Jak wybrać odpowiednią instalację i urządzenia do stawu w kraju własnymi rękami

Po zakończeniu dekoracyjne staw może natychmiast rozpocząć dekorowanie strefy przybrzeżnej oraz powierzchnię wody. Sadzić rośliny stawu w kraju własnymi rękami jest łatwe, ale trzeba ściśle przestrzegać warunki wzrostu dla każdego rodzaju opieki i zasad. Zgodność ze wszystkimi wymogami pozwoli sztuczny staw melodię w całej swej okazałości, ale ważne jest, aby być przygotowanym na to, że będzie ona trwała dłużej niż rok stałej uwagi.

Spis treści artykułu

  • Jak narysować staw na brzegu iw wodzie
    • Co posadzić w strefie przybrzeżnej
    • Jakie rośliny będą się zakorzenić w płytkiej wodzie
    • Z Wybierz się do sadzenia w wodzie
  • Sztuczne kwiaty: cały okrągły rok urody

Jak narysować staw na brzegu iw wodzie

Sadząc powinien mieć pojęcie o tym, co kultura trzeba sadzić bezpośrednio do wody, płytkiej wodzie i na brzegu. Wiedza ta doprowadzi w końcu do produkcji to wynik, który zadowoli całą rodzinę. Nawet początkujący ogrodnicy będą zrozumieć wszystkie niuanse, korzystając z rad doświadczonych.

Co posadzić w strefie przybrzeżnej

Wybierając rośliny wokół stawu w kraju należy postępować z faktu, który z nich kocha wilgotne gleby lub płytkiej wodzie. W zależności od lokalizacji stawu, należy odebrać kopie cieniu lub odwrotnie, preferują jasne słońce.

1. Host.

Od kilku lat rośnie silnie gospodarz

Istnieje wysokie i niskie typy. Miniaturowe kopie prezentuje różnorodność kształtów i kolorów, więc są one korzystne do sadzenia na brzegach. Rosną od kilku lat. Należy pamiętać, że serwer z ponad niebieskie jak cień, a kopie zielonym kolorze dobra poczują się w półcieniu.

2. turzyca.

Turzyca ceniona za elegancji

Jego wąskie liście wzrosnąć do 60-80 cm. Ceniona za wygląd, który jest niezmieniony aż środku zimy, ale wiosna turzyca cięcia. Preferuje odcień.

Czytaj więcej:   Porady Porady Wypoczynkowe

3. Molly.

fascynujące Molina

My, ogrodnicy ma sporu co do których rośliny sadzić w stawie na letnią rezydencję. Większość zgadza się, że zboże - jest nieodzownym atrybutem pięknej plaży. Molina - bylina o delikatnych, długich, wąskich liściach. Istnieje wiele rodzajów wysokości od 40 cm do 150 cm. Różnią się one kolor. Długie kwitnienie. Uwielbia słoneczne miejsca, ale nie toleruje suszę. Lepiej jest sadzić solowy otoczony niskim kultur.

4. Lythrum pospolita.

Krwawnica jest szczególnie piękny

Powszechne w podmokłych miejscach w pobliżu, gdzie można przynieść w swoim ogrodzie. Krwawnica -. Bush o wąskich liściach wysokość 150 cm kwiatostany piękny fioletowy odcień powierzchni wody w lecie. Bezpretensjonalny. Uwielbia wilgotne gleby i półcień.

5. tarczownica tarczowata.

Tarczownica tarczowata rośnie od kilku lat

Nadaje się do dużych zbiorników wodnych, jak to jest doceniane przez luzem. Kwitnie w maju. Bezpretensjonalny. Mróz. Do dekoracji na wiosnę u podnóża można sadzić żonkile, irysy, pierwiosnki. Lubi półcień.

6. Fern.

Każdy gatunek paproci jest piękna na swój sposób

Jest to idealna roślina do stawu w ogrodzie. Istnieje wiele gatunków paproci, ale czują się świetnie na plaży, ponieważ kochają wilgotnej gleby. W zależności od gatunku, innego wzoru liści, wysokość od 30 cm do 1,5 m. Nie są wzory wiecznie zielone. Lepiej nie obsadzone w niewielkiej odległości od siebie, ponieważ rośnie do 3 m. Rośliny wilgoci kochający. Preferuje odcień.

7. Astilba.

Można użyć różnych kolorów w projektowaniu

Ogrodnicy jak Astilbe z rzeźbionymi liśćmi i pięknymi kwiatami kapelusz. W zależności od typu, wysokość wynosi od 40 cm do 2 m. W konstrukcji konstrukcji poziomej wykorzystuje niskie gatunków. Uwielbia wilgotne gleby i półcień.

Jakie rośliny będą się zakorzenić w płytkiej wodzie

Preparaty wytwarza się zbiorniki z Kieszenie na których łatwo roślin wilgoci kochający kwiaty. Oni doskonale pokrycie nieestetycznych krawędzi tworzywa sztucznego. Przy wyborze roślin do sztucznego stawu wykonanej z betonu, a film również ważne instancji wynagrodzenia, preferując płytkiej wodzie.

Czytaj więcej:   Amoniak - Kabłąk chroniący rośliny

1. Air.

tatarak zwyczajny

Dla dużej stawu nadaje powietrza Marsh, co najmniej 1 m wysokości. Dla małych -. Zbóż powietrza do 40 cm, w kształcie liści miecz rozróżnić z frędzlami wokół krawędzi. We wczesnym latem kwitnie. Kwiatostan - COB. Nie jest szczególnie piękny, ale rozpoznawalne. Uwielbia słońce.

2. Calla.

Calla - roślina jest trująca

Jednym z ulubionych roślin do stawu w kraju, zdjęcia, który cieszy oko. Ogrodnicy wolą jego bezpretensjonalność i dużych liści. Kalii szybko rośnie, więc jest osadzony w pojemniku lub naczyniu, a następnie umieszczono w wodzie, ale płytka. Kwitnie w maju-czerwcu, duże Spadix, na których tworzą się czerwone trujące jagody.

3. irysów.

Tęczówki jak wilgotna gleba lub płytkiej wody

Niektóre typy tęczówek rosną dobrze w płytkiej wodzie, przy jednoczesnym osiągnięciu wysokości 80-120 cm. Kwiaty są fioletowe. Zakład jest ważny do dnia być w słońcu 5-7 godzin.

4. Marsileya.

Na marsileya noc ukrycia

Małe bylina do 10 cm. Szybko rośnie. Istnieją podobieństwa z koniczyny. Bezpretensjonalny. Wytrzymuje temperatury.

5. mięta wodna.

Kiedy kruszonym zapach mięty

Pełzanie roślin do 50 cm. Szybko rosnące. Kwitnie w lecie pąki bzu. Po usłyszeniu mielenia charakterystyczny smak miętowy.

Z Wybierz się do sadzenia w wodzie

Przy wyborze roślin do stawu w kraju, trzeba zrozumieć, że woda kwiaty nie powinny zajmować całą powierzchnię. Bardzo ładne zielone wysepki indywidualny wygląd. Próbki wody różnią się od lokalizacji i głębokości są sadzone w pojemnikach. Garnki proste, aby zmienić, jeśli chcesz zmienić wygląd.

Do głębokiego niepokoju:

1. lilii wodnej.

Wybrane lilie ogrodnicy

O nimfy wielu legend, ponieważ jest naprawdę piękne. Kwitnienie rozpoczyna się w okresie letnim, a kończy późną jesienią. Jest odporny na mróz odmian. Duże liście, kwiaty 10-15 cm średnicy. Istnieje gatunków hybrydowych z kwiatów 2,5 cm. Disembarks na głębokości 1 m.

2. głóg wody.

głóg woda pachnie wanilią

Jej kwiaty wzrasta powyżej wodzie i wydzielają zapach waniliowy. Dorasta do pół metra. Roślina jest zima-hardy, mało wymagające. Oryginalne liście przyciągnąć uwagę.

Czytaj więcej:   Stawy z roślinami

Przez unoszące się na powierzchni wody są:

1. vodokras.

Vodokras unosi się na wodzie

Często wykorzystywane przy projektowaniu. Pozostawia się do 5 cm średnicy. Kwiaty są niepozorne, białe, szybko umierają. Vodokras dobrze hibernacji u dołu i wyrastają i kwitną ponownie.

2. Azolla.

Zielony dywan AZOLLA

Jak mały paproci. To przyciąga ogrodnicy jego miniaturyzacji. Szybko wygasza powierzchni wody jak dywan, tak, że jest niezbędne, żeby łapać. Zobacz oryginał, kocha słońce. Zima to lepiej, aby usunąć ze stawu, ponieważ nie toleruje mrozu.

Można wybrać wiele kultur do dekoracji, ale nie możemy zapominać o opuszczeniu w ciągu roku. Latem przybywa do pojenia i przycinanie martwych liści. Ponadto, wiele do czynienia z pojawieniem się rzęsy, małe glonów, które muszą być usunięte. W zimie wiele lepiej pojemniki z wodą i umieścić w piwnicy.

Podobne filmy:

Sztuczne kwiaty: cały okrągły rok urody

Idealny wariant, gdy spieszył

To zajmuje dużo czasu i wysiłku, aby malowniczym zakątku kupił dokładnie ten rodzaj, który został poczęty. Wiele z nich w obliczu faktu, że nawet rośliny wodne wymagają specjalnego podejścia. Chcesz po prostu przyjechać do kraju i odpocząć i nie spędzić pielenie weekend i cięcia.

Kiedy rytm współczesnego życia nie pozwala na pełną opiekę, sztuczne kwiaty - prawdziwe zbawienie. Niski koszt, bezobsługowe, łatwe do zakładania, nie blakną - może trwać przez długi czas. Konsekwentnie jeden - nie ma potrzeby czekać na wybrzeże zarośnięta. Staw ze sztuczną zarośli będzie prawdziwą atrakcją ogrodu od pierwszego dnia stworzenia.

Zrób kawałek raju na miejscu - jest to rzeczywistość, która jest łatwa do wdrożenia. Jako własne, a także z pomocy specjalistów, można w ciągu kilku dni do budowy zbiornika wodnego w kraju i obsadzone roślinami. Pamiętaj, że dla obfitego kwitnienia i szybki wzrost wszystkich kultur żyjących wymagają uwagi i miłości.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *