Ogrodnictwo Kurs Mittlayderu - Wykład 10

wykład 10. Ogrodnictwo w zimnym klimacie

Po opanowaniu tej lekcji będzie:

1. ocenić zalety i wady różnych sposobów ogrodnictwo w chłodniejszych klimatach .
2. Należy chronić rośliny przed zimnie konstruując małe schrony filmowych.
3. Dbanie o rośliny w zimnie.

Co jest ogrodnictwo w chłodniejszych klimatach

W obszarach o klimacie zimnym może być uprawiane rośliny odporne na zimno pod folią. Będzie ona chronić rośliny przed zimnym wiatrem, śniegiem i mrozem. Marchew, rzodkiewka, groch, kapusta, brokuły, boćwina, sałata, cebula, fasoli i innych roślin wytrwałych można sadzić kilka tygodni wcześniej, niż się na ogół zwiększa długość okresu wegetacji i zbioru uzyskany z ogrodu. Uprawy warzyw w zimnej pogody, wskazane jest, we wszystkich dziedzinach. W przypadku szklarni, obliczyć, co kosztowałoby dopływ ciepła sztucznych szklarniach i porównać tę kwotę z zysków z wcześniejszego lub produkowanej całorocznej zbiorów.

Jak chronić rośliny przed zimnem

Metoda Mittlaydera jest dość elastyczny i zapewnia szeroki wybór możliwości. Można wybrać jedną z kilku opcji, w zależności od tego, czy używasz wąski grzbiet lub materacem grzbiety , i od tego, czy masz szklarnię czy nie. Można ukryć wąskie grzbiety gleby lub wąskie (małych) skrzyniowych grzbietów, wznosząc szkielet i ciągnąc na nich film. Folia chroni rośliny przed zimnymi wiatrami, deszczem i śniegiem.

• Na skrzynkowej grzbiety o większych rozmiarach mogą być montowane szkielety rur z tworzyw sztucznych.

• Jest możliwe, aby zbudować szklarnię i rosną w nim, lub sadzonki uprawiane w kulturze do pełnej dojrzałości.

Szklarnie grzbietami folii na wąskich

 • ETAP 1. Średnica drutu 4-5 mm tnie się na kawałki o 1,5 m. Z tych ram są do wąskich grzbietów.
 • Krok 2. Zrób wąski grzbiet i sadzonki roślin pobranych z cieplarni lub siać nasiona.
 • Etap 3. Ze odciętych kawałków drutu, wygiąć go, nadając im kształt łukowaty i wykonane ramy wąskim grzbietów.
 • KROK 4 . Pokrywa ramki przezroczystej folii O.1 mm i szerokość 1,2 m.
 • KROK 5: W celu utrzymania folii w miejscu i zabezpieczyć je warstwą gleby, przez polewanie gleby na brzegu folii po obu stronach grzbietu.

Szklarnie folii o-grzbietów pudełka

Jeśli masz box-grzbiety, do uprawy warzyw w zimnej pogody, można zbudować na nich Szklarnie taśmowe. Sami boxes-grzbiety służyć jako podstawa szklarni. Do konstrukcji ramy, należy giętkie (PVC), rur PVC. PVC jest lekki, wytrzymały i łatwy w użyciu. Instrukcje dotyczące stopniowej budowy schronisk filmu znajduje się poniżej. Jak opisano w przykładzie A-rama w kształcie rubryki mini grzbiety (45 cm). Jest to najlepszy rodzaj tworzywa sztucznego ramą szuflada grzbietów. Ustawieniu wspornik w kształcie litery A w miejscu ich pokrycie z folii polietylenowej o grubości 0,1 mm. Nad szerokości pudła-grzbiety taśmy można przyszyć do ramy na końcach i na górze, a boki powinny być pozostawione jako wolne. Ma to zapewnić, że z łatwością mogliby podnieść, gdy trzeba dbać o kulturę lub wentylacji. Na ramie w kształcie litery A w 45 centymetrów grzbietów pola nie trzeba zszyć taśmy - wystarczy pozostawić swobodę leży na ramie i zamocować na boki, przez polewanie gleby na brzegu folii, jak opisano w szklarni zainstalowanych na tradycyjnych wąskich grzbietów.

Film cieplarnianych skrzyniowych grzbietów

Konstrukcja ramy w kształcie litery A w mini skrzynek grzbietów

 • ETAP 1. Cięte calowej rury PCV na kawałki 35 cm. Te elementy będą wbitą obok ścian bocznych grzbietu pudełka i będą wstawiane w kształcie litery A pomocy.
 • Etap 2. Ponieważ kąty boczne ścianki Mark-grzbietów pola co 60 cm.
 • KROK 3. Na każdym kawałku młotkowym wokół rury. W górnej rury i w górnej części ściany bocznej pudełka grzbietu powinna być na tym samym poziomie. Gdy napędzany w rurze leżał na nich kawałki drewna, aby uniknąć uderzenia młotkiem rur z tworzyw sztucznych.
 • Etap 4. rury wiertnicze o średnicy viahole 1,5 mm do 5 cm poniżej górnej krawędzi okna kalenicy ścianki.
 • Etap 5. rób krótkie kawałki o średnicy drutu 1.6-2 mm i zamocować rurę do ściany skrzynkowej łańcuchu. Zamiast tego można użyć drutu w kształcie litery U wspornik.
 • ETAP 6. wycofał się 12,5 cm od górnej rury, aby znacznik i na tym poziomie przez wiertło o średnicy otworu 1,5 mm. Wstaw otwór paznokci 10 cm długości. Upewnij się, że gwóźdź przeszedł całkowicie przez rurę. To gwóźdź kontroluje głębokość, na której rura wejdzie wsporniki kształcie kolumny do instalacji.
 • Etap 7. cięcie rury 0,5 cala na kawałki 1,5 m. Dodać znaku w odległości 35 cm od każdego końca rurki. Poniższe dwa znaki zrobić 30 cm i 10 cm, opuścić ośrodek.
 • Etap 8. Ściśnij rury pod kątem ostrym w znaków naziemnych i wyginać w taki sposób, aby nadać jej w kształcie litery.
 • Etap 9. Dodaj końce U-kształtnych rur z rur tak, aby cala ramka uchwycony pole-grzbiet na boki.
 • Etap 10. Z rolki szerokości folii 1,8 m, odcięty fragment, wystarczy skrzynkowej grzbiety. Umieścić taśmę ramy w kształcie litery A, pociągając go gładko wzdłuż boków skrzynkowej grzbietów.
 • Krok 11. Aby zabezpieczyć rolkę folii w glebie na krawędziach leżącego na ziemi.

pielęgnacja roślin w niskich temperaturach

Przez folię słońce szybko rozgrzać glebę, stymulując wzrost roślin. W ciepłe dni, podnieść folię z jednej strony i zginać go otwierając rośliny, które skorzystały z pełnym słońcu. Jeśli pogoda nie zmieni się dramatycznie ponownie pokrycie klatek filmowych w celu ochrony roślin. W okresie zimnej pogody nie podlewać roślinę codziennie. W zimnie, roślina nie odparować zbyt dużo wilgoci. Jeden podlewania tydzień może nie wystarczyć. Nawozy również mniej niż zwykle. Pojedyncza mieszanka do karmienia 2 w ciągu dwóch tygodni.

Kiedy wskazane jest użycie szklarnię

Ogród zimowy musi rosnąć silnych, zdrowych sadzonek do sadzenia wiosną. Szklarnia pomaga również owadów i chorób bojowych, poprawia jakość odżywczą kultury i pozwala produkować więcej z mniej produktów kosmicznych. Jeśli klimat, dzienne temperatury w zakresie od 7 ° C zimą do 24 ° C, aw nocy nie spada poniżej -3 „C rośliny w szklarni można uprawiać przez cały rok, bez użycia żadnego sztucznego ogrzewania. Jeśli Twoje zimnym klimacie sezon ma trwać 12 tygodni w dziennych temperatur od 4 „C do 16” C i nocnych temperatur nie spadnie poniżej -10 stopni. C, rośliny mogą być uprawiane w szklarni przez całą zimę, ale koszt ogrzewania podczas najzimniejszych tygodni może wnieść swój projekt nieuzasadnione ekonomicznie. W tych warunkach, przy starannym planowaniem, można mieć dwa zbiory to normalny okres uprawy warzyw z minimalnym kosztem. Po pierwsze rośnie kultury wczesną wiosną i zbierać żniwa, czas sadzenia nowych roślin w lecie. Następnie przejdź do uprawy jesiennej kultury. Konieczne jest, że rośliny, które osiągnęły maksymalny formacji owoców i wzrostu wegetatywnego do końca jesieni. Następnie, podczas zimnych miesięcy - grudzień i styczeń - powinny mieć zastosowanie jedynie ilość ciepła, aby chronić rośliny przed mrozem, utrzymując temperaturę poniżej 0 ° C Rośliny będą rosły w obniżonej stawki podczas tych zimnych miesięcy, ale będą stopniowo dojrzewać. W regionach o chłodniejszym klimacie całorocznej uprawy warzyw w szklarniach w większości przypadków nie jest to wskazane.

Uprawy roślin w szklarni do dojrzałości

Uprawa roślin w szklarni, przedszkola omówione w rozdziale 8.

Jeśli jesteś zainteresowany uprawy roślin w szklarni do terminu zapadalności (np pomidory i ogórki), zbudować szklarnię i postępować w następujący sposób:

 • 1. Konstrukt skrzynkowej grzbiet, pozostawiając wygodnie fragmenty (zob. Wykład 9) pomiędzy nimi.
 • 2. Przygotowanie grzbietu pola do siewu, wypełnienie sztucznej gleby ramy, dzięki czemu przedsiewne nawozu i mieszać je do gleby i zwilżenia gleby (zob. Rozdział 9).
 • 3. nasiona lub sadzonki Sow wyląduje w pudełku-grzbietów (zob. Wykład 9).
 • 4. Wykonaj tygodniowych roślin, nawozów, wprowadzanie suchego paska mieszanka nawozów i rozpuszcza je za pomocą podlewania. Karmić roślin w szklarni, z zastosowaniem mieszaniny 2A pierwiastki śladowe, jak opisano w rozdziale 9 stosowanej ilości 50 g na metr zakresie.
 • 5. traktowania roślin, ich wzrost pionowo kierowanie i prowadzenie cięcia (patrz. Lecture wykład 4 i 5).
 • 6. Ogrzewać lampy cieplarnianych, lub innego źródła ciepła, aby zapobiec sztucznego roślin przed mrozem.
 • 7. wentylować szklarni, gdzie temperatura powyżej 0 ° C w ciągu dnia Jeżeli temperatura w szklarni jest zwiększona do 38 ° C, do schłodzenia szklarniowych, przy użyciu ściereczki cieniowania.
 • 8. Wlać razie potrzeby. Jeśli używasz szklarnię do uprawy roślin do pełnej dojrzałości, możliwe jest, że w przypadku niektórych upraw wymagają ręcznego zapylania.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z „więcej żywności z ogrodu” Jacob R. Mittlaydera.

streszczenie

 • 1. Uprawa warzyw w niskich temperaturach jest korzystne, ponieważ wydłuża okresu wegetacji, pozwalając na początku, poza sezonem uprawy.
 • 2. W surowym klimacie uprawy warzyw w zimnie nie zawsze jest wykonalne z ekonomicznego punktu widzenia ze względu na wysokie koszty utrzymania sztucznego ciepła i światła w szklarni.
 • 3. Sposób dr Mittlaydera oferuje szereg rozwiązań tanich aby uprawa warzyw w zimnie łatwiejsze, bardziej praktyczny i bardziej przyjemna.
 • 4. można skonstruować prostym ramy pod folią, aby pokryć wąski grzbiet do grzbietu lub pudełka.
 • 5. W zimnie niech rośliny mniej wody niż zwykle i mniej nawozów.
 • 6. Dbać o wystarczającą wentylację dla roślin uprawianych pod folią z tworzywa sztucznego. W słoneczne dni, otwarte klatki i dostarczyć roślinom pełnego światła słonecznego.

Drodzy czytelnicy, można znaleźć

i inne zajęcia z tego przedmiotu:

Ogrodnictwo Kurs Mittlayderu

zawartość

Część I początkowej Vegetable oczywiście od Mittlaydera

 • Wykład 1 PODSTAWA warzyw Mittlaydera
 • Wykład 2 Planowanie GARDEN
 • Wykład 3 Tworzenie wąskie grzbiety i przygotowanie gleby
 • Wykład 4 lądowania na wąski grzbiet GLEBIE
 • Pielęgnacja roślin wykład 5
 • Wykład 6 Ogólne problemy roślinnych (część 1)

Część II warzyw na FOR Mittlaydera opanowali początkowy kurs

 • Wykład 7 Nawozy
 • Wykład 8 Rozmnażanie roślin
 • Wykład 9 warzyw w skrzyniowych grzbietów
 • Wykład 10 ogrodnictwo w chłodniejszych klimatach
 • Wykład 11 Ogólne problemy roślinnych (część 2)

suplementy

 • MITTLAYDEROVSKAYA GREENHOUSE

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Dihondra - atrakcyjna roślina do doniczek wiszących, nowość współczesnej florystyka

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *