Porzeczkowy: odmiany, użytkowanie i pielęgnacja

Czerwone porzeczki , nie tylko nadaje smak swoich pachnących owoców jagodowych, ale także cieszy oko w ogrodzie. Przeglądaj niesamowite bush, nauczyć się najlepszych odmian z zalet i właściwości, a także o funkcjach pielęgnacji z czerwonej porzeczki Możesz przeczytać ten artykuł.

Krzew porzeczka bardziej wydłużony w górę i sprężonego. Formowanie krzewów, a także zastąpienie starych i nieproduktywnych oddziałów wynika wyrastające z podstawy krzewu silny i zdrowy pędów - w tym samym wieku.
Ze względu na nieodłączne porzeczkowy charakterystycznych cech tworzenia silnego kiełków, wydajności i żywotności oddziałach niektórych odmian osiągnąć 8 lat. W ogóle, czerwonych porzeczek , z dobrym i należytą starannością, zgodnie ze wszystkimi zasadami rolnictwa może dobrze owocować w jednym miejscu przez okres do 20 lat. Jest to jeden z najbardziej zimowy hardy upraw owocowych w naszym ogrodzie, cieszy dobrze oświetlone obszary i suszę jak kultura nie wymaga regularnego podlewania obfite.
Czerwone porzeczki kwitnie w maju. Kwiaty są blado zielonkawy kolor. Owoce z bladoróżowego lub żółte ciemnego koloru wiśni, kwaśny słodki, zebrane opadające szczotki dojrzewają w lipcu. Krzewy niektórych odmian czerwonych porzeczek osiągnąć wysokość nawet do 2 metrów. Ogrodnicy są około 19 odmian tego wspaniałego roślin jagodowych.

Porzeczkowy : korzyści

Czerwone porzeczki jagody

Domu do czerwonych porzeczek jest uważany w Europie Zachodniej, gdzie uprawiane od czasów starożytnych i został rozpoznany jako roślina lecznicza. Owoce tego gatunku porzeczki zawierają kwas organiczny i cukier w dużej ilości. I to właśnie te elementy i dać jagody są bardzo bogate, a nawet szlachetny, orzeźwiający smak. Porzeczki bogate w witaminy A, C i E zawierają dużo potasu, żelaza, jabłkowy i kwas bursztynowy. I stwierdził, przeciwutleniacze obficie jagód czerwonej porzeczki, pomaga oprzeć się komórki nowotworowe.
Czerwone porzeczki jagody zawierają kilka razy mniej niż kwas askorbinowy „next krewnych” - czarna porzeczka, ale ma średnio nie mniej niż malin i truskawek.
Żelazo , które jest tak niezbędne dla naszych statków, znajdujące się w dużych ilościach w owocach czerwonych porzeczek.
Zawarte w dużych ilościach w owoce czerwone porzeczki potasu usuwa nadmiar płynu z naszego ciała, a także korzystny wpływ na serce człowieka.
środek żelujący zawartego w dużych ilościach w owocach z czerwonej porzeczki powlekania , przybliżyć ją tym napędzie wskaźnika takich jak figi.
Korzyści z czerwonej porzeczki sok
- kumaryny, które jest tak niezbędne w celu zmniejszenia, zawarte w dużej ilości krzepnięcia krwi, profilaktyki udaru mózgu i zawału serca w tej czerwonej porzeczki sok i pektyny, cholesterolu wiążącego zapewnienia zapobiegania miażdżycy.
- Sok z czerwonych porzeczek cenionych jako dobre narzędzie do utrzymania tonu, więc zaleca się zawodników w maratonie, a także odzyskać po zawodach.
- sok z czerwonej porzeczki , zaleca się pić z:
- zapalenie jelita grubego;
- niedokrwistość;
- gorączka zabaw;
- moczowego choroby kamienia;
-pereutomlenii w starości.

Odmian czerwonych porzeczek

Ogrodnicy są około 19 odmian tego wspaniałego roślin jagodowych

Kluczowe obiecujących odmian czerwonych porzeczek:

Holenderski czerwony. Starożytne odmian czerwonych porzeczek . Hodowane w Europie Zachodniej. Plony - wysoka roczna owocowania. hardy zimą. Nieco zdziwiony mączniaka i antraknoza.
Myasokrasnaya. Odmiana jest średni wigor, kompaktowy. Wysokie plony. Jest uprawiana przez wiele lat. Nieco zdziwiony antraknoza i mączniaka. Surowa zima może zamarznąć.
Czerwonego Krzyża. Odmiana średniej wigor rozprzestrzenia. Wysokie plony. Odporna na suszę, srednezimostoyky w umiarkowanym antraknozę porażenia i mączniaka.
Pierworodnym. Wyhodowany w Niemczech. Wysokie krzewy, kompaktowe. Klasa - wcześnie, ale owoce nie pogorszy się przez dłuższy czas, może zawisnąć na rękach aż do początku jesieni. Plony - bardzo wysoki.
Hojny . Odmiana ta jest doprowadzana w Vir. Wysokie plony. Z jednego krzewu - 7 kg jagód. Wysoka samoplodnye. Pokonać antraknoza słabe.

 Sadzenie i troski o czerwonej porzeczki

Do sadzenia czerwonych porzeczek należy przeznaczyć obszary o luźnym glebie piaszczysto-gliniastej i łatwe, obojętnym lub lekko kwaśnym gleby.

Wybór lokalizacji i gleby do sadzenia czerwona porzeczka
czerwona porzeczka preferuje dobrze oświetlone miejsce, z oświetleniem zbiorów za mało policzyć za coś uzyskać wystarczająco niską Fruit - kwaśny, blady różowy kolor. Do sadzenia czerwonych porzeczek należy przeznaczyć obszary o luźnym glebie piaszczysto-gliniastej i łatwe, obojętnym lub lekko kwaśnym gleby. W takich przypadkach, w których pozycja jest już przeznaczonych do sadzenia w sprężyny jest na zwilżanie powodu niskiego położenia, obszary o podwyższonej doskonale nadaje się do czerwonej porzeczki.
Przygotuj się dobrze do lądowania
dołu do sadzenia przygotować z góry za trzy tygodnie, że gleba ma czas na osiedlenie się w nim.
Wymiary wgłębień wyładunku porzeczka:
- szerokość - 50-60 cm
. - grubość - co najmniej 40 cm
od dna otworu 2 jest wypełniony łyżki próchnicy lub kompostu dodano potrójny superfosfat - 30-50 g, siarczan potasu, - 50-60 c. , lub chlorku potasowego (w trakcie sadzenia jesieni) - 30-40 C. lub złożone nawozy sztuczne. Wszystko to wylewa na górze żyznej glebie i dobrze podlać. Dlaczego to robi, to znaczy Warstwa z próchnicą i nawozów jest wypełniona? Faktem jest, że ważne jest, aby upewnić się, że korzenie nie bezpośrednio uderzyć wierzchniej warstwy gleby i krzewów nie zaczęły tworzyć dużą masę zieloną, co spowalnia proces owocowania.
Lądowania
sadzenia korzenie są usuwane, a sadzonka pogłębiony 7-8 cm nad kołnierzem głównego. Ta technika sadzenia powoduje powstawanie dodatkowych korzeni.
Posadzone krzewy podlewane i nie przycinanie łodyg. Słabe pędy są cięte, a silny skrócony prawie o połowę, na wysokości 25 cm od poziomu gruntu, pozostawiając 4-5 pąki na siebie. Te same oddział w przyszłości i zrobić ramkę z bujnego krzewu.
W trosce o czerwonej porzeczki
czerwonej porzeczki jest w stanie przynosić owoce w jednym miejscu przez okres do 20 lat. Choć jest dość intensywny kultura, czerwone porzeczki ekstrakty z owoców gleby ogromne ilości składników odżywczych. W związku z tym, dla dobra organizacja rocznej owocowania wymaga corocznego stosowania nawozów mineralnych zarówno organiczny. Nawóz nanosi jesienią i wiosną: 20 par. podwójne superfosfat polvedra próchnicy i 25 ° C. siarczan potasu na 1 tys. . M nawozy azotowe: mocznik lub azotan amonowy stosuje się tylko w sprężyny, a potas - jesienią (15 g na 1 metr kwadratowy.) (25 g na 1kv.m..).
Nawozy są zakopane w ziemi delikatnie, uważając, aby nie dotknąć korzeni przy odkręcaniu. Podawania cieczy, aby po kwitnieniu jako nawóz lub obornik rozcieńczony wodą w stosunku od 1:10 do 1:20. Opis wykończenia czerwone i białe porzeczki tutaj.

Słownikowych czerwone porzeczki nakładanie warstw
metodą reprodukcji czerwona porzeczka od warstwy najbardziej długotrwałe, sprawdzone i niezawodne. Takie rozpoczęcia odtwarzania wczesną wiosną. W tym celu, zgodnie z krzewu wybrane tym przypadku powinny być dobrze proryhlit glebie i do najsilniejszych latem 1-2 pędy kopania promieniowym głębokość rowka wynosi 5-8 cm. Następnie nici te są zawarte w tych rowkach, haczyki przyciąć do podłoża i przykryto ziemią i górne gałęzie są pozostawione na powierzchni gleby. Powstałe pędy w lecie dwa razy spud i obok wszystkich lecie gleba nie osuszyć i była luźna. Pod koniec września, przypięte pędy są odcięci od macierzystego krzewu i delikatnie kopać. Dig oddział może być podzielony na kilka niezależnych części, w zależności od tego, ile regenerować pędy utworzona jako korzenie krzewów. Dobrze uformowane sadzonki sadzi się bezpośrednio do stałego miejsca, a słabi są pozostawione doraschivat do następnego upadku.
Szkodników i choroby porzeczka
najbardziej skuteczny sposób zwalczać różne choroby i szkodników z czerwonej porzeczki jest natryskiwanie środków grzybobójczych i środków ochrony roślin. Jeśli potrzebują dodatkowego leczenia, zaleca się używać napary i wywary z roślin owadobójczych, a także rozwiązania czosnku.

Wideo: Czerwona porzeczka: odmiany, zalety i cechy

Fascynująca historia kochanki przedszkola Alexandra Nikolaevna Miroleevoy odmian czerwonych porzeczek, ich cechy i korzyści

Wideo: Czerwone porzeczki

Bardzo pouczające opowiadanie przedszkola agronom Anfisy Belousovoj o różnych odmian czerwonych porzeczek

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   hipoteczny wojskowej w 2018 roku: jakie zmiany nastąpią?

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *