Jak wzmocnić brzeg stawu w kraju własnymi rękami

Sztuczny staw miła odmiana od terenu, ale jeśli podczas budowy błędy zostały dokonane, brzeg po pewnym czasie zaczynają się kruszyć. Grunt „zrazy”, iły up staw, krawędzie filmu pokazuje poprzez, które jest pokryte stawie lub zwykły fundamencie betonowym. Lepiej po prostu zrobić wzmocnienie brzegu stawu kraju, aby je ozdobić, bez strachu przed erozją. Przy wyborze metody, należy wziąć pod uwagę wielkość zbiornika, zwłaszcza wykorzystanie i ich możliwości finansowe.

Spis treści artykułu

 • Najpopularniejsze metody przeprowadzania prac na własną rękę
  • Charakterystyka instalacji geosiatki
  • Konstrukcje gabionowe do dekoracji i wzmocnienia
 • Biomaty i rośliny - troska o środowisko
 • Wykonywanie pali Bluff

Najpopularniejsze metody przeprowadzania prac na własną rękę

Do najbardziej znanych metod technicznych, aby chronić staw z strzępienia - gabiony i geosiatek . Obie metody są oparte na wykorzystaniu strukturę siatki, która zapobiega ściany zbiornika i brzeg z strzępienia.

Charakterystyka instalacji geosiatki

Aby wzmocnić staw z rąk to prosty sposób, trzeba będzie:

 • geosiatki o odpowiedniej wielkości oczek;
 • Geotekstylia do odwadniania;
 • kotew do mocowania i pneumatycznego;
 • łopata;
 • wypełniacza.

Warstwę górną gleby usunięto umieścić drenażu, a na niej - geosiatki. Poszczególne sekcje są połączone ze sobą. Komórki wypełnia żwirem, betonem mrozoodpornego, ziemi i innych materiałów. Jeżeli gleba wypełniania komórek zasadzić rośliny, ich korzenie wzmocni bank.

Wybór wypełniacz do siatki - sprawia, że ​​smak

Konstrukcje gabionowe do dekoracji i wzmocnienia

Gabiony - jeden z najbardziej niezawodnych sposobów wzmocnienia banków i ścian. Pudełka z przewodu połączonego ze sobą, zamontowany na krawędzi zbiornika. Kąty są stałe. Z Konstrukcje gabionowe oporowe mogą być budowane wzdłuż brzegu.

Czytaj więcej:   środki chemiczne przeciw szkodnikom wiśni

Gęsto wypełniona żwirem przekraczające wielkości otworów komórkowych, gabiony służyć nie tylko do wzmocnienia, ale również do dekoracji staw. Porowata struktura pozwala wykonać dodatkowy drenaż. Z biegiem czasu, konstrukcja ta staje się jeszcze silniejszy dzięki wypełnieniu glebowych i roślinnych narośli.

Konstrukcje gabionowe do rejestracji wybrzeża

Biomaty i rośliny - troska o środowisko

Jak wzmocnić staw w kraju, tak aby nie zakłócić istniejący krajobraz sprawiają, że staw naturalny urok? Najbardziej przyjazny dla środowiska sposób - wzmocnienie brzegu stawu za pomocą systemu korzeniowego roślin posadzonych wzdłuż wybrzeże. Jednak elementy self-pick, które zapewnią tracenie, jest dość trudne. Potrzeba czasu, aby dopasować dorosłym, ale istnieje ryzyko, że nie będą się zakorzenić. Na środkowym paśmie nadają się:

 • plakuchaya IVa;
 • kruszyna;
 • czerwona porzeczka;
 • turzyca;
 • Marsh tęczówki;
 • pałka i inne gatunki;

Rośliny pomóc, aby staw naturalną częścią krajobrazu

Korzystanie z maty kokosowe staw wzmocnienie kraj działać nawet z dużej stromości zbocza (do 60 {2cd072c3e0c0344f9f5b040d864d08889bf357105e82a956ea74c2a0fc424f32}). Nachylenie wyrównane, pokrywających się z 20 cm, określone mat z włókna naturalnego. Na filmie stawu są przyłączone wodoodpornego kleju montażowego. Następnie wylewa się cienką warstwą gleby nasionami i trawników.

Bardzo atrakcyjny wygląd duże skały i głazy, które można umieścić na ogrodzenie w pobliżu wody po instalacji geosiatek lub biomata.

Wykonywanie pali Bluff

Pale - najstarszy sposób na wzmocnienie zbiorników. Tradycyjnie, pale z drewna, ale umocnienie brzegu stawu własnymi rękami z pomocą drzewa nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Liściaste pale wyglądają imponująco, ale wymaga specjalnego sprzętu do ich prowadzenia. Kolejny „minus” - drewno może z czasem ciemnieją. Specjalna impregnacja pomaga ale nie jest panaceum.

Czytaj więcej:   hipoteka na drewnianym domu pod względem najlepszych kredytów hipotecznych ze stanem kwietnia 2018goda

Drewniane pale wzmocnienie brzegu

Stosy PVC - nowoczesna alternatywa dla drewna, będą one trwać przez dziesięciolecia, ale ich instalacja wymaga również specjalnego sprzętu. Za mały staw użyć metody stos nie jest bardzo wygodne.

Staw będzie długi czas, aby zachować oryginalny wygląd, jeśli myślisz o tym w sprawie wzmocnienia procesu wykopu. Do tej pracy powinno doprowadzić specjalistę, który oceni stromość stoku, wielkości zbiornika, zwłaszcza gleby i powie Ci, jaki rodzaj wzmocnienia wyboru.

Skonsultować się z ekspertem, dowiesz się, jak wzmocnić staw w kraju własnymi rękami lub poprzez oszacowanie ich siłę, będzie mógł zamówić wszystkie prace „pod klucz”.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *