Który serwer poczty lepsze wykorzystanie


Spis treści artykułu

  • iRedMail
  • IndiMail
  • Huk
  • Zentyal - Mailer po wyjęciu z pudełka
  • Axigen
  • CommuniGate Pro
  • OSTRZEŻENIE

Dziś, gdy e-mail jest podstawą procesów biznesowych, przedsiębiorstwa potrzebują niezawodnej i wysokiej jakości system komunikacji, który chroni przed wirusami i spamem, był zdolny do uwierzytelniania użytkowników, szyfrowanie ruchu wysyłane i oferują wiele przydatnych funkcji. Przedstawione rozwiązania mogą osiągnąć taki efekt przy minimalnym wysiłku.

 

iRedMail

Nazwa: iRedMail

Strona internetowa projektu: iredmail.org

Licencja: GNU GPL

Platforma: * nix

Dodawanie konta iRedMail
Dodawanie konta iRedMail

Inne artykuły w tej kwestii:

Hacker # 163. Ulubione gadżety do hakera

  • Zawartość tej kwestii
  • Zapisz się do „hacker”

Serwery pocztowe na * nix przekupić ich otwartość, wydajność i bezpieczeństwo, ale dla początkującego z zerowym wdrożenia i późniejszego wsparcia może przekształcić się w prawdziwy koszmar. Projekt iRedMail ma na celu rozwiązanie tego problemu. W rzeczywistości, rozwój ten jest zbiorem gotowych skryptów i configs, co upraszcza instalację i wstępną konfigurację serwera poczty w oparciu o Postfix / Dovecot ze wsparciem dla SMTP, POP3 i IMAP. Po uruchomieniu skryptu sam będzie pobrać i zainstalować pakiety, należy najpierw utworzyć domenę wirtualną (zadawania pytań co najmniej) z administratorem i użytkownikiem. Proces wdrażania Sam trwa około dziesięć minut, po czym będzie można wysyłać i odbierać pocztę. Zapoznać się z dokumentacją i zagłębić się w ustawieniach nie ma, i nie wymaga szczegółowej wiedzy na * nix. Rachunki mogą być przechowywane w OpenLDAP lub MySQL, wybiera się w fazie instalacji. Następnie można utworzyć dowolną liczbę domen, skrzynek pocztowych i aliasów, czyli nie ma żadnych ograniczeń. Do ochrony poczty elektronicznej przed wirusami i spamem zostanie automatycznie zainstalowana SpamAssassin i ClamAV, a także narzędzia, które zapewniają pomocy technicznej SPF (Sender Policy Framework) DKIM (DomainKeys Identified Mail), HPR (HELO Randomizacji Prevention), spamtrap i białe, czarne i szare wymienia , Aby zablokować hasło prób brute force na zadane iptables fail2ban. Projekt proponuje, aby rozwijać swoje iRedAPD (Delegowanie Zasady dostępu), dzięki czemu można zarządzać zasadami Postfix, delegowanie uprawnień pomiędzy użytkownikami. Zarządzanie odbywa się za pomocą interfejsu WWW Roundcube WebMail, zostanie zainstalowany równolegle do phpLDAPadmin narzędziami zarządzania usługami, PostfixAdmin, phpMyAdmin i AWStats Log Analyzer, aby wyświetlić statystyki. Dostępny jako zlokalizowanego na własny opracowany interfejs administratora - iRedAdmin, w dwóch wersjach: open source i iRedAdmin-Pro handlowej. Pierwszy pozwala na zarządzanie kontami i domen, a druga zajmuje się administracją systemu pocztowego. Wszystkie składniki umieścić w „czystej” serwera; jeśli masz już uruchomiony MySQL, może być dostępny tylko wtedy, gdy ręcznie dokonać niezbędnych ustawień (wymaga pewnej wiedzy).

Obsługuje instalację w wersji i386 / x86_64 Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Gentoo, Debian, Ubuntu, openSUSE i Open / FreeBSD. kilka wskazówek, które pomogą Ci poruszać się szybko dostępne na stronie internetowej projektu.

 

IndiMail

Nazwa: IndiMail

Strona internetowa projektu: indimail.sf.net

Licencja: GNU GPL

Platforma: * nix

Interfejs internetowa zbudowana na iWebAdmin qmailadmin
Interfejs internetowa zbudowana na iWebAdmin qmailadmin

protokół wymiany platformy wiadomości SMTP, IMAP, POP3, obsługuje QMQP, QMTP, DKIM i BATV (Bounce Adres Tag Validation) i sprawdzane pod kątem spamu i wirusów maili. Opiera się na kilku rozwiązaniach Open Source qmail'u Courier IMAP / POP3, serialmail (dostarczania poczty za pomocą połączenia dial-up), qmailanalog (listami adresowymi), dotforward, fastforward, mess822, daemontools, ucspi TCP, Bogofilter, Fetchmail i in. To zapewnia zestaw narzędzi do zarządzania wirtualnymi domenami i kontami własnych użytkowników projektowych. Zapewnia routing dla SMTP, IMAP i POP3, dzięki czemu można umieścić domenę poczty na wielu serwerach z wymiany danych pomiędzy nimi lub jako serwer proxy. Jest to bardzo przydatne, jeśli organizacja składa się z wielu odległych biurach. Korzystanie z hostcntrl użytkową, mogą być dodawane do poszczególnych adresów z innych usług domen. Pozwala to na użycie IndiMail w środowisku heterogenicznym bez konieczności zwiększania liczby domen lub przejścia z zastrzeżonych rozwiązań. Wiele serwerów z synchronizacją danych sprawia, że ​​łatwo budować struktury. Aby zapewnić lepszą skalowalność i wydajność, niektóre elementy zostały zmienione (w szczególności, Qmail). W IndiMail używane kilka tzw kolekcję (zbiór kolejka), z których każdy wykonuje swoje proces qmail-send / qmail-todo i może przechowywać dane na oddzielnych sądów twardych. Taka architektura pozwala na przetwarzanie żądań szybciej niż oryginalny Qmail.

Czytaj więcej:   Jak stworzyć MAIL iPhone 4S

Deweloperzy dają pełną swobodę w ustawieniach, prawie wszystkie parametry mogą zostać zastąpione przez zmienne (są tam tylko około 200). Na przykład, zmienna punkty CONTROLDIR do katalogu z plikami konfiguracyjnymi, QUEUEDIR - Katalog z kolejek. Jest to możliwe do uruchomienia wielu kopii IndiMail na tym samym serwerze z własnymi ustawieniami dla każdej kolejki, nadawcy, odbiorcy, a gospodarzem. Ale żeby zrozumieć wszystkie niezbędne zmienne: zacząć IndiMail, trzeba tylko kilka zmian. Początkujący mogą kontrolować ustawienia za pomocą menu flash (wbudowany na Ncurses). Do przechowywania danych na wirtualnych użytkowników korzystających z MySQL, książki adresowe mogą być przechowywane w OpenLDAP. Najnowsze wersje są w pełni kompatybilne z Systemd. Wielu programistów uwagę Daj bezpieczeństwo obu serwerów i usług - minimalne wykorzystanie Setuid, wyraźne rozgraniczenie między programami / adresów / plików, partycjonowanie zaufania pięć poziomie, automatycznego rozpoznawania lokalnego IP, access-listy, tcprules, filtrowanie treści, TLS / SSL i więcej ,

Ustaw IndiMail możliwe na każdej platformie 32/64 * nix. Aby pobrać kod źródłowy dostępne pakiety i repozytoriów dla niektórych popularnych dystrybucjach systemu Linux (RHEL / CentOS 5/6, Fedora, openSUSE / SLE, Mandriva, Debian i Ubuntu). Aby zarządzać serwerem oferowanych około 45 programów dla różnych celów (większość z nich znajduje się w katalogu / var / indimail / bin), konta można również regulować za pomocą interfejsu iWebAdmin internetowy (zbudowany na qmailadmin), które muszą być zainstalowane oddzielnie.

 

Huk

Nazwa: Rumble

Strona internetowa projektu: rumble.sf.net

Licencja: GNU GPL

Platforma: * nix, Win

Informacje o serwerze w Rumble interfejsu WWW
Informacje o serwerze w Rumble interfejsu WWW

Serwer poczty, który obsługuje SMTP (ESMTPSA), POP3 i IMAP. Bardzo łatwy w obsłudze, interfejs WWW służy do podawania. Jest ona odpowiednia dla małych organizacji z wieloma domenami. Jest napisany w języku C / C ++, aby skryptów oferuje swoje API (Lua i C / C ++). Architektura pozwala na zwiększenie wydajności serwera poprzez grupowanie serwerów dla jednego lub wszystkich domen. Obsługuje SSL / TLS, SQLite i MySQL, uwierzytelniania (MD5 / PLAIN / STARTTLS), moduły antyspamowe zawarte biały / szary / czarną listę, SpamAssassin, BATV i technologia VERP (Variable Path Koperta Return). W ustawieniu okazją do ograniczenia maksymalnego rozmiaru wiadomości.

Na stronie dostępny jest kod źródłowy i x86 / x64 binarne dla systemu Linux (ogólne, Ubuntu, Debian). Aby uruchomić serwer, trzeba rozpakować plik i uruchom skrypt, reszta programu zrobi. Dla wygody, kod źródłowy i pliki konfiguracyjne można podzielić na odpowiednich katalogach i zapewniają uruchamiania przy starcie systemu operacyjnego. Ustawienia serwera i moduły są połączone w rumble.conf pliku. Aby móc zarejestrować się za pośrednictwem interfejsu (port 2580) internetowej, aby usunąć automatycznie wygenerowany Moduły / plik rumblelua / auth.cfg (zawiera hasło administratora), a następnie otworzyć przeglądarkę internetową i podać nowe hasło. Teraz można zarządzać domen, kont i skrzynek, ustawienia serwera, zobacz dzienników i statystyk.

Domyślnie używa SQLite jako bazy danych, jeśli jego pojemność nie jest wystarczająca lub organizacja już uruchomiony MySQL, można łatwo przełączać serwer do pracy z tą bazą danych.

trzy poziomy służy do administrowania serwerem - administratorem serwera, administratora domeny i użytkownika. Administrator serwera interfejs pozwala na tworzenie i usunąć domenę, a także szereg konkretnych ustawieniach dostępne. Poprzez utworzenie domeny w RumbleLua menu użytkownika, którego chcesz dodać nowe konto i podać domenę w jej ustawieniach. Będzie to administrator domeny, który po rejestracji w systemie jest w stanie tworzyć skrzynek pocztowych, pseudonimy, adres przywiązane do modułu, ustawić program, który zostanie uruchomiony w momencie otrzymania wiadomości do określonego adresu i skonfigurować przekaźnik. Interfejs nie jest zlokalizowana, ale wszystko jest bardzo proste i jasne.

 

Zentyal - Mailer po wyjęciu z pudełka

Początkujący, który przeraża słowo Sam Linux i konieczność wprowadzania poleceń w terminalu, trzeba proste rozwiązanie, które pozwala szybko i łatwo zapoznać się z dokumentacją, aby wdrożyć usługę e-mail. Alternatywnie można skonsultować Zentyal - specjalistyczne dystrybucję zbudowany na Ubuntu Server (najnowsza wersja jest oparta na Ubuntu 12.04 LTS) i pozwala na wykonywanie wszystkich niezbędnych instalacji i konfiguracji za pomocą interfejsu graficznego. Zentyal - szeroka dystrybucja docelowy, który może być używany jako router z funkcji UTM, serwer biurowej lub serwera poczty. Wszystkie niezbędne funkcje są realizowane za pomocą modułu do instalacji / pakietów. Obecnie dostępne dla ponad trzydziestu modułów pięciu kategoriach, które są dodawane jedno kliknięcie. Zentyal może być zainstalowany jako samodzielny serwer przy użyciu jego bazy danych użytkownika lub pracy master / slave połączeniu ze zdolnością do replikacji na wielu serwerach i synchronizacji poświadczeń z LDAP / AD.

Czytaj więcej:   XP wytrącenie po instalacji 7

 

Axigen

Nazwa: AXIGEN

Strona internetowa projektu: axigen.com/ru

Licencja: GNU GPL

Platforma: Linux, FreeBSD, Solaris, Windows

Axigen: ustawienia antyspamowe w użytkownikowi interfejsu WWW
Axigen: ustawienia antyspamowe w użytkownikowi interfejsu WWW

Wszechstronny, szybki, bezpieczny serwer poczty (SMTP / POP3 / IMAP) z funkcjami pracy grupowej, kalendarza, zadań i notatek, opracowany przez firmę rumuński Gecad Technologies. Aby pracować z wiadomości, użytkownicy mogą za pomocą klienta poczty lub stosując miejscowe (i bardzo słodkie) wbudowany interfejs WWW z wykorzystaniem technologii AJAX - może w pełni dostosować się sama. Obsługuje skróty klawiszowe, które dodatkowo zwiększa poczucie pracy z aplikacji komputerowej. Ustawienia obejmują: zbieranie mail z zewnętrznych skrzynek pocztowych, poczta głosowa, filtr poczty, ustawienie aliasów i więcej. Użytkownik może również kontakty eksport / import do pliku CSV w celu przeniesienia do innych zastosowań. Oprócz standardu i zaproponowała uproszczony interfejs dla urządzeń przenośnych, wsparcie ActiveSync do synchronizacji wiadomości, kontaktów i kalendarza. Jako uzupełnienie do przedłużenia jest ustawiony z folderów publicznych.

Podawanie prowadzi się z użyciem linii polecenia lub poprzez moduł WWW (działającego na porcie 9000 m) zrozumiały nawet podstawowego. Jednocześnie subtelnie przekazać innym użytkownikom pewnych ustawieniach praw.

Integracja z serwerem LDAP (opisane w dokumentacji i eDirectory OpenLDAP) lub Active Directory, gdyż należy ustalić konkretne rozszerzenia schematu. Wdrożone moduły tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, listy dyskusyjne, wsparcie dla klastrów i równoważenia obciążenia, z interfejsu MAPI ROP3- i IMAP-proxy. Serwer może obsługiwać wiele domen z różnymi ustawieniami. Dokumentacja opisuje sposób zintegrować IM-Service, zbudowany na podstawie Jabber / XMPP. Ponadto Axigen ma silny system raportowania z produkcji wszystkich rodzajów wykresów, tylko przeszkolony około stu wzorów. Aby chronić informacje mogą być wykorzystywane TLS / SSL, obsługuje wszystkie popularne mechanizmy uwierzytelniania: zwykły, login, CRAM-MD5, DIGEST-MD5, i tak dalej. Może być zintegrowany z piętnastu rozwiązań do zwalczania wirusów (Kaspersky, drweb Symantec, ClamAV, i inne) oraz spamu (w tym SpamAssassin). Technologia wsparcie SPF, DKIM, czarny / szary / białe listy i filtrowanie przez IP kraju / nadawcy. Wszystko to jest połączone za pomocą jednego kliknięcia myszy z interfejsu administratora. Można wymieniać dane pomiędzy Axigen i MS Outlook, konieczne jest, aby zainstalować wtyczkę.

Axigen Dużym plusem jest możliwość pracy na wielu systemach operacyjnych dla serwerów. Pakiety dostępne na stronę pobierania dla Debian, Red Hat Enterprise Linux i CentOS 5/6, 10/11 SUSE Linux Enterprise, Fedora 12 i 13, OpenSUSE 11.2 i 11.3, FreeBSD 7.x / 8.x, Solaris 10 x86 / SPARC i Win2k3 / 2k8 (x 86/64). Również przygotowany Virtuozzo - pojemniki do szybkiego wdrażania w środowiskach zwirtualizowanych. Instalacja jest prosta i odbywa się za pomocą interfejsu GUI, w którym do wyboru usług, należy określić i podać porty interfejsów sieciowych dla połączeń użytkowników i administratorów. Przy prawidłowej zręczności Cały proces zajmuje nie więcej niż 10-15 minut. Na stronie projektu można znaleźć szczegółową dokumentację i kilka filmów, w których pokazuje konfigurację i administrację procesu. Ponadto dostępne demointerfeysy użytkownika i administratora. Wersja poczty Axigen Darmowy serwer (Office Edition) jest bezpłatna i pozwala służyć do stu rachunków e-mail oraz pięć kalendarzy.

 

CommuniGate Pro

Nazwa: Pro CommuniGate

Strona internetowa projektu: od communigate.com

Licencja: wolny / Płatny

Platforma: * nix, Windows, Mac OS X

Pro oparty na sieci Web interfejs administracyjny CommuniGate
Pro oparty na sieci Web interfejs administracyjny CommuniGate

Popularna platforma do wymiany e-mail, IM, VoIP, z funkcjami kalendarza i automatyzacji pracy razem. Na przykład, VoIP zapewnia głosowej / wideo i zapewnia funkcje, takie jak sale konferencyjne, automatyczną (IVR), automatyczną dystrybucję połączeń, zarządzanie kolejkami połączeń, poczty głosowej. W tym przypadku, CommuniGate obsługuje instalację wielu systemów operacyjnych i architektur (około trzydziestu), IPv4 i IPv6, SMTP standardowych protokołów, SIP, IMAP, XMPP, LDAP, RADIUS XIMSS, CalDAV, WebDAV, MAPI i innych. Kontroler SBC (kontroler sesji granicznej) zapewnia poprawną pracę przez NAT urządzeń. Część CGP LDAP Server mogą być używane przez inne aplikacje. można synchronizować z danymi BlackBerry korzystających AirSync (za licencję urządzenia do zakupienia osobno). Mailing Manager pozwala zautomatyzować swój biuletyn z możliwością subskrypcji własny użytkownika. Biuletyn tworzone przez administratora w przyszłości jest kontrolowana przez jednego z użytkowników na serwerze.

Czytaj więcej:   Potwierdzenie GOOGLE Jak czyścić Samsung Galaxy

Użytkownicy mogą łączyć się za pośrednictwem oprogramowania klienckiego, które obsługuje te protokoły lub zlokalizowaną interfejs WWW. I bardzo prosty interfejs oparty na sieci Web, aby skonfigurować tak, że ma postać zwykłego klienta poczty (do Znajdź tematy tematy mniej mylić). Możliwe jest również użycie uproszczony interfejs aby zaoszczędzić przepustowość podczas pracy z PDA i dostęp przez WAP telefonów komórkowych. Zadzwoń użytkownikowi na rozmowy poprzez VoIP może być jedno kliknięcie od klienta internetowej lub książki adresowej. Administrator ustawia ustawień dostępnych dla funkcji użytkownika - sortowanie i przekazywanie poczty, poczty głosowej, pobieranie poczty z zewnętrznych skrzynek POP3, listę kontaktów, zadań i kalendarza.

Ustawienia pozwalają użytkownikowi, aby otworzyć dostęp do swojej skrzynki pocztowej lub poszczególnych folderów z innymi użytkownikami na serwerze. Jest to przydatne, jeśli organizacja ma być zlikwidowane konto usługi do komunikowania się z klientami, który jest używany przez kilka osób.

Pojedynczy serwer może obsługiwać wiele domen. Klastra węzłów mogą obsługiwać tylko pewien rodzaj ruchu (na przykład w regionie), technologia SIP rolnicze służy do rozprowadzania żądań. Roztwór łatwo wagi dowolnego rozmiaru. Nawiasem mówiąc, do Pro CommuniGate zbudowany operatora SIPNET sieć telefonii IP.

Możliwe uwierzytelnianie użytkowników za pomocą wewnętrznej bazy danych Active Directory lub zewnętrznego programu, w tym wsparcie dla certyfikatów klienckich. W ustawieniach można określić adresy IP, które są dozwolone lub blokowane przyłączania odbiorców. Wszystkie informacje przechowywane na serwerze i przesyłane między klientem a serwerem może być szyfrowane przy użyciu technologii SSL, TLS, S / MIME i innych.

Otwarte API ułatwiają integrację z systemami fakturowania i zarządzania. Wsparcie dla wtyczek pozwala na połączenie rozwiązań innych firm do filtrowania spamu i wirusów. Obecnie wspiera integrację z rozwiązaniami z Kaspersky, Sophos, McAfee Mailshell, Cloudmark.

Zrealizowane i średnia ochrona - sprawdzić adres zwrotny nadawcy, wsparcie DNSBL (RBL), zakaz odbierania poczty z określonych adresów IP w sieci, a także sprawdzanie konkretny ciąg znaków w nagłówku lub treści wiadomości. Zainstalowaniem systemu operacyjnego jest proste, w rzeczywistości, wystarczy rozpakować plik i uruchomić serwer. Wszystkie ustawienia serwera, domeny i konta są dokonywane za pośrednictwem interfejsu internetowego (działającego na porcie 8010, m, po uruchomieniu należy nawiązać połączenie z nim przez dziesięć minut, a ustawione hasło administratora). System prawa pozwala powierzyć administrację domeny do innych użytkowników przez podanie tylko te funkcje są naprawdę potrzebne.

Obecnie istnieje wiele wersji serwera, różne licencje. Bezpłatny dostęp do Community Edition, w którym pięć aktywnych kont, oferowane są za dodatkową opłatą Corporate Edition i Usługodawcy z dodatkowymi funkcjami.

 

OSTRZEŻENIE

Po pierwszym uruchomieniu CommuniGate Pro jest niezbędne do dziesięciu minut, aby połączyć się z portem 8010 i ustawić hasło administratora.

wniosek

Otwórz za pomocą serwera poczty opisane rozwiązanie nie jest tak trudne, w zależności od doświadczenia administratora i liczby opcji na rozpoczęcie odbędzie siłę pół godziny. Na jakie konkretne decyzja przestać wybrać. Dla organizacji średniej wielkości są idealne iRedMail, Axigen i Rumble; w przypadku, gdy firma składa się z kilku geograficznie odległych biurach, konieczne jest, aby spojrzeć na Pro Axigen, IndiMail i CommuniGate. Ostatni zapewnia również VoIP.

 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *