Jak ozdobić ogród własnymi rękami - wybór stylu i realizacji pomysłów

Naturalne piękno, bez wątpienia, jest podstawą do ogrodu, ale jego blask można podkreślić, dodając rozdział ciekawe akcesoria i ozdoby. Ważną rolę w projektowaniu planowania ogród odgrywa plantacje połamane klombów i kwietników, a także budowę naturalnych stawów. Pomysły, jak urządzić ogród własnymi rękami może urodzić się w twojej głowie, lub zobaczyć w Internecie, przede wszystkim - ich harmonijne połączenie i prawidłowej realizacji.

Spis treści artykułu

 • wskazówki wideo ogród dekoracji
 • Wybierając styl ogrodu
  • Co tam ogród w stylu
 • Plan pracy i budżet
 • Jak urządzić ogród
  • rośliny dekoracje ogrodowe
  • Zbiorniki w ogrodzie
  • Wideo wyposażenie poradnik staw z rękami

wskazówki wideo ogród dekoracji

Wybierając styl ogrodu

Architektura krajobrazu objawia się w całości, z zastrzeżeniem ogólnego stylu ogrodu. To ma znaczenie, jak ogólny układ i kombinacja form roślinnych, oddzielna stylu elementów. Oczywiście przy wyborze stylu ogrodu powinny być oparte na wielkości i konfiguracji terytorium, jak i istniejących zakładach, ale głównym „skrzypce” powinna nadal odgrywać preferencje i upodobania właściciela.

Psychologowie twierdzą, że ludzie wynaleźli projekty konstrukcyjne odzwierciedlać wewnętrzny świat i styl życia pisarzy. Aby dowiedzieć się, jak urządzić ogród, unikanie czytania różnych materiałów, możliwe jest, aby narysować projektant krajobrazu i starają się doprowadzić go do swoich myśli. Ponadto, można zrobić wszystko sam, uzbrojony radą i mistrzowskich klasach z książek lub internetu. Tymczasem sukces zależy nie tylko na patelni, ale też na zdolność do finansowania i czasu.

ozdoby ogrodowe zdecydować ogólny styl

Czytaj więcej:   Jak uzyskać pozwolenie na budowę własnego domu

Co tam ogród w stylu

 • klasyczny

Wybór dla tych, którzy lubią całego zamówienia. Regularne kształty, gładkie rogi, czyste linie - to wszystko tkwi w klasycznym ogrodzie. Typowo, drzewa w takich obszarach uzupełnione łóżka roślin rocznych często prostokątny lub kołowy. Istnieją również utwardzone klasyczne ogrody - kiedy kwiaty posadzone w łóżkach lub pojemników. Tak czy inaczej, nacisk na roślinności o klasycznym wystroju.

Klasyczny ogród jest zawsze w modzie

 • ogród ziemia

Z tego stylu „Highlight” na stronie są łóżka i łóżka o różnych kształtach, często tworząc ciekawe wzory i desenie, jak również piękne elementy wystroju wnętrz, górując nad ziemią.

 • labirynt

Pierwszy taki ogród urodził się w głowie pana, kochający rozważyć swoje posiadłości z wysokości. Labirynt ogrodniczy zwykle rośnie obficie w postaci tulei lub żywopłotach korytarzy dokładnie cięte i tworzą figurę geometryczną. Przestrzeń między drzew i krzewów sadzonych z pięknych kwiatów.

 • Kraj ogród

Sekcja konstrukcja jest nieodłączne w wielu domków letniskowych. Gdy obszar jest niewielki, a chcę, aby umieścić na nim dużo, a nawet urządzić działkę - okazuje rodzaj „dzikiego” projektu. Jednak, aby utrzymać tytuł ogród z „wiejskiego”, staraj się używać naturalnych materiałów i akcesoriów do ścieżki „staromodny” dla dekoracji.

 • tematyce ogród

Tutaj jest, gdzie hulanki żadnej wyobraźni! Ten styl może być czysto indywidualny. Można wybrać typowych opcji, takich jak angielski, francuski, perski, chiński lub japoński ogród, a także mnóstwo do wymyślać własne, koncentrując się na stylu retro, kraju lub morskiego tematu.

Kraj - modny styl dla ogrodu

Warto zwrócić uwagę!
Niektórzy ogrodnicy podzielić swoje grunty na strefy, z których każda ma inny styl, czasami - dramatycznie. Można zrobić podobnie.

Plan pracy i budżet

Po wybraniu odpowiedniego stylu należy obliczyć koszt wdrożenia pomysłu w praktyce. Na podstawie projektu, należy nakreślić wstępny plan. Podstawą do projektowania ogrodu z drzew rosnących w nim. można zrobić to wszystko na komputerze i na papierze - który jako wygodny. Wzdłuż obwodu miejscu należy psychicznie umieścić swoje wybranych ozdób i złamać klombów i kwietników. Dla jasności, wszyscy możemy wyciąć z kartonu lub wybierz barwnych postaci w specjalnej konstrukcji programu. Kiedy ozdobić ogród z własnymi rękami, zdjęcie z autorów takich projektów, umieszczone na stronie internetowej, mogą pomóc w realizacji pomysłów. Kiedy staje się jasne, co zrobić, trzeba obliczyć kwotę do kosztów projektu. Jeżeli stwierdzono, że wydatki jeszcze nie można sobie pozwolić, będą mieli okazję do poprawienia wszystkich. Tymczasem brak planu i budżetu może doprowadzić do tego, że masz wystarczająco dużo finanse ozdobić tylko część ogrodu, a nawet wtedy nie do tego stopnia, że ​​chcesz. Kolejność realizacji idei - klucz do pomyślnego rezultatu.

Czytaj więcej:   sposoby ochrony upraw warzywnych przed mrozem

Plan dekoracje ogrodowe pomogą wdrożyć ten pomysł i być prowadzony w kosztach projektu

Jak urządzić ogród

A teraz więcej o szczegółach krajobrazu. Akcesoria i dekoracje do ogrodu są funkcjonalne i niefunkcjonalne.

Były często są prowadzone również kilka praktycznych funkcji. Takie elementy mogą być, na przykład, obejmować fontanny, baseny, latarki i tak dalej.

Jakie są główne jednostki można podzielić na elementy projektu i dekoracji ogrodowych?

 • zbiorniki i urządzenia oparte na zbiornik wody (stawy, fontann, szkiełka Alpine);
 • elementy życia (kwiaty, rośliny, krzewy, trawnik);
 • budowlanych i mebli (altany, most, ławki, ławki, krzesła, stoły);
 • utwardzona powierzchnia, a na torze;
 • lampy i lampy;
 • dekoracyjne ozdoby.

W dekoracji ogrodu można korzystać z pomieszczeń mieszkalnych

A teraz najczęstsze warianty elementów ogrodowych w sposób bardziej szczegółowy.

rośliny dekoracje ogrodowe

Kwiaty - najprostszy sposób na budżet i cieszyć oko i poprawiają nastrój. Z pomocą koloru mogą być tworzone na działce o skomplikowanych wzorów, kształtów i uzupełnienie ich o tematyce wystroju wnętrz, a nawet fragmentów opowieści. Wybierz żądane kolory roślin, biorąc pod uwagę cechy pielęgnacji plantacji oraz ich okres kwitnienia. Jeśli nie lubisz „kapryśnych” rośliny, ale uwielbiają kolorowe kwiaty, dokonać wyboru na rzecz astry. Oni nie potrzebują specjalnej opieki „i” rozkwit przed zimnem.

Czasami powierzchnia jest wymagana do dekoracji ścian nieatrakcyjne. Do tych celów można sadzić chińskiej magnolii, wiciokrzew lub winogron.

Jeśli drzewa są sadzone mocno i umieścić rośliny mają w cieniu, pobyt na paprocie, rododendronów i kopytnych. W Rudbekia stawy roślin lub hybrydy tetracorals róż.

W razie potrzeby, można zrobić różne formy nasadzeń

Ważne jest, aby wiedzieć!
Nie zapominaj, że podstawą wszystkich roślin jest trawnik.

Zbiorniki w ogrodzie

Piękne ciało z wody zawsze przyciąga uwagę. Jednak podczas tworzenia obiektów wodnych powinny uwzględniać wymiary ogrodu i wiek drzew i rozmieszczenie drzew, a dominujący kierunek wiatru i zacienione miejsce, a ogólny styl miejscu. Na przykład, młody ogród staw będzie wydawać każdy większy, ale z dala od rozmieszczone drzewa stawu nie trzeba codziennie złapać liści. Staw powinien być skonstruowany w półcieniu, a woda pozostaje przezroczysta.

Czytaj więcej:   gipsowe ściany własnymi rękami

Wideo wyposażenie poradnik staw z rękami

Bez względu na to jaki styl krajobrazu i elementów wybierzesz, upewnij się, że ogród będzie przekształcona i staną się przedłużeniem osobowości.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *