Zagadki logiczne rozwijanie twórczego myślenia

Logika problemy - być może najbardziej skutecznym narzędziem dla rozwoju logiki i myślenia zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Logika Rozwiązanie obejmuje złożony proces myślowy. Jest to zgodne punktacji pewne operacje logiczne, praca z pojęciami wykorzystaniem różnych struktur logicznych, precyzji łańcuchowym rozumowania z poprawnych wniosków pośrednich i końcowych.

W przeciwieństwie do większości matematycznych i innych rodzajów problemów, w rozwiązywaniu problemów logicznych znalezienie klucza nie jest ilościowa charakterystyka obiektu oraz identyfikacja i analiza relacji pomiędzy wszystkimi obiektami problemu.

 Materiał ten wytwarza się z pomocą

LogicLike

platforma internetowa dla rozwoju logiki deteySayt partnera

Użyj zintegrowanego podejścia

Wśród różnych zadań logicznych często dzieci wybierają swoją ulubioną parę kategoriach i są zanurzone w roztworze. Czy to wystarczy?

Zobacz także :

LogicLike: rozwój logiki dla tych, którzy 5+

Z pewnością większość z nas przynajmniej raz został przetestowany na poziomie logicznym. Większość z nich składa się z jednego sylogizmu lub podchwytliwe pytanie. Nie oferujemy takich testów, bo wiem, że określenie poziomu rozwoju logicznego myślenia przez kilkanaście lub dwa pytania, nawet o niemożliwe. Jak również opracowanie sposobu myślenia, rozwiązywania tylko niektóre rodzaje zadań logicznych.

Klasyczne logicznych kombinacyjnych i prawdy zadania i łamigłówki matematyczne wzory, problem o figur w przestrzeni i wymiata na permutacji i mieszać do ważenia i transfuzji; Rozwiązany do końca, za pomocą tabel, wykresów lub linii, okręgów Eulera - nie wszystko jest różnorodność zadań logicznych, których rozwiązanie aktywowane wszystkie rodzaje operacji umysłowych i rozwijać twórcze, nieszablonowego myślenia.

Czytaj więcej:   RECOVERY MBR WINDOWS 7 linii poleceń

Logika - to dla vkusnuypirogek umysłu

To, co jest napisane na tablicy uczniowie przed rozpoczęciem jednej z lekcji naszego kręgu logiki. Czym jest piękno zadań logicznych?

  • będą równie zainteresowany w matematyce i entuzjastyczny dzieci, i „humanistyczne”;
  • wiele z nich nie wymaga znajomości programu szkolnego;
  • mogą zdecydować nawet bez umiejętności czytania przedszkolak (np łamigłówki Sudoku, puzzle z meczów, „narzędzia” i inne obiekty na zdjęciach).

Dzieci lubią rozwiązywać łamigłówki i zagadki logiczne. To ciekawe! Kiedy byłem w szkole, widziałem, że chłopaki radzą sobie z programem, mechanicznie zapamiętywać drogę do rozwiązania tych lub innych wspólnych zadań.

Problem z gwiazdkami raz ożywiła klasę w procesie dyskusji i zawiera mocne i słabe strony uczniów. Dom ten problem dzieci mogą i chcieliby wyjaśnić rodzicom siebie. Ale nawet te problemy z gwiazdkami zostały umieszczone na stronach podręcznika w sposób losowy, nie było systemu generowane.

 Bit Galina nauczyciel szef LogicLike, najwyższa kategoria nauczyciela

Tylko systematyczne i kompleksowe podejście stwarza korzystne warunki dla powstawania myślenia lateralnego. „Food for Thought” również powinna być zrównoważona i zróżnicowana. Spróbuj sam i poprosić dzieci, aby rozwiązać właśnie taki zbiór zadań. Pomoże to określić linki w logice, nad którymi trzeba pracować ciężej.

Spróbuj sam

  

Autorzy starali się realizować wszystkie rzeczy, które często nie mają mało, a uczniowie i nauczyciele w szkolnych programach nauczania w Logiclike platformy internetowej stworzonej dla rozwoju logicznych i matematycznych zdolności u dzieci w wieku 5-12 lat. Spójność, zaangażowanie, interaktywność, wizualizacja, motywacja ... Ale pierwszą rzeczą jest - do myślenia, ten sam „vkusnuypirogek”, co powoduje, że dziecko do myślenia, rozumowania, aby sprawdzić swoje siły, aby być kreatywnym i radować, gdy uda nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Czytaj więcej:   JAK TO OPEN zamkniętej grupy na Facebooku

Zalecenia przełożonych i nauczycieli LogicLike:

  • Chcesz rozwijać drogę dziecka myślenia i elastycznego logiki - dać mu dobry opłatę za umysłu w formie różnych zadań logicznych, dla których trzeba stosować różne przepisy logiczne i sposoby rozwiązania (metoda tabeli końcowej metoda, za pomocą wykresów lub Diagram Eulera i tak dalej. d).
  • Systematyczne podejście do nauki: od teorii do problemów, od prostych do złożonych, od poznawania nowych rodzajów zadań do refleksji.
  • Uwzględniać specyfikę myślenia u dzieci w wieku szkolnym - użyć wizerunki wizualnych i materiałów wizualnych.
  • Ważne jest, aby nie nakładać sposób rozwiązywania dzieci i spróbować przeprowadzić analizę, tak, że sami przez rozumowanie znaleźć właściwą odpowiedź.
  • Wdrożyć elementy rozgrywki w procesie uczenia się, korzystanie z niej możliwości szkoleniowych.
  • logika klas, a także trening sportowy, wymagają regularnego i stopniowo zwiększa złożoność zadań.

Współdziałanie z dzieckiem i być szczęśliwym!

 Materiał ten wytwarza się z pomocą

LogicLike

System 2500 ponad problemów logicznych z komentarzami i wyjaśnieniami, filmy i bloków teoretycznych. I to baza trening tygodniowo partnerem popolnyaetsya.Sayt

 

27 stycznia 2017, 12:00
W opinii autora niekoniecznie reprezentują tych.

ćwierkanie AUTOR KOLUMNA LogikLayk LogicLike.com - internetowa platforma edukacyjna dla dzieci 5-12 lat i ich rodziców, a także ciekawy dorosłych. Powiemy jak trenować myślenie i zdolności matematyczne, zagadki logiczne i publikuje testy, myśli akcji na edukację. Testy Materiał partnerski Znalazłeś literówkę? Wybierz film, a następnie naciśnij Ctrl + Enter.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *