad Androidem ręką. Odnosi się wrażenie, że Android - kult religijny, a nie projektem komercyjnym. W tym świetle Google stoi bóstwo, a nie tylko deweloperów, którzy również potrzebują pieniędzy, przynajmniej w odniesieniu do finansowania własnego rozwoju.

Można sobie tylko wyobrazić, co by się stało z Apple w 1994 roku, jeśli w tym czasie firma została doceniona za rozprzestrzenianie się „komputera Mac», pomimo faktu, że nie otrzymał dochód ze sprzedaży licencji na Microsoft Windows. Wtedy wartość akcji takiej korporacji nie może mówić. Lub jeśli rynek Jabłko zależało od innych, aby wykorzystać jego silnik WebKit, licencjonowanie ma również zyski. W tym przypadku Apple nie będzie sprzedawać żadnego z ich produktów (w którym spółka faktycznie otrzyma więcej przychodów niż Google). W 2013 roku amerykański producent otrzymał $ 171 mld (głównie w sferze mobilnej), natomiast przychody Google'a jest określona przez sumę $ 55,5 mld (w większym stopniu, a nie w sferze mobilnej). Więc kto mówi, że Android wygrywa w tym wyścigu?

Historia firmy Apple i IBM

Do tej pory Apple jest standardowe postęp technologiczny. Konstrukcja swoich produktów oraz ich interfejsów użytkownika określić trendy w modzie i inspirować naśladowców. Firma rozwija się dynamicznie i celowo najnowsze oprogramowanie i chcą podążać za jej przykładem, nawet takie marki jak Volkswagen . Działanie swoich sklepach detalicznych przyjąć standard wielu, w tym Microsoft i Samsung, a aplikacje zakupy online starają się skopiować Amazon, Google i wciąż ten sam Microsoft.

Choć 20 lat temu, Apple pracuje nad zupełnie innym dziedzictwa. I, co dziwne, a teraz Google i Microsoft wszystkie błędy powtarzać konkurent że zawarte w tych dniach.

06-Google-MS-Run Apple

Jabłko Pierwotny plan w związku z partnerstwa z IBM (lub nie tylko wzajemna pomoc w sprzedaży i obsługi) był bardzo ambitny. Aw współpracy firmy Apple dał cały kredyt (głównie w dziedzinie multimediów) do swojego partnera. Jednocześnie istnieją różne strategie połączono i kultura, to wewnętrzny konflikt o co mikrojądro których stosowanie w środkach spożywczych, który opracuje nowy interfejs użytkownika, a nawet projektowanie przyszłych urządzeń, a także które architektura będzie stanowić podstawę nowego systemu.

Brzmi znajomo? Dokładnie ten rodzaj trudności doświadczył Google we współpracy z Samsung dzisiaj. Nie liczyć się z Koreańczycy nie może, ponieważ Samsung zapewnia największą liczbę sprzedaży urządzeń z systemem Android, i jest źródłem niemal wszystkich zysków Google w tej dziedzinie.

Debaty są o jaką wersję Androida (lub Chrome OS lub Tizen) zostaną włączone do nowych gadżetów, które określą wygląd interfejsu użytkownika, a kto pozostanie w rzecz w tym samym czasie, których programy i usługi są zatwierdzone i należą do urządzenia lub sklepach aplikacje. To ostatecznie prowadzi do tego, że Samsung jest teraz dostarczającej swoje produkty mobilne z wielu przeglądarek, różnych księgarniach, aplikacji i treści multimedialnych. Z kolei Google dostarcza na rynek produkty Samsung, który następnie nie otrzyma aktualizacji oprogramowania sprzętowego oprogramowania Android nawet podczas dwuletniego kontraktu nabywcy. Ogólnie rzecz biorąc, Google pracuje w warunkach całkowitego chaosu.

Czytaj więcej:   CES-2012 Samsung: «Apple TV nieaktualne”

Jeśli Microsoft ma dużo czasu, aby uporać się z podobnymi problemami, ale przynajmniej będzie ona otrzymywać zyski z partnerami licencji systemu Windows i zasad pracy z oprogramowaniem zostały ściśle określone. Obecnie obie firmy mają swoje popularne produkty - ich systemów operacyjnych, które są oferowane bezpłatnie do każdego producenta tabletu. W swojej turze, Apple otrzyma rekordowe przychody, dostarczając na rynek iPada jako w pełni gotowego produktu.

W rezultacie, jeden z liderów w przedsiębiorstwie i usług opartych na chmurze wybrała Apple, nie firmy Microsoft lub Google, jako partnera dla platformy mobilnej. To najbardziej oczywisty przejaw koleje życia.

pionowa integracja z lekcji ze starej firmy Apple

kierownictwo Microsoft były wystarczająco mądry w czasie, aby zdać sobie sprawę, że nadszedł czas, aby przestać produkować własne złe żywności i zacząć skopiować wygenerowany model prowadzenia biznesu Apple. (Wszakże to stara jak PlaysForSure, Windows Mobile / Windows Phone i Windows RT wydają się być kompletną porażką w porównaniu z iPod, iPhone lub iPad.), Ale okazało się, że korba to przejście o wiele trudniejsze niż przewidywano. W szczególności odtwarzacza Zune, KIN telefon i tablet Surface nie zdało egzaminu.

07-Google-MS-Run Apple

W przypadku Google, wszystko próbuje powtórzyć pionowy model biznesu Apple również nie powiodło się. Internet gigant wydał miliardy nabyć Motorola, ale nie przyniosły znaczących rezultatów wyjątkiem wydając miliardy na pokrycie strat. Następnie dodatkowe koszty miliardów kupić startowego gniazdo. Firma osiągnęła sukces w re-branding produktów swoich partnerów i ich przekształcenia Nexus aby „naprawić” nadęty interfejs użytkownika, który został stworzony przez licencjobiorców Androida.

Strategia związana z Nexusa, pracował także jako program firmy Apple Mac na klonowanie w 1994 roku. I to jest wykonać wszystkie rozwój i konserwacja, a praktycznie żadnego zysku w ten sposób.

Jak Google przeprojektowało Copland, Taligent i Performa i dokonał Android

Aby zatuszować problem z rozwojem oprogramowania dla Androida, Google wciąż nowe wersje swojej platformy mobilnej, która rzekomo powinna być „poprawić” swoją pracę i zamknąć luki bezpieczeństwa.

Według twórców Google, zbudowany środowisko wykonywać swoje Android Application Runtime wreszcie powinno rozwiązać wszystkie problemy związane z powolnym pracy Androida. To samo mówi się o Android 4.1 Projektu Butter w 2012 roku, kiedy nowy firmware miała wyeliminować „hamulce» Android 4.0 interfejs użytkownika. Ta wersja 2011 jest również umieszczony sobie jako uaktualnienie do rozwiązywania problemów z systemem operacyjnym, stworzonego na obraz i podobieństwo iOS - „Podobnie jak iPhone». Wcześniej przedstawiciele internetowego giganta, w zasadzie, nie rozpoznaje istnienie opóźnienia interfejsu Android w ogóle, aw szczególności aplikacjach.

Stare jabłko z kolei nieskończoność poprawione projekt oryginalnego oprogramowania systemowego Mac za pomocą łatek i poprawek oprogramowania. W ten sposób, za pomocą Copland, firma rzekomo próbował wprowadzić nowoczesne funkcje, tylko dla Legacy OS próbki 1990 - jest to, że zmarłych okłady. Musieliśmy zacząć wszystko od nowa, a uczynił to Steve Jobs na następny w 1988 roku, stosuje się jądro systemu Unix. Zamiast tego, wraz z IBM jabłoni próbował skopiować co dalej już się udało. To, oczywiście, o projekcie Taligent .

Dzisiejszym problemem jest Android i Google w ogóle jest, że podobnie jak Microsoft, Internet gigant nie może po prostu pójść i skopiować cały system operacyjny, wymyśloną przez Steve Jobs. Więc jego próby, aby włączyć Android w coś podobnego układu Copland podejmowane są zbyt późno.

Ponadto, Google jest obecnie duży nacisk na urządzeniach przenośnych tanich, zamiast na bardziej opłacalną gadżetów środkowym i górnym segmencie cenowym. Ale wtedy, to było w historii Apple, wystarczy przypomnieć uruchomienie linii niedrogich komputerów Mac Performa w latach 1992-1997. Zarządzanie Google powinien poprosić kolegów z Apple, jak to było udane lub banalny wygląd poprzez kartach historii. [IU]

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *