MAC stale poszukują pęk kluczy

brelok do kluczyPęk kluczy - funkcja Mac OS X, który przechowuje hasła do różnych aplikacji i innych usług uruchomionych na komputerze. Normalnie, kiedy nowo zainstalowana aplikacja jest najpierw wyciągnąć do pęku kluczy , pojawi się okno dialogowe z prośbą o podanie hasła na nim, a po niej wejść, aby ponownie pojawić, to nie powinien mieć. Jednak zdarza się, że hasło jest wymagane dla każdego dostępu do kilka programów, które mogą w znacznym stopniu zakłócać wygodnej pracy. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby rozwiązać ten problem.

Wyłączanie automatycznego zamykania Breloki

Ze względów bezpieczeństwa,  pęk kluczy może być zablokowane po pewnym okresie bezczynności lub maku przechodzenia do trybu uśpienia. Należy rozróżnić pomiędzy funkcją zamykania ekranu. Po zamknięciu breloczek, można używać komputera bez wprowadzania hasła, a po zamknięciu ekranu bez hasła użytkownik nie będzie w stanie odzyskać dostęp do systemu. Zmień ustawienie tej funkcji jest dość proste.

  1. Otwórz Dostęp do pęku kluczy z folderu „Media”
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pęczek „Logowanie”, a następnie kliknąć „zmienić ustawienia pęku kluczy” Login „”
  3. W oknie, które zostanie otwarte, usuń zaznaczenie dwóch dostępnych punktów, jeśli chcesz wyłączyć automatyczne zamykanie, lub dostosować go jak chcesz.autobl

 

Może być również przydatna zawierać mapę Keychain na pasku menu. Aby to zrobić, należy otworzyć menu Keychain - Ustawienia - Podstawowe   i zaznaczyć pozycję „Wyświetl stan przycisków w pasku menu”. Po tym masz pasek menu wyświetla nową ikonę w kształcie zamku, który zostanie otwarty jeśli breloki publicznych, a zatem jest zamknięty, jeśli jest zablokowana.

Czytaj więcej:   USER Wybór dla Windows 7 DEFAULT

Możemy sprawdzić i naprawić pęk kluczy

Jeśli wiązka klucze nie działają prawidłowo, mogą być korygowane za pomocą funkcji pierwszej pomocy. Ale przed tym, należy upewnić się, że jest prawidłowo skonfigurowany.

  1. Otwórz menu  Keychain - Dostosowywanie i wybierz zakładkę „Pierwsza pomoc”.
  2. Upewnij się, że ostatnie trzy punkty są zaznaczone, a następnie zamknij okno.pierwsza pomoc
  3. Idź do Keychain - First Aid Keychain.
  4. Wpisz nazwę użytkownika i hasło do konta, wybierz opcję „Check” i nacisnąć przycisk „Start”.
  5. Jeśli błędy zostały znalezione w tym samym oknie wybierz „odzysk” i naciśnij przycisk „Start”.checkkeychain

Wyłączenie i ponowne podłączenie przycisków Cvyazku w iCloud

Jeśli korzystasz z iCloud pęk kluczy, które mają dostęp do niego na kilka z jego urządzeń, konieczne jest, aby spróbować, aby włączyć tę funkcję na komputerach Mac, a następnie ponownie ją włączyć. Zanim to zrobisz, jest wysoce zalecane, aby upewnić się, że masz kompletny i aktualny zapasową systemu!

Idź do Preferencji systemowych - z iCloud . Usuń zaznaczenie opcji „Dostęp do pęku kluczy”, aby potwierdzić, że chcesz, aby wyłączyć tę funkcję, a następnie ponownie sprawdzić skrzynkę. Więc usunąć pęk kluczy z komputera, a następnie ponownie go dodać, że jest bardziej prawdopodobne, aby rozwiązać problem.

Wyzerować pęk kluczy.

Jeśli żadne z powyższych nie działa, można spróbować zresetować pęku kluczy, aby dać nowy, pusty plik. Dzięki temu klient będzie miał dostęp do starego pliku wiązki, tak, że hasła nie są stracone, ale nie będą korzystać z systemu, a oni musieli ponownie wprowadzić. Aby zresetować pęku kluczy, otwórz menu  Keychain - Ustawienia - podstawowy , kliknij przycisk „Przywróć domyślne grono”, potwierdź swój wybór i czekać na zakończenie procesu.resetkeychain

Czytaj więcej:   popularnych witryn rock

Po tym, jeśli potrzebujesz hasła zapisanego w starej wiązki, można go otworzyć i przenieść żądaną pozycję z listy w nowym pakiecie lub otworzyć pozycję poprzez podwójne kliknięcie i przeglądać hasła, zaznacz „Pokaż hasło”.

SHOWPASS

 

Wielkie podziękowania dla Krzysztofa Kessler dla materiału, który służył jako podstawa do napisania tego artykułu.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *