Skąd mam wiedzieć, adres sieciowy MAC

Dość często zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba znaleźć adres sprzętowy urządzenia sieciowego, ale oprócz standardowej konsoli pod ręką ma nic, albo po prostu chcą zaoszczędzić czas bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania lub bez otwierania konsoli zarządzania, takich jak DHCP Management Console, etc.

Jak mogę znaleźć MAC-adres adres IP lub nazwę hosta ze stacji roboczej z systemem Windows?

Odpowiedź jest prosta - za pomocą standardowej linii poleceń.

Aby znaleźć adres MAC komputera zdalnego lub komputera w sieci lokalnej, należy:

1. W wierszu polecenia uruchom ping do tego komputera (ping adres IP lub nazwę DNS).
Aby to zrobić, należy nacisnąć klawisze Ctrl + Win + R, wpisz cmd. W wierszu polecenia wpisz:  ping ip-address lub ping dns-name .

ping adres ip
Wykonać ping do żądanego miejsca.

Jeśli po ping nazwę hosta, a następnie nazwę procesu jest konwertowany na adres IP.

2. Pod koniec górnictwa polecenia ping, a typ -a ARP . Wyniki wyjściu polecenia znaleźć Ci adres IP i spełnia zarówno MAC adres.

ARP adres mac
Dowiedz się wymaganą mac-address

ARP - mapowanie i zmienić tablice translacji adres IP w fizycznej używanej przez adres protokołu Rozdzielczość (ARP).

 

Można również ping broadkastovy adres sieci.
Na przykład, jeśli sieć jest 192.168.31.0 maska 255.255.255.0, to twój adres będzie 192.168.31.1-254 i broadkastovy - Najnowsze 192.168.31.255. To jest to, co mamy do ping, a następnie wydać polecenie:  -a arp

Zostaną wyświetlone wszystkie adresy IP w sieci z ich maków, będzie musiał tylko znaleźć prawo.

Jeśli chcesz MAC over IP, a następnie wpisz polecenie: nbtstat -A 192.168.31.5

Chcę zwrócić uwagę, że polecenie to nie działa w powershell tylko cmd.

Być może, to wszystko.

Uzyskać adres MAC IP

Jak znaleźć i zmienić MAC-adres komputera

Każde urządzenie sieciowe ma niepowtarzalny identyfikator przypisany do niej jeszcze w fazie produkcji. Nazywa MAC-e i reprezentuje shestibaytnuyu sekwencję zakodowaną w systemie szesnastkowym. Pierwsze trzy bajty (oui) zawierają zastrzeżone informacje na temat producenta. Drugi trio (NIC) wyznacza konkretne urządzenie, które może być karta sieciowa Wi-Fi lub Bluetooth moduł. Parametry te są podsumowane w sześciu oktetów oddzielone dwukropkiem. Ogólnie rzecz biorąc, ta płyta ma strukturę "AA: A0: A1: BB: B0: B2".

Struktura MAC adres

Identyfikator jest używany do tworzenia sieci na poziomie łącza lub z bezpośredniej wymiany danych.

praktyczne zastosowanie

Użytkownik Pierwsze spotkania z pojęciami MAC-i adres IP, gdy podjęte jako oddzielny konfiguracji routera. Wspólna konfiguracja wymaga użycia DHCP. W tym przypadku, dynamiczny IP routera dystrybuuje w danym zakresie. Więcej dostrajanie jest konieczne, gdy nie jest urządzeniem, które wymaga regularnego dostępu. Może to być drukarka sieciowa, NAS serwer mediów lub repozytorium danych. Wymaga to MAC, router, aby prawidłowo zidentyfikować urządzenie do przystawki statyczny adres IP. Rozważmy niektóre z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy, które mogą wystąpić.

protokół ARP

Do pracy, musimy tylko wiersz poleceń systemu Windows. Wbudowany w system operacyjny lub Address Resolution Protocol ARP jest skrótem weryfikacja zgodności protokół i adresy Mac Ai Pi w sieciach zbudowanych w oparciu o Ethernet. Innymi słowy, znając identyfikator można znaleźć przypisane IP komputera i odwrotnie.

Znalezienie MAC over IP

Uruchom w wierszu poleceń PC.

Po pierwsze, upewnij się, że urządzenie trzeba adres MAC-over IP, aktywnie znać. Wykonanie polecenia pingjest przeznaczony do testowania integralności połączenia sieciowego. Domyślnie system Windows wyśle cztery pakiety do określonego adresu i wyświetla wynikających statystyk.

Czytaj więcej:   Tworzenie pliku instalacyjnego dla aplikacji Windows

statystyka

Teraz możemy uruchomić polecenia arp z argumentem «-a»: arp -a

Rezultatem jest lista urządzeń w sieci docelowej, a aktywny w momencie jej wykonania. W tabeli przed wstępnie badanych adres 192.168.7.13 zobaczyć swój unikalny identyfikator.

Znalezienie MAC over IP

Definicja IP przez MAC

Dowiedzieć się, jak się uczyć na IP, MAC adres komputera, należy rozważyć sytuację odwrotną.

Mając identyfikator ponownie użyć polecenia arp, ale z różnymi argumentami. będzie wyglądać następująco:

arp -a | find /i “40–98–ad–68–20–94”

Podczas zapisu oktety Adresy MAC są zwykle podzielone pomiędzy okrężnicy, ale podczas wprowadzania polecenia linii musi zostać wymieniony myślnikami.

Definicja IP przez MAC

Zmiana mac-address

Powszechną praktyką wśród dostawców usług sieciowych wiąże identyfikator sprzętu do konkretnego adresu. W tym przypadku, po wymianie nowy router lub niepowodzenie będą musieli komunikować się ze wsparciem technicznym. Wykonywanie tej operacji po stronie dostawcy nie zajmuje dużo czasu, ale być może będzie musiał spędzić w negocjacjach lub czekając na odpowiedni specjalista. Nie siedzieć bez Internetu, można pójść na mały podstęp i zmienić MAC-adres karty sieciowej na komputerze z systemem Windows 7. Ta operacja jest możliwa dzięki wbudowane w system operacyjny priorytet nad ustawieniami oprogramowania sprzętowych. Rozważmy kilka sposobów.

Menedżer sprzęt

Użyj metody uniwersalnej dla wszystkich wersji systemu operacyjnego:

 1. Korzystanie ze skrótów Win + R pudełko otwarte okno „ Uruchom ”.
 2. Mamy wprowadź następujący wiersz: devmgmt.msc
 3. W Menedżerze urządzeń, znajdź kartę sieciową.Menedżer urządzeń
 4. Wywołanie menu kontekstowego za pomocą prawego przycisku myszy.
 5. Wybierz pozycję „ Właściwości ”.
 6. Przejdź do zakładki „ Zaawansowane ”. Konieczne jest, aby znaleźć się w sekcji „ Adres administrowany lokalnie ”.Dodatkowo, połączenie sieciowe,
 7. MAC Znaczenie wprowadzenia bez średnikami, półfabrykatów i kresek. Pole musi być określone dokładnie 12 symboli.
Czytaj więcej:   nagrywanie ekranu wideo na YouTube

Biorąc pod uwagę zmiany zaczną obowiązywać po ponownym uruchomieniu komputera. Kiedy potrzeba zastąpienia nie będzie w tej samej pozycji ustawień, wybierz opcję „ Nie ”.

edytor rejestru

Druga metoda wymaga poważniejszej ingerencji w system operacyjny i wymaga użycia Edytora rejestru. Dodając do swoich niepoprawnych wpisów może prowadzić do niestabilności systemu. Z tego powodu lepiej jest korzystać z doświadczonych użytkowników znających zasad rejestru Windows. Rozważmy sekwencję działań:

 1. Za pomocą okna dialogowego „ Uruchom ”. Nazwijmy to standardowy skrót klawiaturowy Win + R , który działa we wszystkich wersjach systemów operacyjnych firmy Microsoft.
 2. W polu tekstowym wpisane « regedit » bez cudzysłowów.bieg
 3. Zasadniczo, drzewo jest sekcja HKEY_LOCALE_MACHINE.
 4. Konsekwentnie otwarte oddziały, aby dostać się do rekordu z następującą nazwą: HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
 5. Rozkładanie go widzimy folder z oznaczeń czterocyfrowych. Aby znaleźć interfejs konsekwentnie odkrywać siebie. Patrzymy na ustawienie go « na DriverDesc ». Jego nazwa musi dokładnie dopasować nazwę karty sieciowej w Menedżerze urządzeń. Rysunek pokazuje, że w tym przypadku konieczne było Folder „0007”.edytor rejestru
 6. Zadzwoń w prawej części okna menu kontekstowego.
 7. Utwórz nową wartość ciągu, nadając mu nazwę « NetworkAddress ».Edit String
 8. Dwukrotne kliknięcie myszką na nowy wpis, aby otworzyć go do edycji. W polu „ Wartość ” robią nam właściwą mac-address. Podobnie jak w przypadku problemów z wejściem wysyłający jest wykonywana bez rozdzielania symboli oktetów okrężnicy.

Zmiany zaczną działać po ponownym uruchomieniu komputera. Aby cofnąć opcja zmienia «NetworkAddress» muszą być usunięte z rejestru.

wniosek

Korzystanie z porad, można szybko dopasować ustawienia sieci lub do pracy z urządzeniami, które są trudne do fizycznego dostępu.

Podobne filmy

 

 

dobra reklama

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *