JAK aby utworzyć grupę w Excelu

DATA GROUP w Excelu - Daje TABLICE harmony

Grupowanie danych do Excela - dołączyć tabele harmonii

dane grupowanie Data: 31 stycznia 2017
Kategoria: Excel

Udział, zakładka lub drukuj artykuł

Witam przyjaciół. Myślę, że każdy, kto pracował w Excelu, w poprzek struktury danych tabeli. Grupa w programie Excel, najczęściej stosowany, gdy nie jest organizacją o strukturze i szacujemy niektórych parametrów według tej struktury. Na przykład, sprzedaż Spółki jako całości, biura regionalne, zgodnie z menedżerów. Spójrzcie na zdjęcie, ponieważ może on być bez grupowania:

Tabela niestrukturalnych

Na rysunku przykładowa szczegółowy raport sprzedaży na strukturalną działy podnevno. Ale co, jeśli trzeba dostarczyć menedżerów raport w ramach działów i tylko co miesiąc, bez wdawania się w szczegóły? Aby zrobić to w ten sposób:

zminimalizowane stół

Zgadzam się, ten typ tabeli i więcej wskaźników graficznych analizować wyniki Spółki jako całości. Ale jak dość szybko dostać stolik, bez ukrywania lub usuwania komórkę? Bardzo prosto, określa strukturę dokumentu.

Tabela ze strukturą

Na powyższym rysunku, ja doprowadziły ustrukturyzowany dokument z grupy markerów. W tabeli są pogrupowane według regionu i zarządców obszarów w firmie, a tym samym dniu tygodnia w nadchodzących miesiącach. Aby ukryć jakąś szczególną grupę, kliknij na ikonę „minus” w dolnym wierszu tej grupy. " Aby odsłonić - ikona „plus”. Aby wyświetlić żadnego konkretnego poziomu - kliknij na jego numer w lewym górnym rogu arkusza.

Należy pamiętać, że są one zgrupowane w kilku poziomach. Każde kolejne zagnieżdżone w poprzednim. Razem Excel pozwala na tworzenie do ośmiu poziomów w wierszach i ośmiu - w kolumnach.

Czytaj więcej:   iPhone 5 z iOS 7 Closed LTE

Jak grupować dane w Excelu

Istnieją dwa sposoby, aby utworzyć strukturę warstwową: automatyczny i ręczny.

Automatyczne tworzenie struktur w Excelu

Program może spróbować stworzyć strukturę automatycznie. Aby to zrobić, kliknij na Wstążce: Structure - Grupa - Tworzenie struktury .

Jeśli poprawnie napisane i logicznie formuła sumowania, struktura zostanie poprawnie skonfigurowany. Mam funkcja ta często działa dobrze, więc na początku starałem się automatycznie utworzyć. Struktura z przykładu doskonale utworzona automatycznie.

Ręczne tworzenie struktury

Tworzenie struktury ręcznie pozwala utrzymać proces pod kontrolą i upewnić się, że otrzymujesz poprawny wynik. Aby ręcznie struktura arkusza, należy wykonać następujące czynności:

  1. Ubiegać się i wypełnić tabelę, tworzyć wiersze i kolumny podsumowania
  2. Kliknij na małą ikonę strzałki w prawym dolnym rogu grupy taśma danych - struktury . W oknie, które zostanie otwarte, wyregulować położenie wierszy i kolumn w wynikach

grupy ustawień

  1. Zaznacz wiersze lub kolumny, które chcesz do grupy (nie zostanie wybrana ostateczna). Zrobić z każdej grupy po kolei, zaczynając od najbardziej „głęboka”. W moim przykładzie, lista ta menedżerów.

  1. Kliknij na wstążce Outline - Grupa (czy prasy Alt + Shift + strzałka w prawo ). zostanie utworzona grupa

Stworzyła pierwszą grupę

  1. P.3-4 Powtarzaj, aż wszystkie dane są skonstruowane. Znowu zacząć grup podrzędnych, a następnie przejść do następnego poziomu. Ie Spis przykład, z kolei grupa menedżerów w oddziałach, a następnie oddziały dla firmy.

Po wstawieniu nowych wierszy i kolumn w tabeli strukturyzowanego - bądź ostrożny. Jeśli, na przykład, dodając nową grupę zarządzania, wstawić wiersz gdzieś pomiędzy zgrupowanych wierszy, nie pierwszy element grupy i nie ostatni. W przeciwnym razie nowa linia nie pasuje do struktury.

Po skopiowaniu zakresu komórek, ukryte wiersze i kolumny nie są kopiowane. Ale gdy są one ukryte grupy - nadal kopiowane. Aby wybrać tylko te dane wyświetlane na ekranie, wybierz żądany zakres i naciśnij F5 . W oknie, które zostanie otwarte, wybierz wybierz - widoczne tylko komórki . Komórka teraz ukryta grupa, nie zostanie skopiowany.

Czytaj więcej:   Jak uzyskać bezpłatny Donat NA SERWERZE 1,8 Maynkraft

Jeśli nie trzeba już strukturę - usuń go. Aby to zrobić na taśmie Danych - Konspekt - Rozgrupuj - Usuń strukturę .

Zgrupowane dane, uporządkowane miejsca pracy - nie tylko dodać praktyczność do stolika, to zwykle dobra forma, gdy ten sam stół, można łatwo zobaczyć, jak w rozszerzonej formie i w szczegółach.

To wszystko, praktyka i praktykować strukturyzacji danych w programie Excel. Zapraszam do komentowania na prezentacji, zadawać pytania i dzielić się swoją wiedzą!

Kolejny artykuł będzie koncentrować się na podłączenie zewnętrznych danych i ich konsolidacji. Jest on integralną częścią większości użytkowników Excela. Dołącz do czytania!

Udział, zakładka lub drukuj artykuł

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *