KURSY HTML ACADEMY darmo

Akademia HTML - to interaktywny HTML i CSS kursy online, z których każdy początkujący mogą nauczyć się tworzyć interfejsy sieci i pracy z kodem. Rozmawialiśmy z autorem projektu, Aleksandra Pershin.

EI:. Powiedz nam, jak pomysł, aby stworzyć taki projekt?

. AP: Uczyłem się ITMO - Miałem planowej kurs na technologie informatyczne. Powiedziano mi: „Naucz co chcesz.” Postanowiłem, że będę mówić o układzie na elekcyjny. Wziąłem układ, który został sporządzony w jednym czasie, ale było dobre. A niektóre z tych facetów były trudne - są one na układ witryny Google jest już gotowy i został wykorzystany. Oczywiste jest, że ktoś po prostu wykorzystywane jako baza, ktoś postanowił sprawdzić, jak to jest zrobione, ale okazało się, że oni sami nie nauczyli się niczego, bo po prostu skorygować cudzego kodu.

Jak pokazać gotowego układu, aby pokazać, jak się zachowuje, ale nie otworzyć w tym samym kodzie? To był pomysł na początku - jak pokazują zachowanie miejscu, bez pokazywania swojego kodu.

Okazuje się: Teach-uczy studentów, którzy przybyli do problemu wymyślić rozwiązanie, a następnie roztwór zapasową całego projektu.

EI:. Dawno temu zacząłeś projekt?

AP:. Na początku 2011 roku, wpadłem z nim. Wtedy byłem na studiach, pisał artykuły na konferencji. Już pod koniec 2011 roku, znalazłem technologii, które mogłyby być wykorzystane do realizacji projektu, i że nie jest to bardzo czasochłonne. Bo nawet na początku 2011 roku nie było bardzo dobre z technologią - było edytor kodu, nie był silnik przeglądarki. Więc czekałem spokojnie szuka, i to do końca 2011 roku znalazł je. I to było możliwe, aby stworzyć pierwszy prototyp i zacząć coś robić.

Od 2012 roku, w rzeczywistości, projekt zaczął. Tylko od stycznia.

EI:. I jakie narzędzia użyte do stworzenia pierwszego prototypu?

AP:. Redaktor CodeMirror nazwał go teraz istnieje. Silnik WebKit, a co biblioteka nie pamiętam. W ogóle, rzeczą, która generuje kod z obrazka potrzebne.

EI:. Ci, jak się okazuje, były zaangażowane w projekt?

AP:. W większości przypadków tak. Ie projekt, kursy rozwoju - Robię to sam. I był wspomagany przez Alexey Simonenko, dyrektor techniczny Serenity. Jestem w domu robi coś, robiąc coś w studiu - mówi Aleksiej mnie i powiedział mi, jeśli czegoś nie wiem. Jeszcze spojrzał kursy - sprawdzanie adekwatności treści, tak że nic nie jest zapomniane i nie było żadnych błędów. Ie To była taka mentorem.

Czytaj więcej:   AS w programie PowerPoint 2007 zadebiutował TŁO

EI: A autor oczywiście - Ty też.?

AP:. I, ponieważ nie było nikogo specjalnego. Nie było jednak próbą dostosowania go do moich studentów dłużnika. Powiedziałem im: „Chłopaki, pisanie kursy i włożę punkty.” Oni stworzyli przebieg 10-12, ale dostali takie straszne i niezrozumiałe, że w końcu w jakiś sposób są wykorzystywane, aby uzyskać tylko jeden, a potem bardzo zmienione.

EI:. I nie chciał wnieść w zespole programistów lub osób, które pomogłyby z góry rysunku kursów?

AP:. Kto to zrobić. pojawiły się pieniądze, można przyciągnąć ludzi. Chociaż projekt nie został zarabiania pieniędzy, nie było sensu, aby ktoś rysować, bo było jasne, że ludzie muszą płacić i płacić tyle dobrze. Teraz są dla 2-3 osób, z którymi stale współpracuje - są poinformowani.

EI:. A jaki jest Twój stosunek płatnych i bezpłatnych kursów?

AP:. Mamy 2 płatną i 14 darmowych. Na zapłatę opłaty za przejazd dla takich warunkowych - 100 rubli miesięcznie.

EI:. Kto powinien uczestniczyć? Kto jest publiczność?

AP:. Licealiści, studenci uczelni technicznych i po prostu tych, którzy są zainteresowani lub potrzeba żadnego makijażu. Kiedy mieliśmy 1500 abonentów, przeprowadziliśmy ankietę na naszej stronie VKontakte, i okazało się, że studenci - 10% studentów - 30%, a reszta - to ani jedno, ani. Ie 60% - nie studenci. Z jakiegoś powodu myślałam, że więcej studentów będzie. One najbardziej potrzebne, są zmuszeni uczyć tego rodzaju. I okazało się, że wszystko jest inaczej.

EI. Czy istnieje edukacja platforma internetowa, na której koncentruje się?

AP:. Nie, nie bardzo. Pod koniec 2011 roku, nie było Codecademy, mają ciekawą mechanikę - wszystko robią małe kroki. Podobało mi się to, użyłem go w części. Ale mieli do pracy z konsolą - jesteś w konsoli, pisząc coś. Początkowo miał nieco inny interfejs. Robiłem coś bardziej jak questów w Warcraft - coś robisz, masz podświetlony na ekranie, wybierz zadania, które wykonane.

Szczególnie nie rozejrzeć, nawet po prostu robi, że cieszył. Tutaj Codecademy, ale mają na początku innego formatu została - działa tylko z konsolą. Coursera był na format wideo, to nie jest nasza. Mniej lub bardziej podobne były tak zwane „sandbox HTML / CSS», które następnie zaczęły się pojawiać. Na przykład, JSFiddle - nie w Internecie można napisać kod, zapisz go i obserwować co się dzieje. To więcej niż ja, prawdopodobnie na „piaskownicy” koncentruje się na zasadzie - piszesz kod i to w czasie rzeczywistym wyświetlane obok. Ale mamy jeszcze dodane do tego składnika, która zapewnia miejsca pracy i sprawdza je.

Czytaj więcej:   niedalekiej LOCK dla Mac

E.I. A ty się kiedykolwiek wziął kursy online?

AP:. Zacząłem studia w 2003 roku, kiedy nie istniały takie kursy, Internet nie jest wszystko miałem. Z książek i artykułów na studia.

EI:. Jakie trudności napotkał pan podczas tworzenia projektu?

. AP: Na początku, oczywiście, były trudności techniczne - wystarczy stworzyć platformę, która będzie działać i nie spadnie. Jeśli mamy usługi w Internecie - wejdzie do 50 osób i wszystko. Więc nie było trudności w drodze, aby pracować w ogóle. To jak to wszystko wyglądało na początku:

Pierwsza wersja HTML interefeysa Academy
Pierwsza wersja HTML interefeysa Academy

Wszystko to jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, co znacznie utrudnia, ale to było ciekawe. Potem przebudowany na istniejącym interfejsu. Od tego czasu nie zmienił.

Wtedy nie było problemu - pisanie kursy. Ponieważ jest to bardzo czasochłonna sprawa.

EI:. Jak masz zamiar dalej rozwijać projekt?

AP:. Ogólnie rzecz biorąc, globalny pomysł, jako metaforę, jest to, że jesteśmy budowę rurociągu do przygotowania DTP. Taki ładny, szeroki, potężny transporter. Następnie przenośnik zrobić szerszy i nie tylko przygotować projektantów stron internetowych, ale również front-end deweloperzy, programiści. Ogólnie rzecz biorąc, mamy przenośnik przygotować techników, który daje nowicjusza do eksperta, a niektóre już jako praktyki. I to nie tylko uczyć, ale także pomóc w zatrudnieniu. Ie Jest taka koncepcja globalnego projektu.

EI:. Kogo przygotować programistów od zera do jakiego poziomu?

AP:. Aż do momentu, w którym może on śmiało szukać zatrudnienia. Ja pracowałem przez wiele lat zecer i sobesedoval wielu. Czasami szukaliśmy kodera przez okres sześciu miesięcy. Bo ludzie przychodzą, ale podstawowe rzeczy, których nie znają i nie wiedzą, jak rozwiązać ten problem.

Dlatego zadanie - przygotowanie początkujących przynajmniej do poziomu ucznia zecer, który może dać kilka prostych projektów i zapłacić pieniądze.

Teraz tutaj po intensywny całkiem dobry.

EI:. Opowiedz nam o intensywności.

AP:. Intensive - format, który urósł dość organicznie od obecnych stawek. Właśnie teraz, w celu przygotowania dobrego specjalistę, kursy wciąż za mało - trzeba więcej kursów i więcej miejsc pracy. Ta perspektywa długoterminowa, będziemy dążyć do tego, ale w międzyczasie są tu rozpoczęła intensywny Format.

Różni się on od kursów, które mają daty początku i końca. Po drugie, istnieje teoria i mieć nauczyciela, który mówi więcej, niż jest w małe kawałki tekstu w kursach. Po trzecie, wszystkie szkolenia pochodzi z mentorem, i to jest chyba najważniejszym elementem intensywne. Ie miesiąc do każdej osoby przywiązuje mentora, który jest doświadczony korektor. Intensywne format jest bardziej konwencjonalny off-line Oczywiście, ale różnica jest taka, że ​​mamy całkowicie pracy online.

Czytaj więcej:   JAK OPERA wyszukiwarce Komputer

Globalne wyzwanie w końcu Intensive - nałożyć poziom korzystny układ. Układy specjalnie zamawiane z projektantów - nie są bardzo zaawansowane, ale nie są prymitywne. Tu, w tym zadania i zmniejsza intensywny. Absolwent jest ten, kto został pomyślnie wykonali wszystko.

EI:. Wielu z tych, którzy są z powodzeniem przeprowadzić?

AP. 36 uczestników Intensive była pierwszym 22 zakończone.

EI:. Ogólnie projekt masz statystykę - ile osób zaczęło kursy jak skończył?

AP:. Wszystkie Statystyki obecnie można zobaczyć na tej stronie. Ci, którzy zaczęli robić coś - 12.200, którzy przynajmniej jeden kurs odbywa - 7 300. Ponad 2 000 osób, przeprowadzono 100 zadań, to jest dość poważna. Najbardziej dotkliwe, prawdopodobnie - tych, którzy mają 20 prób. Test 20 - 10. To jest przebieg prawie 500 osób.

Teraz, przy okazji, że przygotowują wspólny projekt z ITMO. Wprowadzamy własną podstawową platformę kursu. Są platformą Mooc podejmowania, a jeden z naszych kursów będą rozpoczynać i ITMO będą wydawać certyfikaty, przeszły te kursy. Ci, którzy przeszli, to w dłuższej perspektywie będzie liczony albo na przyjęcie lub, jeśli uczeń ITMO, może być liczony w procesie uczenia się.

EI:. Co sądzisz o przyszłości edukacji online?

AP:. Myślę, że wszystko będzie ewoluować, nie będzie więcej ludzi do nauki. Mam nadzieję, że stanie się on bardziej formalne w czasie - kursy będą liczone w uniwersytetach, aby rozpoznać edukacji online na szczeblu państwowym oraz do wydawania dyplomów.

Tutaj istnieje wiele subtelności, oczywiście. Kto wziął kurs? Kto dał test? Prawda czy nie? To wydaje się być pewnego rodzaju hybrydowego systemu, gdy jesteś główną część szkolenia odbywa się w trybie online, ale można dojść do uniwersytetu, aby zdać egzaminy. Ie aby potwierdzić, że naprawdę czegoś nauczyć. Będzie to coś w rodzaju kursu korespondencyjnego i myślę, że to byłoby najbardziej logiczne, co to wszystko sprowadza. Albo jakoś bardzo pomysłowo potwierdzi on-line, na przykład rozmowa przez Skype, więc nie można było się jakoś wydostać, a zamiast niego ktoś zastąpić. To wszystko.

Interfejs serwisu Akademia HTML
Interfejs serwisu Akademia HTML

Interfejs serwisu Akademia HTML
Interfejs serwisu Akademia HTML

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *