Jak zainstalować na Mac OS

apple_mac_family_lion_medw OS X działa zasady różnią się nieco od Microsoft Windows, więc użytkownicy, którzy niedawno nabyli Mac, aby zastąpić komputer z Redmond OS występują pewne trudności. Jeśli USA i Europa Poznajemy twoi ludzie zaczynają z PC i Mac z, w naszym kraju, a specjalny CIS nie ma alternatywy. Z prawdopodobieństwem 99% pierwsze doświadczenie będzie komputer z systemem Windows. Przeszkoleni, jak wiemy, jest o wiele trudniejsze, niż uczyć się na nowo, ale po naszych prostych wskazówek, można zachować wszystkie trudności związane z przejściem do minimum.

Instalowanie i usuwanie aplikacji

Snimok_ekrana_2013-09-12_v_21.27.27

Twoja pierwsza wyszukiwane w Safari jest prawdopodobnie „Jak instalować programy na Mac». Ta prosta operacja, do której jesteś zobowiązany do spotkania, zasadniczo różni się od systemu operacyjnego firmy Microsoft. I wyjątkowo, instalacja aplikacji zajmie mniej czasu, niż wydać na żądanie wyszukiwania.

Większość programów są dystrybuowane w DMG archiwach (obrazów) i ustawić tylko kilka kliknięć:

 • otworzyć pobrany plik dmg (będzie to widoczne na Finder jako dysk wymienny);
 • przeciągnij katalog z aplikacji w folderze systemowym o nazwie „Program”;
 • Po kilku sekundach, aplikacja pojawi się na starterze (gest „szczypta”, aby otworzyć) i będzie natychmiast gotowy do użycia;
 • Teraz można usunąć obraz z podziału na pasku bocznym Findera i usunąć plik dmg;

Instalowanie aplikacji z .dmg-plik może być w dowolnym dogodnym miejscu dla ciebie, ale wtedy pojawia się ikona programu w Launchpad. Dlatego też zaleca się stosowanie folder „Programy”, zwłaszcza, że ​​jest ona przeznaczona dla tego i.

Niektóre aplikacje mają swój własny instalator i zainstalowane przez niego. W tym przypadku, można zobaczyć za pomocą przycisku „Akceptuj” w oknie dialogowym „Next”, „Set” (Dzień dobry, okna!).

Czytaj więcej:   niedalekiej LOCK dla Mac

Począwszy od wersji 10.7, OS X pojawił się w aplikacji sklepu Mac App Store, App Store ten sam na iOS. Praca z nim jest jeszcze łatwiejsze w instalacji - wystarczy kliknąć przycisk „Install” na stronie aplikacji.

Przez analogię do instalacji, deinstalacji aplikacji jest usunięcie go z „Programy” folderu. Przeciągnij katalog z aplikacją w „koszyku” - i gotowe. Jeśli program ma swój własny instalator, dezinstalacji przez niego przechodzi, zbyt.

Interakcje z okien. Zamknąć lub zwinąć?

 Snimok_ekrana_2013-09-12_v_21.52.24

Użytkownicy systemu Windows po raz pierwszy w szoku: nie tylko, że przyciski sterujące okna są po lewej stronie, więc one również działać inaczej. W rzeczywistości, przycisk „X” nie zamyka program, a jedynie zamyka okno. Wynika to z faktu, że w OS X aplikacje mogą mieć wiele okien, a po zamknięciu okna program nadal działa. Przycisk „+” nie rozszerza okno na pełnym ekranie, i skaluje go do wielkości wyświetlanej treści.

W celu uzupełnienia wniosku, nacisnąć przycisk «Cmd + Q», lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę w Docku, a następnie wybierz „Finish”.

Uruchomienie programu jest wygodny do monitorowania wskaźnika w obszarze dokowania. Ta funkcja jest włączona w ustawieniach systemu, w „Doc”.

Również w wersji 10.7 aplikacje OS X mogą pracować w trybie pełnego ekranu, gdy ukryty dok i dania barowe. Aby aktywować ten tryb należy nacisnąć ikonę strzałki prawy górny róg ekranu.

Używamy gestów multi-touch

12.09.2013 obraz ekranu w 19.37.07

Jedną z głównych cech OS X jest wspieranie gestów multi-touch. Są bardzo dużo (naliczyłem ponad 10 gestów), a co najważniejsze, dzięki wspaniałej trackpad - działają one po prostu wspaniały.

Otwórz Preferencje systemowe i przejść do „gładzika” ( „mysz”) sekcji, zawierają niezbędne gesty i obejrzeć pokaz swojej pracy. Oprócz banalnej imitacji prawym klawiszem myszy, przewijanie i przeciągnięcie okna za pomocą gestów, możemy: szukaj wybranego wyrazu; obracanie skalę obrazu; otworzyć Launchpad, Mission Control, Centrum powiadomień.

Czytaj więcej:   Jak dostosować kolory do drukarki CANON MG

Poświęcić kilka minut, aby zbadać znak - zrobić swoją pracę w OS X wydajności i znacznie bardziej przyjemne.

Przydatne «Fn» Kluczowe funkcje

Funkcja-delete-Backspace-Apple Keyboard

Za pomocą przycisku Fn, można uzyskać szybki dostęp do wielu funkcji systemu. Oto kilka przydatnych skrótów:

 • Fn + Ctrl + F2 pozwala na poruszanie się po menu bez użycia myszy;
 • Fn + Backspace zastępuje przycisk Usuń;
 • Fn + F11, aby wyświetlić pulpit;
 • Fn + strzałka w górę zastępuje przycisk PAGE UP;
 • Fn + strzałka w dół zastępuje stronę w dół przycisk;
 • Fn + strzałka w lewo zastępuje przycisk Home;
 • Fn + strzałka w prawo zastępuje przycisk Zakończ;

Takie skróty są bardzo łatwe do zapamiętania, i polecam korzystanie z nich na co dzień. Nawiasem mówiąc, nie jest mały Cheatsheet narzędzie, które pomogą Ci zapamiętać i używać wszystkich dostępnych ulg. Raz zainstalowany, jest zintegrowany z systemem i po naciśnięciu przycisku «cmd» kluczowych wyświetla się pełna lista skrótów jest dostępna w otwartej aplikacji.

Dodaj aplikację w „Uruchomienie”

12.09.2013 obraz z ekranu do 12/23/59

Niektóre aplikacje podczas instalacji natychmiast dodany do listy programów, które są ładowane automatycznie przy starcie systemu. Możesz edytować tę listę według własnego uznania, dostrojenie dla siebie.

Otwórz „Ustawienia” - „użytkowników i grup” i na karcie „login elementy”, edytować listę za pomocą przycisków „+” i „-”. Na starszych komputerach Mac sens, aby usunąć niepotrzebne elementy, będzie to przyspieszyć ładowanie systemu.

Szczegółowe informacje o komputerze Mac

12.09.2013 obraz ekranu w 23.16.44

W środowisku Windows, aby uzyskać pełną informację na temat „hardware” komputera jest konieczne użycie narzędzia innej firmy, takie jak AIDA 64. system operacyjny firmy Apple, pod tym względem wypada korzystnie w porównaniu z konkurentami. Struktura OS X zawiera narzędzie „System Information”, co daje nam szczegółową relację absolutnie cały sprzęt i softvarnoy część. Tutaj możemy zobaczyć częstotliwość procesora, liczbę i rodzaj gniazd pamięci, wifi MAC-adresów oraz Bluetooth, a także wiele innych informacji serwisowej.

Czytaj więcej:   JAK OPERA wyszukiwarce Komputer

„System Information” można znaleźć w katalogu „Narzędzia” w „Launchpad” lub klikając na ikonę „Apple” w pasku menu i wybraniu „About This Mac».

Szybki podgląd plików

12.09.2013 obraz ekranu w 23.20.51

Moim ulubionym cechą jest wbudowany w OS X jest „Przeglądaj”. W Finderze na dowolny plik lub folder po naciśnięciu spacji otwiera okno Quick Look. Obsługuje wszystkie typy plików znanych z systemu: zdjęcia, filmy i dokumenty. Zamyka okno widok naciskając spację. Szybkie, łatwe i wygodne.

Siła Quit Applications

12.09.2013 obraz ekranu w 23.23.14

Zdarza się, że program może przestać odpowiadać, lub prościej rozłączyć. Na przykład otworzyć dużą liczbę zakładek w Chrome lub rynek kilka „ciężkich” zastosowań. Użytkownicy Windows znają skrót «Ctrl + Alt + Delete», które regularnie używać. W zastosowaniach OS X, aby wywołać dialog zakończenia naciskania «Command + Option + Esc», tutaj możemy wybrać nieświeże program i kliknij przycisk „Finish”.

Niech Mac OS że rzadko zdarza, ale jeśli nie - będziesz wiedział, co zrobić.

Obejmuje wsparcie dla wszystkich formatów wideo

Download-Perian-1-2-2-na-i-WebM VP8-Support na Mac OS-X-2

Wbudowany QuickTime obsługuje najważniejsze formaty wideo i dla większości potrzeb użytkowników to wystarczy z głową. Ale jeśli jesteś właścicielem zbieranina kolekcję wideo - trzeba będzie rozszerzyć listę obsługiwanych formatów. Można to zrobić za pomocą Perian pakiet kodeków lub zainstalować trzeci odtwarzacz multimedialny i zabawy, takie jak VLC. Oba rozwiązania są bezpłatne.

Nie zapomnij zrobić kopii zapasowych

Ostatnia rada banalne i pobity, które jednak ciągle zaniedbywane. Aby upewnić się, że Twoje dane są zawsze w warunkach pełnego bezpieczeństwa przy użyciu kopii zapasowej i podjąć regularne tworzenie kopii zapasowych za pomocą Time Machine. Będzie to również nie boi się eksperymentować z systemem, który będzie nieuchronnie na początku.

Oto główne zalecenia, by tak rzec, koniecznego minimum. Mogę dodać, dodać własne wskazówki w komentarzach.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *