Najlepsze odmiany do uprawy ogórków w szklarni w okresie zimowym

W szklarni warunki mogą być uprawiane niemal każdej kulturze, nawet jeśli okno mróz i śnieg. Nie zbyt wiele wysiłku będzie wymagało uprawy ogórków w szklarni w okresie zimowym, gdy prawidłowo określić, które odmiany są rozwijane w szklarni najintensywniej. Korzystanie z technik lub shchadjashche stosowania substancji chemicznych na środowisko faktycznie zbierać smaczne i zdrowe plony bez zwiększonego stężenia szkodliwych substancji.

Spis treści artykułu

 • Wybór odmian do uprawy zimą
 • Gdzie zacząć rosnąć ogórki zimowe
  • Jaki powinien być cieplarnianych zima
  • Odkażanie i kalibracji nasion
  • Przygotowanie gleby i sadzonki
  • Sekrety uprawy ogórków w zimie
 • Co trzeba na dobre ogórki zbiorów w zimie
  • Wymagania dla gleby i nawozów
  • Jak dbać o rośliny w szklarni
 • Niuanse w uprawie ogórków
  • Problemy hodowla cieplarnianych
  • Wideo: ogórki zimowe w szklarni - doświadczenie kierowców

Wybór odmian do uprawy zimą

Najlepsze odmiany ogórków szklarniowych - są odporne na brak światła, w niskiej temperaturze, nie wymagają zapylania, wysoko wydajnych. Dlatego zaleca się, aby wybrać nieuciążliwe zapadające hybrydy partenokarpicznych. Należy pamiętać, że partenokarpicznych odmiany żeńskiej rodzaju kwitnienia potrzebują podsazhivanii 10} {2b27fbab78d465ee399188da07e0f1559fa9e213f94eb22c04baf8bdea01b8df klasy-zapylacz lub formowania kwiatów męskich w dużych ilościach, w przeciwnym razie owocem będzie niewielki.

Ogórek w szklarni

Partenokarpicznych odmian ogórków do szklarni zimowych, które okazały się w praktyce:

 • najbardziej bezpretensjonalny do oświetlenia - Arina F1, F1 Classic F1 Mastak, Moscow Nights F1, F1 października Daniel F1, F1 Pros;
 • zimno wyciągnął z okresu owocowania - F1 Virenta, F1, F1 Pana Sultan, F1, F1 Annie chłopiec z palca, F1, F1 Marina Grove czystych stawach, F1 rolnika;
 • Wysoce wydajne z zaawansowanym rozgałęzienia - F1 Ochotnyj Riad, awanturnik F1, F1 Annie, Ant F1, F1 prawdziwych przyjaciół, podporucznikiem F1, F1 Trzy Tank Crew.

przekaźnik F1

Wybór mieszańców do uprawy w zimie rodzaju owoców zależy od preferencji smakowych. Przeznaczyć takich podstawowych odmian ogórka:

 • gladkoplodnye - slaborebristye bez kolców, głównie sałatki przeznaczenia: F1 Ibn Sina, Abbot F1, F1 Biruni;
 • lumpy - "guzki" z czarnymi, biały, brązowy kolce, nadające się do jedzenia świeże i marynowanie: Orlik F1, F1, F1 Cadet Courage;
 • Korniszon - pachnące mają małą długość są idealne do wytrawiania: F1 Bobrik, Cedric F1, F1 kręgosłup.

Cennych gospodarczo właściwości ogórków szklarniowych na zimowe są podzielone na typy:

 • Sałatka - soczysty mają papieru ściernego: Timur F1, Zozulya F1 Makar F1;
 • sól farby - również zachować ostre twarde ciało w postaci puszki zimą: polny F1 żołądź F1, F1, Annie;
 • uniwersalny: Hercules F1, Emelja F1, Lukhovitsky F1.

typ klasy Korniszony F1 Cedric

Szczególna uwaga fanów rosną warzywa w zimie zasługuje różnorodność Ogórek dla F1 cieplarnianych Cadet. Łączy on w sobie wszystkie niezbędne dla bogatego jakości zima żniwa - Shadow-dowód, szybkie dojrzewanie, odporne na choroby. Wydajności dla tego średnio 10 kg / m 2 .

Wielu rolników nadal preferują odmiany pcheloopyljaemogo, jak w wyglądzie i smaku, są one bardziej jak ogórki zwykłej „starych żon: Relay Race, Hercules, Unity Parade, maj, Casanova i inni.

W szklarni zimą, wiele odmian z powodzeniem rozwija się w zapewnieniu zapylenie oraz w optymalnych warunkach uprawy. Do zapylania w szklarniach należy ustanowić duży ula z pszczołami, oraz w małych gospodarstwach może samodzielnie przeprowadzić ogórki pędzla zapylanie.

Gdzie zacząć rosnąć ogórki zimowe

Okres przygotowawczy obejmuje sprawdzenie technologii udanej hodowli i ustalenia, czy możliwe jest, aby rozwijać ogórki w ciepłolubnych parametrów mikroklimatu, który zawiera specjalny cieplarnianych. Nie ostatnia rola odgrywana przez wielkość kosztów energii ogrzewania wymagane, dodatkowe oświetlenie, a także nasiona o wysokiej jakości.

Czytaj więcej:   INSTALACJA dwu taryfowe metrów ciepłej wody

Przykład wpuszczone szklarnie poliwęglanowe

Jaki powinien być cieplarnianych zima

W zależności od lokalnych warunków klimatycznych, szklarnia na ogórki mogą być różnych typów i różnej powłoki. Jeżeli niesprzyjające warunki fizyczne będzie wystarczająca nawet folii z tworzyw sztucznych w różnych warstwach, a przy niskich temperaturach umiarkowanych i półkuli północnej trzeba użyć pokrywy szklanej, a jeszcze lepiej - nowoczesne energooszczędne i trwałe poliwęglan.

Najbardziej korzystne szklarnie Lokalizacja - Na poziomie jak to możliwe, dobrze oświetlonym miejscu, nie wentylowane przez silne wiatry z północy i wschodu. Korzystnie, podstawa jest zagłębiony (około 0,5 m) i dobrze izolowane od zewnątrz. Pozwala to na dobre, aby utrzymać ciepło gleby, chroni je przed mrozem w zimie.

Konieczne jest, aby wyposażyć budowę systemów niezawodny ogrzewania, oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Przed użyciem należy zaprojektować dobrze zdezynfekowane wewnątrz. W tym celu może być stosowany wodny roztwór siarczanu miedzi z karbofosom (1 łyżka. Łyżkę w wiadrze).

Wybór nasion do sadzenia

Odkażanie i kalibracji nasion

Nasiona ogórka muszą być wstępnie przetworzone, które przyczynia się do zwiększenia żywotności i odporności. Procedura składa się z następujących operacji:

 • wybierają największe elementy, przy użyciu roztworu soli (5 {2b27fbab78d465ee399188da07e0f1559fa9e213f94eb22c04baf8bdea01b8df}), przy czym najbardziej masa całkowita będzie na dnie;
 • ogrzewa się w ciepłym miejscu, w temperaturze około + 25 ° C, a w worku przez umieszczenie gazy;
 • wytrzymać dni tkaniny impregnowanej sok z aloesu do dezynfekcji, przemyć i wysuszyć nieznacznie w tym samym celu może być stosowany roztwór nadmanganianu potasu (zanurza się na 20 minut, a płukanka);
 • umieścić na dwa dni w zimnym twardnienia.

Proces przygotowania gleby

Należy wziąć pod uwagę, że nasiona ogórka hybrydowe nie trzeba obsługiwać, a także zakupiono cukru powlekany (w specjalnej kopercie).

Przygotowanie gleby i sadzonki

Ogórek cieplarnianych preferuje odprowadzana nie kwaśne gleby z dobrą dostarczanie składników odżywczych, ale niewielką ilością azotu. gleby ogrodowe powinny być dokładnie zdezynfekowane, zabijania zgromadzone w jej różnych patogenów chorobotwórczych, wolna od pozostałości roślinnych i larwy owadów.

mix gleby ogórków uprawianych w zimie mogą być przygotowane w następujący sposób:

 • z równą liczbą ziemią ogrodową i torfu (lub próchnicy);
 • ziemi ogrodowy (2 części), humus i torfu (3 części), zrębki (1 część);
 • Ziemi, próchnicy, nie kwasowego torfu i wiórów drzewnych w równych częściach.

Sadzonka metoda hodowli ogórków w szklarni w okresie zimowym jest używany najczęściej. Silne sadzonki znacznie szybsze i tańsze w montażu wielkie żniwo. Jej uprawa trwa około miesiąca.

Kolejność uprawy i pielęgnacji sadzonek następujących powodów:

 • używać małych pojemników, jeżeli są one wielokrotnego użytku - odkażone;
 • 1-2 roślin rzeczy, zamykając się na głębokości 2 cm w wilgotnej gleby;
 • dostarczenie temperaturze około + 25 ° C;
 • pokrycie folii lub szkła przed pojawienie okresowo wietrzyć;
 • wybrać najsilniejszy młodego uciekiniera, a najgorsze delikatnie wyjąć (odcięta), tak aby nie zranić w lewo;
 • kilka dni w celu obniżenia temperatury o 5 ° C w celu kiełkowania i docenione, nie nadmiernie rozciągnięte, a następnie podniesiono do poprzednim poziomie;
 • zapewnienie oświetlenia w ciągu około 12 godzin na dzień;
 • wytwarzania regularne podlewanie ogrzewa się do około + 25 ° C w wodzie;
 • użyźniania gleby, wprowadzając szczególne nawozów (dwa razy przed końcem złoża);
 • wlać ziemi kilka razy, tak że sadzonki nie spadają;
 • wyeliminować zagrożenie przeciągów, ponieważ ogórki są zbyt wrażliwe na nich.

Proces tworzenia sadzonek

Sadzonki gotowe do sadzenia w ogrodzie, kiedy dotrze ona długość trzpienia 15 cm krzewów nabycia tych dwóch lub trzech liści i korzeni wystarczająco uformowane. Zarośnięte sadzonki znacznie gorzej przystosowane do nowych warunków.

Czytaj więcej:   Uprawa i dbać o brzoskwini

Sekrety uprawy ogórków w zimie

Dla skutecznego upraw ogórka w szklarni trzeba zapewnić stały poziom temperatury około + 20-25 ° C, a jego wartość maksymalna nie powinna spadać poniżej + 15 ° C

Ogórki, jak wilgotne powietrze, a gdy rośnie w szklarni w okresie zimowym jest do włosów z powodu urządzeń grzewczych. Jest zatem konieczne, aby podnieść wilgotność na różne sposoby: poprzez opryskiwacze, kontenerach lub specjalnych nawilżaczy wodnych.

operacje przygotowawcze zaleca się tydzień przed przesadzania:

 1. Dokonać wysokość złoża wynosi około 0,3 m, a szerokość od 0,8 m do 0,6 m przejścia.
 2. Sprawiają, nawozy, takie ilości na metr kwadratowy: siarczan potasu - 1 łyżka. Łyżka, superfosfat - 2 łyżki. Łyżki, mocznik - 1 łyżeczka, popiół -. 1 pojemnik (lub dolomitu mąki 1 filiżanka).
 3. Przelewać przesączono na gorąco roztworu starterów krowy nawozu (odchodów) - 0,5 l wiadrze wody (prędkość przepływu. - podłoga wiadra na metr kwadratowy).
 4. Pokrycie folią z polietylenu, zatrzymywania ciepła i wilgoci.

Przykład ogórków w ogrodzie

Główne środki agro-techniczne do uprawy ogórków w zimie są:

 1. Przygotować otwór o wielkości pojemników sadzonek, nawozić i nawilżyć.
 2. Utrzymywać dystans między sadzonkami do złoża około 0,2-0,5 m; o powierzchni 1 m 2 wynosi około 4 sztuki lub 6 sztuk wysokiej bawełnę.
 3. Sadzonki usunięto z doniczek nie mycia podłoża i obsadzone dokładnie, bez uszkodzenia korzeni, nie zapisane podsemyadolnoe kolana.
 4. I wlać zamulchirovat powierzchnię gleby (zmniejsza odparowanie wilgoci i zapobiega tworzeniu się skorupy).

Aby rozszerzyć możliwość zbierania owoców, siewki ogórka mogą być wysiewane w odstępach dwutygodniowych. Jeśli pozwalają warunki cieplarniane, mogą być używane nonseedlings sposób siewu nasion kiełkujących bezpośrednio na łóżkach, co eliminuje okres ożywienia rośliny po transplantacji.

Co trzeba na dobre ogórki zbiorów w zimie

Kiedy rosnące ogórki powinny znaleźć właściwe odpowiedzi na podstawowe pytania, od czego zacząć, jak wykonać lądowanie w szklarni, której warunki cieplarniane będzie optymalna w zimie. Ważne jest, aby nie pominąć najważniejszych punktów: monitorowanie stanu gleby oraz w celu zapewnienia terminowego regularnego karmienia i opieki.

Dodanie granulowany nawóz organiczny

Wymagania dla gleby i nawozów

ogórki zimowe wymaga zwiększenia liczby niezbędnych substancji i gleby w szklarni powinna być dobrą przewiewność i lżejszy niż na otwartym ogrodzie. Najlepsze prekursorami - jagoda, fasola, kapusta i cebula.

Aby zapewnić intensywne i ciągły rozwój jest konieczne stosowanie dolistne i korzeń podawanie. Gdy proces opryskiwania liści trzeba specjalnie przygotowany roztwór zawierający odpowiednie substancje i pierwiastki śladowe. Zabieg korzystnie prowadzi się w okresie wieczorem, że pod wpływem działania stężonego roztworu oświetleniowy nie bardzo szybko wyschnąć, a liście nie spalone.

W zastosowaniu jako nawóz substancji organicznych i mineralnych:

 • Roztwór mocznika (1 g w 1 litrze wody) - średnie zużycie 0,5 litrów na 1 m2;
 • Wodne roztwory azotanu amonu, superfosfatu i (5 g na 1 litr wody), szybkość przepływu jest taki sam;
 • 2 litry: ciecz krowim (stężenie 1 filiżanka wiadro wody), szybkość przepływu.

nie muszą być stosowane do podawania nawozów potażu zawierający chlor jako substancja ta działa na ogórki przygnębiające. Zamiast nawozu (nawóz) może humusu sodu (1 łyżka. Łyżka 10 litrów).

Nawozić ogórki w szklarni potrzeba około pięciu razy gdy rośnie w zimie:

 • Po pierwsze, gdy kubki właśnie zaczynają się pojawiać, - mocznik, superfosfat, obornik, siarczan potasu;
 • owoców po zbiorze - (. 1 łyżka na 10 litrów) odchody kurczaka i nitrofosfatu
 • tygodni i pół - gnojówka i siarczan;
 • Dwa tygodnie - gnojówkę (0,5 litra na wiadrze) od nitrofosfatu (lub szczególnych nawozów).
Czytaj więcej:   Rodzaje farb do pracy elewacji: swoje mocne i słabe strony

Education First jajniki

Jak dbać o rośliny w szklarni

Główne zalecenia dotyczące jak uprawiać ogórki w szklarni w okresie zimowym bez błędów i strat, co następuje:

 • wyeliminować zagrożenie temperaturę ostrza;
 • odpowiednio organizuje proces dodatkowego oświetlenia, w szczególności w krótkich światła dni (urządzenia Oświetlenie powinno być regulowane w pionie tak, aby zwiększyć odległość od roślin podczas ich wzrostu);
 • Sposób SHPALERNAYA stosować do wytwarzania bicza w kierunku pionowym i wiązanie sznurka, ponieważ rosną (dolna strona 2-3 celu usunięcia pozostałości łodygi drugiego rzędu na czwartym prischipnut liści odciąć górną główną ucieczkę przypadku przekroczenia limitu);
 • przyczyniają się do tworzenia pędów, drugi i trzeci zamówień, w której większość gatunków są utworzone przez jajnika;
 • podlewania korzeni ogórków na nie opryskiwania listowia i gleby, erozyjnej regularnie nie zimnej wody (zużycie wody na 1 m 2 , aż do kwiatów - około 3-4 litrów, raz w tygodniu, wówczas ilość i częstość podlewania zostanie podwojona);
 • zwiększenie stężenia dwutlenku węgla w (zasobnika fermentowanego nawozu lub trawy) powietrza w celu przyspieszenia dojrzewania owoców;
 • okresowo delikatnie i płytki (3 cm), w celu poluzowania gleby, tak aby nie zaszkodzi korzeni - Pierce grunt za pomocą widelca;
 • używane w razie potrzeby ręcznie zapylanie ogórka (przeniesienie pyłku za pomocą pędzla lub rozdarty kwiatów męskich);
 • dostosować liczbę liści, usunąć stare i pożółkłe;
 • terminowe wyciąć dojrzałych owoców, żeby nie przeszkadzać śpiewać obok, spożywanie substancji odżywczych.

Zbierać dojrzałe owoce

Niuanse w uprawie ogórków

Wybór najbardziej skuteczną i najmniej pracochłonną technologię uprawy ogórków w zimie w szklarni i specyficznych lokalnych warunków klimatycznych, oszczędzając siły roboczej i zasobów.

Aby nie tracić czasu na próżno, należy zapoznać się ze specjalnym literatury na wideo, aby zobaczyć, jak się rozwijać ogórki w szklarniach. Pozwoli to uniknąć wielu błędów i rozczarowań.

Problemy hodowla cieplarnianych

Na ścieżce uprawy mogą wystąpić różne trudności. Jednym z problemów jest obecność nagich kwiatów (kwiaty pręcikowa) w dużych ilościach. Należy pozostawić na nasionach płodu żeńskiego, które różnią się czworokątny kształt (u mężczyzny - trójkątne). W żądanym plasterek ogórka (żeński), nasiona znajdują się w czterech biurach. To właśnie z ich rozwój roślin z kwiatów, które tworzą jajnika (Stempel).

Samce i samice kwiat

Jeżeli sadzonki są rozciągnięte trochę, można poprawić sytuację, wzbogaconej torfem lub trocinami macierzystych do liści liścieni (aby wspierać go w celu wzmocnienia).

Pożądane jest, aby utrzymać optymalny stosunek wegetatywnego i generatywnego wzrostu roślin w okresie owocowania, który pozwala na rozszerzanie i zwiększenie ilości zbiorów.

Zawsze, ale zwłaszcza w zimie, trzeba brać poważnie środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia chorobom u ogórka szklarniowego. - główne choroby grzybicze (inny zgnilizna Fusarium), możliwość występowania, co znacznie zmniejsza się, gdy właściwe metody hodowli i utrzymania optymalnych warunków.

Po wykryciu oznak zagrożenia należy natychmiast usunąć i zniszczyć dotkniętych części lub całego zakładu, a pozostałe traktowane ze specjalnymi lekami.

Wideo: ogórki zimowe w szklarni - doświadczenie kierowców

Hodowcy cennego doświadczenia w procesie uprawy ogórka mogą być przydatne do wielu. Istnieje wiele drobnych części, które są mieszkańcy lato, przybysze nie zwracają uwagi. A to ostatecznie znaczny wpływ na ilość i jakość przyszłych zbiorów. Dlatego też, aby nie szukać przyczyny awarii i je wyeliminować w procesie, będzie przydatna obejrzeć video z zestawem zębów na to ramię biznes ogrodników.

Film: Jak rosną ogórki w szklarni

Uprawa roślin w szklarniach jest bardzo pracochłonne i kosztowne, ale jest to uzasadnione kulinarnej i wartości odżywczych świeżych owoców w zimnych porach roku. W przypadku uprawy ogórków konieczne jest zastosowanie podejścia dźwięku, słuchać rad ekspertów i używać żywy przykład sąsiadów.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *