Komputer z Windows 7 nie może połączyć się z drukarką sieciową

W ostatnich latach wielu klientów i znajomych napotkać problemy podczas konfigurowania systemu Windows 7 komputer druk sieciowy do drukarki sieciowej znajduje się na komputerze z systemem Windows XP. Faktem jest, że w małych biurach zazwyczaj używają drukarek lokalnych, które są podłączone przez USB do komputera biurowego, który zwykle działa na Windows XP, a wszystkie nowo nabyte samochody (które są już uruchomiony system Windows 7), aby drukować na tych drukarek w sieci ,

W takim przypadku, jeśli próbujesz skonfigurować serwer druku na komputerze z systemem Windows 7, po podłączeniu do problemów innych klientów nie pojawią. Ale, niestety, podczas próby drukowania na drukarce sieciowej w XP do Windows 7 może mieć trudności.

W tym artykule postaram się opisać procedurę konfiguracji wydruku na drukarce sieciowej w systemie Windows XP z Windows 7.

1 ) Upewnij się, że drukarka na maszynie XP dzielone (udostępnić drukarkę). Można to sprawdzić, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając polecenie Sharing (Udostępnianie) .

akcji drukarka XP do 7

Uaktywnić opcję Udostępnij na tę drukarkę i nadaj drukarce nazwę. Nazwa drukarki sieciowej musi mieć co najmniej 8 znaków i nie może zawierać znaków specjalnych.

drukarka akcji

2 ) sprawdzić, czy drukarka sieciowa jest widoczna z systemu Windows 7. Aby to zrobić, otwórz Panel sterowania (Control Panel) i kliknij przycisk do sieci oraz z internetu .

Win 7 do XP udostępnianie drukarek

Następnie przejdź do linku komputerach sieciowych Zobacz i urządzeń.

Udostępnianie drukarki Win 7

Na tym etapie na liście urządzeń w sieci, powinieneś zobaczyć nazwę komputera z systemem Windows XP. W naszym przypadku, nazwę komputera - Aseem.

Udostępnianie drukarki sieciowej

Dwukrotnie kliknij na nazwę komputera, a zobaczysz listę drukarek na XP, która jest wspólna. Można spróbować dodać drukarkę, klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz Połącz (Connect).

Czytaj więcej:   czy aktualizować WINDOWS 7 Teraz do 10

połączyć się z drukarką

W takim przypadku, jeśli wszystko pójdzie dobrze, Windows 7 będzie nowa drukarka sieciowa podłączona do XP. Jednakże, jeśli pojawi się komunikat „ NOT Czy CONNECT do drukarki ”, wykonaj następujące kroki.

3) Z menu Start (Start), wybierz pozycję Devices' oraz drukarek . W górnym menu, naciśnij   przycisk Dodaj do drukarki (Dodaj drukarkę).

Dodaj drukarkę Win 7

4) Następnie wybierz Add a lokalne drukarki (Dodaj drukarkę lokalną). Tak, to nie jest bardzo logiczne, ale to zrobić!

Drukarka lokalna Win 7

5) Następnie wybierz Create a nowego portu (Utwórz nowy port) i typ portu Local Port (Port lokalny).

utworzyć nowy port lokalny

6) W oknie dialogowym z nazwą portu trzeba podać ścieżkę UNC do drukarki sieciowej w XP. W tym przykładzie, \\ Aseem \ HPXP , gdzie Aseem - nazwa sieci maszyny z XP i HPXP - nazwa drukarki sieciowej na nim.

Nazwa akcji drukarka

7) Następnie trzeba wybrać sterownik drukarki (można wybrać już ustalone, lub dodać nowy korzystając przycisk Z dysku). Najlepiej jest pobrać ze strony najnowszej wersji sterowników systemu Windows 7to drukarki.

dodaj pri do Win 7

To jest to! Windows 7 będzie zainstalować sterownik drukarki, można łatwo drukować na drukarce sieciowej w systemie Windows XP z Win 7. Procedura konfiguracji tego linku jest proste, najważniejsze, aby udostępnić drukarkę sieciową na XP oraz najnowsze sterowniki do pobrania drukarki dla Windows 7!

W tym przypadku, jeśli są jakieś problemy z drukowaniem sieciowym na Win XP z Windows 7, pozostawić swój komentarz tutaj i wspólnie postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *