JAK TO INSTALL Electric Logana

i można połączyć ze schematem?

Zdjęcie raport o GE instalacja z ...

Przepisy ruchu drogowego zabraniają działanie pojazdu z niesprawnymi sygnale. Dlatego właściciele samochodów powinni okresowo sprawdzać wydajność sygnału i szybko wyeliminować usterkę.

zawartość

 • 1 Sygnał 2.107
  • 1.1 Cel sygnału audio
  • 1,2 urządzenie audio sygnału 2107
  • 1.3 schemat podłączenia sygnału audio elektryczne 2107
   • 1.3.1 Zasada działania dźwięku 2107
 • 2 Błędy dźwiękowe 2107
  • 2.1 Słaby sygnał dźwiękowy lub nienaturalny
   • 2.1.1 Regulacja i wymiana dźwięku
  • 2,2 przekaźnik usterki i bezpiecznik
   • 2.2.1 W celu sprawdzenia przekaźnik klaksonu
  • 2.3 Przycisk zasilania Usterka AP na kierownicy
   • 2.3.1 Wideo: diagnoza i naprawa 2107 dźwiękowa
 • 3 Instalacja na rozlega dodatkowym przyciskiem 2107
 • 4 Zestaw do 2107 pneumatyczny sygnał dźwiękowy
  • 4.1 Wideo: Horn powietrza na 2107

Sygnał audio 2107

Producent 2107 wyposaża pojazd w dwóch wariantach sygnału audio (AP). W pierwszym przypadku mamy zainstalowane dwa elementy dźwięku (ze) o niskim i wysokim tonie (typy sygnałów C-304 i C-305), który jest upoważniony do odbioru i głośny dźwięk przestrzenny. Elementy te są osadzone na wsporniku metalu w komorze silnika najbliższej chłodnicy.

Sygnał audio 2107 z dwóch elementów
Sygnał audio 2107 składa się z dwóch elementów o różnym skoku - C-304 i C-305

Druga opcja polega na instalację typu GE 20.3721-01, który znajduje się na wsporniku przed radiator chłodzący. Wszystkie elementy dźwiękowe składany i nie mogą być naprawione.

Sygnał audio 2107 z jednego elementu
Sygnał audio 2107 składa się z jednego elementu 20.3721-01

Powołanie dźwięku

Beep ostrzeżenie dla użytkowników dróg o zagrożeniach i zapobieganiu wypadkom. sygnał obsługiwany przez naciśnięcie przycisku AP znajdujący się na kierownicy.

zasady ruchu ograniczyć korzystanie z AP dwóch sytuacjach.

SDA Rozdział 19.10. mogą być wykorzystywane jedynie alarmy dźwiękowe:

- aby ostrzec innych kierowców o być wyprzedzony poza osiedli;

- w przypadkach, gdy jest to niezbędne, aby zapobiec wypadkowi drogowemu.

Zasady ruchu drogowego Federacji Rosyjskiej

http://www.pdd24.com/

W pierwszym przypadku, AP informuje, kierowca samochodu był z góry przed rozpoczęciem manewru. Sytuacje objęte drugim akapicie SDA, bardziej zróżnicowane. Możliwe są następujące opcje.

 1. W czasie lodzie na przejściu dla pieszych nie jest człowiekiem, a śliskie drogi nie pozwalają zahamować gwałtownie. Zapoznaniu się z AP, pieszy reagować.
 2. Kierowca, jadąc na sąsiednim pasie ruchu, nie widzieć w lusterku bocznym i zaczął odbudowywać. Dać sygnał, można narysować jego uwagę na siebie.
 3. Na jezdni stało zwierzę. Sygnał dźwiękowy można prowadzić z dala od drogi.
 4. Przy wyjściu z wtórnej drogi kierowca nie widział samochodu, jadąc wzdłuż głównej drogi. AP pozwoli mu zatrzymać jego samochód.
 5. Rowerzysta nie porusza się wzdłuż krawędzi i na środku jezdni. Sygnał dźwiękowy zmusi go do opuszczenia samochodu.

Takie przypadki są dużo. Terminowe i rozsądne wykorzystanie AP pozwoli użytkownikom dróg, aby uniknąć duże kłopoty.

Urządzenie dźwięk 2107

Obudowa GE metalową membranę, która jest w drgania z powodu przemieszczenia metalu twornika. Drgania te są źródłem dźwięku. zakotwiczyć sam przejechał przez pole magnetyczne wytwarzane z uzwojenia cewki.

Czytaj więcej:   GDZIE może rozprzestrzeniać się za darmo link
Urządzenie dźwięk 2107
Beep 2107 umieszczona jest dość prosta: 1 - jarzmo; 2 - obudowę GE; 3 - uzwojenia; 4 - rdzeń; 5 - kotwa; 6 - śrubę regulacyjną; 7 - mostek; 8 - Tekstolit płyty; 9 - stały styk; 10 - ruchoma płytka stykowa; 11 - membrany; 12 - dyfuzor; 13 - pierścień

Zasada działania AP 2107 jest następująca. Pojawia się, gdy napięcie jest przyłożone do cewki pola elektromagnetycznego wypycha membranę kotwiący, który z kolei otwiera wyłącznik na i odwijany z bębna. W rezultacie błona wraca do swojego pierwotnego położenia, a kotwica ponownie zamyka styki wyłącznika. W wyniku powtórzenia takiej membrany wibruje cykli, dzięki czemu dźwięk.

Schemat połączenia elektrycznego sygnału audio 2107

Schemat ideowy 2107 dźwięk z dwóch elementów o różnym skoku jest dość prosta.

Okablowanie 2107 bip
Okablowanie 2107 sygnał: 1 - sygnały dźwiękowe; 2 - przekaźniki jednostkowych i bezpieczniki; Przycisk moc sygnału na kierownicy - 3; RH - przekaźnik klaksonu; A - oraz generator

Zasada działania dźwięku 2107

Elementy dźwiękowe do terminali za pośrednictwem przekaźników, przeznaczone do zamykania i otwierania obwodów elektrycznych o dużym obciążeniu jest pod napięciem. Ten przekaźnik jest kontrolowana przez niewielką siłę bieżącej, aby uniknąć przeciążenia niektórych kontroli. Jego awaria może doprowadzić do przegrzania z przycisków sterujących i przełączników i ich awarii.

Kiedy styki przekaźnika sygnałów panel przycisk zasilania 85 jest połączona z masą (biegun ujemny baterii). W tym przypadku generator jest stale podawany do plusa zacisk 86 i AP 30 przekaźników. Zaciski 85 i 86 są cewka przekaźnika plus i minus. Podczas przykładania napięcia do nich zamknięty między zaciskami 30 i 87. Wreszcie jest podłączone do zacisku dodatniego poprzez normalnie otwarty styk jest podawany także. W rezultacie stale podłączony do ujemnego styku masowego GE sygnał jest wyzwalany.

Zakłócenia sygnału audio 2107

2107 dźwiękowe usterki sygnałowe są trojakiego rodzaju:

 • AP całkowicie przestał działać;
 • sygnał dźwiękowy stał się słaby i chrapliwy;
 • AP zaczęli spontanicznie ogień.

Słaby lub nienaturalny sygnał dźwiękowy

Z biegiem czasu, sygnał dźwiękowy może być cichy, chrapliwy i nierówny. Przyczyną tego błędu jest zazwyczaj EM lub słaby kontakt na zaciskach silnika. Wewnątrz elementu audio może dostać brud i wodę. W rezultacie, mechanizm ulega korozji, a membrana zaczyna poruszać się z trudem lub całkowicie zablokowany. Może też uszkodzić sygnał uzwojenia cewki, ale zdarza się rzadko.

W diagnostyce AP jest podłączony bezpośrednio do akumulatora. W tym celu dodatkowych przewodów lub usunąć EM. Jeśli wynik jest taki sam, dźwięk jest wadliwy elementem. Ponieważ nie mogą być zdemontowane, oczyszczone to niemożliwe. Można próbować wzniecać membranę obracając śrubę regulacyjną.

Były czasy, kiedy przywrócić sygnał praca pomogła, więc powiedzieć „terapii szokowej”. Zaciął membrana może mieszać, dobra stukanie śrubokręt sygnał uchwyt. Jeszcze lepiej, zdjąć sygnał z samochodu i zastukał na powierzchni drewnianych. Można także spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem. Membrana może być wolne, a sygnał będzie nadal działać. Sprawiają, że warto w przypadku, gdy nie ma wyboru, ale kupić nowy sygnał.

Regulacja i wymiana sygnału audio

Wyregulować sygnał jest możliwe bez demontażu. Odbywa się to w następujący sposób:

 1. elementy dźwiękowe regulowane na przemian. W tym przypadku zasilanie zostanie wyłączone po elemencie, który nie jest obecnie uregulowane.
  2107 Wyłącz dźwięk
  Aby wyłączyć sygnał strzelać jeden lub oba druty ze stykami elementów dźwięku
 2. Obracać śruba regulacyjna osiągnęła najbardziej głośny i wyraźny sygnał audio.

  Śrubę regulacyjną 2107 bip
  Obracać śrubę regulacyjną w prawo dźwięk błona zaciśnięty przeciwnie - oslablyaetsyaya

 3. W ten sam sposób drugi GE regulowany po usunięciu pierwszego.

 4. Jeśli wymieniasz uszkodzony przewód zasilający GE odłączony od niego, i odkręcić nakrętkę, ustalając ją na wsporniku.
 5. Nowy dźwięk jest zainstalowany w odwrotnej kolejności.

Usterka przekaźnik i bezpiecznik

Jeśli wadliwy elementem audio i sygnał nie działa, trzeba znaleźć miejsce elektrycznego obiegu otwartym.

Głównie zweryfikowane bezpiecznik AP 16 A i 20 A znajduje się w bloku montażowym, pod numerem F7. Za pomocą tego samego bezpiecznika podłączony wentylator chłodnicy silnika chłodzenia. Jeśli bezpiecznik przepala się często, można zwiększyć jego wartość nominalną do 25 A. W ten sposób skompensować obciążenia podczas jednoczesnej pracy wentylatora i dźwięku.

Czytaj więcej:   Polecenie nie powiodło się. WINDOWS wygenerował błąd
Skrzynka przekaźników i bezpieczników 2107
Dla wygody wyszukiwania i wymiany bezpieczników i przekaźników wszystkie elementy połączone w jednym urządzeniu

Jeśli bezpiecznik jest sprawny, przekaźnik jest sprawdzana AP - wyciągnięta z siedzibą z wyciągiem z tworzywa sztucznego, która znajduje się w bloku montażowego i sprawdzone multimetru.

Sygnał Relay 2107
2107 dźwiękowa przekaźnik jest stosowany w prawie wszystkich avtomoblilyah krajowego

Aby sprawdzić przekaźnik klaksonu

Sprawdzić przekaźnik klaksonu odbywa się w następującej kolejności:

 1. Podłączyć do zacisku dodatniego ołowiu 86 do zacisku 86 - ujemny. W ten sposób, cewka jest zasilana, zamykając styki 30 i 87.
 2. Wprowadzenie trybu multimetr „Sygnał” należy podłączyć do zacisków sondy 30 i 87.
  Przekaźnik testu jazdy AP 2107
  Operatywność przekaźnika klaksonu jest sprawdzana za pomocą multimetru
 3. Jeśli sygnał brzmiał, przełącznik jest sprawny. W przeciwnym razie, to jest uszkodzony i należy go wymienić.

Dla tych, którzy nie mają multimetru, można korzystać z osobistych doświadczeń autora. Zamiast multimetr za pomocą dowolnego światła na poziomie 12 W. Łączymy zaciski 86 i 85 z „+” i „-”, odpowiednio, zwana łączymy „-” od żarówki do ziemi lub „-” bieguna akumulatora. Podłączyć „+” od akumulatora do zacisku 30, a następnie od 87 do zacisku „+” żarówki. W tym przypadku, obwód zasilania żarówki jest przerwana na przekaźnik. W związku z powyższym, jeśli lampa jest zapalona, ​​praca przekaźnika. Jako przekaźnika wyraźnie słyszalne kliknięcie na nim, można określić prace przekaźnikowych lub nie, ale to nie gwarantuje prawidłowy wynik kontroli, ponieważ styki w przekaźniku może być zardzewiałe lub utlenione.

Usterka przycisk zasilania AP na kierownicy

Jeśli diagnoza GE, bezpiecznik i przekaźnik AP usterek zostały zidentyfikowane, należy sprawdzić przycisk zasilania na sygnał kierownicy. Ponieważ kierownica obraca się w sposób ciągły, a także konieczność sygnał audio może nastąpić w dowolnym momencie pomiędzy kołem kierownicy, a kolumna kierownicy posiada ruchomy styk. Z tego obwodu styk może być zamknięty nawet podczas obracania kierownicą. Ponadto, sam przycisk ma dwie więcej kontaktów, aby umożliwić kierowcy dać sygnał zarówno z lewej i prawej strony. Każda z tych kontaktów (głównie telefonów) może się nie powieść. W tym przypadku trzeba oczyścić je i upewnij się, że funkcja przycisku. Odbywa się to w następujący sposób.

 1. Ustawić prosto koła pojazdu. Kierownica też nie musi odchylać na boki.
 2. Poddevat śrubokręt i usunąć przycisk kierownica z logo „Lada”.
  Zdejmowanie logo z przyciskami na kierownicy 2107
  Z AP przycisk zasilania godła usunięte „Lada”, która obejmuje nakrętkę kierownicy
 3. Głowica 24 kierownicy odkręcić nakrętkę znajdującą się pod logo.
 4. Przytrzymaj i lekko potrząsając koło obiema rękami, wyjmij ją z wału. W tym przypadku, jeśli kierownica nie jest usuwany, możliwe jest poprzez spacer uderzy wałek.
 5. Śrubokręt odkręcić cztery śruby z tyłu koła kierownicy i usunąć przycisk sygnału.
  Demontaż przycisku sygnału na kierownicy 2107
  Aby usunąć klucz sygnał odkręcić cztery śruby z tylnej strony kierownicy
 6. przycisk Usuń na kierownicy i odłączyć przewód od styku na kierownicy.

  Odłączanie przycisk AP kierownicy 2107
  Podnoszenie przycisk na kierownicy drutu jest odłączony, a przycisk zostanie odłożone

 7. Igła lub papierem ściernym możemy oczyścić styk ruchomy znajdujący się w pobliżu wału kolumny kierownicy. Lekko ugięły kontakt w górę (w kierunku układu kierowniczego).

  Kierownica ruchomy styk 2107
  Ruchomy styk jest zazwyczaj zanieczyszczony lub wyłączony i sygnał dźwiękowy przestaje pracować

 8. Oczyszczone pozostałości brudu i tłuszczu, to czyszczenia ściernego i obejmują grafit smarowane części ruchomego styku w kształcie pierścienia umieszczonego na kole. Wyeliminuje to skrzypienie i zapewnić dobre połączenie.

  Częścią ruchomego styku, w postaci pierścienia na kierownicy 2107
  pierścień ruchomy styk, który zapewnia połączenie koła obraca się, jak to jest konieczne w celu czyszczenia i smarowania

 9. W poprzednim sygnałem uprzednio przycisk czyszczenia zarówno kontakty.

  Poprzedni przycisk klaksonu 2107
  Wszystkie kontakty, do których przewody są odpowiednie, należy zdemontować i wyczyścić

 10. Demontaż i czyszczenie przewodów i kontaktów wydobyte z przycisku.

  Skontaktować przycisk dźwięku na kierownicy 2107
  AP przycisk Kontakty demontowane i są usuwane

 11. Po oczyszczeniu styków przycisku zbierać. To powinno być dla wszystkich kontaktów w kontakcie ze sobą.
 12. Sygnalizować awarie spontanicznie sprawdzić czy przycisk sygnału sprężyna osłabiony. W razie potrzeby możemy naciągnąć sprężynę lub zmienić je na nowe.
 13. Ustanowienie kierownicę na wale w pozycji, w jakiej znajdował się przed demontażem.
Czytaj więcej:   Jak instalować programy na komputerze z systemem Windows Phone Z

Wideo: diagnoza i naprawa 2107 dźwiękowa

Instalacja na brzęczyk 2107 dodatkowe przyciski

Ruchomy styk pomiędzy kołem i kolumny kierownicy 2107 ostatecznie niepowodzeniem. Jego stopa traci swoją elastyczność, a części stykowe nie są w kontakcie. Aby zapobiec takiej sytuacji, właściciele samochodów są często ustawione na piszczeć dodatkowy przycisk duplikuje funkcje przycisków na kierownicy, czyli połączenia z przekaźnikiem masy. Ustawić go w dowolnym dogodnym miejscu, zwykle na desce rozdzielczej koło kierownicy.

Dodatkowy przycisk, aby włączyć dźwięk
Często właściciele 2107 zestaw dla przypomnienia brzmieć więcej przycisk

Pasuje do następujących dodatkowy przycisk drodze.

 1. W panelu otworach wiertniczych o odpowiedniej średnicy.
 2. Położony w wykonanej przycisk przysłony.
 3. Jeśli przycisk trójstykowa określa, które kontakty są zamknięte, gdy jest wciśnięty. Można to zrobić za pomocą multimetru.
 4. Znajdziemy w ogóle z drutów do przycisku AP na kierownicy. Zwykle odbywa szare z czarnym paskiem.
 5. Łączymy to albo równolegle do niej prowadzić do jednego przycisku kontaktów.
 6. Drugi zacisk przycisku połączyć z masą.

Połączone tak, że przycisk będzie powtarzać przyciski funkcyjne na kierownicy.

Osobiste doświadczenie pokazuje, że użycie przycisku sygnału zainstalowanego na desce rozdzielczej, jest to niewygodne. Przyzwyczaić się do niego nie dostanie tyle, aby nie patrzeć na to, szybko sygnał. W efekcie straciliśmy cenne ułamki sekundy, kiedy mogą okazać się niezbędne. Warto wydać pieniądze i poświęcić trochę czasu, aby rozwiązać ten sygnał na kierownicy.

Instalacja do pneumatycznego 2107 sygnale

Niektórzy właściciele samochodów zainstalowano na 2107 pneumatycznego potężny dźwięk. Montaż takiego urządzenia jest bardzo prosta. Bułgarski wymagać, wiertarki i standardowy zestaw narzędzi ręcznych.

Horn Air
Uniwersalny wzór róg powietrza pasuje do większości pojazdów

Najpierw musimy ustalić, gdzie znajduje się klakson, a sprężarka, a następnie dokonać ich wsporników montażowych. Zazwyczaj sygnał ciśnienia jest ustawiony na ozdobnej kratki przedniej części grzejnika.

Jednym z wariantów na sygnał ciśnienia 2107
Sygnał ciśnienia jest zazwyczaj umieszczony przed chłodnicy

Montaż odbywa się w następującej kolejności:

 1. Z odpowiedniego materiału (metalu lub powierzchnia) listwy produkcji uchwytów.
 2. Wsporniki zamontowane na górnym panelu przed chłodnicy w zależności od wielkości i konstrukcji elementów złącznych pnevmoklaksona.
  Wsporniki do montażu na sygnale ciśnienia 2107
  Uchwyty wykonane są przykręcone w odpowiednich miejscach na pnevmoklaksona montażowej
 3. Ustawić na wspornikach pnevmoklakson.

 4. Przy regularnym wspornika sygnału lub panelu koło grzejnika zamontować sprężarkę.

  Instalacja sygnału ciśnienia sprężarki w 2107
  Sygnał ciśnienia sprężarki zamontowane obok chłodzenia radiatora

 5. Łączymy klakson i wąż kompresora sygnał zestaw ciśnienia.

 6. Przez pnevmoklaksonu połączyć siły regularnej AP.

Jeżeli pobór prądu sprężarki jest większa niż 5 A, według schematu opisanego powyżej dla zabezpieczenia będą musiały zainstalować dodatkowy przekaźnik.

Róg powietrze - niepraktyczne rzeczy, ponieważ jest wyposażony w sprężarkę, która jest aktywowana z opóźnieniem. Sprężarka jest krótkotrwały i szybko może wymagać wymiany, oprócz silnych mrozów może wystąpić uszkodzenie sprężarki i sygnał dźwiękowy.

W praktyce pnevmoklaksona algorytm montażowa jest określane przez wymiary, rodzaj, strukturę i montaż m. P.

Horn Air na 2107: Video

W ten sposób zdiagnozować problem i naprawić brzęczyk 2107 jest dość prosta. Uczynić to może nawet niedoświadczony kierowca, mając przed oczami specjalistów instrukcji. Zmiana zwykły sygnał pneumatyczny nie ma też wielkiej złożoności.

SPRZEDAM RENAULT LOGAN MIRROR tanio z Chin do AliExpress

poprzedni

1
2
3
4
5

następującyWybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *