Jak rosną zderzaka upraw ogórków - 9 sprawdzonych wskazówek.


Wskazówka 1: Zdecyduj, z odmianami

Spróbuj wybrać tych odmian ogórków, które rosną dobrze i owocować przez długi czas w danym obszarze. Warto również, aby dać pierwszeństwo do odmian, które są odporne na choroby. Na przykład, proszę owoce aż do upadku może ogórek odmiana Phoenix . Dobra żywotność inny rodzaj Far 17 .

Wskazówka 2: podlewanie prawidłowo

Ważnym etapem pielęgnacji, który bezpośrednio wpływa na jakość upraw ogórków - jest podlewanie. To musi być regulowana w zależności od warunków pogodowych. Ogórki należy podlewać codziennie, a tylko ciepła woda i gorący sezon. Jeżeli temperatura gwałtownie spadnie, a następnie do podlewania powinny być zmniejszone. W tym przypadku, ogórki muszą być wystarczające, wilgoć, w przeciwnym razie będzie gorzki smak owoców.

Wskazówka 3: pomoc w zapylaniu

Jeśli rośliny są zapylane złe, można im pomóc, uzbrojony tylko miękką szczoteczką. Z pomocą pyłku z kwiatów męskich do żeńskich powinien być przeniesiony. Aby odróżnić kwiaty męskie i żeńskie są dość proste: istnieją męskie pręciki w żeńskim - tłuczkiem. Początkowo tworzy pyłku, w drugim - jajnika.

Jeśli masz wiele złóż ogórków, które nie są powiązane, a praca z zapylania nie jest możliwe, można na krótko przerwać podlewanie. Ogórki stresu zaczynają tworzyć dużo kwiatów żeńskich.

Porada 4: usunąć stepsons

Zbędne pędy rob roślina dużo energii dla ich rozwoju, a nie dają owoce. Że nie ma siły z krzaków, powinny one zostać usunięte, o ile nie mają czasu, aby rosnąć więcej niż 4-6 cm Wystarczy być ostrożnym. Ogórki bardzo kruche łodygi, więc muszą być starannie przyciąć. Zwykle jedną ręką wyciągnął arkusz, a drugi - szczypta off pasierba. Ale jeśli twoje ręce nie dostać, należy użyć nożyczek.

Porada 5: Nie zapomnij nakarmić ogórki

W sezonie ogórki podawana kilka razy. Pierwszy opatrunek jest przeprowadzane 15 dni po posadzeniu, drugi - początek kwitnienia ogórek, trzecią i czwartą - w masowej owocowania. Celem ostatniego karmienia - przedłużenia owocowania rzęs ogórka.

Jest ważne, aby uzyskać wystarczająco ogórki azotu, ponieważ sprzyja normalny wzrost roślin. Zatem, pasza może być ogórki zarówno nawozy mineralne i organiczne, i można je naprzemiennie.

Doskonale nadaje się do karmienia ogórka ziołowe ciasta lub granulowanych odchodów ptasich. Aby przygotować ziołowe zacieru do nalewania 1 kg zioło lub kompostu 20 litrów wody do wywierania nacisku, do kilku dni. Następnie, na przykład ekstrakt, można nawodnić łóżka szybkość ogórka 10 L (wiadra) przypadająca na 1 m od ziemi.

Granulowane ptasie odchody powinien wypełniać się wodą w stosunku 1:10 i wlewów w ciągu tygodnia. Następnie, jeden litr uzyskanego roztworu powinien być rozcieńczony w 10 litrach wody. Podczas podlewania, upewnij się, że pożywka nie dostać się do liści.

Końcówka 6: zwiększenie stężenia dwutlenku węgla w szklarni

Jeśli ogórki uprawiane w szklarni, możliwe jest podniesienie stężenia dwutlenku węgla, co przyczynia się do lepszego wzrostu roślin. Aby to zrobić, wystarczy umieścić w beczce szklarni dziewanny. Ogórki rośnie dobrze i rozdrabniania gleby świeżego nawozu: to zwiększa stężenie dwutlenku węgla w szklarni. Warstwa ściółkę powinna wynosić co najmniej 3-5 cm.

Wskazówka 7: sadzenie ściółka

Mulczowania można ogórki i inne materiały: humus, torf, trociny, słoma. Pomogą one utrzymać wilgoć w glebie na dłuższy okres i wzbogacić ją w składniki odżywcze. Jednocześnie podlewania ogórki będzie mniejsza.

Wskazówka 8: okresowo luźne gleby

Teren wokół ogórka zaleca się poluzować po każdym deszczu lub podlewania. Można po prostu przebić jej widelec na głębokość 3-4 cm. Ma to na celu zapewnienie, że korzenie mogą oddychać.

Wskazówka 9: nawozić mleko ogórek

Niektórzy ogrodnicy powodzeniem praktykowane mleczne ogórki żywienia. Co 2 tygodnie, można rośliny nawadniano wodą z dodatkiem mleka w ilości 1 litr mleka w 10 litrach wody. Takie glazury znacznie przyspieszyć Zelentsov wzrostu.

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   optymalizacja Joomla CSS

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *