SPOSÓB okien 10 w temperaturze BIOS CPU SEE

 1. Sprawdzić temperaturę za pomocą systemu operacyjnego
 2. Programy, które pomagają poznać temperaturę procesora w Windows 10

  1. CoreTemp
  2. HWMonitor
  3. CPU-Z
  4. AIDA i Everest

W tym artykule omówimy, jak uzyskać temperaturę procesora w Windows 10 - ważny wskaźnik zarówno dla doświadczonych użytkowników i dla tych, którzy po prostu dbają o swoich urządzeń. Fakt, że pomimo ogromnej liczby możliwości, które są regulowane przez procesor sam, na przykład częstotliwość zaniżeniem, zwiększyć prędkość wentylatora lub nawet wyłączyć, są chwile, kiedy tak się nie dzieje, a gdy osiągnie pewne bardzo wysokie wartości, procesor może jest on uszkodzony. Aby tego uniknąć, trzeba wiedzieć, jak obserwować temperaturę procesora dla systemu Windows 10.Temp-14

Sprawdzić temperaturę za pomocą samego systemu operacyjnego - BIOS

Należy zacząć od tego, że w systemie Windows nie ma wbudowanej w narzędzia, jak mierzyć ten wskaźnik. Ale to nie znaczy, trzeba patrzeć na oprogramowanie. Przed załadowaniem systemu operacyjnego, każdy użytkownik ma możliwość wejść do BIOS - rodzaj panelu sterowania komputerowego, który działa niezależnie od obecności systemu Windows i wersji urządzenia. To może się zmieniać, ale zawsze działa. Aby wejść do BIOS-u, którego chcesz użyć klawisza F2 lub Del, w zależności od wersji urządzenia.

Po pojawi się okno logowania, w którym można natychmiast zobaczyć punkt, lub znaleźć odpowiednią sekcję:

 • stan;
 • Hardware Monitor;
 • Moc.

Wskaźnik temperatury znajduje się w polu z nazwą procesora temperatury.Temp-2

Wadą tej metody jest to, że wartość jest wyświetlana w tej chwili, i wiedzieć, co to jest pod obciążeniem, to jest niemożliwe.

Czytaj więcej:   konwerter MP3 YOUTUBE

Programy, które pomagają poznać temperaturę procesora w Windows 10

Oto oferta wchodzi oprogramowania obcego dla Windows. Programy partii. Niektóre dają zwykłe informacje statyczne, inne pozwalają na przeprowadzenie pełnej analizy systemu. Są to zarówno darmowe jak i płatne.

CoreTemp

Najbardziej proste, wolne, a program w języku rosyjskim - Core Temp nauczyć temperaturę procesora w Windows 10. Składa się z jednego okna i kilka ustawień, ale oprócz stopni procesor wyświetlania w oknie można również dodać je za pomocą gadżetów na pulpicie, lub nawet w zasobniku, dzięki czemu ciepło jest stale monitorowana.Temp-4

HWMonitor

Kolejna decyzja - CPUID HWMonitor powie Ci, jak sprawdzić temperaturę procesora w Windows 10. Program dostarcza informacji nie tylko o ciepło, ale także od napięcia, a praca wentylatorów.

To może pomóc w nauce oraz informacje o karcie graficznej, płyty głównej i innych komponentów - pełnej kontroli temperatury procesora i karty graficznej w systemie Windows 10.Temp-7

Oczywiście już wspomniano powyżej, i te, które zostaną omówione dalej, zapis temperatury poszczególnych rdzenia w procesorze. Niektóre z nich można dodać gadżety na pulpicie w systemie Windows 10 , że dostęp do informacji zawsze.

Speccy jest podobny do programu zaproponowanego powyżej. Darmowe, proste, ale nie bardzo funkcjonalny. To samo dotyczy SpeedFan. Chociaż począwszy od nazwy, można stwierdzić, że nadal główny nacisk jest na dobrej drodze i kontroli wentylatorów, z którego pod wieloma względami, a ogrzewanie zależy od procesora.

CPU-Z

Jest jeszcze wolna, ale bardziej funkcjonalne i wspólny program dla windose 10 jest CPU-Z. Daje on również informacje o systemie, ale może on być stosowany do przeprowadzania różnych testów i tak dalej.

Czytaj więcej:   Gdzie iTunes danych w WINDOWS

AIDA i Everest

I te łączy w tej dziedzinie na Windows są dwa programy: Everest i AIDA64. Są one wypłacane, ale całkowicie spełniać każdy cent, zapewniając kompleksowe informacje na temat wszystkich elementów komputera.Temp-10

Programy te są przydatne, a jeśli zdecydujesz się na to cały rdzeń systemu Windows 10 - rozwiązania internetowe są bezsilni.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *