Nowe przepisy do 1 grudnia 2018: Jakie zmiany czekają na Rosjan w pierwszym miesiącu zimy?

Już 1 grudnia w Rosji wejdzie w życie zmian w przepisach. Na jakie nowe przepisy wejdą w życie w grudniu 2018 roku i jak życie Rosjan zmieniło od początku zimy, przeczytaj nasz materiał.

Nowe przepisy do 1 grudnia 2018: Jakie zmiany czekają na Rosjan w pierwszym miesiącu zimy?

W grudniu 2018 roku w Rosji wejdzie w życie przepisy ustawowe i wykonawcze, które odnoszą się do różnych sfer życia.

pośrednictwo

01 grudnia upływa termin której pośrednik jest zobowiązany do zapoznania klientom ryzyka związanego z wykorzystaniem pośrednika, aby skorzystać z ich funduszy i papierów wartościowych. Dotyczy to klientów, którzy zapisali się do 1 czerwca 2018 umowy o usługi maklerskie świadczące dla prawego maklera do skorzystania z funduszy i papierów wartościowych klientów.

działalności gospodarczej

W dniu 1 grudnia, partnerstwa biznesowe mogą odnosić się do małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz, w jednolitego rejestru małych i średnich przedsiębiorstw będzie zawierać informacje na temat średniej liczby pracowników jednostki prawnej w poprzednim roku kalendarzowym, jeżeli takie informacje są dostępne na stronie internetowej upoważniony organ w Internecie.

nadzór państwowy

31 grudnia zniesione ograniczenia w wykonywaniu rutynowych kontroli w odniesieniu do małych przedsiębiorstw.

ubezpieczeń społecznych

W dniu 8 grudnia wprowadza nową procedurę wypłaty dodatkowych kosztów dla rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej osób ubezpieczonych, uszczerbek na zdrowiu, które poniósł w wyniku wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

W szczególności postanowienie z Ministerstwa Pracy Rosji wyjaśnia procedurę wypłaty przez ubezpieczyciela odszkodowania ubezpieczonemu, jeżeli zalecany program rehabilitacji protezy, protetyczne oraz przyrządów ortopedycznych i sprzętu rehabilitacyjnego nie mogą być dostarczone do osoby ubezpieczonej, a jeśli ubezpieczony nabył produkt, zalecany programu rehabilitacja, na własny koszt.

Czytaj więcej:   doskonałego planu Rose Garden - jak złamać kwiat łóżko róż wszystkich zasad i niuansów

medycyna

W dniu 8 grudnia kierunek badań lekarskich i społecznej organizacji medycznej zostanie wydany w nowej formie, która będzie dodatkowo obejmować, na przykład, informacje o wynikach badań lekarskich, w zależności od choroby dla wiedzy medycznej i społecznej.

etykietowania GMO

Od 26 grudnia, określa wytyczne Procedura w sprawie etykietowania żywności informacji o obecności GMO. Teraz, dla produktów wytwarzanych z wykorzystaniem GMO, obok pojedynczego znaku na rynku produktów EWEA stosuje takie same do niego etykiecie wielkość znaku uzyskanej ze stosowania GMO w postaci napisu „GMO”.

Jeżeli producent nie korzysta z organizmów zmodyfikowanych genetycznie, ale zawartość GMO w produktach spożywczych jest nie więcej niż 0,9 {3a52dfa0250480fcd28d2f341ee3ef2ac84fd1ba7083aba3bee92581a960e83c}, to jest uważany za przypadkowe lub technicznie nieuniknione zanieczyszczenia i takie produkty żywnościowe nie jest GMO. informacje o obecności GMO nie są wskazane do etykietowania takich produktów.

ubezpieczenie rentowe

30 grudnia upływa termin których wyniki są prowadzone zgodnie z procedurą określoną w życie przed dniem 1 stycznia 2014 r certyfikacja pracy dotyczących warunków pracy może być stosowany do wczesnego powołania emeryturach pracy.

handel

31 grudnia zakończyła projekt pilotażowy dotyczący wprowadzenia podatku wolnego w Rosji. Została ona przeprowadzona na terytorium Rzeczypospolitej Mordowia Tatarstan, Krasnodar, regionu Wołgograd, Obwód Kaliningradzki, regionu Moskwa, Niżny Nowogród regionu, regionu Rostov, Samara Region, region Swierdłowsku, Moskwie i Petersburgu.

formacja

31 grudnia to korzyści termin działania na rzecz przyjęcia do szkół wyższych dla sierot i weteranów wojennych. Wcześniej te kategorie obywateli zostały przyznane szczególne prawa przy stosowaniu programów szkoleniowych licencjackich i specjalności, takich jak prawo do dopuszczenia do działu przygotowawczej federalnych uniwersytetów państwowych na szkolenia na koszt budżetu federalnego, prawo pierwszeństwo, aby zapisać się wykształceniem wyższym, z zastrzeżeniem pomyślnego zakończenia egzaminów wstępnych i innych paribus.

Czytaj więcej:   Hodowla wiciokrzew zielone sadzonki

Migracja i turystyka

31 grudnia upływa w ruchu bezwizowego dla osób, które odwiedziły Rosję jako kibiców futbolu w oparciu o „paszport” fan mistrzostw świata.

Autor: Galina Kazakulova.  

 Źródło: rbc.ru

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *