Nowe emeryci przedmieścia korzystają od 1 września 2018: jak sformalizować prawo do bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego w Moskwie?

W sprawie wprowadzenia nowych świadczeń dla emerytów pod Moskwą, powiedział 05 lipca Moskwa Region gubernator Andrei Vorobyov. W dniu 1 września wprowadziła bezpłatną podróż do Moskwy Obrony emerytów.

Nowe emeryci przedmieścia korzystają od 1 września 2018: jak sformalizować prawo do bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego w Moskwie?

Wszyscy mieszkańcy regionu moskiewskiego w wieku 60 lat i starszych z 1 września 2018 będą mogli podróżować za darmo w środkach transportu publicznego w Moskwie, powiedział gubernator regionu Moskwie Andrei Vorobyov.

" W dniu 1 sierpnia połączeń kolejowych do wszystkich emerytów staje się wolny. Wprowadzamy taką korzyść, razem z Moskwą. W dniu 1 września 2018 roku wszyscy mieszkańcy przedmieść od 60 lat lub starszych i móc podróżować za darmo w transporcie publicznym w Moskwie. Środek ten wpłynie na około 1 milion 400 tysięcy osób. „- Vorobyov powiedział.

Od 1 sierpnia, darmowe przejazdy pociągów podmiejskich w / d komunikaty będą przekazywane na podstawie karty rezydenta społecznego regionu Moskwa:

 • Musi on być przedstawiony w kasie o wystawienie jednego biletu bez pieniędzy.
 • Po zakupie karty bilet zostanie recoded jako kasjerka na możliwość podróżowania koleją.
 • Od 1 sierpnia, można to zrobić na wszystkich stacjach kolejowych Moskwy i 23 stacji w rejonie Moskwy, a od 15 sierpnia, usługa będzie dostępna na wszystkich stacjach. Wystarczy dotrzeć do niemal każdego główną stację iw ciągu kilku sekund (ok. 10 sek.) Flash karty, aby móc podróżować na podmiejskich kolejowego.

Wcześniej stwierdzono, że region Moskwa dostarczy 4,1 mld rubli z budżetu regionalnego. świadczenie bezpłatnych przejazdów dla emerytów Moskwie podmiejskich pociągów elektrycznych.

Wszystko za darmo podróży otrzyma około 2,8 miliona ludzi: 1,6 mln mieszkańców Moskwy i 1,2 mln mieszkańców regionu moskiewskiego.

Darmowe przejazdy komunikacją miejską w Moskwie w dniu 1 września otrzymają mieszkańcy MO, którzy osiągnęli 60 lat, zgodnie z Lyubertsy agencji prasowej w odniesieniu do miejskiego miejscu InfoLyubertsy.

„Moskwa Region gubernator Andrei Vorobiev postanowił ustanowić wszystkich mieszkańców regionu moskiewskiego w wieku 60 lat i starszych, prawo do swobodnego poruszania się po drogach i Urban Land-elektryczny transport publiczny miasta Moskwa (autobus, tramwaj, trolejbusowej) na trasach regularnych przewozu pasażerów i bagażu według taryf regulowanych w ruchu miejskim i podmiejskim oraz na moskiewskim metrze „- powiedział w oświadczeniu.

Czytaj więcej:   hipoteczny bez zaliczki: 10 sprawdzonych sposobów na uzyskanie kredytu bez zaliczki

Aby skorzystać z tego prawa, do 1 września 2018 obywatel musi złożyć wniosek w Wydziale biurze opieki społecznej dla transkodowania karty rezydenta społecznego regionu moskiewskiego.

Moskwa rezydent, który zamieni 60 lat po 1 września stosuje się również do zarządzania ochrony socjalnej ludności we Wspólnocie dla kart reedycja lub konwersji społecznych. W czasie produkcji karty społecznej będą wydawane do tymczasowych mieszkańców jednego biletu społecznej z prawa do swobodnego podróżowania.

Począwszy od 1 sierpnia, wszyscy emeryci regionu Moskwa i Moskwa będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w pociągach kolei podmiejskich.

Ponadto, prawo do bezpłatnych przejazdów dostanie kilka innych uprzywilejowanych kategorii obywateli:

 • Osoby przyznano „Honorowego dawcy ZSRR” i „Honorowy Darczyńca Rosji”;
 • dzieci z dużych rodzin do 18 lat (studenci - do 23 lat);
 • jedno z rodziców (jednego rodzica) w rodzinie, uznanej przez dużą rodzinę;
 • opiekun (powiernik), przybrany rodzic, rodzice zastępczy podnoszenie dziecka - sierotą;
 • rodziców, innych przedstawicieli prawnych dzieci - osób niepełnosprawnych;
 • jedno z rodziców dziecka niepełnosprawnego, student pod 23 lat.

Dodatkowe środki wsparcia społecznego zostaną dostarczone bezpłatnych przejazdów w pociągach podmiejskich transportu kolejowego, ale wkrótce i szybkich luksusowych pociągów.

„Organizacja bezpłatnych przejazdów będą realizowane przez kartę rezydenta społecznego regionu moskiewskiego (bez karty reedycji) przez transkodowania w kasach na dworcach kolejowych” - powiedział minister Irina Faevskaya rozwój społeczny regionu.

miarą wsparcia społecznego zostaną dostarczone na podstawie karty rezydenta społecznego regionu Moskwa, Koleje Rosyjskie przedstawiono w kasie, aby otrzymać jeden bilet bez pieniędzy.

W czasie produkcji karty rezydenta społecznej mieszkańców regionu Moskwie w MFC zostanie wydany certyfikat standardowy formularz dla jej prezentacji na dworzec kolejowy i odbierać pojedyncze bilety do gotówki.

Czytaj więcej:   PROGRAM TRANSFER JPG Słowo

Związkowcy byli zadowoleni nowe korzyści transportowe dla emerytów

1 września, w pobliżu Moskwy, renciści będą mogli podróżować komunikacją miejską w Moskwie za darmo. W czwartek, 5 lipca, powiedział gubernator regionu Moskwie Andrei Vorobyov. „360” rozmawiał ze związkami wojewódzkich oraz parlamentarzystów, w jaki sposób innowacje będą miały wpływ na życie regionu.

Przewodniczący oddziału regionalnego w Moskwie rosyjskiego związku zawodowego pracowników służby zdrowia Anatolij Domnikov uważa, że wolny podróż do Moskwy dla mieszkańców Regionu Moskiewskiego ponad 60 lat będzie znacznie pomóc im finansowo.

„Unia i ja osobiście przywitają tę decyzję. Wpłynie to absolutnie wszyscy - to dodatkowe pieniądze, które zostaną wyzwolone w portfelu emerytów. Wielu nadal działać, ponieważ region ten jest nadal podłączony. Oczywiste jest, że dla nich jest to ulga - aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jest to pozytywna rzecz „- powiedział Domnikov.

Zwolnienie byłoby miłym dodatkiem dla aktywnych emerytów, dodał, „360”. Według niego, dzisiejsi emeryci są bardziej mobilni i często uczestniczą w zajęciach sportowych w grupach zdrowotnych, które spotykają się w parku w Moskwie. „Idealne rozwiązanie” - dodał.

Przewodniczący organizacji terytorialnej Kołomna z życia poparcia związkowej Wiktora Filchagin widać również w innowacyjności wielką korzyścią dla osób starszych. Mogę skorzystać z rozmówców opisany jako „wielkim błogosławieństwem” dla Moskwie i regionie moskiewskim.

Filchagin zauważyć, że decyzja nie dziwi Andrei Vorobyov, jako gubernator bardzo mocno zaangażowany w poprawę życia obywateli. W szczególności, szczęśliwy realizacja miast i gmin. „Jeśli wziąć Kolomna, to nie jest określone płytki, posadzone tereny zielone - gdzie mieszkańcy mają udać się do reszty. Doprowadzić terytorium w porządku. Mieszkańców szacuje się na plus „- podkreślił.

Przedstawiciel związku zawodowego pracowników instytucji państwowych i usług publicznych miasta Mytishchi Irina Gusiewa przypomnieć teraz, że emeryci będą mogli bez szkody dla portfela, aby odwiedzić krewnych lub podróży do kraju.

„Jest to bardzo dobra inicjatywa i gubernator [Moskwa], a burmistrz Moskwy. Wszelkie emeryt podróżuje od Mytishchi, na przykład, do kraju lub odwiedzić swoje dzieci. A dla tych, którzy pracują - im więcej [korzystne]. Dzienne wydatki są pokrywane przez niektórych „- powiedział Gusiew.

Czytaj więcej:   Colchicum - cud natury, wiosennych liści i kwiatów jesienią

Wiceprezes Konfederacji Pracy w Rosji, członek Dumy Państwowej Komisji w sprawie Pracy, Polityki Społecznej i Spraw Weteranów Oleg Shein powiedział, że emeryci często muszą wspierać finansowo ich młodszych krewnych, którzy z tego czy innego powodu są chwilowo w stanie znaleźć zatrudnienia.

„To jest wielkie zwycięstwo ludności, Moskale, mieszkańcy przedmieść. A ci, którzy mają [reforma ta] organizuje „- dodał. Według niego, doświadczenie Moskwie i okolicy Moskwa może być świetnym bodźcem do działania dla innych regionów.

Moskwa emeryci lubią chodzić do teatrów i najjaśniejszych wydarzeń kulturalnych odbędzie się w Moskwie. Dlatego dla aktywnych i zainteresowanych seniorzy korzystać będzie dobrodziejstwem, że Duma Państwowa zastępca Oksana Puszkina.

„Istotne jest [wpłynąć mieszkańcom regionu moskiewskiego]! Ludzie w tym wieku są aktywne. Ktoś pracuje w Moskwie, ktoś idzie do najbliżej stolicy. Moskwa - głównym ośrodkiem kulturalnym naszego kraju, a starsi mieszkańcy przedmieść aktywnie uczestniczyć w przedstawienia teatralne, różne wystawy, konkursy, koncerty, „- powiedziała.

Najnowsze wiadomości

1. Nowe korzyść została uruchomiona dla moskiewskich emerytów 01 sierpień 2018. Od sierpnia odbiorcy mogą jeździć za darmo na wszystkich kategoriach pociągów podmiejskich, w tym karetek i ekspresji.

Czytaj więcej:

Nowe korzyści dla emerytów z Moskwą w sierpniu 2018

2. Jakie są korzyści z emerytów w Moskwie w 2018 roku? Jakie przywileje są ujęte w wykazie świadczeń dla emerytów w Moskwie w 2018 roku? Podstawy do korzyści moskiewskich emerytów.

Czytaj więcej:

 • Korzyści dla emerytów w Moskwie w 2018 roku: pełna lista korzyści i przywilejów, odszkodowań i świadczeń, federalnych i lokalnych, dla pracujących i bezrobotnych, wojskowych i weteranów, osób niepełnosprawnych i samotnych

źródła:

 • https://360tv.ru/
 • http://rosinformmburo.ru/

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *