Jak stworzyć w głównym katalogu z folderami

W systemie operacyjnym Windows jest możliwość, aby ten folder komputer Uważa jakieś niezależne urządzenie pamięci masowej. W ikonę „Komputer” będą wyświetlane. Urządzenie będzie mieć własną literę dysku, a pliki zapisane w tym folderze zostaną udostępnione przez powstającym przedmiotem niniejszego pisma.

W ogóle, wszystko wygląda tak jakby był podłączony do dysku komputera lub dodatkowej lampy błyskowej. Jednak folder, który łączy może być zarówno pamięci wewnętrznej i na nośnikach wymiennych.

Aby osiągnąć powyższy efekt na dwa sposoby.

metoda 1

podłączenie:

1. Uruchom wiersz polecenia. Jak widzę. tutaj.

2. Wydrukuj to polecenie subst w: c: \ Papka i naciśnij Enter.

Jednak w tym zespole zamiast W. musi określać literę dysku, która powinna być przypisana do napędu przyszłości, zamiast c: \ Papka - Folder ścieżkę, która łączy.

Zespół subst w: c: \ Papka łączy się z folderem komputer o nazwie Papka , znajduje się na dysku C, jako oddzielny dysk z literą W . Podobnie, można podłączyć do komputera dowolny inny folder.

off:

Uruchom wiersz polecenia i wpisać polecenie subst w: / d , gdzie w - foldery list, które powinny być wyłączone.

metoda 2

Dotychczasowy sposób nadaje się do jednorazowego użycia. Gdy folder powinien gromadzić się w dużych ilościach, czy trzeba to robić okresowo, łatwiej stworzyć specjalny plik wsadowy. Wystarczy dwukrotnie kliknąć myszką, a wszystkie przepisane w nim foldery bezpośrednio podłączyć do komputera jako dysk.

Tworzenie połączenia:

1. Otwórz Notatnik.

2. Wydrukuj nakazuje:

subst x: c: \ papka1

subst a: c: \ papka2

Czytaj więcej:   strona z przyciskiem muzyki

subst z: c:\papka3

gdzie c: \ papka1 c: \ papka2 c: \ papka3 - ścieżka do folderu połączenia oraz X, Y i Z - litery, które będą przypisane po połączeniu.

Takie foldery w jednym pliku wsadowym można podać dowolną liczbę.

Zamontowany Jeśli folder jest na dysku flash na różnych komputerach ścieżka jest inna. Na jednym komputerze, to będzie e: \ Papka, z drugiej - F: \ Papka etc. (W zależności od której zacznie migać znak).
W tym przypadku, tworzony jest plik wsadowy do folderu przepisać nie lepiej absolutne, ale w stosunku do pliku wsadowego.

Na przykład, jeśli folder i plik są w tym samym punkcie (przy nasadzie kija) do łączenia się z zespołem będą:

subst w: papka

gdzie Papka - nazwa folderu i szer - litera być przypisany do niego.

3. Zachować rozszerzenie pliku bat . Jego nazwa może być dowolna. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób utrzymać rozszerzeniem .bat plik, zobaczymy. tutaj.

Jeśli chcesz folder zarejestrowana w pliku BAT przy starcie automatycznie montowane jako dyski, plik, który chcesz skopiować sekcji Uruchamianie.

Utwórz plik wyłączyć:

File wyłączyć folder jest tworzony w taki sam sposób, jak połączyć się z pliku. tylko różne pliki zespołów, które są wymagane. Zespoły zamknięcie jest w następujący sposób:

subst X: / D

subst r: / D

subst z: / D

gdzie x, y, z - foldery list, który powinien być wyłączony. Takie foldery w jednym pliku można podać dowolną liczbę.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *