Jak uruchomić program dla Windows na Mac

Nawet najbardziej zagorzali fani z OS X czasami konieczne jest użycie „wroga» Windows. Sytuacje są różne: konieczność stosowania klientów bankowości korporacyjnej oraz oprogramowanie do uruchamiania gier. Istnieje wiele sposobów uruchamiania aplikacji napisanych dla Windows, wykorzystujące zarówno narzędzi innych firm, a Apple autorskie rozwiązania.

Można je podzielić na trzy kategorie: wysokiej jakości instalacji systemu Windows, korzystanie z maszyn wirtualnych i emulatory środowiska programowania Windows. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, więc je wszystkie pod uwagę, dzięki czemu można wybrać najbardziej dogodny dla Ciebie.

Instalacja Windows przy użyciu programu Boot Camp

Specjalnie dla tych nieszczęśników, którzy nie mogą się złamać wszelkie więzi z systemem Windows, Apple stworzył użytkową «Boot Camp Assistant”, z którego można przygotować swój komputer do zainstalowania systemu Windows i faktycznie zainstalować. To tworzy osobną partycję, która pozwala system operacyjny do pracy zarówno niezależnie od siebie na dysku.

03/02/2016 obraz ekranu w 15.31.40

Trzeba będzie 50 GB wolnego miejsca, a dysk rozruchowy systemu Windows. Sam proces instalacji jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami kreatora i poczekać na zakończenie. Po ponownym uruchomieniu komputera, będziesz dostać w swoje ręce pełnej wersji systemu Windows jako normalnego komputera. Konieczne jest, aby zainstalować aplikacje lub gry - i można go używać. Dowiedz się więcej tutaj o wymagania i obsługiwanych wersji.

Korzyści z Boot Camp

 • Wydajność. Od wszystkich zasobów Mac OS wykorzystuje tylko jeden, możemy uzyskać maksymalną wydajność.
 • Kompatybilność. Dzięki pełnoprawnego systemu Windows zapewnia pełną kompatybilność ze wszystkimi aplikacjami i grami.

Wady Boot Camp

 • Uruchom ponownie. Aby uruchomić system Windows za każdym razem trzeba będzie ponownie uruchomić komputer Mac.
 • Brak integracji. System Windows nie obsługuje HFS + system plików, co oznacza, że ​​aby wydostać się z niego dostęp do plików OS X nie może być, jak również odwrotnie.

maszyna wirtualna

Metoda ta jest bardzo podobna do poprzedniej, ale jest trochę inna w realizacji. Dzięki nim możemy również uzyskać pełnoprawny system operacyjny, ale nie ustawia prawdziwy „żelazka”, jak i wirtualnych. Specjalne oprogramowanie (maszyna wirtualna) emuluje platformy sprzętowej do uruchomienia systemu Windows, Mac Wybór część środków, a okazuje się, że jeden system operacyjny jest uruchomiony wewnątrz drugiego.

Istnieje kilka maszyn wirtualnych, zarówno płatnych i darmowych. Zgodnie z zasadą pracy są podobne, ale różnice są małe i mają więcej funkcjonalności. System Windows instaluje z dysku rozruchowego lub nośnika fizycznego. Wybierz liczbę zasobów, które są chętni do dzielenia się z systemem operacyjnym gościa (CPU, pamięci, miejsca na dysku), a następnie zainstalować system Windows, jak zwykle, a żądana aplikacja i użyć w oknie lub na pełnym ekranie, w dowolnym momencie przełączania pomiędzy OS X i Windows.

Parallels Desktop

03/02/2016 obraz ekranu w 18.53.17
parallels.com

Być może najbardziej popularne wśród „makovodov” maszynie wirtualnej. Parallels jest regularnie aktualizowana, zawsze pracuje z aktualnymi wersjami OS X i Windows, i posiada dodatkowe funkcje, takie jak tryb hybrydowy, gdy ekran wyświetla jednocześnie interfejsy OS X i Windows, i uruchomić aplikację, niezależnie od ich przynależności. Ponadto, program jest w stanie uruchomić systemu Windows z partycji Boot Camp, który jest wygodny, jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich aplikacji i danych bez restartu.

Wadą programu jest to, że Parallels nie jest wolny. Młodsza wersja będzie kosztować 79,99 dolarów.

VMware Fusion

Zdjęcia / vmware.com /
vmware.com

Innym komercyjne rozwiązanie dla wirtualizacji systemów operacyjnych. Kluczem Chip VMware Fusion jest kreator wymiana do migracji całego środowiska z komputerów z systemem Windows na maszynę wirtualną i kontynuować korzystanie z aplikacji już na komputerze Mac. Zainstalowany system Windows ma wspólnego z OS X schowku, a także dostęp do plików i zasobów sieciowych. Jego stosowanie jest w pełni zintegrowany z funkcjami OS X (Spotlight, Mission Control, wystawiać). Ponadto, wspierane przez uruchomienie partycji Windows Boot Camp.

Czytaj więcej:   Okna PATH pliku HOSTS

VMware Fusion jest warte 6300 rubli, ale przed zakupem, można zbadać swoje możliwości darmowego okresu próbnego.

VirtualBox

VirtualBox
virtualbox.org

Jeśli twoje plany nie obejmują dodatkowych kosztów do uruchamiania aplikacji opartych na systemie Windows, Twój wybór - VirtualBox z Oracle. W porównaniu z płatnymi rówieśników ma znacznie mniejszą pojemność, ale jest wystarczająco dobre dla prostych zadań. Integracja z funkcji systemu OS X nie należy liczyć, ale podstawowe rzeczy, takie jak ogólny wymiany i dostępu do bufora zasobów sieciowych jest dostępna. VirtualBox za darmo w pełni uzasadnia wszystkie swoje ograniczenia.

Zalety maszyn wirtualnych

 • Jednoczesne działanie dwóch systemów operacyjnych. W celu uruchomienia aplikacji opartych na systemie Windows nie trzeba ponownie uruchomić komputer Mac.
 • Udostępnianie plików. Ponieważ system Windows jest uruchomiony w OS X, problem z obsługą systemów plików w trybie offline.

Wady maszyn wirtualnych

 • Niska wydajność. Ze względu na fakt, że środki Mac są podzielone pomiędzy dwoma systemami operacyjnymi, wydajność aplikacji jest znacznie niższa, szczególnie w nie najbardziej nowych komputerów.
 • problemy z kompatybilnością. Niektóre aplikacje (głównie gry), które wymagają bezpośredniego dostępu do „żelaznej” może nie działać poprawnie lub nie działa w ogóle.

Korzystanie z emulatora

Z emulatorów wszystko zupełnie inaczej niż w przypadku maszyn wirtualnych i Boot Camp. Przeciwnie, mają coś wspólnego z maszyn wirtualnych, ale oni nie emulować system Windows całkowicie, ale tylko tych jej elementów oprogramowania, które są niezbędne dla żądanej aplikacji. Pełny dostęp do systemu operacyjnego i jego funkcji, nie będziemy mieli warstwy zgodności, która pozwala na uruchamianie aplikacji Windows bezpośrednio w średnim OS X.

Wszystkie symulatory pracują na tej samej zasadzie. Zainicjowany instalowania aplikacji poprzez setup.exe, a następnie w procesie, aby dostosować ustawienia i automatycznie rozpocząć ładowanie niezbędnych bibliotek. Po tym na Launchpad ikony aplikacji wydaje się, że będzie działać, jak również wszystkich rodzimy oprogramowanie OS X.

WineBottler

Zdjęcia / winebottler.kronenberg.org
winebottler.kronenberg.org

Ten emulator może konwertować kompatybilność z plików EXE-aplikacji OS X. WineBottler pozwala również automatycznie pobierać pewne już skonfigurowanych aplikacji Windows. Jest to całkowicie darmowy i kompatybilny z systemem OS X El Capitan.

Bukłak na wino

03/02/2016 obraz ekranu w 20.37.07

Kolejny emulator, który jak poprzedni używa biblioteki Wine stworzyć porty. W porównaniu do poprzedniego rozwiązania, bukłak ma więcej możliwości i umożliwia bardziej precyzyjnie ustawić parametry. Szczegóły na temat jego konfiguracji i używania opisaliśmy w oddzielnym artykule.

CrossOver

03/02/2016 obraz ekranu w 20.45.57

emulator handlowa, którą zespół projektowy został przystosowany i skonfigurowany tak, aby mieć wiele popularnych aplikacji i gier opartych na systemie Windows. CrossOver posiada przyjazny interfejs, a także eliminuje konieczność kopać w ustawieniach i radzenia sobie z ewentualnymi błędami. Jedynym negatywnym - to jest wypłacane. Licencja kosztuje 20.95 dolarów, ale nie jest to okres próbny 14 dni.

Zalety emulatory

 • I nie trzeba licencji systemu Windows. Emulatory uruchamiania aplikacji przez warstwę kompatybilności, więc licencjonowana kopia systemu operacyjnego nie jest konieczne.
 • Wydajność. Ponownie, ponieważ gospodarki zasobami, które są zużywane w maszynie wirtualnej, aby uruchomić system Windows pełny, możemy uzyskać lepszą wydajność w porównaniu z nimi.

Wady emulatory

 • Złożoność ustawieniach. Aby korzystać z aplikacji z systemem Windows najpierw trzeba skonfigurować, a to nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w grach.
 • problemy z kompatybilnością. W niektórych przypadkach, wniosek (więcej zasobów intensywne) może nie działać poprawnie lub nie działa w ogóle.
Czytaj więcej:   Program do tworzenia DJ-Music Club

Co wybrać

Co jest wynikiem takiej odmiany do wyboru? Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. W każdym przypadku trzeba do rozpoczęcia od potrzeb, ale na ogół następujące zalecenia.

 • Boot Camp jest przeznaczona przede wszystkim dla graczy i użytkowników, którzy chcą maksimum wydajności i kompatybilności z oprogramowaniem. Uruchom ponownie komputer Mac - i dostać się pełnoprawnym komputera z systemem Windows.
 • Maszyny wirtualne pomóc w razie potrzeby, zarówno uruchomione w tym samym czasie. Jesteśmy poświęcania wydajności, ale uniknąć rozruchów i uzyskać dobrą integrację.
 • Emulatory mogą być zalecane jedynie do prostych zadań i rzadkiego stosowania. Na przykład, gdy kilka razy w miesiącu trzeba użyć bank-klient lub sporadycznie ponostalgirovat w swojej ulubionej grze.

Wybierz odpowiedni dla siebie najbardziej odpowiednią opcję, a w komentarzach mi powiedzieć, w jakim celu korzystania z aplikacji opartych na systemie Windows na komputerze Mac, i jak oni biegają.

WINEBOTTLER

nie jest zły6

Większość użytkowników, którzy potrzebują dostępu do systemu Windows, należy użyć wirtualnego środowiska, takich jak
Parallels lub VMWare Fusion do uruchamiania aplikacji systemu Windows praktycznie na Macu.

Jednakże, jeśli nie ma potrzeby systemu Windows, a wystarczy tylko uruchomić aplikację Windows Darwin może pomóc. Projekt ma na celu Darwine portu i rozwijać wino, jak również inne narzędzia wspierające, które pozwalają użytkownikom na Darwina i Mac OS X do uruchamiania aplikacji Windows. Dla programistów, ale również zapewnia kompatybilność oprogramowania Win32 API w kodzie źródłowym aplikacji.

reklama

Należy jednak zauważyć, że od maja tego roku oficjalnie zakończył projekt Darwin. Darwin jest obecnie znany jako WineBottler, choć nadal można korzystać z jego słynny zespół, który jest dostarczany tutaj. Zauważ, że Darwine działa tylko Intel Mac z Tiger i Leopard i Snow Leopard nie jest jeszcze obsługiwany. Darwine nie nadaje się również do uruchamiania aplikacji 3D, tak długo jak nie ma wsparcia OpenGL.

Darwine Mamy wiele ograniczeń i jest teraz zastąpiony WineBottler, ale warto spróbować, jeśli wszystkie inne uruchamiania aplikacji Windows na OS X nie powiodło się.

Obsługa protokołu IRDA szybkie tworzenie oryginalnego pliku winprefix Upgrade osi z joysticka evdev dodatkowych formatów graficznych WindowsCodecs Różne poprawki błędów

zmiany

 • Obsługa protokołu IRDA szybkie tworzenie oryginalnego pliku winprefix Upgrade osi z joysticka evdev dodatkowych formatów graficznych WindowsCodecs Różne poprawki błędów

BUKŁAK NA WINO

Gdy pożądana aplikacja jest dostępna tylko na komputerach z systemem Windows, przed powstaje makovodov pytanie: jak uruchomić ten program na komputerze Mac? Paradoksalnie, ale dla wielu mediów i nawet nie bardzo stara gra najlepszym rozwiązaniem - bukłak darmo emulator. Nie wdając się w szczegóły techniczne, zastanówmy się, jak używać go do uruchomienia na komputerze Mac trochę the-program.

Bukłak instalacja i aktualizacje śledzące

Chociaż Wine - open-sorsny projekt, który ma swoje korzenie w Linux-system wersji Mac jest bardzo wygodny w użyciu i pozwala łatwo i szybko przeniesiony na OS X zbyt wielu programów (choć nie wszystkie).

Z oficjalnej strony, aby pobrać aplikację bukłak bukłak Winery - jest menadżerem portowanie programów opartych na systemie Windows pod OS X. rozpakowaniu pobranego archiwum, przenieść go do folderu  programu (Aplikacje)  i biegu.

Główne okno zawsze zwracać uwagę na napis  New Engine (y)! ( „Nowe dostepne silniki!”), a po czy kliknij przycisk jest dostępny dla  aktualizacji ( „Update”) w  Wrapper Version  ( „wersja shell”). Należy nacisnąć przycisk, aby pobrać najnowsze poprawki i uzupełnienia. Zgodnie z listy zainstalowanych programów  (Zainstalowane silniki) , który domyślnie jest pusta, naciśnij przycisk +. W nowym oknie, jest nowy silnik zostanie wybrany natychmiast pobrać i zainstalować, że można klikając na  pobieranie i instalacja .

Po tym, wykaz silników nie będzie pusta: wskazuje nowo zamontowanego silnika. I teraz można utworzyć szablon dla żądanego programu Windows-portowania.

Czytaj więcej:   GOOGLE CO TO JEST PLAN

Tworząc pustą skorupę

Tylko w obecności co najmniej jednego silnika zamontowanego w głównym oknie przycisku bukłak Winery będzie dostępny  Utwórz nowym pustym Wrapper  ( «Utwórz pustą skorupę"). Kliknij go.

Wpisz nazwę programu, kliknij  OK  i poczekaj aż bukłak utworzyć nową aplikację, aby wyświetlić okno, w którym naciśnięcie  Zobacz Take opakowanie w Finderze  ( „Widok powłokę poprzez Finder») - «okna Findera» do folderu ~ / Programy / bukłak , która będzie tylko powłoka wniosek został utworzony.

Umieszczenie na Windows programu w bukłak powłoki

Uruchom program stworzony przez przytrzymanie opcję : jak otworzyć Manager do zainstalowania i skonfigurowania wymaganych aplikacji dla systemu Windows w skorupie bukłak.

Zasadniczo okno Utility, kliknij  oprogramowanie Install  ( «Zainstaluj aplikację"), a teraz masz w zasadzie dwie opcje: uruchom instalator (i zdać standard systemem Windows procedury instalacji oprogramowania) lub miejsce wewnątrz powłoki, na wirtualnym dysku C:, app nie wymaga instalacji.

Na przykład, weźmy edytorze Apophysis fraktale. Pobrany plik EXE po prostu nie trzeba instalować - program gotowy do użycia. Umieścić go wewnątrz nowego folderu i powrócić do okna bukłak, klikając ją, lub kliknąć  na skopiować folder Inside ( «Skopiuj folder wewnątrz"), lub kliknij  the Inside przenieść folder  (folder Move «wewnątrz"). Różnica między tymi przyciskami jest oczywista - wybrałbym drugą opcję, aby nie pozostać w folderze Pobrane OS X ma nic zbędne.

Po tym bukłak monituje o wybranie wykonywalny powinien być otwarty podczas uruchamiania powłoki. Jest oczywiste, że jest to tylko „wykonywalny”, który właśnie został przeniesiony do wnętrza skorupy. Potwierdź swój wybór, nastąpi powrót do głównego okna ustawień bukłak Manager. Naciśnij przycisk  Quit  ( «Exit"), w oknie programu Finder powrócić do folderu, który znajduje się w nowym programie Shell.

Teraz kliknij go dwukrotnie, aby rozpocząć tę szczególną Shell - po kilku chwilach zobaczysz „vindovyh” Apophysis edytor interfejsu, gotowy do pracy.

Konfigurowanie aplikacji Windows wewnętrznie bukłak shell

Na koniec należy powiedzieć o przycisku  Podstawowe Zaawansowane  w oknie głównym bukłak Menedżer ustawień. Przeciętny użytkownik może trzeba go wiązać do portu programu niektóre ikony (w prawym dolnym rogu zakładce Configuration ). Zaawansowani użytkownicy poprzez zakładkę  Narzędzia  i  Opcje  można skonfigurować jako parametrów środowiska Windows i aplikacji interakcję z systemem Mac. Jeśli nie bardzo rozumiem, co się dzieje, nie ma nic lepiej nie dotykać.

Sprzątanie Uwaga:  Należy pamiętać, że z przenośnych aplikacji w bukłak skorupy są składniki oprogramowania, które zapewniają emulacji systemu Windows środowiska. Dlatego wielkość aplikacji „obmakintoshennogo” może różnić się znacząco (czasem kilka razy) rozmiar tego samego programu w rodzimym środowisku Windows dla niej. Na przykład, „waga” w Apophysis jest tylko 1,3 MB, a to pociąga za przeniesiony wersję prawie 380 MB. Jednak jest to znacznie mniej niż pełnoprawny Windows, która wymaga dysku na komputerze więcej niż kilkanaście wolnych za pracę gigabajtów.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky