Jak zrobić ciepłe łóżko z ogórka w otwartym terenie

W tym wczesnym ogórków naprawdę nie rosną tylko w szklarni lub w szklarni, ale w otwartym polu, trudno w to uwierzyć. Ze względu na naturalne procesy biochemiczne, odpowiednio zorganizowanych i stosowanych w ogrodzie, można uzyskać dobre zbiory wczesnych warzyw bez dodatkowych kosztów. Dowiedzieć się, co powinno być ciepłe łóżko dla ogórków dla typu zbadać korzyści i zasadę działania, aby ten know-how w kraju własnymi rękami.

Spis treści artykułu

 • Korzyści ciepłe łóżka dla ogórków
 • Jak ciepłe łóżko
 • Typy ciepłe łóżka dla ogórków
 • Robimy ciepłe łóżko ogórków na swoje ręce
  • Wybór najbardziej odpowiedniego miejsca
  • Czas układania ciepłe łóżka
  • Przygotowanie materiału - ciąg zakładki
  • Tworząc ciepłą łóżka dla ogórków w rowie
  • Konstrukcja ogrodzie ramy

Korzyści ciepłe łóżka dla ogórków

Ogórek może być uprawiana na wiele sposobów: w szklarni, na pionowej krata, w specjalnej szufladzie telefonu, tylko w otwartym polu, ale główny problem - brak ciepła. Optymalne warunki dla tej uprawy uważa się te dzień, gdy temperatura nie spadnie poniżej 15 stopni, nawet w nocy. W naszych szerokościach geograficznych, tym razem nie nastąpi przed końcem czerwca.

Ogórecznika na początku żniw

Aby pomóc młodym ogórki wcześnie kwitną i zaczynają przynosić owoce, ogrodnicy starają się zapewnić im ciepło w każdy możliwy sposób. Najlepsze łóżka dla ogórków w każdym sensie - ciepły. Ich zalety to:

 • dobre żniwa;
 • ochrony przed chwastami i szkodniki;
 • jest to sposób do recyklingu odpadów do dobrego wykorzystania;
 • drenaż naturalny;
 • Szybkość ogrzewania;
 • efektywność;
 • prostota.

Zwiększenie wydajności ogórka bez kosztów

Dzięki tej metodzie, wpływ na plon ogórków jest jasne: roślina rośnie szybciej, szybciej rośnie i przybiera na sile, obfite kwiaty i owoce, a wszystko to dzięki odpowiedniej temperaturze, która zapewnia funkcjonowanie tzw ciepłych łóżkach.

humus zapobiega pojawieniu się chwastów, tworząc naturalną barierę dla niepożądanych roślin i podziemnych szkodników. Ponadto prawidłowo złożone kompost pod ziemią, stwarza warunki dla usunięcia nadmiaru wilgoci. W ten sposób woda nie stagnacji i nie szkodliwe dla korzeni ogórków. Inny wielki plus - ziemia szybko się nagrzewa, co bezpośrednio wpływa na wzrost i rozwój młodych pędów.

Odpady organiczne - liście, gałązki, igły sosny

Przy domku jest zawsze dużo naturalnego odpadów roślinnych: chwasty po pielenie ogrodu, trawy po koszeniu, ściółce, zepsute owoce lub warzywa. Wszystko to można z powodzeniem usuwać w budownictwie. Takie wygodne łóżka ogórków jest bardzo prosty i tani zrobić własne ręce. Żadne specjalne narzędzia ani nie muszą kupować materiały.

Jak ciepłe łóżko

Z tytułu oczywiste jest, że takie łóżko powinno być ciepłe. Ale nie jest jasne, jak dokładnie. Kompleks w oparciu o reakcje fizyczne i biochemiczne. U podstawy stosu duże ilości substancji organicznych. Rezultatem jest ciepłe łóżko dla ogórków z obornika i odpadów roślinnych.

Organiczne zapewniały wystarczającą wilgotność zaczyna się rozkładać i gnicie. Jest to reakcja chemiczna w celu wytworzenia ciepła - egzotermiczna. Wiąże się to z bakterii, zarówno tlenowych i beztlenowych. Kompostem dojrzewa w czasie. Początkowo wytwarza mniej ciepła, a potem złoże ogrzewano w silniejszym. Niektóre bakterie są zastąpione innymi, temperatura wzrasta.

Czytaj więcej:   Oregano: odmiany i techniki uprawy rolne

Suche liście - dobrym źródłem ciepła i dwutlenku węgla

Materiał jest konwencjonalnie podzielone na dwie grupy: zielonej części i brązowy części. Nietrudno się domyślić, że zielona część ma liście, łodygi, owoce i zioła i brązowy - bardziej solidne gałęzie, gałązki, trociny.

Sekretem jest, że zielona część jest źródłem azotu. Izolacja azotu przyspiesza reakcję, ale jest skutkiem ubocznym - rozwiązanie amoniaku. Niekorzystnie wpływa na bakterie, które bezpośrednio cały proces podgrzewania silnika. Nadwyżka amoniaku może prowadzić do śmierci bakterii i pełne zatrzymania reakcji, a więc i ciepła łóżko przestają funkcjonować.

Część zielony kompost

Brązową część zawiera więcej dwutlenku węgla. W połączeniu z wodorem, element ten jest przekształcany w metan - metanu. Dla pełnego ogórecznika i ciągłego działania należy przestrzegać stosunek zielone i brązowe składników: 1: 3. W tym przypadku „kindling” kompost 25 bierze {2f610f39ce3626b9ce4b1fd4d6bf50ce1468c7f45d7a86a8c667e42003d6a128} liści i istotną rolę - gałązki i gałęzie są odpowiedzialne za długości i równomierności strumienia ciepła reakcji.

Kilka lat później, gdy kompostu przy podstawie stopniowo gnicie, ilość ciepła jest zmniejszona. Ziemia stygnie i ostatecznie przestaje działać. Następnie trzeba zadbać o budowę nowego. Właściwa łóżko dla ogórków może trwać do 8 lat.

Typy ciepłe łóżka dla ogórków

Ogórek naturalnie ogrzewa złoże może być trzech typów, w zależności od wzoru:

 • wykop;
 • powietrzne (ramki);
 • połączone.

Podziemny wariant wykop

W pierwszym przypadku, wszystkie „paliwem” wypełniacza organicznego jest zanurzona w specjalnie wykopanego rowu. Tak więc, o ile warunki dla rozszerzania się i ciepło. W wyniku tego, warstwa gleby, w której znajdują się nasiona roślin, równo z ziemią lub nieco poniżej. Wszystkie „nadzienie” ukryta jest pod ziemią.

Wysokie łóżka ogórków - są te, w których kompost jest umieszczony wewnątrz specjalnie zbudowanego rama wykonana z drewna. Górna warstwa gleby, podnosi się nad ziemią na pewnej wysokości. Ta metoda jest bardziej czasochłonne, ale jego zaletą jest to, że taka konstrukcja nie będzie przenikać chwastów.

Inteligentne łóżko dla ogórków - tzw technika ta dobrze znany autor książek o Ogrodnictwo N. Kurdyumov. Ten ziemisty konstrukcja nie tylko ociepla się, ale nie wymaga rozluźnienie gleby - jest odpowiedzialny za miliony bakterii. Kurdyumov szczegółowo badane technologii i zaleca go do uprawy ogórków i innych warzyw ciepłolubne.

Skrzynki nadziemne z próchnicą

Podniesiony grzbiety oryginalny typu może być uważane za rozwiązanie alternatywne, nie umieszczonym w ramie drewnianej i, na przykład, niepotrzebnych do beczek lub zbiorników. Korzystanie z takich prowizorycznych pojemników znacznie upraszcza proces budowy. Połączone przykład wykonania zawiera obydwa rodzaje elementów. Pod miejscu kopanie rowu i ułożyć na górnej części ramy.

Robimy ciepłe łóżko ogórków na swoje ręce

Ciepłe łóżko dla ogórków w otwartym terenie - to świetna alternatywa do szklarni. Jest to bardzo ważne, że może być łatwo i dodatkowe koszty, aby ich własne ręce. Konieczne jest jedynie, aby wybrać odpowiednie miejsce, czas, materiałowe i technologiczne udogodnienia.

Wybór najbardziej odpowiedniego miejsca

Musimy rozpocząć budowę przy wyborze odpowiedniej lokalizacji. Ogórki potrzebują dużo słońca, więc zacienionych obszarach nie nadają - nie inteligentny łóżko dadzą plon ogórków bez słońca.

Czytaj więcej:   oni zbudowali na ścianie domu jest coś dziwnego. Sąsiedzi roześmiał się, ale po pierwszym deszczu - zazdrosny!

Lepiej zorganizować lądowanie w miejscu osłoniętym od wiatru. Stały przepływ powietrza zmniejsza wilgotność i wierzchniej warstwy gleby. Przesuszone pęknięcia ziemi i zagęszcza. Zaciszne miejsce na słonecznej okolicy - idealne miejsce na budowę ciepłych łóżkach ogórka w otwartym terenie.

Wybierz odpowiednie miejsce do lądowania

Jak dla nachylenia powierzchni, trzeba wziąć pod uwagę region, w którym mieszkasz. W regionach północnych i środkowego pasma zachęca sadzenie ogórków na południowym stoku. Można to zrobić, aby nie uronić ani jednego promyka światła słonecznego w niskiej ciepłym i jasnym latem. W południowej korzystne zorganizować lądowanie na płaskiej powierzchni. Na południowym stoku nawet takich ciepłolubne warzywa, takie jak ogórek, może spalić.

Kolejny warunek - do rozważenia, które rośliny rosły na miejscu przed sadzeniem ogórki. Najlepszy ze wszystkich, jeśli były pomidory i kapusta. Jeśli to cukinii lub ogórków, gleba powinna być zastąpiony innym działki ziemia w ogrodzie.

Czas układania ciepłe łóżka

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby podstawę do łóżka pod ogórki na jesieni. Istnieje kilka powodów:

 • doskonałym źródłem substancji organicznych w upadku;
 • nie ma czasu na przygotowanie materiału;
 • Wystarczającej temperatury powietrza;
 • wysoka wilgotność.

Wilgotne środowisko - najważniejszy warunek dla prawidłowego funkcjonowania

Jesienią, gdy zbiory są już zmontowane i mieć czas na przygotowanie się do następnego sezonu ogrodniczego, można podjąć budowę ogórecznika. odpady roślinne w tym czasie dużą, będą mieli czas, aby włączyć do próchnicy i kompostu. Na wiosnę gleba będzie dobrze nawożona i gotowe do sadzenia ogórków.

Jeśli czas jest stracone, można dokonać ciepłe łóżko ogórków na wiosnę. Wystarczy dbać o jej potrzebuje co najmniej miesiąc przed sadzeniem. Zastosować w tym przypadku, te materiały, które gnije szybko, bo czas jest ograniczony. Może gleba nie ma czasu, aby być zasilane nawozami do jednego miesiąca, ale jego funkcja ciepła kompost będzie wykonać.

Przygotowanie materiału - ciąg zakładki

Jeśli zdecydujesz się zorganizować złoże ogórka ogrzewanym, najpierw zadbać o materiale. Nie wystarczy, aby zanotować kilka liści, najlepiej jest zgodne z warstwowej technologii. Zalecane warstw ułożonych jak następuje:

 1. Warstwa duże konary i gałęzie;
 2. Warstwa „zielonej części”: liście i owoce;
 3. Warstwa obornika i kompost;
 4. Warstwa popiołu (opcjonalnie);
 5. Warstwą żyznej gleby.

Dostawa próchnicy jest przydatna w tworzeniu ogórka kalenicy

Oddziały i frytki posiekać, ale nie za dużo. Pierwsza warstwa jednocześnie odwadniania - przekierowuje nadmiaru wilgoci. Druga warstwa może składać się nie tylko z roślin i ich części. Tu można dodać i odpadów w rozsądnej ilości. Czasami nawet położył szmat i papieru.

Jeśli masz pit kompostu lub kupie gnoju i gotowy, użyj go. Jeżeli kompost nie jest jeszcze dojrzały do ​​trzeciej warstwy odpowiedniego zgnił obornika. Ten element znacząco przyspieszyć proces rozkładu, ponieważ ma ogromną ilość odpowiednich bakterii i mikroorganizmów. Jeśli łóżko jest układany w upadku, a kolejnych warstw, oprócz gleby, mogą być wyeliminowane.

Popiół drewna - naturalne źródło pierwiastków śladowych, takich jak potas, wapń, fosfor i inne. Jest to doskonały nawóz organiczny do ogórków, a ponadto elementy zawarte w popiele stymulacji bakterii. Warstwa popiołu może być dodatkowo wzbogacony podlewanie wszystko roztworem nawozu azotowo-fosforowego.

Czytaj więcej:   WZORY WORDPRESS Fashion Style

Do materiału w celu nagrzania łóżka ogórka, zwłaszcza jeśli jest sporządzona w sprężyny, typu „sandwich”, gdy tylko możliwe jest wytworzenie warstwy organiczne obficie podlewane i pokryta nieprzezroczystym czarnym tworzywa sztucznego. W takiej szklarni utrzymuje wysoki poziom wilgotności i temperatury, a więcej mikroorganizmy nie jest konieczne, to od razu zacząć pracować i mnożyć.

Trench do układania kompost

Tworząc ciepłą łóżka dla ogórków w rowie

Rów wpuszczana do próchnicy w otwartym polu ma ważną zaletę - utrzymuje przez dłuższy czas wilgoci i temperatury. W suchym klimacie, taki model ogród - tylko zbawienie. Ale nie jest to wada - gdy jest nadmierna wilgoć woda zaczyna się stagnacji i nie iść prawidłowo.

W celu stworzenia łóżko typu ogórek wykopu, trzeba zacząć od wykopu. Kroku przez proces wygląda następująco:

 1. Layerwise ułożone materiał organiczny. W pierwszym etapie - szorstkie gałęzie - set przyszłego wsparcia dla ogórków, czy będą one zwijają się.

  Warstwa gałęzie i gałązki

 2. Wykopać rów. Głębokość około 50 cm. Szerokość wykopu jest również grubsza pół metra, a długość zależy od chęci i zdolności na terytorium letniego mieszkańca.
 3. Każda warstwa jest wypełniony wodą.
 4. Wierzchnia warstwa wylana żyzną ziemię w ogrodzie, o grubości 10-15 cm.
 5. To jest po wykonaniu łóżka z ogórków. Jest to konieczne, aby chronić rów niski płot z gałęzi, desek lub cegieł.
 6. Na gotowym złoże wrzącej wody wlewa się kilka wiadra rozpoczęcia reakcji.

Rów obwód jest ogrodzony na tekturze - że będzie wystarczająco

Konstrukcja ogrodzie ramy

Są jeszcze inne opcje, jak zbudować łóżko dla ogórków. Rozważmy czasochłonne, ale skuteczny sposób - w ramie. Model ten nagrzewa się szybciej niż dobrze osuszone i wentylowane. Jednak w związku z tym, materiał szybko schnie i nie wymaga regularnego podlewania. W suchym latem mogą wymagać codziennego podlewania obficie wodą.

Struktura ramki 1 - drewniany szkielet; 2 - siatka ochronna; 3, 4 - Brown (nici); 5, 6 - część (zielone liście, odpady); Nawozy warstwa (popiołu) - 7; 8 - warstwa gleby

Budowa wysokich łóżek dla ogórków jest w następujący sposób:

 1. Rozmieszczanie ramkę - zazwyczaj z drewna, ale czasami metalu. Rama jest pole prostokąta wydłużonego. Około połowa jego głębokość i długość i szerokość może być bardzo różny.

  konstrukcja ramy

 2. Dig małe zagłębienie - około 10 cm. Można to zrobić bez niego.
 3. W celu ochrony przed szkodnikami w całej strefie utorować siatkę bezpieczeństwa.

  Układanie kratkę

 4. Na dole można wylać warstwę piasku dla dodatkowego drenażu. Jeśli planujesz zainstalować wsporniki, kraty lub inne urządzenie do ogórków w ogrodzie, konieczne jest, aby dbać o przed ułożeniem kompostu i liści.
 5. Stosu warstw gałęzie, liście, odpady. wylewa każdej studzienki warstwa pamięci RAM i wrzącej wodzie. Ma to zapewnić, że w procesie łóżku nie opadła, a ogórki nie są odrzucane.
 6. Na górze to wszystko jest pokryte ziemią, a następnie wypełnić wodą.

Instalacja ramki na miejscu

ogórki zbiorów z ciepłych łóżek, wykonane własnymi rękami, będzie znacznie większa niż jej sąsiedzi. Ogórki są uzyskane wcześniej i, co najważniejsze, przyjazny dla środowiska. Biorąc pod uwagę, że stworzenie łóżka trzeba tylko resztki roślinne i trochę pracy, technologia ta może być słusznie uważany za jeden z najbardziej udanych dla realizacji na terenie kraju.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *