Najlepsze oprogramowanie WINDOWS XP SP2

Stary komputer, Windows XP, 512 MB RAM, Firefox i Internet

 • Antic żelazo,
 • Firefox
 • Seminarium
 • Tryb odzyskiwania
Pomimo upływu czasu, wiele innych są nadal Windows XP. Ktoś musi pracować na systemie operacyjnym Linux lub usług takich komputerach, ktoś może być przywrócenie starych komputerów hobby, niektóre są całkowicie zadowoleni z systemem Windows XP lub z powodu ich przekonań finansowych lub innych, nie chcą zmienić Old Faithful „przyjaciel” w nowy ,
Ten artykuł może pomóc wielu właścicieli starszych komputerów, aby otworzyć „drugi oddech” swoje eksponaty muzealne.

Ponieważ optymalizacja starego sprzętu jest niepełna, artykuł będzie składać się z kilku rozdziałów:

- Firefox
- dodatki do przeglądarki
- kierowcy
- WindowsXP
- BIOS
- Wskazówki Hardware

Firefox

Wybór wersji przeglądarki

Przez wybór przeglądarki dla XP, jak również jego wersji jest to, że trudno jest doradzić bo, jak każdy ma inne preferencje. Jednak, pożądane jest, aby umieścić ostatnią wersję PC obsługiwanego przez przeglądarkę, dzięki czemu są bardziej zgodne z wprowadzeniem nowych standardów internetowych.

Na przykład HTTP / 2 obsługiwane przeglądarki oparte na silniku Firefoksa w wersji 36 i powyżej protokołu. Przeglądarka K Meleon okresowo wynika z „uśpienia” oraz systemu (ów) ostatnio dokonał 76 wersji silnika Gecko 38.8.0 ESR. Przeglądarka PaleMoon 26.5.0 ostatni dla XP został wydany w dniu 28.09.2016, posiada własny silnik przeglądarki, ale także oparta na silniku Firefoksa w tym czasie. Przeglądarki na silniku Chrome zbyt ciężki dla starszych komputerów. Przeglądarka Opera 12 wiele pochwała, ale został wydany w 2012 roku i znacznie od nowa nie jest już w stanie.

Najnowsza wersja Firefox ESR, który może być zainstalowany w systemie Windows XP - jest 45,9 (dla procesorów bez SSE2) i 52,9 (z SSE2). Jest to także dość duża liczba użytkowników zainstalowany 38.8ESR wersję Firefoksa, 45 nie różni się zbytnio, ale w opinii wielu użytkowników działa trochę szybciej niż 45. Jednakże, począwszy od wersji 45, Firefox, można dodać plug-in pozwala na oglądanie wideo w godz przeglądarki 0,264 / MP4.

48.0.2 najnowsza wersja przeglądarki nie jest ESR branże, dla których nie potrzebują SSE2. W 48.0.2 dodaje częściowe WebExtensions Support (możliwość ustawienia kilku nowych rozszerzeń do przeglądarki).
W 52,9 zawarte różnych poprawek i ulepszeń wydajności, ulepszone WebExtensions wsparcia.
Sprawdź, czy twój procesor obsługuje SSE2, można pobrać programu CPU-Z. Dzięki temu można oglądać programy z innych ustawień komputera.

CPU-Z

obraz

Na początku instalacji Firefoksa, przejdź do selektywnego , a nie typowej instalacji. Następnie w kolejnym oknie odznacz obsługa zestawu . Usługa ta nie ma już znaczenia dla systemu Windows XP.

Ustawienia w menu głównym przeglądarki

poszukiwanie

Jeśli nie skorzystać z panelu wyszukiwania (usunięty z panelu paska adresu)
obraz

i po uruchomieniu strony startowej przeglądarki nie jest " strona główna Firefoksa Mozilla »
obraz

może być usunięty z listy wszystkich (z wyjątkiem jednego), wyszukiwarki

Jeśli pasek wyszukiwania lub pole wyszukiwania na „ wstępnym stronie Firefox Mozilla jest używany”, ale nie trzeba sugestie podczas pisania, możesz usunąć zaznaczenie pola wyboru „Pokazuj sugestie wyszukiwania.”
obraz

Można również wyłączyć próbuje zaktualizować tych wyszukiwarek (pluginy) po uruchomieniu Firefoksa. W menu ustawień, zaawansowane -> Aktualizacja do automatycznej aktualizacji , należy usunąć zaznaczenie pola wyboru z „ plug-in dla wyszukiwarek ”. Jeśli przeszukiwać pasku wyszukiwania lub w „Start Page Mozilla Firefox» kiedyś zniknie, będzie można je aktualizować, aby włączyć tę opcję powrotem. Te wtyczki muszą jednak być aktualizowane bardzo często.
obraz

treść

Na niektórych stronach nie mogą być wyświetlane czcionki, ile potrzeba. Aby tego uniknąć, pożądane jest, aby wyłączyć „Zezwalaj na stosowanie własnych czcionek, zamiast określonych witryn.”
obraz

ochrona

Jeśli masz wirusa lub bloker z dodatkowej reklamy te same funkcje, można usunąć zaznaczenie w przeglądarce z duplikatów ustawień. Nowoczesne oprogramowanie antywirusowe, nawet tych, którzy nadal wspierać XP, stały się bardzo ciężkie dla zwykłych komputerów PC low-end. Wbudowane zabezpieczenie w przeglądarce i bloker reklam częściowo rozwiązuje problem bezpiecznego surfowania w Internecie, kiedy używać normalne oprogramowanie antywirusowe nie jest możliwe.

obraz

dodatkowy

wspólny

Użycie automatycznego przewijania
, aby przewinąć przycisk jest wciśnięty, przesuwając mysz, jest strona przewijanie.

Używaj płynnego przewijania
w większości konfiguracji PC poziomie P4, to ustawienie nie wpływa na wydajność. Przy niskim żelaza gdy włączone widać skurcze obrazów podczas przewijania.

Jeśli to możliwe, korzystać z akceleracji sprzętowej
Jest to bardzo ważne, wydajność przeglądarka ustawienie. Jeśli karta graficzna (nawet wbudowany) obsługuje DirectX9, polecam pozostawiając to ustawienie włączone. Czasami, z powodu błędu kierowcy, lub z jakiegokolwiek innego powodu, Firefox może zablokować włączenie akceleracji sprzętowej. Rozwiązać ten problem można uaktualnić sterownik do najnowszej wersji karty graficznej, należy zainstalować najnowszą DirectX9.0c aw niektórych przypadkach, jeśli to nie działa, musi obowiązkowo zawierać sprzętową akcelerację w ukrytych ustawieniach przeglądarki. Poniżej postaram się wyjaśnić, jak to zrobić.

Jeśli karta graficzna nie obsługuje DirectX9.0c, usuń zaznaczenie tej opcji.

Sprawdź pisownię podczas pisania
Jeśli Ty lub osoba, która będzie korzystać z tego komputera jest tylko czytelnik, a nie pisarzem - można bezpiecznie wyłączyć tę funkcję.

obraz

Wybierz dane

Włącz wysyłanie sprawozdania z wykonania Firefox.
Wyłączyć. Ani ty, ani twórcy tych raportów Firefox już nie pomaga. Wsparcie przeglądarka dla WindowsXP zakończona.

obraz

sieć

Związek
„Adjust” przycisk. Otwiera się okno „Ustawienia połączenia”, tam „Ustawienie proxy, aby uzyskać dostęp do Internetu.” Jeśli nie korzystasz z serwera proxy, aby uzyskać dostęp do Internetu, wybrać punkt w pobliżu nr pełnomocnika
obraz

aktualizacja

Firefox Aktualizacje
Aktualizacja dla systemu Windows XP nie będzie. Umieść punkt niedaleko czeku ani przez aktualizacje .

obraz

Ukrytych ustawień Firefoksa

Nie będzie zrozumiałe dla większości list ustawień about: config

45.9esr, 48.0.2 i 52.9esr

accessibility.force_disabled
wsparcie jest dostępne. Usługa ta może stanowić oddzielny zestaw w Firefoksie dodać kilka narzędzi samej przeglądarce. Jeśli nigdy nie wykazywała znachok na swoim pasku kartobraz, po czym usługa ta nie jest używana i może być wyłączony 1

alerts.disableSlidingEffect
powiadomienia animacji.
wyłączenie prawda

app.update.checkInstallTime
odpowiedzialny za dni licząc po uaktualnieniu.
wyłączyć fałszywe

app.update.service.enabled
app.update.staging.enabled

opcje związane z aktualizacją przeglądarki. Firefox nie będzie już aktualizowany, odłączyć fałszywy

browser.aboutHomeSnippets.updateUrl
Jeśli masz Strona domowa «Home» Mozilla Firefox. Pod polem zapytania wyszukiwania może wyświetlać różne informacje jest obciążana z serwerów Mozilli. Usuń referencje informacja ta nie zostanie załadowany.

browser.cache.disk.enable
parametr odpowiedzialny za wykorzystanie pamięci podręcznej dysku.
Podczas odłączania fałszywy wszystkie pliki tymczasowe i elementy strony pobrane z Internetu będą rejestrowane i przechowywane w pamięci RAM, a nie na dysku twardym. Dostęp do pamięci jest szybszy, odpowiednio, a strony internetowe służące do wyświetlania samo może zdarzyć się szybciej.
Jeśli masz wolny dysk twardy, szybki, nieograniczony dostęp do Internetu oraz pamięć więcej niż 1 - 2 gigabajtów, można spróbować wyłączyć tę opcję. Jednak po tym, należy upewnić się, Task Manager (Alt + Ctrl + Delete) proces pamięci podczas korzystania z przeglądarki i inne programy uruchomione na komputerze. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach (w tym samym czasie duża liczba otwartych zakładek w przeglądarce, obejrzeć film, działa anty-wirus i tak dalej.) Ilość wolnej pamięci powinno być zawsze kilkaset megabajtów. Jeśli nie, włącz tę opcję z powrotem na true .

browser.download.animateNotifications
Po wyłączeniu fałszywy nie będzie wyświetlana animacja dużą niebieską strzałkę, gdy plik jest umieszczony od obciążenia.

browser.eme.ui.enabled
Wyłącza powiadomienie o konieczności aktywacji opcje związane odtwarzanie zaszyfrowanej zawartości multimedialnej. W systemie Windows XP, przeglądarka Firefox nie obsługuje tych funkcji. Dlatego odłączyć fałszywy

browser.fullscreen.animate
animacji gładki ruch górnej ramy widocznej części ekranu, przy włączeniu na pełnym ekranie. Podczas przełączania fałszywego przełączania do trybu pełnoekranowego zaraz będzie.

browser.shell.checkDefaultBrowser
Sprawdź, czy Firefox jest domyślną przeglądarką.
Wyłączenie fałszywy

browser.pocket.enabled
aplikację do zarządzania listę zapisanych artykułów.
Jeśli nie korzystasz z kieszeni, odłącz fałszywy

browser.selfsupport.url
Opinia Firefox użytkownicy przeglądarce. Wyłączyć całkowicie usunąć link

browser.sessionstore.interval
parametr jest odpowiedzialny za częstotliwość zapisywania sesji na płycie, podczas gdy Firefox działa. Cel - przywrócenie otwartych kart i tekstu do jeszcze nie wysłał wiadomości po zamknięciu awaryjnym przeglądarki i ponownym uruchomieniu. Jest to przydatne, jeśli często pisać długiego tekstu w przeglądarce Firefox i przed wysłaniem go do częstego okresowości spontanicznie kończy się błędem. Domyślnie Firefox zapisuje dane sesji co 15 sekund (wartość 15000 milisekund). Jeśli Firefox nadal w porządku pod względem stabilności, można zmienić wartość 1800000 (30 minut). W niektórych przypadkach, po zmianie tego ustawienia w górę, przeglądarka jest nieco szybsza i mniej podlagivaet.
Jeśli Twoja przeglądarka nigdy „zawiesza się”, można wyłączyć fałszywe zakładki funkcji przywracania po awaryjnym przeglądarki zamknięcie browser.sessionstore.resume_from_crash

browser.startup.homepage_override.mstone
Po uaktualnieniu przeglądarki Firefox mogą wykazywać dodatkową kartę obok swojej normalnej stronie, aby zaoferować więcej informacji na temat zmian i nowych funkcji zawartych w aktualizacji. wyłączyć ignorować

browser.slowStartup.notificationDisabled
Po włączeniu true , nie będą mierzone podczas uruchamiania przeglądarki i nie będą wyświetlane żadne ostrzeżenia jeśli zaczyna powoli.

browser.tabs.animate
zakładka Animation. Przy zamykaniu kartę środkowy, prawy stopniowo skrada się w lewo. Podczas odłączania fałszywy ruch zakładkach będzie natychmiastowy.

browser.tabs.crashReporting.sendReport
Wysyłanie raportu o upadku zakładek w przeglądarce. Można wyłączyć fałszywe

browser.tabs.remote.autostart.2
Zaraz po starcie, Firefox sprawdza wersję systemu Windows (XP w jednostce arkusz) i kompatybilności rozszerzeń z przeglądarki wieloprocesowego trybie pracy. W 48.0.2 i 52esr wieloprocesowego tryb domyślny jest wyłączony. Wyłączyć ten test nie jest wymagane Kompatybilność fałszywe

-enable browser.tabs.remote.force (parametr jest tworzony)

Zmuszony włączenia w trybie wieloprocesowego Firefox. Przeglądarka i wyświetlić stronę jako całości szybciej. Jednak zwiększone zużycie pamięci i procesora zostanie załadowany trochę więcej niż zwykle. Tylko wtedy, gdy wieloprocesorowe mogą nie działać lub nie działają, niektóre zestaw w przeglądarce Add-ons.
Aby uzyskać więcej informacji o tym, co się multiprzetwarzania i jak grać można przeczytać tutaj https://habr.com/post/355142/

Po włączeniu prawdą i ponownym uruchomieniu przeglądarki, sprawdź czy Firefox sprostać większości odwiedzanych witryn. Jeśli masz coś nie pasuje w przeglądarce wieloprocesowego mode, wyłącz to fałszywy

browser.uitour.enabled
najnowszych Firefox Tour. wyłączyć fałszywe

camera.control.face_detection.enabled
wykrywania twarzy z kamery wideo. Najczęściej stosowane w WebRTC. wyłączenie fałszywy

canvas.capturestream.enabled
nadawcze mechanizm elementy multimedialne w WebRTC. wyłączenie fałszywy

datareporting.healthreport.service.enabled
datareporting.healthreport.uploadEnabled
datareporting.policy.dataSubmissionEnabled

Телеметрия. Отключить fałszywy

device.sensors.enabled
Pozwala JavaScript dzięki dostępowi do czujników urządzenia. Na przykład, w Fennec, można otrzymywać informacje z czujnika zbliżeniowego. Jeśli nie ma żadnych czujników lub dostęp do nich Firefox nie trzeba wyłączyć fałszywe

devtools.cache.disabled
devtools.debugger.enabled
devtools.fontinspector.enabled
devtools.inspector.enabled
devtools.memory.enabled
devtools.netmonitor.enabled
devtools.performance.enabled
devtools.remote.wifi.scan
devtools.remote.wifi.visible
DevTools .styleeditor.enabled
devtools.tilt.enabled
devtools.toolbar.enabled
devtools.webide.enabled

Narzędzia dla programistów są wykorzystywane przy tworzeniu stron internetowych. Przeciętny użytkownik z tych cech nie są potrzebne. Wyłącz wszystkie można na false , z wyjątkiem devtools.cache.disabled - jest wyłączony prawda

Przez sposób, w nowych wersjach Firefoksa pojawiła devtools.enabled, aby wyłączyć wszystkie DevTools zmienić jedno ustawienie.

dom.battery.enabled
stan baterii monitora. Jeśli używasz statsionarnik, odłącz fałszywy

dom.gamepad.enabled
Nie pada - wyłączyć fałszywe

dom.ipc.plugins.asyncdrawing.enabled
asynchroniczne obiektów rysunkowych na Flash plug-in stronie internetowej. Ulepszona stabilność i wydajność wtyczki. Jeśli zainstalowany w przeglądarce Flash Player w wersji 23 lub nowszej, można włączyć to prawda

dom.ipc.plugins.asyncInit.enabled
asynchroniczny inicjowania wtyczek. Kiedy prawda ta funkcja, wtyczka na stronie WWW (takich jak Flash) będzie trochę szybciej.

dom.ipc.plugins.flash.subprocess.crashreporter.enabled
dom.ipc.plugins.reportCrashURL

Wysyłanie raportów o upadku wtyczek. Można wyłączyć fałszywe

dom.ipc.processHangMonitor
dom.ipc.reportProcessHangs

Firefoksa śledzi każdy czas ładowania strony, a jeśli jest on ładowany przez długi czas, na górze, można otrzymać zawiadomienie „strona internetowa spowalnia przeglądarkę ...”. Zgodnie z ogólną zasadą, w tym powiadomień pojawia powodu bardzo wolnego połączenia internetowego, słaba kompatybilność zainstalowanych dodatków lub wirusy. W przypadku ładowania stron nie występują takie problemy, czy też poznać przyczynę problemu masz, ale nie wiem jak go rozwiązać, można wyłączyć stronę monitorowania i wyświetlić ten zawiadomienie fałszywe

dom.indexedDB.logging.details
dom.indexedDB.logging.enabled

wyposażony dla programistów. Można wyłączyć fałszywe

dom.mms.requestStatusReport
dom.mms.requestReadReport
dom.mms.retrieval_mode

multimedialne MMS wiadomości. To działa na urządzeniach z systemem Android z możliwością przyjąć wyzwanie.
Oklyuchit ustawienie dla pierwszych dwóch parametrów do fałszywych , ale przez ostatnie nigdy

dom.requestIdleCallback.enabled
mechanizm pozwala na odroczenie wywołanie funkcji w czasie, gdy wola przeglądarka jest w stanie bezczynności (idle). Na przykład, przy użyciu tej funkcji można zorganizować i przeprowadzić niskim priorytecie zadania w tle, bez negatywnego wpływu na wydajność opóźnienia wrażliwych operacji, takich jak wejścia i wyjścia animacji.
Nowe wersje Firefox, opcja ta jest domyślnie włączona. Turn to prawda

dom.serviceWorkers.enabled
niektórych witryn, które obsługują serwis Pracownicy mogą pobrać do komputera pewnych informacji, które mogą być wyświetlane w przeglądarce dopiero po awarii komputera ze względu na internet. Na przykład okno powiadomienia wyjdzie który stracił połączenie z siecią. Wystarczy użyć tej funkcji do witryny można zapisać na komputerze, pewne elementy strony samego. Jeśli połączenie internetowe znika, pewne działania i nawigacji na stronie internetowej mogą być nadal dostępne w trybie offline.
Dla komputerów stacjonarnych i laptopów ze stabilną sprzęgła (bez częstych rozłącza) ta funkcja jest bezużyteczna, można wyłączyć to fałszywy

dom.vibrator.enabled
umożliwia stosowanie wibracji, czy urządzenie jest zamontowany silnik wibracyjny.
wyłączenie fałszywy

dom.vr.oculus.enabled
dom.vr.oculus050.enabled

okulary Wsparcie rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.
Żaden z tych punktów - aby wyłączyć fałszywe

dom.w3c_touch_events.enabled
urządzenia funkcyjne (głównie laptopa) z touchpad, ekran dotykowy lub pokrętło.
Jeśli nic z tego nie jest w komputerze, wyłącz ustawioną wartość

dom.webcomponents.enabled
dom.webcomponents.customelements.enabled

Web Components - nowe technologie wymyślone i propagowane przez Google, które są w pełni obsługiwane tylko w przeglądarce Chrome. Innymi przeglądarek nośnik może być lub jest on utworzony w części.
Zawierać prawdziwe te opcje w Firefoksie pożądane jest tylko wtedy, gdy nie działają żadnych witryn i wspina się błędy związane z webcomponents. Na przykład, takie
obraz
używanie może webcomponents Firefox, na przykład, w celu rozwiązania problemu w jednym miejscu, ale mogą również tworzyć nowe problemy w drugiej, w postaci braku otwarcia niektórych witryn lub błędów związanych z przetwarzaniem strony.

experiments.enabled
experiments.supported

Zbieranie dodatkowych telemetrii dla niektórych specjalnych dodatków. Jeśli wskaźnik experiments.activeExperiment jest ustawiona na false , to nie są żadne dodatki. Funkcja ta może być wyłączona fałszywe

extensions.e10sBlocksEnabling
tryb wieloprocesowa zamka, gdy niezgodność z ustalonymi domieszkami. Od wieloprocesorowe w XP jest włączony tylko przez życie, ta funkcja nie będzie działać prawidłowo. odłącz fałszywy

extensions.pocket.enabled
aplikacja do zarządzania listą zapisanych artykułów.
Jeśli nie korzystasz z kieszeni, odłącz fałszywy

extensions.blocklist.enabled
Jeśli, na przykład zainstalować starszą wersję fleshpleera. Firefox wyłączyć tę wtyczkę, pisząc o tym ostrzeżeniu. Co by nie testowałem Firefox Add-ons znaczenie, wyłącz tę funkcję fałszywego

extensions.getAddons.cache.enabled
Menedżer dodatków gromadzi informacje o każdym zainstalowanych dodatków, i sprawia, że możliwe, aby uzyskać spersonalizowane rekomendacje w panelu „Get Add-ons”. wyłączenie fałszywy

extensions.update.autoUpdateDefault
automatycznie zainstalować aktualizacje dostępnych dodatków.
Jeśli nie zamierzasz aktualizować dodatki lub autorzy przestali robić nowe wersje, lub chcesz ręcznie monitorować instalację procesu aktualizacji, należy usunąć zaznaczenie tej opcji fałszywe

extensions.update.enabled
nie zamierza aktualizować zainstalowane dodatki, wyłącz ich automatyczną aktualizację na false .

full-screen-api.warning.timeout
Po otwarciu wideo na pełnym ekranie można wyświetlacze "... jest teraz w trybie pełnoekranowym." Co by znak ten nie pojawia się, należy ustawić

general.useragent.site_specific_overrides
funkcja nie działa. Został patroszenia w poprzednich wersjach Firefoksa.
Odłącz na false .

geo.enabled
wysłana, gdy strona żąda appropriative swoją lokalizację. W niektórych przypadkach, ta funkcja jest wymagana, jeśli odwiedzania witryn za pośrednictwem zagranicznego VPN lub serwery proxy. Typowo, w miejscu poznaje swoją lokalizację bez adresu IP wniosków komputerze użytkownika. Można wyłączyć na false .
Jedynie w bardzo rzadkich przypadkach, wyłączenie tej funkcji może spowodować błąd w komunikacji z niektórych witryn. Dla każdego takiego miejsca indywidualnie, jak w przykładzie privacy.trackingprotection.enabled , można włączyć tę funkcję.

gestures.enable_single_finger_input
funkcję ekranu dotykowego dla komputerów. W systemie Windows XP nie działa.
Odłącz na false .

gfx.canvas.azure.backends
przetwarzania grafiki wektorowej. Według różnych opinii Kairze na WinXP jak szybsze skia

gfx.canvas.skiagl.dynamic-cache
cechą dla systemu Android, Windows nie działa. odłącz fałszywy

gfx.content.azure.backends
przetwarzania grafiki wektorowej. To ustawienie silnie wpływa na wygładzanie czcionek. Jeśli masz stary monitor z dużą piksela zboża, usunąć direct2d1.1 i skia , pozostawiając Cairo

gfx.direct2d.disabled
Wyłączenie z Direct2D. Direct2D wsparcie jest możliwe tylko wychodząc z DirectX10. Na Windows XP Direct2D nie działa, odłącz prawda

gfx.direct2d.use1_1
na Windows XP Direct2D nie działa, wyłącz fałszywy

gfx.work-Around-driver-bugs
funkcja dla MacOS. W systemie Windows bezużyteczny, odłącz FAŁSZ

image.animation_mode
pożądane, aby zmienić tę opcję tylko na bardzo słabym poziomie komputerów Pentium 3, które są podatne na dowolnym obciążeniu procesora.
Do wyświetlania na stronie internetowej animowanych plików GIF (obecny głównie na forach i czatach w postaci awatarów i emotikonów) następujących opcji wyświetlania można ustawić
żadnego - nie pokazuj animacji
jednokrotnego zapisu - animacje wyświetlania tylko raz, po załadowaniu strony
normalne - pokaż animacje ( domyślnie)
, ale należy pamiętać, że niektóre obrazy mogą zmieniać swoje znaczenie, takich jak buźkęobrazjeśli narażone na żadne lub raz.

Zamiast zmieniać parametry tej funkcji, można umieścić przedłużenie Przełącz animowanych GIF. W swoich ustawień, włącz Pauza GIF są domyślnie , należy włączyć Auto-play na aktywowaniu i zainstalować - i znowu zatrzymać, gdy w pozycji unhovering . zdjęcia animacja będzie odtwarzana tylko po najechaniu kursorem myszy na nim i zatrzymać jeśli wziąć strzałkę z boku.

javascript.options.shared_memory
Zdolność do obsługi niektórych stron kodu do wielu strumieni. Że może przyspieszyć renderowanie strony jako całości.
Ta opcja jest pożądane włączenie prawda na komputerach z procesorem, który ma wiele rdzeni lub pojedynczy rdzeń, ale istnieje funkcja Hyper-Threading. Dowiedzieć się, czy Twój procesor obsługuje wielowątkowość, można spojrzeć w Task Manager (Alt + Ctrl + Del) podczas zakładce Wydajność. Jeśli okno wyświetla wykres Historia użycia procesora 2 lub więcej, procesor obsługuje wielowątkowość
obraz

javascript.options.wasm
javascript.options.wasm_baselinejit

webassembly - nowy standard internetowy. To wsparcie jest wliczone w najpopularniejszych przeglądarkach. Począwszy od Firefoksa 52, te opcje są domyślnie włączone. Jednak w 52 ich ESR nie jest wliczone w cenę, prawdopodobnie ze względu na fakt, że w chwili obecnej nie jest całkiem jasne, był los tego obiecującego rozwoju.
Wskazane jest, aby to prawdziwe wsparcie WebAssembly.

layers.amd-przełączane-gfx.enabled
poprawną definicję używaną przez Firefoksa karty graficznej (takich jak wewnętrzne lub dyskretne), jeśli komputer ma grafiki ATI / AMD a jeszcze kilka innych, takich jak Intel i Nvidia. Easley nie masz ATI / AMD karty graficznej, czy jest to tylko - wyłączyć tę funkcję fałszywego

layers.async-pan-zoom.enabled
Async pan / zoom. Wystarczy to znacznie wpływa na wydajność przeglądarki. Domyślna funkcja jest włączona, lecz staje się aktywna tylko jeśli włączona w trybie multi-procesowej (utworzone i ustawione na prawdziwy parametru browser.tabs.remote.force-enable ).
Zaleta:
W przełączony stanie, Firefox trochę bardziej żywy i działa przewijanie stron mogą być płynne.

Wśród wad:
Zwiększone obciążenie procesora dalej do 10-20%.
Błędy w przeglądarce, jeśli włączona akcelerację sprzętową.

Zgodnie z tym, w przypadku, gdy masz przyspieszanie sprzętowe włączone lub nie w trybie multi-proces, wskazane jest, aby wyłączyć tę opcję fałszywe

layers.componentalpha.enabled
funkcja subpiksel wygładzanie obrazu, wykonywane kartę. W systemie Windows XP to działa tylko w pojedynczych procesów trybie z akceleracją sprzętową.
Jeśli Firefox pracuje w wieloprocesowego trybie z akceleracją sprzętową włączony lub w trybie bez akceleracji sprzętowej, wyłącz funkcję fałszywego

Czytaj więcej:   Jak dodać witryny w Google

layers.d3d11.disable-osnowa
na d3d11 Windows XP nie działa, zmień wartość na prawdziwe

layers.deaa.enabled
nie działa z Windows. wyłączyć fałszywe

layers.gralloc.disable
nie działa z Windows. wyłączyć prawda

layers.prefer-d3d9
dając pierwszeństwo DirectX 9.
Od Firefox na Windows XP mogą pracować tylko z DirectX 9, opcja ta może umożliwić prawdziwe

layout.css.report_errors
parser CSS. Funkcja ta jest przydatna dla twórców stron internetowych i zwykli użytkownicy nie muszą. Wyłącz false .

layout.css.touch_action.enabled
Właściwości dotykowy akcji CSS określa, czy użytkownik może współdziałać z elementem na ekranie poprzez dotyk, stosując standardowe możliwości przeglądarki, jak również będzie występować.
Jeśli komputer nie posiada ekran dotykowy - wyłączyć tę funkcję false

lightweightThemes.update.enabled
Automatyczna aktualizacja tematów. Jeśli nie trzeba wyłączyć fałszywe

loop.enabled
do 48.0.2 tylko
Tuning Witam, pozwala na wykonywanie połączeń głosowych i wideo za pomocą komponentu WebRTC. Witam już obsługiwane w Firefox 49. Aby usunąć SEVIS z przeglądarki lub rozłączeniem loop.enabled i typu w pasku adresu about: wydajności , kliknij opcję Wyłącz , a następnie ponownie uruchom przeglądarkę. Firefox usunie ze nie tylko Dzień dobry, ale z ustawieniami i związany z nim. Podobnie można zrobić z kieszeni.
obraz

media.block-autoodtwarzania-aż-in-
planie przeglądarce automatycznie przestaje działać audio i wideo na karcie w tle, która od momentu otwarcia nigdy nie uzyskano dostęp, Jeśli ten parametr zostanie ustawiony na prawdziwe

media.eme.apiVisible
nie działa c Windows XP. wyłączyć fałszywe

media.eme.enabled
Odłączyć false , jeśli procesor nie podderzhivant SSE2 i / lub nie masz zainstalowanego w przeglądarce „zawartości wtyczki deszyfrowania Primetime, dostarczonych przez firmę Adobe Systems, Incorporated»

media.encoder.webm.enabled
funkcja jest przeznaczona do kodowania (nie mylić z dekodowania) wideo w formacie WebM. Używane prawdopodobne czaty WebRTC. Na odtwarzanie wideo w formacie WebM przeglądarki wyłączyć tę funkcję lub nie ma wpływu. Można wyłączyć fałszywe

media.getusermedia.browser.enabled
funkcja służy do uzyskania dostępu do mikrofonu i / lub kamery. Potrzebne do strumieniowego organizacji, a także czaty audio lub wideo w Firefoksie. W rzeczywistości jest to część WebRTC. Nie trzeba - wyłączyć fałszywe

media.gmp-manager.cert.checkAttributes
ewentualne znaczenie GMP Weryfikacja zainstalowanych wtyczek. Ponieważ zmiana GMP wtyczek wondows XP nie będzie, po instalacji „Primetime Plugin odszyfrowania treści dostarczanych przez firmę Adobe Systems, Incorporated», lub jeśli nie jest zainstalowany, funkcja ta może być wyłączona fałszywe

media.gmp-manager.cert.requireBuiltIn
sprawdzania certyfikatu GMP zainstalowaniu wtyczek. Za jedyne 2 Windows XP wtyczki GMP, że nie zostaną zaktualizowane. Sprawdzić, ogólnie rzecz biorąc, nic i bez powodu. Po zainstalowaniu „plug-in Primetime deszyfrowania treści dostarczone przez firmę Adobe Systems, Incorporated», lub jeśli nie jest zainstalowany, funkcja ta może być wyłączona fałszywe

media.gmp.trial-create.enabled
test walidacji GMP zestaw wtyczek, czy wsparcie dekodowania H264. Więc oboje XP istnieją tylko dwa plug-GMP i wszelkie wsparcie dekodowania H264, funkcja ta jest bezużyteczna, odłącz to fałszywy

widevinecdm.enabled-media.gmp
media.gmp-widevinecdm.visible

Widevine Moduł CDM z którym możliwe jest aby zobaczyć zakodowane materiały chronione prawem autorskim mediów. Widevine CDM stosowana jest głównie do pracy z usługami płatnej transmisji strumieniowych, na przykład takich jak Netflix, Spotify i innych.
W systemie Windows XP nie działa, wyłącz fałszywy

media.hardware-video-decoding.enabled
nie działa w systemie Windows XP. wyłączyć fałszywe

media.navigator.enabled
Służy do nagrywania dźwięku z mikrofonu kamery, zdjęć i dzielenie ekranu (zdalny dostęp do komputera do części ekranu). Jeśli to wszystko nie jest ispolzetsya, odłącz fałszywy

media.ondevicechange.enabled
przeglądarka funkcja śledzenia nowo podłączonych lub odłączonych urządzeń multimedialnych, takich jak takich jak kamera lub mikrofon. Używany w WebRTC.
Jeśli nie używać aparatu i / lub mikrofonu w Firefoksie - wyłączyć fałszywe

media.peerconnection.enabled
WebRTC. Nie używać - odłączyć fałszywy

media.video_stats.enabled
odpowiedzialny za wysyłanie statystyk na wyjściu wideo (liczbę nieodebranych / świadczonych ramek, itd.

Odłączyć się fałszywe , ale jeśli nie będzie problemów z odtwarzaniem wideo w dowolnym miejscu, łącznie z tyłu.

Ja nie zauważam problemów.

media.webspeech.synth.enabled
potrzebne do rozpoznawania mowy i syntezy.
wyłączenie fałszywy

media.wmf.enabled
media.windows-media-foundation.allow-D3D11-DXVA

DirectX11 i fundamentem multimediów Windows w systemie Windows XP nie działa.
wyłączyć fałszywe

mousebutton.4th.enabled
mousebutton.5th.enabled

Korzystanie z Firefoksa dodatkowe przyciski myszy. Dla zwykła mysz z trzema przyciskami (lewy i prawy przycisk + koło) można wyłączyć fałszywe

narrate.enabled
wyposażone czytania tekstu za pomocą mowy syntetycznej w trybie odczytu. Fajne rzeczy. Szkoda, że tylko w języku angielskim. Nie rozumie po angielsku - odłączyć fałszywy

network.allow eksperymenty
Kolekcja różnych statystyk sieciowych przeglądarce. Zwykle innowacje badań. W różnych wersjach Firefoksa można ustawić na różnych informacji.
Można wyłączyć tę telemetrii false

-portal-network.captive service.enabled
Captive Portal. W publicznych sieciach bezprzewodowych Wi-Fi (kawiarnie, dworce kolejowe, etc.), gdy laptop jest podłączony przed rozpoczęciem korzystania z Internetu, często konieczne jest, aby zaakceptować pewne warunki, albo przekazać upoważnienie. Jeżeli Internet nie jest dostępny jakiś czas, Firefox ma przekierowanie do strony logowania usługi.
Na komputer non-mobile jest stale podłączony do Internetu poprzez kabel lub Wi-Fi Funkcja ta może być wyłączona fałszywe

network.dns.disableIPv6
Jeśli nie ma łączność IPv6 - wyłączyć prawda

network.dns.disablePrefetch
Ta opcja pozwala Firefoksa każdy link na stronie jest ładowany z góry, aby dowiedzieć się adres IP z serwera DNS (tylko w przypadku, gdy decydują się wcisnąć go w). Zatem poniższa strona powinna otworzyć się trochę szybciej.
Jednakże, jeśli masz bardzo słaby komputer i / lub bardzo powolny niestabilny dostęp do Internetu (np słaby sygnał Wi-Fi), czas ładowania strony może zwiększyć odwrotnie, nie zmniejszy się. W tym przypadku, należy wyłączyć to ustawienie prawda

network.notify.changed
testy czynnościowe (domyślnie co 5 sekund) nie ulega zmianie, jeśli połączenia sieciowego komputera.
Jest to konieczne, na przykład, jeśli wyłączyć laptopa i bez zamykania przeglądarki, odłączyć się od jednego punktu dostępowego Wi-Fi i przeniósł się do innej lokalizacji automatycznie połączyć się z innym punktem dostępu Wi-Fi, który jest przypisany do innego ustawień połączeń sieciowych komputera. Firefox automatycznie wykrywa zmianę i przełącza się do nowych parametrów.
Na komputerze stacjonarnym lub komputerze, który łączy się z Internetem w każdym czasie przez tego samego połączenia sieciowego, lub tej samej hotspot Wi-Fi, opcja ta może być wyłączona fałszywe

network.predictor.enabled
mechanizm, co w niektórych przypadkach może przyspieszyć ładowanie stron internetowych. Firefox ustanawia połączenie z wcześniej odwiedzanych witryn, które, zgodnie z jego hipotezą, użytkownik może przejść.
Na wolnych wolniejszych komputerach może wyłączyć opcję na false , a komputer w którym strona jest załadowany i świadczonych wystarczająco szybko - należy pozostawić włączony prawda

network.prefetch-next
Odpowiedzialny za wstępne ładowanie firefox-om kilka linków, że strona uważana za najbardziej prawdopodobny następny użytkownika krok. Włączenie tego parametru nie jest bezpieczny, to prowadzi do nadmiernego ruchu i większego obciążenia pamięci RAM. Jeśli nie masz nieograniczony powolny internet, RAM w tyłek i nie trzeba się, że Firefox wspiął się tam, gdzie nie został poproszony, aby wyłączyć tę funkcję fałszywego

network.http.speculative równoległe limitu
Wstępne połączenie ze stron internetowych, gdy użytkownik przesuwa kursor myszy nad ikoną na stronie „Nowa karta” lub użytkownik rozpoczyna wyszukiwanie w pasku wyszukiwania, lub w polu wyszukiwania na stronie „Dom” lub „New Tab”. Jeśli następnie użytkownik nawiguje do serwisu, strona może uruchamiać się szybciej, ponieważ niektóre działania rozpoczęły już wcześniej.
Na wolniejszych komputerach, pożądane jest, aby wyłączyć tę funkcję

nglayout.ititialpaint.delay (to ustawienie jest tworzony jako liczba całkowita )
zwłoki przed renderowania wczytuje strony internetowe w milisekundach. Wartość domyślna to 250. Jednak jeśli masz szybki (2 Mbps) oraz stabilne połączenie z internetem, można zmniejszyć wartość do 5 . Dla małych wartości (0 - 10) świadczenie wyświetlanej strony mogą rozpocząć nawet od razu po kliknięciu na link.
Tylko bardzo słabe komputery i / lub powolne i niestabilne połączenie z Internetem (np Wi-Fi c słaba jakość sygnału) parametr ten jest lepiej nie dotykać.

plugins.rewrite_youtube_embeds
YouTube oferuje dwie wersje kodu wstawić wideo do stron w technologii Flash i HTML5. Niektóre strony wstawiony kod migać, a przeglądarka zastępuje go z kodem HTML5.
Ta funkcja działa tylko w przypadku braku zainstalowanej wtyczki Flash. Jeśli jest zainstalowany Flash player, odłącz to fałszywy

privacy.trackingprotection.enabled
funkcją Tracking Protection umożliwia zablokowanie śledzenia aktywności w Internecie za pośrednictwem strony trzeciej zawartości osadzony na stronie.

Włączanie trackingprotection w niektórych przypadkach pozwala również zwiększyć szybkość ładowania strony. Włączanie prawda

Niektóre witryny prawidłowego interakcji z komputerem musi być w stanie uzyskać od Ciebie dane związane z tą funkcją. Jeśli jakakolwiek strona będzie można zauważyć problemy związane z trackingprotection (nie wyświetlane są poszczególne elementy strony, nie należy nacisnąć przycisk wyświetlany), można wyłączyć ochronę przed śledzeniem w tym miejscu.

obraz

reader.parse na load.enabled
View czytać - specjalne narzędzie do tworzenia treści łatwiejsze do odczytania. Firefox usuwa wszystkie media, elementy nawigacyjne i inne części witryny, pozostawiając użytkownikowi jest zainteresowany tylko w materiale. Tekst jest automatycznie powiększony i wyśrodkowany. Jednak wielu stron w tym trybie nie są wyświetlane poprawnie lub zobacz wszystko czytać nie jest dostępna.
Aby wejść do „typu odczyt” na stronie obciążeniem na końcu pola na pasku adresu, kliknij na ikonę otwartej książki.
obraz
Jeśli nie polzuyutsya widoku do czytania, można wyłączyć to fałszywy

security.sandbox.content.level
funkcje zabezpieczeń są dostępne w wersji Firefoksa 51. W domyślnie włączony stan 1 , przeglądarka tworzy sandbox, w którym pobrana treść jest przetwarzany. W takiej „piaskownicy” złośliwy kod trudniej ukraść, spróbuj zainstalować wirusa lub przeglądarka wykorzystują luki do przeprowadzania ataków na Windows.
W przypadku korzystania z podstawowych narzędzi ochrony Firefoksa jest zainstalowany AdBlocker z obecnych w nim filtry, plus nie działają tu i na stronach lewych o wątpliwej treści - można wyłączyć tę funkcję poprzez umieszczenie wartości, Przeglądarka będzie działać nieco szybszy procesor i średnio 5-10% będzie mniej obciążony.

security.ssl.errorReporting.enabled
W przypadku błędów w przeglądarce związanego z certyfikatem witryny mogą być wysyłane do Mozilla zebranych raportów. Wyłączenie tej funkcji false

services.blocklist.signing.enforced
services.blocklist.update_enabled

funkcje związane z blocklist.xml pliku aktualizacji, która określa wersję zablokowanych wtyczek, rozszerzeń, sterowników oraz list certyfikatów odwołanych różnych miejscach. Firefox nie aktualizowania tego pliku w systemie Windows XP. Odłącz te funkcje są fałszywe

services.sync.enabled
services.sync.prefs.sync.browser.search.update
services.sync.log.appender.file.logOnError
services.sync.prefs.sync.extensions.update.enabled

usługa synchronizacji Firefox Mozilla (jest w menu ustawień głównym lub w about: preferencje synchronizacji # ). Jeśli nie jest używany, wyłącz fałszywy

install.enabled-social.remote
social.share.activationPanelEnabled
social.toast-notifications.enabled

Architektura Social API pozwala integrować przeglądarkę z sieci społecznych. Kiedy to jest dostępne następujące funkcje:
integracja sieci społecznych w pasku powiadomień przeglądarki
integracji kanałów informacyjnych, bilety, listą znajomych,
integracji głosu, tekstu i wideo czat do doków lub wyskakujące okienka
usług integracyjnych związanych z rozpowszechnianiem (zalecenia, szacunki) zawartości sieci Web.
Jeśli nie trzeba wyłączyć fałszywe

stagefright.disabled
funkcji dla systemu Android. Ponieważ system Windows nie działa, odłącz prawda

toolkit.telemetry.archive.enabled
toolkit.telemetry.optoutSample
toolkit.telemetry.unified

Телеметрия. Отключение fałszywy

ui.osk.enabled
ui.osk.detect_physical_keyboard

klawiaturze ekranu dotykowego. Jeśli monitor bez ekranu dotykowego - wyłączyć fałszywe

webgl.angle.try-d3d11
nie działa w systemie Windows XP. wyłączyć fałszywe

webgl.enable-webgl2
nie działa w systemie Windows XP. wyłączyć fałszywe

Dodatki do przeglądarki

Obecne w składzie Firefox

Domyślną Firefox ustanawia i obejmuje część swojej ekspansji.
obraz
Większość z nich jest bezużyteczna. Aby je usunąć, pokrywę Firefox i przejdź do Windows na drodze C: \ Program Files \ Mozilla \ Firefox \ przeglądarka cech . Folder cechy usunąć pliki z tych rozszerzeń, które nie potrzebują.
Jeśli masz Firefox 48.0.2, aby usunąć cześć i kieszonkowy korzystnie wstępnie je wyłączyć w sposób opisany w loop.enabled

[email protected] - Multi-wystawił proces rolecie, dodatek ten nie ma wpływu na wieloprocesorowe. To musiało być najbardziej Mozilla przetestować, do generowania liczb, dzieli ludzi na grupy, gdzie jeden dodatkowej usługi cięcia. Procesy, a następnie wysłać do wyników badań autorów. Suplement może być bezpiecznie usunięte.

[email protected] - Aplikacja Update Service Helper, sprawdź konfigurację komputera za zgodną z nowych aktualizacji Firefoksa, można bezpiecznie usunąć.

[email protected] - Pocket, nie używać - usunąć.

[email protected] - Hello, usunąć.

[email protected] - Compat sieci, przeglądarka pozwala otrzymać pewne krytyczne poprawki przed następujących wersjach. Jak z aplikacji Update Service Helper, rozszerzenie jest bezużyteczny.

odtwarzanie wideo

Niestety postęp techniczny nie był bardzo korzystny dla wykonywania nowych kodeków i nowego oprogramowania na starym sprzęcie.

Jednak podczas konfigurowania słaby literat PC, można obejrzeć film w internecie oraz w jakości HD.

wtyczki

Domyślnie Firefox może być zainstalowany i włączony kilka wtyczek. Jeśli ich nie używać, można przenieść je do stanu OFF.

Video Codec Openh264 dostarczanych przez Cisco Systems

Jest stosowana do przeprowadzenia rozmów wideo. Czytaj więcej tutaj. Jeśli nie nawiązywać połączenia wideo przy użyciu przeglądarki Firefox, bezpiecznie odłączyć wtyczkę.

Pożądane jest również dla tej wtyczki, aby ustawić Aktualizacje automatyczne do pozycji Off

Microsoft DRM

Dwa plug-in pozwala na przeglądanie DRM środki treści wideo. Jeśli nie natknąć takiej treści w Internecie, które najprawdopodobniej mogą również wyłączyć te wtyczki. W razie wątpliwości, można przełączyć tryb ich są dostępne na życzenie .

Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library

Opis z support.mozilla.org

formatów Windows Media obsługiwane przez wtyczki to asf, asx, wm, WMA, wosk, WMP, WMV i wvx. Po kliknięciu w link do pobrania pliku Windows Media, a wtyczka jest włączona, zostanie on automatycznie otwarty w Firefoksie za pomocą tej wtyczki. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, można wybrać inną akcję podczas uruchamiania systemu plików Windows Media w panelu Aplikacje w preferencjach Firefoksa.

Zobacz jak to wygląda na stronie przeglądarki (wtyczka musi być włączony). Formaty te są prawie nigdy nie występują w postaci wbudowanego stronie filmu. Przechowywać włączyć ten plug-in nie ma sensu.

Odtwarzacz Flash

Stopniowo zastąpione przez HTML5. Ale wiele miejsca są jeszcze w stanie dostarczyć wideo w formacie Flash, który jest mniej wymagający do wydajności komputera.

Starsze wersje Flash Player 10.x oraz 11.x, niektóre według wielu użytkowników były szybsze niż następnego. Jednak 10.x w wielu miejscach mogą nie działać lub masz problemy z odtwarzaniem wideo. Wersja 11.2.202.235 (for Firefox plików flashplayer11_2r202_235_win_32bit.exe ) jest jednym z najszybszych.
W nowych wersjach programu Flash Player większą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo, a nie wydajności. Jeśli nie są obecnie przeglądania część wideo w formacie Flash, które można umieścić najnowszą wersję Flash Playera. Różnica w obciążeniu procesora w porównaniu z 11.x nie będzie istotna (5-10%).
Po zainstalowaniu Flash Player, przejdź do ustawień wtyczki w Firefoksie i usunąć pole wyboru Włącz tryb chroniony Adobe Flash

praca korek pożądanym położeniu Łącznie na zamówienie .

obraz

Jeśli grasz animacje lub filmy wideo Flash pojawiać zielone smugi lub inne artefakty na ekranie, należy wyłączyć akcelerację sprzętową w ustawieniach programu Flash Player, a jeśli nie działa, a następnie w ustawieniach przeglądarki.

Wyłącz przyspieszanie sprzętowe

Ustawienia Flash Player

obraz

W ustawieniach Firefoksa
obraz

Jednak przed wykonaniem czynności, pożądane jest, aby znaleźć wsparcie, czy Twoja karta graficzna pracy dla sprzętowej akceleracji w przeglądarce. Jeśli obsługiwana, a następnie spróbuj rozwiązać problem z Flash bez wyłączania przyspieszenia, które mogą wystąpić z powodu starego sterownika karty graficznej, DirectX9 lub niezgodności z niektórymi wersjami Flash Player.

Zawartość wtyczki deszyfrowanie Primetime, dostarczone przez firmę Adobe Systems, Incorporated

Wtyczka ta jest potrzebna, aby w systemie Windows XP, można zobaczyć HTML5 zakodowanego video w formacie MP4 (H.264 + AAC) bez użycia Flasha.

Upadki w tej wtyczki jest to, że jest bardziej intensywna niż CPU-odtwarzania wideo w Flash lub VP9, ​​jak również nie pracuje z procesorami, które nie obsługują instrukcji SSE2. 48.0.2 W domyślnym wtyczki zainstalowane się automatycznie do komputerów bez SSE2 to jest bezużyteczne obciążenie nie działa, co jest pożądane, aby wyłączyć dodatki w menu.

Ustawienia, aby zainstalować i aktywować wtyczki dużo, to lepiej czytać w rozłożeniu i wyraźnego przywództwa na rosyjskim forum forum.mozilla-russia.org lub anglojęzycznych forum www.msfn.org

Jeśli ta wtyczka nie zostanie zainstalowana w about: config przeglądarka nie (false) następujące opcje:
media.mp4.enabled i media.mediasource.mp4.enabled

ekspansja

Projekt YouTube Obrońcą

To rozszerzenie pozwala na przełączanie się do nowych ciężka (UI) Wyświetlacz stronach YouTube, stare bardziej proste i łatwe. Wiele rozszerzeń są związane z YouTube mogą pracować tylko ze starymi projektowania stron YouTube.

Aby włączyć wyświetlanie dawnego typu YouTube, w ustawieniach rozszerzeń wybrać stary układ i kliknij go naprawić .
Ponowne uruchomienie strony YouTube. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, i przełączać się między różnymi stylami wystroju nie trzeba, można usunąć ten dodatek, stara konstrukcja pozostanie.

Obrońcą YouTube Projekt działa od 48 wersji Firefoksa.

Byffox YouTube pobrania

Niewielki, ale przydatne rozszerzenie. Poza faktem, że używając go można pobierać filmy z YouTube w rozdzielczości 360 lub 720, dzięki czemu można skopiować link do samego strumienia wideo i umieścić go w dowolnym odtwarzaczu obsługuje streaming video. Na przykład MPC-HC (ostatni wspierany XP z dodatkiem i bez SSE2) lub jakiekolwiek inne. W ten sposób możliwe jest oglądanie filmów na YouTube w rozdzielczości 720p, nawet przy bardzo wolnych komputerach Pentium 3 poziomach.

Link został skopiowany w następujący sposób wybrać odpowiedni jako wideo i przeciągnij go lewym przyciskiem myszy w oknie odtwarzacza. Odtwarzacz automatycznie rozpocznie odtwarzanie filmu pod tym linkiem. Cokolwiek gracz nie zasłaniać okna przeglądarki muszą być skonfigurowane tak, aby uwzględnić w swoim trybie „Zawsze na wierzchu”.

obraz

Skopiować link i wkleić go w odtwarzaczu może być bardziej tradycyjny sposób.
Wybierz jakość obrazu, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie „Kopiuj adres odnośnika”.
Uruchomić odtwarzacz, a po jego ustawieniu, aby dodać link.

obraz

Cokolwiek wideo nie jest od razu zaczął grać na otwartej stronie przeglądarki, można wyłączyć Autoodtwarzanie w ustawieniach Firefoksa zmieniając media.autoplay.enabled na fałszywej
Rozszerzenie działa tylko ze starym wzorem Youtube. Wieloprocesowego rozszerzenie przeglądarki tryb nie działa.

YouTube Pobierz Plus

To rozszerzenie działa tak samo jak wyżej opisane «Byffox YouTube Download», ale wyświetla bardziej obszerną listę formatów audio i wideo do pobrania.

YouTube Pobierz Plus działa od 52 wersji Firefoksa. Rozszerzenie działa tylko ze starym wzorem Youtube.

h264ify

Rozszerzenie to ma znaczenie tylko dla tych komputerów, które ciągną go w serwisie YouTube w 720p 30fps *, ale spowolni do 720p * 60fps wideo.

Niestety, w ustawieniach profilu na YouTube nie jest możliwe, aby wyłączyć 60 kl./s. Aby wyłączyć 60 kl./s, w h264ify ustawień niezbędnych do wprowadzenia ptak na bloku 60fps wideo . Z h264ify Youtube wideo daje tylko H.264. W konsekwencji, dla h264ify potrzebuje już zainstalowany „plug-in zawartość deszyfrowania Primetime, dostarczonych przez firmę Adobe Systems, Incorporated»), który może być zainstalowany tylko na komputerze z procesorem obsługującym instrukcje SSE2.

Blokowanie reklam i niezbędne elementy na stronie WWW

z rozszerzeniami

W wielu miejscach liczba zablokowanych reklam na tej samej stronie można otworzyć więcej niż tuzin. Szczególnie silny procesor wysyła różne animacje. Nowoczesne internetowa nie powodować problemy na komputerach, nawet jakieś 10 lat temu, bo te komputery mają więcej niż 1 GB pamięci RAM, procesor wielordzeniowy, jak również niektóre obciążenia o przetwarzaniu grafiki jest przesunięty do karty graficznej.

Na starym komputerze z niewielką konfiguracji żelaza, każdy „kichać” programista w formie migające obrazy - jest „spożywanie” 20-50% wydajności procesora. Przez to, pożądane jest, aby pozbyć się z maksymalnym obciążeniem i wyświetla te elementy przy użyciu oprogramowania do blokowania reklam.

Poprawa zdolności reagowania otwartych stron, a ponadto można ręcznie zablokować elementy, które nigdy nie będą używać. To wpłynie pozytywnie na płynne przewijanie i prędkość ładowania strony.

Na przykład, w dolnej części każdej strony jest prawie zawsze wyświetla informacje na temat podobieństwa

obraz

Wszystko to można zablokować ręcznie bloker, jak również wątki, tematy, podpisy, obrazki i inne menu kolumna że nie trzeba. Po rozebraniu docenią nie tylko szybkość przeglądania witryny, ale również poprawne wyświetlanie informacji na stronach, bez zbędnego rozproszenia śmieci jak ta, co do zasady, powinna ona być z punktu widzenia zdrowego rozsądku.

Czytaj więcej:   Gadżety dla WINDOWS VKontakte

Dla bardziej właściwy zestaw zamków z rozszerzeniami, przeczytaj zalecenia RU adlist //forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=5&topic=49172&start=1979&limit=1&m=1#1

Jeśli zainstalujesz uBlock Origin, wersja 1.13.8 to najnowsza praca poprawnie z Firefox w trybie pojedynczego procesu (nie stworzył parametr browser.tabs.remote.force włączyć lub wyłączyć to false ).

Niektóre narzędzia przeglądarek

Na każdym miejscu, Firefox posiada możliwość dostosowania ich polityk uprawnień. O tej funkcji w sposób bardziej szczegółowy, można przeczytać w witrynie pomocy przeglądarki. Aby szybko otworzyć okno ustawień „Page Information”, unoszą się nad pustą przestrzeń w otwartej strony, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. Będzie to około okno

obraz

w nim, przejdź do sekcji „Informacje o stronie”. Otworzyć oddzielny duże okno „Informacje strony”. Tam w zakładce „Uprawnienia” można wyłączyć możliwość otrzymania tej witryny z komputera różnych informacji.

obraz

Oczywiście, jeśli strona nie wysyła powiadomienie, nie interesuje się, czy masz kamerę lub mikrofon, włączyć lub wyłączyć to ustawienie lub nie wpływa na przeglądarkę do pracy z witryny.

Po kilku korekt, przez odpowiednie ikony pojawi się w przedniej części paska adresu.

obraz

Dodatkowo, w tym samym miejscu, ale w zakładce „Media”, można zablokować wyświetlanie niektórych elementów multimedialnych, takich jak obrazy promocyjnych, które są ładowane na stronie konkretnego serwera reklam.

obraz

Zobacz stronę mobilną

Zalecenie to może pomóc tym, którzy uczęszczanych miejsc zegarki podlagivaniya podczas wyświetlania przesunięty lub „ciężka” stron w przeglądarce.

Geektimes, Habrahabr i wiele innych mają własną stronę mobilną do oglądania z tabletów, smartfonów i telefonów komórkowych. Z reguły są one bardziej „light”, mają prostą konstrukcję i nie zawierają niektórych elementów strony, która ma pełną wersję na PC.

Co by przejść do mobilnej wersji strony, na dole strony, gdzie wskazana na różne kontakty i informacje techniczne, trzeba znaleźć link.
obraz

Dla netbooków i komputerów z małym ekranie w Firefoksie można zainstalować dodatek User-Agent Switcher. Dzięki niemu można zmienić wysłana stronę informacyjną na temat przeglądarki i urządzenia, z którego można uzyskać dostęp do Internetu. Np udawać, że zostawisz c urządzeniu z Androidem. Jeśli witryna ma wersję mobilną, to pokazać.

Jeśli jesteś zadowolony z mobilnej wersji Internet, i nie będzie z powrotem wrócić do wersji serwisu na PC, nie można zainstalować dodatki User-Agent Switcher, w about: config, należy utworzyć przeglądarka ciąg general.useragent.override a jego wartość wstawić coś jeden z tego:

Mozilla / 5.0 (Linux; Android 7.0; PLUS Build / NRD90M) AppleWebKit / 537,36 (KHTML, like Gecko) Chrome / 61.0.3163.98 Mobile Safari / 537,36

Mozilla / 5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 11_0_1 jak Mac OS X) AppleWebKit / 604.1.38 (KHTML, like Gecko) Version / 11,0 Mobile / 15A402 Safari / 604,1

Mozilla / 5.0 (Windows Phone 8.1; ARM; Trident / 7.0; dotykowy; WebView / 2.0; rv: 11.0; IEMobile / 11,0; NOKIA; Lumia 525) jak Gecko

sterowniki

Wszystkie zainstalowane sterowniki mają być podjęte w pierwszej kolejności z oficjalnych stron internetowych urządzeń lub części producenta. Jeśli takie miejsca lub Pobierz linki nie ma, po drugie, konieczne jest, aby szukać sterowników urządzeń (wg kodów ID) na stronach internetowych producentów chipów zainstalowanych komponentów komputerowych. W ostateczności, gdzie indziej wiarygodne. Nie kołysać „Drivers” pliki z jakichkolwiek witryn lewo, badani nie-komputerowych.

DirectX9.0c

DirectX - niezbędne oprogramowanie, co znacznie wpływa na wydajność w tych zastosowaniach, w których używane jest przyspieszenie sprzętowe (w tym Firefox). DirectX9.0c Najnowszą wersję można pobrać z oficjalnej strony internetowej firmy Microsoft.

Po uruchomieniu pobranego pliku, program poprosi, aby wybrać ścieżkę, w której można umieścić rozpakowane pliki DirectX. Oznacza to, że instalacja DirectX jeszcze się nie rozpoczęła. Konieczne jest, aby przejść do danej lokalizacji, w tym wielu plików do znalezienia dxsetup i uruchom go. Dopiero wtedy zacznie się instalować DirectX na komputerze.

obraz

karta graficzna

Przeglądarka Firefox może używać karty graficznej do przetwarzania DLC, a tym samym znacznie odciążyć CPU. Wizualnie wygląda jak gładkich stron przewijania (bez szarpnięć), a także mniejszego obciążenia procesora podczas odtwarzania wideo, średnio o 10-15%. Dużo czy mało? Czasami brakuje trochę, aby zobaczyć film w 480 lub 720. W tym przypadku karta graficzna z akceleracją sprzętową może znacznie pomóc w tej sytuacji.

Aby zacząć, przejdź do ustawień w menu głównym i upewnij się, że można umieścić daw do „Czy to możliwe, aby korzystać z akceleracji sprzętowej.”

Następnie wpisz w pasku adresu przeglądarki temat: wsparcie i patrzeć na stole „grafika” linia Compositing i WebGL. Jeśli podoba Ci się zrzut ekranu, masz szczęście, sprzętowej akceleracji i WebGL działa w Firefoksie.

obraz

Od sprzętu i WebGL przyspieszenia roboczego w info: konfiguracja może być aktywna funkcja gfx.offscreencanvas.enabled - jest wykonywanie renderowania niektóre z poszczególnych elementów strona WebGL przez oddzielny wątku nie zakłóca głównej obróbki zawartości strumienia. Po włączeniu do prawda , w niektórych sytuacjach, rendering stron może być szybciej.
Podobnie możemy postępować z pdfjs.enableWebGL , zwracając się do prawdziwych - renderowania dokumentów pdf otwartych w przeglądarce trochę przyspieszonym.

Jeśli używasz wbudowanego komputera (zintegrowany) w chipset graficzny, który obsługuje akceleracji sprzętowej, a także ustawić wystarczająco dużą ilość pamięci RAM (od 1,5-2 GB) w ustawieniach BIOS-u dla rozmiaru bufora ramki lub podobne, pożądane jest, aby ustawić wartość równa 128 MB. Ponieważ Firefox z systemem Windows XP jest używany do swoich potrzeb około 50-80 MB pamięci wideo.

Niektóre karty graficzne są zwykle wbudowane w płytę główną, podczas odtwarzania animacji lub wideo nie może obsługiwać: ekran może pojawić się zespoły, wideo i animacja spowolnić lub awarii. Jeśli masz do czynienia z takimi problemami, spróbuj to prawda Firefox opcji layers.low precyzji buforu " , to wykonane dla lepszej kompatybilności przeglądarki ze starszymi kartami graficznymi, które mogą powodować problemy w trybie akceleracji sprzętowej. Jeśli problemy z przyspieszeniem sprzętowym nie jest, należy pozostawić tę opcję wyłączoną.

Gorzej gdy przyspieszenie sprzętowe z jakiegokolwiek powodu nie jest wliczony w cenę. W „grafika” stole koło tworzenia kompozycji i WebGL. Wyświetlane jest o informacje
obraz
w tej sprawie, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę dla przeglądarki Firefox nie chce włączyć akcelerację sprzętową karty graficznej.

W tej samej „grafika” w wierszu tabeli opisu pisemnej modelu używanego przez kartę graficzną.

obraz
obraz

Więcej poniżej linii D3D9_COMPOSITING opisany powód, dzięki któremu Firefox zablokowany akceleracji sprzętowej przełącznik.

obraz
obraz

Konieczne jest, aby dowiedzieć się, czy karta graficzna obsługuje DirectX9.0c. Aby to zrobić, poszukaj w internecie i dowiedzieć się jego właściwości.

Należy pamiętać, że często pisze o wersji Firefoksa z niekompatybilnością sterowników wideo nawet dla tej grafiki, która nie obsługuje DirectX9.0c (w moich przykładów jest GeForce MX440, S3G) oferowanie do zainstalowania najnowszej wersji sterownika. Zgodnie z tym, nie patrzeć w kolumnie Direct2D (który nie działa tak na XP).

Jeśli karta graficzna nie obsługuje DirecX9.0c, aby uniknąć ewentualnych błędów, przejdź do ustawień Firefoksa i usuń zaznaczenie pola wyboru z możliwe jest wykorzystanie sprzętowej akceleracji .

Inną rzeczą, kiedy wiesz, że DirectX9.0c obsługiwane przez karty graficznej (NVIDIA GeForce 6100, ATI Radeon X1300 z), ale Firefox nie obejmują przyspieszenie sprzętowe. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu przestarzałej wersji sterownika karty graficznej, albo wcześniej zidentyfikowanych błędów w pracy graficznej chip i akceleracji sprzętowej w Firefoksie.

obraz
obraz

W każdym razie, na początku, należy pobrać najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty głównej (jeśli grafika wbudowana) lub od producenta układu graficznego stosowanego w karcie graficznej (czasami ta opcja jest nawet lepszy niż pierwszy).
Po zaktualizowaniu sterownika usunąć Firefox, a następnie wrócić do about: wsparcie . Pomoc - radujcie się, nie pomogło - czytaj dalej.

Pozostaje jedyna opcja do włączenia akceleracji sprzętowej - siły. Należy jednak pamiętać, że mogą pojawić się różne usterki.

Aby włączyć sprzętową siły przyspieszenia w about: config przełącznik layers.acceleration.force włączoną do prawda , i uruchom ponownie przeglądarkę.

obraz
obraz

Kilka słów o WebGL

WebGL - narzędzie za pomocą którego można wyświetlać elementy 3D na stronie przeglądarki. Teraz to głównie gry i wiele animowanych filmów 3D (np panaramnoe 360 ​​° wideo na Youtube). Rozpowszechniona technologia ta nie otrzymał jeszcze. Na tym nie należy się martwić o jego występie w przeglądarce.

Dla większości nowoczesnych kart graficznych WebGL domyślnie włączona w Firefoksie. Warunkiem automatycznego włączenia WebGL jest obecność sterownika OpenGL ES 2.0 oraz biblioteki graficznej wsparcia DirectX9.0c.

Sprawdź, czy można otworzyć stronę https://get.webgl.org/ WebGL, jeśli widzisz obracający kostkę - to znaczy używasz WebGL. Jeśli nie, w about: config zmienić wartość prawdziwej parametru webgl.force włączoną , a następnie ponownie uruchom przeglądarkę. Włącz WebGL czy nie, można sprawdzić z powrotem na https://get.webgl.org/.
Jeśli nadal nie jest zaangażowany, oraz trzeba WebGL, spróbuj włączyć przetwarzanie oprogramowania procesora, a nie karty graficznej. Aby to zrobić, włącz prawda parametru webgl.disable kąta i ponownie uruchomić przeglądarkę. Metoda ta może obejmować wsparcie dla WebGL komputerach typu wideo FX5 *** lub *** Radeon9 którzy mają w swoich kierowców bibliotek OpenGL ES 2.0, ale nie obsługują DirectX9.0c
obraz

Jeśli włączysz WebGL i nie działa, wyłącz prawdziwe poparcie Firefoksa webgl.disabled

Chipset i sterowniki SATA

Wiele z jakiegoś powodu nie wprost, ale SATA im pracować trochę szybciej. Dla 64-bitowych procesorów AMD działających na Windows XP. na przykład produkowany specjalny sterownik, bez których nie było możliwe włączenie Cool'n'Quiet.

Spróbuj zainstalować wszystkie sterowniki, które muszą znajdować się na komputerze. Oraz w tabeli „Menedżer urządzeń” nie pozostaje żółte pytania.

Dostosowywanie systemu Windows XP

usługi

Ati HotKey Poller
usługa jest wymagana tylko jeśli używasz aby skonfigurować skróty klawiszowe ATi skrótów, które można zobaczyć w ATI Control Panel. Jeśli nie są używane (w tym przypadku, nie masz nic do stracenia), może być wyłączona.

DHCP-Client

Dzięki tej usłudze, komputer otrzymuje od dostawcy serwera lub routera adresy IP niezbędne do pracy w sieci lokalnej lub w Internecie.

Jeśli masz dostęp do Internetu w mieszkaniu router, najlepiej na komputerze, aby zarejestrować ustawienia Local Area Connection (Start, Panel sterowania, Połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy na Połączenie lokalne, Właściwości: Protokół internetowy (TCP / IP) - właściwości) Użyj następującego adresu IP i Użyj następujących adresów serwerów DNS są wartościami, które daje routera DHCP (start, panel sterowania, połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy na sieciami połączenia lokalnego stanu przycisku Wsparcia zakładki Szczegóły).

Po ponownym uruchomieniu komputera, a następnie przetestować wydajność sieci i Internetu, usługa DHCP klient może zostać wyłączona.

obraz
obraz

DNS-klient

Surfowanie po Internecie, usługa ta nie jest potrzebne. Jest mało prawdopodobne, że komputer będzie dotyczyć kogoś po imieniu. Usługa ta może być wymagana przy użyciu protokołu IPSec (zob. IPSec Service). I właśnie podczas próby do „naprawić” połączenie z siecią poprzez kliknięcie ... „naprawić” w oknie stanu połączeń - kartę Wsparcia, wyjdzie błąd, że cache DNS nie udało się usunąć.
Home usługa ta może być wyłączona.

Jeśli sieć z innymi komputerami nie mają lub mają, ale ludzie pochodzą z innych komputerów do przeglądania plików nie znajduje się na nazwę komputera, a problemy na IP - może wyłączyć i NetBIOS.

Start, Panel sterowania, Połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy na Połączenie lokalne właściwości Protokół internetowy (TCP / IP), -property zakładce Ogólne, kliknij kartę Zaawansowane, WINS). Którzy nie rozumieją co ja napisałem wyżej, po prostu wyłączyć NetBIOS, jak pokazano na zrzucie ekranu. Komputer jest czasem będzie mniej na śmieci bezwartościowe pakietów rozgłoszeniowych do sieci.
obraz

Sterownik NVIDIA Helper usługi lub NVIDIA Display Driver Usługa
Usługa jest zainstalowany sterownik karty graficznej Nvidia. W zależności od wersji sterownika, w bardzo rzadkich przypadkach, niektórzy użytkownicy mieli problemy z obrazu wyświetlanego na kilku ekranach i odkrycie «Panel sterowania NVIDIA.” Mam takie problemy nie występują. Można wyłączyć tę usługę, jeśli nagle trzeba go włączyć go ponownie.

Automatyczna aktualizacja
wsparcia Windows XP już dawno się skończyła. Microsoft wydaje poprawki obejmujące tylko krytyczne luki. Jeśli licencją Windows XP lub serwerów Microsoft postrzegają swoją licencję, można zachować włączoną automatyczną aktualizację ze względów bezpieczeństwa. Alternatywnie, można pobrać i zainstalować wszystkie aktualizacje, a następnie wyłączyć tę usługę.
Użytkownicy pirackiego systemu Windows zaleca się wyłączenie funkcji Aktualizacje automatyczne. Jeśli potrzebujesz aktualizacji, zlokalizować potrzebne i umieścić je w ręku lub odrębnego instalatora.

Agent ochrony dostępu do sieci
firmy technologiczne Microsoft, mające na celu kontrolę dostępu do sieci firmowej, na podstawie informacji o stanie systemu, aby podłączyć komputer. Po raz pierwszy wprowadzone w systemie Windows XP Service Pack 3. Środek informacje zebrane dane w celu potwierdzenia, że nie są niezbędne oprogramowanie i użyć ustawień na komputerze klienckim. Jeśli komputer kliencki nie spełnia polityki zdrowotnej, może uzyskać ograniczony dostęp do sieci, aby zaktualizować swoją konfigurację.
Dla komputerów domowych, usługa ta nie jest potrzebne.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej
Komputer musi posiadać kartę Wi-Fi. Jeśli ich nie ma, lub Wi-Fi nie jest używany na tym komputerze, usługa może być wyłączona.

Okna Connection / internetowego (ICS) Firewall
usługi potrzebne, jeśli komputer jest bramą do Internetu dla innych komputerów w sieci LAN. Na domowym komputerze, który jest podłączony do sieci za pośrednictwem routera, można wyłączyć tę usługę.

Klient webowy
na zasobach internetowych widzenia wyłączenie tej usługi nie ma wpływu. Dla przeciętnego domowego komputera, usługa nie jest potrzebna, można ją wyłączyć.

Secondary Logon
pozwala na uruchamianie procesów w imieniu innego użytkownika. Jeśli komputer nikt nie przychodzi z innego komputera za pomocą zdalnego dostępu, należy wyłączyć tę usługę.

Menedżer dysków logicznych
wykrywanie i monitorowanie nowego dysku twardego i przekazywania informacji o objętościach twardy dysk logiczny zarządzania Disk Manager.
W wersji XP Home usługi głównej, to jest domyślnie ustawiony na Ręczny. W razie potrzeby (na przykład, jeśli wizyta w ustawieniach „Zarządzanie dyskami” menu), usługa ta zmieni się. Jeśli nie połączyć „na gorąco”, gdy komputer jest włączony dodatkowego dysku twardego, XP Professional na tę usługę, można także przełączyć się do instrukcji.

Bufor wydruku
No Wyłącz drukarki.

Zdalny dostęp Connection Manager
Usługa ta wykonuje przetwarzanie danych podczas instalacji, aby połączyć się ze zdalnym serwerem. Ponadto, w trakcie połączenia udostępnia informacje o stanie klienta. Jeśli wyłączyć Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny, aby świadczyć usługi routingu dla innych komputerów w lokalnym i globalnym środowisku sieciowym, to będzie niemożliwe.

Jeśli komputer nie działa jako serwer dla innych komputerów, a także łączyć się z internetem bez tworzenia dodatkowych połączeń w folderze „Połączenia sieciowe”, na przykład dostępu do sieci i / lub Internetem tylko za pośrednictwem istniejącej Wi-Fi lub Ethernet połączenie, można zatrzymać ta usługa. Obsługa serwisu nie może przestać po naciśnięciu „Stop”. Dlatego we właściwościach usługi, wybierz opcję „Off”, a następnie ponownie uruchom komputer.

Menedżer kont zabezpieczeń
Usługa zapewnia bezpieczeństwo lokalnego konta użytkownika. Wyłączenie tej usługi, co do zasady, nie ma wpływu na stabilność komputera, ale mimo to nie jest zalecane i może obniżyć poziom bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem na komputerze nie ma niczego wartościowego, można wyłączyć tę usługę.

Magazyn chroniony
Zapewnia bezpieczne przechowywanie poufnych danych, takich jak klucze prywatne, w celu uniemożliwienia dostępu niepowołanych usług, procesów lub użytkowników.

Jeśli komputer jest używany do celów czysto rozrywkowych, bez przechowywania haseł i ważne inforrmatsii, a nie są zaangażowane w transakcje finansowe - usługa może być wyłączona.

Routing i dostęp zdalny
Oferuje usługi routingu do organizacji w lokalnych i globalnych sieci.
Dla komputerów PC w sieci LAN lub WAN, usługa ta nie jest wymagana, wyłącz go.

Moduł wsparcie NetBIOS przez TCP / IP
dla domowego komputera w sieci LAN i WAN, usługa ta nie jest wymagana, wyłącz go.

Przeglądarka komputera
usługa jest wykorzystywana w sieci ad hoc (wszystkie komputery mają te same prawa, co do zasady, nie zawsze włączony serwer). Do domu nie jest wymagany komputer, wyłącz go.

Shell Hardware Detection
Zawiera informację do automatycznego odtwarzania zdarzenia lub wykonać „AUTO”.
Jeśli wyłączysz usługę, nie będą automatycznie uruchamiane skorupę zainstalowanych programów i elementy multimedialne związane z dysków DVD / CD i uruchamiania napędów flash. trzeba będzie ręcznie przejść do napędu DVD / CD lub sekcji dysku USB i uruchom plik.
W wielu źródeł, ze względów bezpieczeństwa, zaleca się wyłączenie tej usługi. Na przykład, jeśli włożysz zły kij w komputerze można wyłączyć tę usługę, ryzyko zakażenia wirusami obecnymi na dysku flash będzie się zmniejszać.

Harmonogram zadań
Umożliwia skonfigurowanie harmonogramu zadań automatycznych.
Nie używaj harmonogramu odłączyć usługę.

Stacja robocza
zapewnia wsparcie dla połączeń sieciowych i komunikacyjnych. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, oprogramowanie, łączność dane będą dostępne. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona, nie można uruchomić wszelkie usługi jawnie zależne.

Dzięki tej usłudze łączysz się z komputerami w sieci lokalnej, więc kiedy jest zatrzymany dostęp do swoich i innych komputerów lub drukarek sieciowych poprzez „Moje miejsca sieciowe” WindowsXP sam nie będzie działać.
Jeśli nie są podłączone do sieci lokalnej lub do istniejącej sieci, nie iść do innych komputerów lub innych komputerów nie idź na komputerze, jak również nie używając wspólnych drukarek sieciowych - można wyłączyć tę usługę.
Aby wyświetlić witryny sieci Web w Internecie i ściąganie torrentów (w tym komputerów w sieci lokalnej), wyłączenie tej usługi nie zostaną naruszone.

Serwer
Zapewnia obsługę do udostępniania plików, drukarek i potoków nazwanych na komputerze za pośrednictwem połączenia sieciowego.

W sieci lokalnej za pomocą tej usługi można udostępniać innym użytkownikom folderów i plików w nich. Ale jeśli nie ma sieci lub nikt do udostępniania plików, można wyłączyć tę usługę. Na pobieranie i przesyłanie torrentów nie jak ma to wpływu.

Usługa Czas systemu Windows
Zarządza datę i synchronizację czasu na wszystkich klientach i serwerach w sieci. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, synchronizacja daty i czasu nie jest dostępna.
Dla użytkowników domowych, po wyłączeniu tej usługi nie będą działać synchronizacji z serwerem czasu w Internecie (Start - Panel sterowania - data i godzina - Okno „Właściwości: Data i czas” Zakładka Internet Time). Jeśli problemy z biegiem godzin na komputerze nie można wyłączyć tej usługi.

Usługa przesyłania obrazu (WIA)
Zapewnia obrazów usług przejmującą skanerów i aparatów cyfrowych.
Jeśli kamery i skanery nie będą łączyć się z komputerem, odłącz.

Usługa indeksowania
Indeksy zawartość i właściwości plików na komputerach lokalnych i zdalnych, zapewnia szybki dostęp do plików za pośrednictwem giętkiego języka zapytań.
Jeśli wyłączysz indeksowanie na wszystkich dyskach (patrz poniżej w innych zaleceń - dysk indeksowania do szybkiego wyszukiwania ), należy wyłączyć tę usługę.

Usługi kryptograficzne
Zapewnia trzy usługi zarządzania:

serwis informacyjny katalogu bazy danych , która weryfikuje podpis cyfrowy plików systemu Windows;
Randka z chronionych korzeni , które dodaje i usuwa certyfikaty Zaufane korzenia CA na tym komputerze;
Kluczowe informacje usługa , która pozwala ubiegać się o certyfikaty z tym komputerem.

W rzeczywistości usługa sprawdza podpisy plików systemu Windows. Międzynarodowy samo jest wymagane dla Windows Update w trybach ręcznych i automatycznych, jak również do instalacji pakietów serwisowych i DirectX, Windows Media Player, a niektóre aplikacje .NET mogą wymagać tej usługi za działanie niektórych funkcji.

Na domowym komputerze, po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji dla oprogramowania, sterowników i systemu Windows, można ustawić typ uruchamiania na Ręczny. Jeśli to konieczne, uruchom samą usługę.

SSDP Discovery usługi
i
węzła Uniwersalny PnP-Device
Wykrywanie i obsługa urządzeń UPnP w sieci domowej.
Usługi nie można wyłączyć, pod warunkiem, że masz urządzenie obsługuje standard DLNA i / lub UPnP jest podłączony do sieci domowej.
Takie urządzenia z funkcją DLNA można :. Special Extender, telewizor z dostępem do portu LAN lub Wi-Fi, smartfony itp Ustawiając odpowiednie oprogramowanie na komputerze, serwerze plików, można zobaczyć na mediach telewizyjnych zapisanych na komputerze przy użyciu tylko pilota do telewizora lub smartphone w jako pilota.
UPnP urządzenia mogą być różne urządzenia podłączone do sieci LAN :. drukarki, skanery, routery, IP-kamery, itp mechanizm UPnP pozwala użytkownikowi szybko i łatwo znaleźć pc tych urządzeń w sieci, urządzenia sami są dostosowane do siebie za skoordynowane działania , Niektóre programy na komputerze (takie jak klientów Torrent) można używać do tego routera UPnP automatycznie przekazując pewne numery portów określone w ustawieniach programu. W większości przypadków można to zrobić bez UPnP, jeśli większość wszystko skonfigurować ręcznie. Ale jeśli lenistwo i zrozumieć wszystko dostrojone się i działa jak należy - nie wyłączać tych usług.
Jeśli nie masz sieć domową, albo z tych możliwości nie jest używany, należy odłączyć je.

Czytaj więcej:   serwer z mod DRAGON

IPSEC usługi
Usługa ta jest zazwyczaj używany do szyfrowania ruchu IP pomiędzy stacją roboczą a domeną, jak również VPN-związków. Jeśli nie wprowadzić domenę, nie masz sieć VPN i nie korzystają z IPv6, usługa może być wyłączona.

Usługa raportowania błędów
można zarejestrować błędów dla usług i aplikacji działających w niestandardowych środowiskach.

Wsparcie dla Windows XP jest zakończona. Nawet jeśli złapiesz błąd, zwłaszcza w niestandardowym środowisku oprogramowania, ani zrzutu błąd odczytu i prawidłowe nie.
Wyłączyć.

Międzynarodowy samo położenie sieci (NLA)
Jeśli komputer ma dostęp do różnych sieci lokalnej (np domu, pracy lub publiczną sieć Wi-Fi), dla różnych sieci w systemie Windows mogą być wybrane profile zabezpieczeń domeny lub standardu. Usługa Rozpoznawanie lokalizacji w sieci (NLA) przechowuje informacje o sieci w specjalnej bazie danych. Następnym razem, gdy komputer łączy się z konkretną siecią i identyfikuje NLA powodzeniem na podstawie informacji zapisanych w bazie danych, firewall automatycznie zastosuje odpowiedni profil.

Usługa ta może działać poprawnie tylko wtedy, gdy włączona jest usługa systemu Windows Firewall / Udostępnianie połączenia internetowego (ICS) . Jeśli komputer nie może połączyć się z cudzej sieci, dostępu do Internetu tylko za pośrednictwem tego samego punktu dostępowego Wi-Fi lub routera, należy wyłączyć tę usługę.

Usługi terminalowe
Pozwala wielu użytkownikom na interaktywne połączenia z komputerem i wyświetla pulpit i aplikacji na komputerach zdalnych.
Jest podstawą do pulpitu zdalnego (w tym administracji zdalnej), szybkiego przełączania użytkowników, pomocy zdalnej i Usług terminalowych.

Monitor serwisowy używa łącza podczerwieni. Po wyłączeniu usługi w Menedżerze zadań nie będą wyświetlane użytkownikowi w imieniu którego proces jest uruchomiony. przycisk „Przełącz użytkownika” nie będzie działać.
Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem komputera, z tego samego konta, komputer nie jest podłączony do podczerwieni urządzenia komunikacyjnego, nie używać zdalnego pulpitu i / lub „Remote Assistance”, można wyłączyć usługę na komputerze domowym.

Szybkie User Switching Compatibility
usługi potrzebne, jeśli Twój system wielu użytkowników o różnych kont użytkowników, w przeciwnym razie nie ma potrzeby, aby uruchomić tę usługę.

Pomoc i wsparcie
jest wyłączony dla dobra tej pomocy i wsparcia jest nadal.

Telefonia
Zapewnia obsługę telefonii API (TAPI) dla programów sterujących urządzeń telefonicznych i połączeń głosowych IP na tym komputerze, a także za pośrednictwem sieci LAN - do serwera z systemem odpowiednią usługę.

Jeśli komputer nie posiada modem dial-up, lub jeśli nie jest w użyciu, a także komputer nie tworzyć dodatkowego połączenia w „Połączenia sieciowe” (zob. Remote Access Service Connection Manager) można wyłączyć tę usługę.
Usługa ta jest połączona również z Menedżera połączeń usługi Dostęp zdalny. Do poprawnego wyłączenia tych usług, przejdź do ich właściwości, ale ich nie zatrzyma, i narazić na „Off”, a następnie ponownie uruchom komputer.

Tematy
skórki zarządzania.

Jeśli wyłączysz, będzie dostępna tylko temat z prostokątnym szary przycisk „Start”, a także z tych samych szarych okien. Jednak w takim mniejszym Windows „zjada” pamięci, co jest istotne dla systemów z 512MB RAM.

Rejestr zdalny
Umożliwia użytkownikom zdalnym modyfikowanie ustawień rejestru na tym komputerze.
Wersja Home Windows XP, usługa ta nie jest dostępna.
Dla użytkowników domowych, dla celów bezpieczeństwa, na WinXP Pro zaleca się ją wyłączyć.

Usługa inteligentnego transferu w tle (BITS)
do przesyłania plików w trybie tła, przy użyciu niewykorzystanej przepustowości sieci. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, wszelkie aplikacje, które są uzależnione od BITS, takich jak Windows Update, nie będą mogli automatycznie pobierać aktualizacje i inne informacje.
Jeśli system Windows nie jest aktualizowana lub jest aktualizowana ręcznie, jak również, jeśli nie nieograniczonego korzystania z Internetu, należy wyłączyć tę usługę.

Centrum zabezpieczeń
monitoruje ustawienia i ustawienia zabezpieczeń systemu.

Przed niepełnosprawnym Aktualizacje Zapora systemu Windows i automatyczne, pozwoliło zachować usługa ma teraz żadnego znaczenia.

rejestr

Aby dostać się do menu Edycja rejestru, kliknij „Start” - „Uruchom” w oknie dialogowym, wpisz regedit

obraz

Otwórz okno Zarządzanie rejestru. Kliknij znak plus, a więc przenieść się do pożądanego celu

Usuń folder Dokumenty udostępnione w oknie Mój komputer

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ mój_komputer \ NameSpace \ DelegateFolders

Usuń {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}

Usuń listę zaplanowanych zadań na innym komputerze, gdy nasze komputery w sieci lokalnej podklyuchetsya go

HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Remote Computers / nazw

Usuń {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}

Usuń wyszukiwanie drukarek sieciowych na innych komputerach, gdy nasze komputery w sieci lokalnej podklyuchetsya go

Jeśli pójdziesz do innego komputera piłka, będzie on wyświetlany w folderze „Drukarki i faksy”. Po usunięciu tej linii z rejestru podłączony do innego drukarek komputerowych będą widoczne, może udostępnić je do dzielenia się. Tylko nie pojawia się w folderze „Drukarki i faksy”.
Ścieżka jest taka sama:

HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Remote Computers / nazw

Usuń {2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}

Podobnie jak w systemie Windows XP, możesz usunąć zaznaczenie pola wyboru „Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki”, jeśli nie istnieje ogólna sieć komputery dugimi i drukarki. Ścieżka: manipulowane Panel -> Opcje folderów -> zakładka Widok.

Wyjąć programu Dr.Watson debugger aplikacji

Funkcja Dr. Watson jest zebranie informacji technicznej w przypadku wystąpienia błędów w oprogramowaniu w systemie Windows XP. W przyszłości, to zebrane informacje są wysyłane do firmy Microsoft. Ponieważ wsparcie dla systemu Windows XP jest zakończona, praca Dr. Watson jest całkowicie bezużyteczny.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion

Usuń sekcję AeDebug

Uruchomienie

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu wszystkich kierowców i wszystkich programów na komputerze , kliknij przycisk „Start” - „Uruchom” w oknie, które się otworzy, wpisz msconfig . W „Ustawienia systemowe” kartę Uruchamianie . Przepisać na wszystkich liści z kolumny „pozycji startowych.” Następnie poszukać informacji na ich temat w Internecie, za które są odpowiedzialne i powinien / może wyłączyć je dla Ciebie. Wszystko, czego nie robić - rozłączyć.

Uruchomienie znacznie wpływa na zużycie pamięci po załadowaniu systemu Windows. Duża liczba uruchomionych procesów nie jest konieczne, można umieścić słaby komputer „na kolana”. Wspinać użytkownikowi domyślny startowego podczas instalacji programu - stało się dla wielu deweloperów już stało się tradycją. Zgodnie z tym, należy wyjąć starcie. Nie ma prawie połowa wszystkich swoich „luzem”.

Inne zalecenia

Zmiana liczby połączeń półotwartych

Po raz pierwszy, to ograniczenie zostało wprowadzone przez Microsoft w SP2 (Service Pack 2) dla systemu Windows XP. Dokonano tego w próbie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa z zainfekowanego komputera, jak również ograniczyć zdolność systemów biorących udział w atakach DoS.

Ograniczeniem jest to, że komputer nie może mieć więcej niż 10 równoczesnych połączeń wychodzących pół. Gdy limit zostanie osiągnięty, nowe próby połączenia są umieszczane w miejscu.

Szczególnie krytyczna jest limit dla użytkowników P2P (peer-to-peer), oprogramowanie (uTorrent, BitComet, eMule, P2P TV, itd.). Gdy program P2P, strona w przeglądarce mogą być ładowane bardzo powoli.

Limit fix półotwarty czyści ten limit, to znaczy, aby zwiększyć maksymalny limit połączeń półotwartych. Dla większości użytkowników będzie wystarczający limit równy 100.

Konfiguracja karty sieciowej i połączenia

Podążać ścieżką „Network-Management związku Uruchomienie panelu” prawym przyciskiem myszy na ikonie „Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości . W otwartym oknie, na liście składników używanych przez to połączenie , usunąć wrony z tych elementów, które nie potrzebują:

Klient sieci Microsoft Networks * - Składnik ten umożliwia podłączenie do zasobów udostępnionych na innych komputerach wyposażonych w system operacyjny Windows.
Jeśli istnieje wspólna sieć z innymi komputerami lub odmowy dostępu do nich, można wyłączyć i / lub usunąć ten komponent. Torrenty i inne programy wymiany plików nadal będzie działać.

Harmonogram pakietów QoS * * * - Harmonogram pakietów Usługa Access Control (QoS). Składnik ten zapewnia kontrolę ruchu sieciowego, w tym priorytety stóp i usługowych.
QoS jest używany w sieciach lokalnych. Na komputerze w domu, jeśli nie widzisz IP-TV dostarczonych przez usługodawcę internetowego, możesz usunąć ten komponent.

Plik serwis i udostępniania drukarek w sieciach Microsoft - pozwala innym komputerom na dostęp do zasobów na komputerze przy użyciu sieci Microsoft.
Jeśli istnieje lokalna sieć z innymi komputerami lub nie otworzy im dostęp do swoich zasobów (foldery, drukarki, itd.), Można wyłączyć i / lub usunąć ten komponent.
obraz

Tam, w zakładce „Ogólne”, znaleźć połączenie przez: i naciskamy przycisk Konfiguruj .

Otworzy się okno z około treścią zakładki Zaawansowane
obraz
Find „własności:» Przepływ sterowania lub rosyjską kontrolę przepływu i ustawić wartość na Disable .

Jeśli komputer jest podłączony do szybkiego internetu ponad 10 Mbps, a procesor w komputerze słaby, podczas oglądania filmów lub nawet po otwarciu i hamowanie może wystąpić przerwy stronę. Oznacza to, że procesor jest obciążony w 100% i nie ma czasu na przetworzenie wszystkich wniosków otrzymanych na wale jego informacji. Alternatywnie, spróbuj ograniczyć prędkość połączenia karty sieciowej w komputerze. Aby to zrobić, w oknie same ustawienia, przejdź do prędkości / ustawienia dupleksu (można mieć nieco inną nazwę) oraz w wartości: put 10M Pełny dupleks lub nawet 10 Duplex z połowy .

Polecam po prostu skopiować na liściu innych opcji na liście, znajdź ich opis i umieścić je w wartości chcesz.

Usuwanie Windows Messenger

Aby usunąć Windows Messenger musi być w "Run", aby napisać następujące: RunDll32 advpack.dll, LaunchINFSection% windir% \ inf \ msmsgs.inf, BLC.Remove

Wyłączanie efektów wizualnych systemu Windows

„Start-Panel sterowania-System”, „Zaawansowane” w oknie jej prędkości i przycisków opcji . Otwórz okno Opcje wydajności , a tam w zakładce „Efekty wizualne”. W tej zakładce możesz zabrać wszystkie rzeczy, bez których można zrobić, jak cień myszy, i tak dalej.

Dodawanie lub usuwanie składników systemu Windows XP

Można usunąć nieużywane składniki systemu Windows XP z Windows Settings „komponenty Windows» magisterskich.

obraz

Jest na drodze: „Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy -> Składniki systemu Windows”.

Niektóre zainstalowane składniki systemu Windows nie są wyświetlane, ale mogą być wykonane, aby wyświetlić, a następnie wyłączyć. Aby to zrobić, kliknij przycisk Start → Panel sterowania → Opcje folderów, wybierz opcję „Pokazuj ukryte pliki i foldery”. Następnie w ścieżkę do folderu C: \ Windows \ inf \ zlokalizuj plik Sysoc.inf i usunąć słowo lub hide hide (przecinki nie dotykać) w następujących pozycjach:

msmsgs = msgrocm.dll, OcEntry, msmsgs.inf, ukryć, 7 - posłaniec Okna
MultiM = ocgen.dll, OcEntry, multimed.inf, hide, 7 - Media Player
Pinball = ocgen.dll, OcEntry, pinball.inf, ukrywać, 7 - gra
CommApps = ocgen.dll, OcEntry, communic.inf, ukrywać, 7 - Communication Technology (modem dial-up)
MSWordPad = ocgen.dll, OcEntry, wordpad.inf, hide, 7 - w WordPad
AccessOpt = ocgen.dll, OcEntry , optional.inf, ukryć, 7 - mistrz dostępności dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub niedowidzących. Na przykład, jest on obecny w kursorów myszy Okna dodatkowych szkiców.

Data Execution Prevention DEP

Data Execution Prevention (DEP) - zestaw technologii sprzętowych i programowych, które wykonują dodatkowe testy pamięci, aby zapobiec wykonanie złośliwego kodu.

Windows XP, ta funkcja pojawiła się z dodatkiem Service Pack 2 (SP2). Wsparcie sprzętowe mają procesory zaczynając Intel Socket 775 i AMD 754. Jeżeli procesor nie obsługuje sprzętowej funkcji DEP, Windows zawiera wsparcie oprogramowania DEP.
W komputerach z procesorami bez wsparcia sprzętowego dla DEP pisze o tym w odpowiednim polu. Która to ścieżka, „Zaawansowane” zakładce „Start-Panel sterowania-System” w oknie jej prędkości i przycisków opcji . Otwórz okno Opcje wydajności , a nie kartę „Zapobieganie wykonywaniu danych”.
Jeśli podoba Ci się zrzut ekranu (bez obsługi sprzętowej), uszkodzenie zabezpieczeń na komputerze nieco wyższą wydajność, można wyłączyć funkcję DEP.
obraz

Wyłączyć DEP:
- Start → Panel sterowania → Opcje folderów ;
- W Opcje folderów zakładka widzenia ;
- pod Opcje zaawansowane , sprawdź Wyświetl zawartość folderów systemowych , odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego , wyznaczyła Pokaż ukryte pliki i foldery → OK; - Otwórz Mój komputer → Dysk C: \;
- Znajdź i otwórz plik ukryty System boot.ini
- ustawić opcję noexecute = AlwaysOff
- zapisz zmiany i zamknij plik boot.ini.
- Ponownie uruchom komputer.

przybliżone Boot.ini zawartość przed zmianą plików:

[startowego] timeout = 30 default = multi (0) disk (0) rdisk (0) przegroda (1) \ Windows [systemy operacyjne] multi (0) disk (0) rdisk (0) przegroda (1) \ okien = «Microsoft Windows XP Professional RU» / noexecute = OptIn / fastdetect

indeksowanie dysku do szybkiego wyszukiwania

Jeśli szukasz plików na komputerze nie jest używany tu usługi dla zwierząt

obraz

wyłącz Pozwól dysk indeksowania dla łatwego pobierania we właściwościach każdego napędu.

obraz

Wyłączenie Zgłoś błąd kompilacji w Windows i programów

Start - Panel sterowania - System - w "Właściwości systemu" zakładce "Zaawansowane" - Przycisk "Reporter Bug".
Możesz być skonfigurowany jak pokazano poniżej dla użytkownika domowego.
obraz

Wyłącz na dyskach innych niż system śledzenia System zmienia Przywracanie konfiguracji

Domyślny Przywracanie systemu (System Restore) monitoruje wszystkie partycje dysku twardego, tworzy kopię zapasową plików systemowych określonych rozszerzeniach (.exe, .dll, i tak dalej. Zm.) I zapisuje je do późniejszego pobierania i wykorzystywania. kopii zapasowej rejestru, a większość kierowców są także tworzone. Gdy nastąpi awaria lub uszkodzenie danych, odzyskiwanie systemu można przywrócić system do stanu używalności bez konieczności go ponownie.

Na dyskach innych niż systemowe, które są wykorzystywane wyłącznie do przechowywania plików, można wyłączyć Przywracanie systemu. Start - Panel sterowania - System - "Przywracanie systemu". Zakładka

obraz

defragmentacji dysku i optymalizacja plików

Defragmentacji i optymalizacji plików, trzeba wykonać po całkowitym konfiguracji systemu Windows i całego zainstalowanego oprogramowania. Oznacza to, że jest to ostatnia rzecz, która jest wykonywana w celu optymalizacji komputera. Na dyski SSD nie trzeba robić defragmentacji.

Jednym z najbardziej popularnych jest defragmentator Auslogics Disk Defrag Bezpłatne może zrobić defragmentacji im. Po defragmentacji, jeśli dysk C nie pracuje ciągle zatkanego z nowych programów lub plików, można usunąć defragmentator programu i dokonać defragmentacji powtarzane w ciągu pół roku - rok.
obraz

Konfiguracja BIOS

W wielu przypadkach, prawidłowe ustawienie BIOS może dać mały ogólny wzrost wydajności komputera. Wynika to z zasady, z funkcjami wersji BIOS dla różnych płyt. Na przykład, domyślnie domyślne ustawienia BIOS mogą być konfigurowane pod-wartości częstotliwości pracy lub w trybie, który nie obsługuje Windows XP off.

Poświęć trochę czasu, aby skopiować wszystkie ustawienia BIOS na liściu papieru. Następnie wyszukaj w Google lub Yandex czym są i jakie wartości mogą podjąć. Wskazane jest, aby wyłączyć system BIOS porty i interfejsy, do których nic nie jest podłączone, albo że nie polzuyutsya takich jak dyskietki, dyski IDE, SATA, jak również i innych portów COM. Jeśli którykolwiek z tych ustawień będzie nie rozumiesz, nie je zmienić.

Wskazówki Hardware

Zasilacz

Najważniejszy szczegół w komputerze. Zły zasilacz może zabić płytę główną i wszystko, co jest włożona do niego. Ponieważ komputer i zasilacz zainstalowany w nim na pewno nie jest nowy, polecam, aby uzyskać BP z przypadku kondensatorów elektrolitycznych i patrzeć na ich obrzęk. Jeśli istnieją, muszą one zostać zastąpione podobne z tej samej pojemności i tym samym napięciu . Nowe kondensatory muszą być koniecznie seria Low ESR (czasami na rynkach radiowych wyzwiska „niskiej impedancji” lub „komputerowo”).

płyta główna

Podobnie jak w przypadku zasilacza wymaga wstępnej kontroli wzrokowej. Znaleziono spuchnięte kondensatory zmienić w tym samym (pojemność, napięcie, Low ESR). Tablet baterii, pod warunkiem, że nie masz woltomierz do pomiaru jego napięcie zostaje zmieniona na nową. Wyjąć z gniazda PCI modemu dial-up i innych urządzeń, które nie zostały wykorzystane i nie będą korzystać.

W niektórych starszych płyt, w zależności od zainstalowanych komponentów, konieczne jest w niektóre przepisy ustaw zworki. Zgodnie z tym, należy pobrać płytę główną i zbadać je dokładnie.

Jeśli Twoja płyta główna obsługuje dwukanałową pamięć trybu, jeśli to możliwe, należy zainstalować pasek w gniazdach pamięci tak, że system będzie działać.

Podsumowując.

Artykuł został napisany jako wytyczne do stosowania dla użytkownika nie ma wystarczającą wiedzę komputerową. Ustawienia opis tekstowy celowo uproszczone do ich zrozumienia. „Wow” efekt po spełnieniu wszystkich powyższych zaleceń jest możliwe tylko pod warunkiem, że komputer był w bardzo złym stanie. Jeśli planujesz używać tego artykułu w przyszłości, można zaoszczędzić nie jest kompletna, a mobilną wersję bez komentarza https://m.habr.com/post/373803/

Wyrażam wdzięczność dla użytkowników i forum.mozilla-russia.org forum.ru-board.com, jak również witryny //www.our-firefox.ru/ który pomógł mi w wielu sprawach niejasnych podczas pisania tego artykułu.

No, ciekawe wideo, które znalazłem przez przypadek na YouTube połacie 🙂

Windows XP Service Pack 2 RUS FINAL POBIERZ | Kategorii ...

Service Pack 3 dla WinXP jest dostępna dla wszystkich

 • Firmy IT
  Dziś jest już dostępny do pobrania dla systemu Windows XP Service Pack 3, jak system poprzez Windows Update i bezpośrednio ze strony Microsoftu.

  Lista zmian.

  Lista zmian w języku rosyjskim.

  Pobierz stronę.

  Oddzielnie, instalator:

  • Dla angielskiej wersji XP
  • Dla rosyjskiej wersji XP

  Dziękuję za linki unxed (Ivan Sorokin).

  Free Antivirus dla Windows XP - 360 TOTAL SECURITY

  360 Total Security

  360 Bezpieczeństwo Razem - potężny program przeznaczony do ochrony komputera przed szkodliwymi obiektami, a także możliwość, aby przyspieszyć swój system. Teraz można pobrać 360 Total Security w języku rosyjskim za darmo, nadać mu kilka sekund. Poprzez potok lub katalogu naszego portalu internetowego będzie można pobrać rosyjską wersję programu antywirusowego. Należy pamiętać, że mamy nowa wersja jest dostępna.

  Jeśli chcesz mieć niezawodną ochronę, możemy polecić ten program. Spróbuj zainstalować Zabezpieczenia antywirusowe Całkowity 360 do komputera, aby rzeczywiście zobaczyć wszystkie jego zalety.

  Korzyści Total Security

  W tym programie, są dwie wersje: 360 i 360 Total Security Total Security niezbędny. Ta kompleksowa ochrona systemu operacyjnego, który wykorzystuje technologie proaktywne,, w chmurze opartych na sygnaturach.

  Free Antivirus 360 Total Security 2016 zapewnia gwarantowaną profilaktyki różnych zagrożeń ze strony wirusów i spyware oprogramowanie w czasie rzeczywistym i offline, przy jednoczesnej optymalizacji wydajności systemu i zwiększa jego wydajność.

  Co dokładnie jest dobre, że chiński antywirusowe?

  • Obsługa wielu systemów operacyjnych: oprogramowanie antywirusowe 360 ​​Total Security dla Windows 7, Windows 10, Androida.
  • Przyspieszenie i szybki system czyszczenia za pomocą jednego kliknięcia.
  • Możliwość pobierania Qihoo 360 Total Security na komputerach o niskiej wydajności systemu: 512 MB RAM, procesor 1,6 GHz i 600 MB miejsca na dysku.
  • Funkcje aplikacji 5 Silniki: Avira, BitDefender, QVMII, 360 obłoku, i odzysk czynnika w układzie silnik naprawy.
  • Zwiększyć wydajność i szybkość komputera.
  • Najnowocześniejsze inteligentny technologii chmury.
  • Zdolność do wykrywania luk w systemie i konieczności aktualizacji bazy danych.
  • Specjalne środowisko Sandbox - odosobnionym piaskownicy do uruchomienia niektórych aplikacji.
  • Pełne skanowanie antywirusowe.

  Funkcje i cechy

  Program ten - to naprawdę potężne narzędzie, którego celem jest niezawodnie chroni komputer przed wszelkimi zagrożeniami, a także możliwość, aby to zrobić z maksymalną wydajnością do systemu.

  Zaleca się teraz uaktualnić do najnowszej wersji i przyjrzeć się bliżej z jego funkcji.

  • Bezpieczne zakupy w sklepach internetowych.
  • Mocna anty-keylogger.
  • Blokowanie potencjalnie niebezpiecznych stron.
  • Obsługuje różnych przeglądarek internetowych: Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Yandex Browser.
  • Sprawdza każde urządzenie USB.
  • Skanowanie podczas pobierania plików.
  • Kontrola szybki start i czyszczenie plików tymczasowych i plug-iny.

  Ten produkt jest nie tylko gotowy, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu, będzie monitorować jego wydajność i optymalizację wydajności.

  Deweloper upewnić się, że każdy użytkownik w krótkim czasie udało się łatwo opanować interfejs programu, aby dowiedzieć się, jak usunąć niechciane śmieci z komputera, zorganizować regularny system w czystości i zapewnia niezawodną ochronę przed wirusami z zainfekowanych stron.

  Wybierz swój język

  polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


  Dodaj komentarz

  Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *