Jakie rośliny nadają się na żywopłoty

Żywopłoty są znowu w modzie. Dla jednych są one wiarygodnym osłona przed wzrokiem ciekawskich, a dla kogoś - zielone ściany, które mogą być wykorzystywane nie tylko do ochrony zewnętrznej krawędzi ziemi, ale również do odróżnienia go w strefie, za pomocą roślin nisko rośnie.

Jakie rośliny nadają się na żywopłoty ? Obecnie wybór jest bardzo szeroki. Optymalne - krzewy liściaste drewno gęsto zdolne obficie rozgałęzienia po formowania i przycinania.

Tak więc, na niemal nieprzeniknioną ogrodzenia wokół obwodu odpowiedniego berberysu . Kolor liści berberysu różni się w różnych odcieniach od jasno zielonego na fioletowy. Możliwość korzystania z różnych odcieniach tej samej rośliny powoduje pomysłów projektowych. Prawidłowo sadzić żywopłot z berberysu naprawdę rośnie nieprzenikniona, ponieważ oprócz gęstej koronie na ten krzew na całej długości z oddziałów znajdują się długie ciernie. Wiosną berberysu pokryte silny pachnące żółte kwiaty i kształtów z niezwykłą zabarwienia liści są dekoracyjne cały okres przed liści jesienią.

Prawidłowo sadzić żywopłot z berberysu naprawdę rosnąć nieprzejezdna.

Co jeszcze wybrać rośliny do żywopłotów ? Szczególnie wszechstronne gdy rosnące żywopłoty iglaste . Zielona ściana cyprys, jodły, cisy i jałowce doskonale nadających się do formowania, a także świetnie wyglądają z wolnego wzrostu. Niewątpliwą zaletą takich zabezpieczeń jest jego stała przyjemne dla oka zielony kolor, zarówno latem jak i zimą.

Zimozielone żywopłoty mogą być uprawiane nie tylko iglaki , ale również za pomocą liściastych roślin - bukszpan i holly . Jeśli bukszpan bez schronienia preferuje stosunkowo łagodny klimat, liczne Hollies, na przykład, Oregon Grape, i dobrze rosną w bardziej północnych częściach naszego kraju, ale zabezpieczenie evergreeny liściastych mają schronienie od ciężkich mrozów w zimie i przed słońcem w lecie.

Więcej:   audi zapłonu 100 C3 1,8

Dla urządzeń niskiego żywopłotu w sekcji dla celów zagospodarowania przestrzennego można wykorzystać taką roślinę jako  Spiro i forsycji , i czerwonych porzeczek i głogu. Jeśli dwie pierwsze rośliny dekoracji gruntów obfitego kwitnienia, następne dwa - i zadowoli nawet owoce.

Średnia wysokość ogrodzenia mogą być tworzone przy użyciu docelowej Weigel, krwawnica . Niska zabezpieczenie przygotowany docelowej Lavandula angustifolia , który poddaje się ścinaniu po kwitnieniu podobnie odrębną część grup zaszeregowania bukszpan.

Żywopłoty , zielone ściany, obrzeża niskie - z pomocą tych elementów można ująć część wypoczynkową, do ramy łóżka lub kwietniki, ścieżki, ukryć kompost.

Problem w obliczu przez ogrodników, kiedy rosnące żywopłoty , jest ich przycinanie . Jednakże, istnieje mało wymagające do tej procedury, rośliny, które idealnie nadają się do uprawy w żywopłocie. Ten piwne Daphne, sumaka, klon, japoński pigwy .

Ale nawet przy rosnących żywopłotów bez użycia wykończenia formowania, mają nadal zachować jej estetyczny wygląd - Cięte i suche gałęzie vymerzshie na roślinach . Ofiary oddziałów zimowych wyciąć podczas przepływu SAP - budzi się wśród gałęzi z nabrzmiałych pąków łatwo zidentyfikować uszkodzonych przez mróz, wyciąć je z ziemi, z pozostałej łodygi rosną młode pędy.

Dla harmonijnego rodzaju zabezpieczenie , które jest uprawiane bez regularne strzyżenie , trzeba mieć dużą przestrzeń swobodnie rosnące szeroki zielony wysokość ścianki 2 metrów będzie wyglądać głupio na wąskim lub małym obszarze.
Regularne cięcie żywopłotów i spędzić co najmniej 2 razy w roku, począwszy tworzą posadzone rośliny już w pierwszym roku uprawy. Utrzymywanie zabezpieczeń w celu ciągłego przycinania łatwiejszego niż rośnie żywopłot bez opieki, a następnie zdecydować, jego formę.

Rośnie żywopłot - żmudne i stała praca, która wymaga dużo cierpliwości, pracy, inwestycji, duszy i pieniędzy. Ale wynik nie potrwa długo - uprawiane własnymi rękami lub pięknej zielonej ściany życia ograniczy dumę ogrodzie.

Czytaj więcej:   JAK ZMIENIĆ plik wymiany Przestrzeń w Windows 7

Wideo: Jakie rośliny nadają się do życia ogrodzeń

Które rośliny nadają się do żywego płotu w tym filmie, ekspert mówi o roślinach, które nadają się do tworzenia żywopłotów .
Rośliny te są głównie iglastych. Zabezpieczenie może być utworzona z dowolnego zakładu, ale istnieje wiele z nich twierdzi:
1.Rastenie dobrze tolerować przycinanie, oznacza to, że końce nie mają zbyt wiele wyparować, na przykład tuya- dobrze tolerowany cięcia. Przykład ten nie jest bardzo dobrze tolerowany strzyżenie - jałowiec, jeśli cięcie jałowca igły - następnie suszy się plam pozostają na miejscu.
2. gałęzie roślin powinny być na tyle dobrze, aby rozwijać - zarówno z góry jak i od dołu na rośliny, na przykład - bukszpan, dzięki temu po ścinaniu koronę będzie równomiernie grubsza od góry i od dołu.
3. Obecność dużej liczby nieaktywnych pąków na gałęziach wieloletnich - na przykład, cis.
4.Vysokie hedgingowe ponad 2 metry koniecznie muszą być utworzone z stam rośliny z silnym centralnego pnia.
I w końcu trzeba dać roślinie średni lub niewielki wzrost, na przykład w cisa zdobyć maksymalnie 15 cm rocznie.
Zabezpieczenie można podzielić na trzy rodzaje: - wysoki - średnio - nisko. Wysokie żywopłoty - do niej garniturze grabu i tui, an parki atrybutu lub duże aleje, siada krupnomerov 7-15 lat.
Przeciętny żywopłot - najczęściej można znaleźć wysokość ogrodzenia jednego do czterech metrów, za powstawanie takich wiecznie zabezpiecza odpowiedni cis, jałowiec, kolumnowy, tui, el.Dlya formowanie żywopłotów liściastych odpowiedniego grab Privet.
Niskie żywopłoty - stworzyć niski żywopłot lub granicy, wzdłuż alejek będzie zbliżać takich roślin jak privet i bukszpanu i tui.

użytych materiałów ze źródeł: http://cadogorod.ru/591-kakie-rasteniya-podoydut-dlya-zhivoy-izgorodi.html

Czytaj więcej:   Witryny pokrewne że ten

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *