Sposób tworzenia towarów w handlu 1C

„Nowy”, aby dodać produkt w zakresie, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni z listy żądanej grupy nomenklatury oraz w środkowej części okna kliknij. Spowoduje to wyświetlenie okna „Utwórz nomenklaturę”.

Rys. 1

W „Typ produktu” monit, wprowadź lub utwórz nowy rodzaj nomenklatury, na przykład „produkt” lub „usługa”. Wybierz typ nomenklatury można również bez naciskania przycisku kropka, wystarczy wpisać kilka pierwszych liter nazwy typu nomenklatury z rzędu, a następnie pojawi się na dole z prawej rodzaju nomenklatury, która musi być wciśnięty. Kliknij „Dalej”. Wypełnij wszystkie wymagane pola. Wymagane pola są oznaczone czerwonymi liniami przerywanymi:

  • Nazwa robocza - wprowadź nazwę produktu;
  • Imię dla druku - to pole można pozostawić puste, a następnie wydrukować roboczą nazwę produktu zostanie wyświetlony (z szablonu);
  • Rodzaj produktu - zostanie zaznaczony automatycznie;
  • Jednostka pamięci - aby wybrać odpowiednią jednostkę pamięci, zgodnie z charakterystyką pozycji; (kawałki, kg itp m).
  • Stawka VAT - aby wyregulować wartość VAT stopy procentowej, w tym „Bez VAT”;
  • Grupa nomenklatura - zostaną wybrane automatycznie, w zależności od grupy jest wybrany z listy po lewej stronie grupy. Można także zmienić grupę nomenklatury, która będzie zawierać ten element, klikając na przycisk z wielokropkiem

Jak stworzyć elementy w nomenklaturze 1C

Rys. 2

Po wszystkie wiersze są wypełnione, kliknij przycisk „Zapisz”. Otrzymany produkt powinien pojawić się do wartości wyjściowej w odpowiedniej grupie nomenklatury.

Produkt karta

Karta pozycja jest możliwe dodanie artykułu, właściwości (więcej szczegółów), opis i zdjęcie. Aby dodać zdjęcie do produktu nad polem do obrazka, kliknij na przycisk „ Dodaj zdjęcie ” i wybierz folder plików. Spowoduje to otwarcie formularza do edycji nazwy pliku danych obrazu i opis. Kliknij „Po dokonaniu niezbędnych zmian Zapisz i zamknij ”. Reszta plików produktowych mediów można znaleźć w zakładce „ Załączniki ” (z lewej strony).

Czytaj więcej:   Hover PROCES ROŚLINY Windows XP

Jak dodać zdjęcie do opisu produktu

Rys. 3

Obraz (grupa obrazów) Produkt można dodawać, klikając na przycisk ze znakiem plus w postaci po prawej stronie. Można dodać grupę obrazów dla tego produktu w „Załączone pliki”, który może być załadowany ręcznie lub poprzez pobranie cennika towarów z programu Excel. Po dodaniu obrazu otwiera odpowiednią kartę z informacjami o nim. „Opis” pole odpowiada tagu „alt” na stronie. Tag „Alt” jest potrzebna w przypadku gdy przeglądarka użytkownika nie może wyświetlić plik obrazu, a następnie wyświetla tekst informacyjny, czyli tekst z „Opis” w edytorze graficznym.

Aby usunąć obraz, kliknij na przycisk w kształcie krzyża. Obraz zostanie usunięty z obszaru aktywnego, ale pozostanie w załączonych plikach. Aby usunąć obraz na stałe, przejdź do sekcji „Załączniki” w karcie z produktem, należy kliknąć na obrazek i wybierz działania PTP „Oznacz do usunięcia”.

W opisie „tekst” należy wprowadzić opis przedmiotu, który będzie wyświetlany na stronie sklepu internetowego. Można otworzyć dwie rzeczy na raz i skopiuj opis produktu jednego produktu na inny.

Jak dodać właściwości asortymentu towarów

Rys. 2

W „Informacje o koncie” można zmienić typ nomenklatury, jednostki pamięci i innych. Ale w porządku dla tych dziedzinach były zawilce, górnym rogu kliknij na przycisk „Wszystkie działania” i wybierz „Zezwalaj na edycję szczegółów obiektu.”

Aby zmienić wygląd zakresie istniejącej nomenklatury produktów, należy wykonać następujące czynności:

  • otwórz kartę z towarami;
  • kliknij na zakładkę „Informacje o koncie”;
  • panel polecenia, kliknij menu rozwijanego „Wszystkie działania” i wybierz „Zezwalaj na edycję szczegółów obiektu.” Potwierdzić edycję. Szczegóły obiektu edycji są dostępne w przypadku, gdy użytkownik posiada odpowiednie prawa do niego. Następnie w zakładce „Informacje o koncie” będzie dostępna do edycji;
Czytaj więcej:   Jak zainstalować Yandex smartfonów Android DARMOWA krok po kroku

W „Typ produktu”, kliknij na wielokropek i wybierz z listy odpowiednią wartość. Jeśli tego typu nomenklatury w ustalaniu „wartości domyślne” został zdefiniowany jednostkę środka, „urządzenie pamięci masowej” linia zostanie wypełnione automatycznie, w przeciwnym razie wybierz żądaną wartość z listy rozwijanej.

Jak zmienić nazewnictwo 1C obiektu

Rys. 3

Kiedy wymagane pola są wypełnione, kliknij przycisk „Zapisz i zamknij”.

Następujące elementy mogą być tworzone poprzez kopiowanie prąd. Utwórz nową kopię tego produktu jest konieczne, gdy towary będą się różnić tylko przez jednego atrybutu, takie jak kolor. 

Na przykład, masz produktów „Kombinezon 512A Błękitny 56 p”, „Kombinezon 512A zielony 56 p” i „Niebieski Kombinezon 512A 62 p”. Aby uprościć pracę z nomenklaturą towarów, można użyć następującej zasady: aby za każdym razem nie do tych samych informacji w różnych kart towarów, należy wypełnić tylko w pierwszej instancji „Kombinezon 512A Błękitny 56 p”, a następnie kliknąć przycisk „Utwórz nowy aktualny element kopia „gdzie konieczne będzie tylko zmienić nazwę, a następnie wybierz dodaj zdjęcie. Wizerunek tego produktu nie są kopiowane do nowego, kiedy otwiera asystent obrazów.

Wprowadza towary do bazy 1C za pomocą jednego kliknięcia - YouTube


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *