Mechaniczna ochrona roślin: prosty i mocny,

Za pomocą prostych technik mogą chronić roślinę przed różnymi chorobami i szkodnikami. zabezpieczenie mechaniczne środki ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami za pomocą prostych technik i środki pomocnicze, bez stosowania środków chemicznych . Zaletą tych środków jest to, że są one przede wszystkim tańsze, ale są skuteczne.

Sposoby ochrony upraw

za pomocą środków pomocniczych

 1. Duże sieci są wykorzystywane do ochrony upraw drzew owocowych przed ptakami smakoszy. Sieci powinny zwisać na ziemię, albo muszą komunikować się pod drzewami, ptaki nie może zgubić się w nich.
 2. Włóknina agrovoloknom tkanina lub sieć jest wykorzystywana do ochrony warzyw z warzyw kapustnych linii i mączlików.
 3. Tektura rękaw, które stawiają na łodygi sadzonki kapusty, nie dają kapusta latać do składania jaj u podstawy jego łodygi.
 4. Graniczyć zainstalowane wokół łóżka roślinnych, będą chronić sadzonki z ślimaki.
 5. paski z folii , zawieszone na gałęziach drzew i krzewów owocowych, w blasku słońca i szelest na wietrze, płoszenie ptaków złodziei.
 6. Podobny efekt można osiągnąć za pomocą konwencjonalnego wypychane .
 7. siatki rozciągnięte wokół pni drzew owocowych, aby chronić je przed dzikimi zwierzętami - zające i jelenie. Lilii bulw przed sadzeniem jest umieszczona w metalowej siatki w celu ochrony ich przed szkodnikami.

 Nasze artykuły z sekcji „chorobami i szkodnikami ogrodu» »» »»

zaraźliwy

 1. Ręczne zbieranie szkodników, takich jak ślimaki.
 2. Umieść pułapek , powstrzymując norniki i ślimaki. pułapek feromonowych przyciągnąć męską jabłka i śliwki plodozhorok.
 3. PA wisi drzew żółte płyty , które są przyklejone do muchy i komary.
 4. Półpasiec pni drzew owocowych pierścieni klejących , chroni rośliny przed zimą ćmy.
 5. Między majem a wrześniem pni drzew owocowych zoster pierścieni klejące do wysokości 20 do 40 cm dla łapania larwy jabłkóweczka.
Czytaj więcej:   dekoracyjne i leczniczą Rhodiola: szczególną ostrożność, uprawa, hodowla

zniszczenie

 1. Wykopaniu i spalanie roślin uszkodzonych przez wirusy i bakterie , jak do tej pory nie ma skutecznych metod zwalczania tych chorób.
 2. Wykończenia i niszczyć chore gałęzie drzew i krzewów.
 3. Usunąć i spalić liście roślin dotkniętych przez szkodniki (liść górnik).
 4.  Dotknięte rośliny mszyce rozpylania silnego strumienia wody .
 5. Dla ochrony warzyw, drzew i krzewów owocowych z gąsienice, chrząszcze i błędów, mogą wstrząsnąć, aby szkodniki spadła na ziemię.

Skuteczne metody ochrony roślin

 1. Posypać . Jako środki do zwalczania mszycy Spraying krzaczków pomocą silnego strumienia wody. NIE wody w godzinach wieczornych.
 2. Sieci rozciąganie . W celu ochrony przed muchy roślinnych i mączlików pokrycie warzywa - marchew, seler, itp - włóknina lub siatki.
 3. Upuszczanie . Przy dobrej pogodzie, posypać rośliny kamień mąki. Będzie to chronić rośliny przed chrząszczy pcheł i Colorado chrząszczy ziemniaczanych.
 4. Ustawianie granic . Umieścić krawężniki wokół łóżka wysokości około 20 cm. Staną się poważną przeszkodą dla ślimaków.
 5. Przycinanie . Chore lub osłabione przez szkodniki pędy wyciąć u podstawy. Rany tuszować boiska ogród.
 6. Kolekcja . W godzinach wieczornych lub po deszczu zbierać ślimaki i ślimaki. W ciągu dnia chowają się pod kartonowych, płyt, kamieni i dużych liściach.

 Nasze artykuły z sekcji „chorobami i szkodnikami ogrodu» »» »»

Kalendarz ogrodnika

Wiosna. Kontrola i ochrona. Wyciąć chore i uszkodzone gałęzie. Svezheposazhennye warzywa pokrycie filmu. Zainstalować krawężniki na ślimaki i ślimaki.

Lato. Kontrola i zapobieganie. drzewa owocowe, na których owoce dojrzewają, przykryć sieci drobnych oczkach. Noc trzęsie szkodników. Pokrycie warzywa są drobnych oczkach netto lub posypać je mąką kamienia. Zbierać ślimaki.

Jesień. Ochrona. Nosić na drzewie pierścienia pnie klejącą. Do ochrony drzew dzikich zwierząt, zasłona je siatką.

Czytaj więcej:   Jak zerwać klomby i kwietniki na miejscu własnymi rękami

Przydatne artykuł: Kalendarz pracuje w ogrodzie i ogrodzie

Porady ogrodnicy

 1. Mieszkać w drutowce lądowych bardzo lubią ziemniaków. W przypadku wystąpienia tych szkodników wziąć bulwę, przeciąć na pół i wstawić do ziemi . Dwa dni później, usunąć bulw z ziemi.
 2. Pamiętaj, że jeśli rośliny posypać mąką kamienia i glonów wapiennych , aby pozbyć się pcheł chrząszczy, chrząszcze stonki ziemniaczanej, gąsienic, czy wszy, ich efekt trwa nawet po krótkim deszczu. Po deszczu, gdy gleba jest sucha, spryskać je ponownie wokół roślin.
 3. Pierścień klej jest umieszczany na pniach drzew owocowych na początku października. Ze względu na pierścieniach klejowych żeński ćma nie może wspiąć się na szczyt drzewa do kopulacji i składają jaja. W lutym pierścienie lepiszcza usunięty z pni drzew. Pnie czyścić twardą szczotką, aby usunąć spod kory zimowania dorosłych owadów lub ich jaj.
 4. Przed dojrzewania owoców wzmocnienie pędy krzewów i gałęzi drzew owocowych foliowych pasków . Z szelestem foliowych kołysze się na wietrze i lśniące w słońcu, więc to odstrasza ptaki smakoszy.
 5. Piwo przyciąga ślimaki. Osadzonej w podłożu głębokich plastikowych pojemnikach wypełnionych piwem. Ślimaki i ślimaki wchodzą w naczyniach krwionośnych i nie może wydostać się z nich. Statki wypełnione piwem tylko połowę. Muszą być chronione przed deszczem. Piwo zmieniane codziennie, od naczynia odzyskuje zatopione ślimaki.

Czytaj także: chemicznych środków ochrony roślin.

  Nasze artykuły z sekcji „chorobami i szkodnikami ogrodu» »» »»

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *