Jak sprawić, by system nawadniania do szklarni - Wszystkie metody automatyzacji nawadniania

Kiedy sadzonki winorośli, warzyw i kwiatów w zamkniętym na warunkach opadów, szczególne znaczenie systemu nawadniania do szklarni. Zapewnia dopływ wody do korzeni roślin, może zwiększyć wilgotność powietrza, zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu w najgorętsze dni, aby uczestniczyć we wprowadzaniu substancji odżywczych i minerałów. W zależności od wielkości obszaru nawadniania, rodzaj ustalonych roślin, warunków klimatycznych i glebowych cech różnych metod nawadniania są używane.

Spis treści artykułu

 • Rodzaje systemów nawadniających i ich cechy konstrukcyjne
  • Zraszanie instalacja - Łatwy i skuteczny projekt
  • nawadniania podpowierzchniowego - idealny do monitorowania wilgoci powietrza i gleby
  • nawadniania na warunkach szklarniowych
 • Automatyzację procesu, a inne sposoby zwiększania wydajności
  • Generatory pary - kontrola temperatury i wilgotności
  • Napowietrzanie - kolejny sposób na kontrolowanie temperatury i wilgotności
  • Automatyzacja procesów - zmniejszenie pracy i oszczędzania zasobów wodnych

Rodzaje systemów nawadniających i ich cechy konstrukcyjne

W zależności od potrzeb roślin w glebie wilgoć i tekstury, istnieje kilka sposobów organizacji nawadniania, innej metody wodociągowej. Równolegle można zorganizować system nawadniania dwóch lub więcej szklarniach.

Podlewanie automatyczne wybacza pielęgnacja roślin

Zraszanie instalacja - Łatwy i skuteczny projekt

Metoda ta jest sztuczny deszcz, rozpylonej wody i otrzymany zestaw wyposażenia utworzoną przez:

 • pompa;
 • dystrybucją rur lub węży ogrodowych;
 • Dysze rozpylające.

Do zamkniętych warunkach top nawadnianie działa najlepiej. Okablowanie w dysze zamontowane wyżej zwiększyć promień nawadniania z tego samego źródła. Wymagania dotyczące jakości wody nie robią, jak dziury w rozpylacze na tyle duże, aby zatkać.

Czytaj więcej:   SERVER SAMP MAKE panel administracyjny

Niech jej właścicielem dość łatwo. Zainstalowany jest i połączony z pompą elektryczną o ciśnieniu co najmniej 0,25 MPa, a w wymaganej wysokości kostki rurkę z tworzywa sztucznego lub metalu prowadnice zamocowane do ogrodu węże tryskaczy wbudowany natryskowych. Jeśli jest to konieczne do uzyskania drobnej rozpylacza jest wybrany z mniejszą średnicę, ale może to wymagać zainstalowania filtru.

Wydajność pompy dobiera się w oparciu o wymagania roślin i rodzaju gleby: cięższe gleba, tym mniejsza potrzebna jest woda w celu uwodnienia podstawową warstwę.

Podwójna górna linia nawadniania

nawadniania podpowierzchniowego - idealny do monitorowania wilgoci powietrza i gleby

Niektóre rośliny (xerophyllous) nie tolerują wysoką wilgotność i celowe zorganizować je w podlewaniu podpowierzchniowych cieplarnianych, aw razie potrzeby użyć oddzielnej jednostki nawilżania, na przykład - generatory pary. Podziemny system nawadniania jest okablowanie perforowana grube przewody lub rurociągi określone w odległości 0,5-0,9 m od siebie i podłączone do zbiornika pompy lub przechowywania.

Ten system nawadniania w szklarni jest łatwo zrobić z rękami. W tym celu wykopano wykop głębokości około 25 cm i podszewka je folią. Jeśli nie nabył perforowany wąż w plastikowym lub metalowym przewodem każdy 0,3-0,4 m otwory - cztery części, skierowane w różnych kierunkach.

Otwory mogą być okrągłe, o średnicy 2-3 mm i szczeliny w kształcie odcinka 10x2 mm. Końce rur ssania. Przygotowany probówkę umieszcza się w wykopie z lekkim spadkiem od pompy (przepływ powietrza), podłączyć do sieci i podłączony do źródła wody.

Aby ułatwić pracę zarządzania i wyłączanie urządzenia pompowanie może odbywać się automatycznie. Jednostka sterująca kupić lub zrobić samemu. Oceniać optymalny cykl pracy może być mokrych plam na powierzchni. Należy zwrócić uwagę na czas i ustawić timer.

Czytaj więcej:   instrukcje do tworzenia strony internetowej w programie Adobe Dreamweaver

Przed sadzenia nasiona lub sadzonki zmontowanej konstrukcji jest testowana przez tydzień, po czym podłoże jest otwarty w wielu miejscach, oceny jakości i jednolitości nawilżania jest regulowany ponownie wlewa gleby.

Jazda nawadnianie montaż podziemny

nawadniania na warunkach szklarniowych

Co do otwartego gruntu, system nawadniania kroplowego do szklarni może być zbudowane z cienkich perforowanych rur, taśm i rur z kroplomierze różnych wzorów. Podlewanie prowadzi się krople wody pod niskim ciśnieniem, tak więc doskonale nadaje się do sieci niskiego ciśnienia. Przy dużej głowie odstawił regulatora. Ten sposób jest idealny dla półek wielowarstwowych, takich jak truskawki, dla normalnego lądowania.

Kroplomierzem na rurach mogą być osadzone i zewnętrznych. Rury ze zintegrowanymi drippers kupić gotowy, a na zewnętrznej można zrobić niezależnie od poszczególnych elementów. Najprostszym sposobem, aby zmontować sieć taśm perforowanych.

W tym celu rurka jest umieszczana na ziemi wzdłuż grzbietów, blisko łuk jednym końcu, a drugi jest przymocowany poprzez dopasowanie do kolektora wyjściowego z rury PCW. zbiorniki ciśnieniowe, przechowywanie w wysokości 1,5-2,5 m, a wpadł do jej głównej rury z niezbędnych zaworów: zaworem i filtrem. Jest to tylko jeden z przykładów jak zrobić nawadniania w szklarniach. Ręce mogą być również wykonane i system z zakraplaczem. W przypadku dużych sieci wskazane jest, aby zautomatyzować podlewania przez ustawienie regulatora po filtrze.

nawadniania oszczędza wodę od tego ukierunkowanego i kontrolowanego nawilżania poszczególnych roślin. Jest wygodne, aby połączyć się z wprowadzeniem nawozów wieloskładnikowych (fosforu, azotu, potasu). W tym celu, linia dodaje węzeł zaprawy opiera się na trzech pomp dozujących, z których każdy ma jedną rozwiązanie elementu. Dzięki takiej konstrukcji, nie ma krystalizacji i strat elementy w osadzie, a wszystkie rośliny przyswajają składniki odżywcze.

Wbudowane i zewnętrzne zakraplacz

Automatyzację procesu, a inne sposoby zwiększania wydajności

Aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty pracy, następujące metody wykorzystywane są ponadto:

 • automatyzacja;
 • generatory pary;
 • wietrzenie.
Czytaj więcej:   Kominy do domu na wsi

Generatory pary - kontrola temperatury i wilgotności

W ciepłej porze roku temperatury w zamkniętym szklarni zwiększa się do poziomu krytycznego. Automatyczne systemy zamgławianie są zdolne do nawilżania powietrza, a jednocześnie zmniejszenia temperatury wartość maksymalna osiągalna obniżenia temperatury wynosi 18-20 C.

Tumanogeneratory regulowany co 2,5-3 m. Wtryskowego Automatyczne wody wykazywały 10-15 sekund. Włącz nawadniania mgły 1-3 razy na godzinę. Wystarczy, że atmosfera była komfortowa dla roślin. Woda jest dostarczana przez kaskadę filtrów i zużywa bardzo oszczędnie.

schemat zamgławiania

Napowietrzanie - kolejny sposób na kontrolowanie temperatury i wilgotności

Aby obniżyć temperaturę powietrza i wilgotność mogą być stosowane wietrzenie. Tak, że proces ten nie jest zależny od obecności osoby, to lepiej, aby zautomatyzować. W sprzedaży jest gotowe ustawienia, ale kupują nadaje się tylko do rolnictwa pół-przemysłową. W ich domku letniskowym możliwość samodzielnego stworzenia niezależnej wentylacji.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów:

 • z wyrzutnikiem - bimetalowego paska;
 • z opalizujące naczyń - ze względu na rozszerzanie się płynu;
 • za pomocą siłownika tłokowego - ze względu na rozszerzanie się powietrza.

Jak zorganizować prostego urządzenia do wentylacji za pomocą tłoka i cylindra piłki tanich dzieci patrząc na filmie:

Automatyzacja procesów - zmniejszenie pracy i oszczędzania zasobów wodnych

Jeśli obszar cieplarnianych jest wystarczająco duży, najlepszym rozwiązaniem jest, aby zainstalować automatyczny system nawadniania w szklarni. Dla tego zysku sterowniki, timery, jednostek sterujących. Ważne jest, aby wybrać model, który łączy w sobie wszystkie niezbędne funkcje: regulacja ciśnienia, automatyczne przełączanie i wyłączanie, blokada może zostać zaprogramowany na różne okresy.

Automatyczny system nawadniania

Automatyczne nawadnianie w szklarni może być wykonany własnymi rękami, za pomocą prostego urządzenia, lub zamówić całą gamę urządzeń w wyspecjalizowanej organizacji. Ostatnio, najbardziej odpowiednie dla dużego obszaru nawadniania.

Jak ustawić timer do nawadniania na wygląd okablowania woda w filmie:

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *