Jak zerwać klomby i kwietniki na miejscu własnymi rękami

Każdy hodowca, który posiada własną stację, byłoby pożądane, aby nie tylko dało plony, ale także piękny wygląd. Kwiaty - jeden z głównych ozdób ogrodowych.

Spis treści artykułu

  • Pierwsze kroki Wykonywanie łóżka
    • Rodzaje łóżek i klomby
  • Tworzenie kwietników i klombów z własnymi rękami: Pro wskazówki

Możliwość pięknie zorganizować klombów i kwietników własnymi rękami jest przydatna dla każdego, kto chce urządzić mały trawnik za oknem lub uczynić bardziej przyjemne widoki. Nie masz umiejętności do projektowania krajobrazu? Nawet amator może zrobić piękny kwiat łóżko, jeśli jest na życzenie.

Pierwsze kroki Wykonywanie łóżka

Wiele osób jest sadzenie ogrodu, co im się podoba. Jednak nie mają jasnego planu, albo przynajmniej szkice projektantów. Struktura wielu ogrodów to nie tylko dlatego, że nie są uruchamiane z jasnego planu, a ze swoich ulubionych roślin. Następnie rośliny rosną, często kolidować ze sobą, nie pasuje do koloru. Chciałbym zrobić ścieżkę lub trawniku na miejscu. Ale jaka szkoda, aby usunąć rośliny! Po tym wszystkim, jesteś dbanie o nich tak dużo!

Najbardziej właściwym rozwiązaniem jest rozpoczęcie projektowania klombów z jasnego planu. Jeśli tworzysz klombów i kwietników własnymi rękami, to lepiej, aby spędzić trochę czasu na początku, niż mieć trudności dbanie o kwiaty. Zadać sobie kilka pytań. Jaki rodzaj kwiatów lubisz? Jakie kolory chciałbyś widzieć na swojej stronie.

Rodzaje łóżek i klomby

  •  regularne łóżko

Ma ścisły geometryczny wzór, rośliny są łatwo odróżnić przy użyciu prostej formy symetryczne, nie ARTFUL streszczenie kształty. Główną cechą wyróżniającą regularnych łóżka - wszystko kwiat rośliny w tym samym czasie. Między lądowania zapisane wyraźną granicę, która podkreśla brak śladów naturalności w regularnych łóżkach.

  •  nieregularne łóżka
Czytaj więcej:   Układanie filary ceglane altanka

Są to małe grupy odpornych roślin wieloletnich w trawiasta krawężnika. To łóżko wygląda bardziej naturalnie niż regularne. sadzenia strefa różne rośliny często nakładają się na siebie. Kwietnik lub kwiat ogród są wykonane tak, że obszar, na którym posadzono różnorodne rośliny do siebie. Jednocześnie sporządzić kwiat łóżko tak, że kwitnienie roślin bezpośrednio po drugiej.

  •  łóżka dywan

łóżka dywan - to sposób sadzenia nisko rosnące rośliny, które mają kolorowe liści. Projektanci używają te kolory tworzyć skomplikowane wzory. W trosce o klombu dość czasochłonne.

  • Monotsvetniki

Cały granicy lub kwiat łóżko obsadzone wszystkie kolory tego samego gatunku.

Tworzenie kwietników i klombów z własnymi rękami: Pro wskazówki

Czym różni się od klombów? Tak, nic! Oprócz postaci. Kwietnik - to ten sam kwiat, ale jego symetryczna forma i poprawne, zwykle okrągłe lub owalne kwadratowy.

Okrągły kwiat łóżko może być opisane za pomocą sznurka. Jego długość powinna być równa promieniowi łóżek i dwa kołki. Kiedy zadają kontury klombów, przekopać glebę w nim. Krawędzie łóżka musi być podniesiony powyżej poziomu klombu o 15 cm, a do środka, aby zwiększyć wysokość 25-30 cm. Aby umówić się na wzgórze, konieczne jest, aby wziąć ziemię od innych miejscach. Na przykład ci, gdzie masz zamiar wytyczyć ścieżkę.

Kwietnik, aby zachować formę, konieczne jest, aby wrobić specjalnych ogrodzeń, płotów lub obkladyvat duże kamienie, cegły darń. Możliwe jest także do budowy łuku drutu. A jeśli obsadit kwietnik granicy karłowatych roślin, będzie wyglądać bardzo oryginalnie. Kwietnik, posypane małych kamyków, wygląda na zadbane i piękne.

Jest też inny sposób niewykrywalny Taczki. Kupić materiałów w sklepie czarną rurę z tworzywa sztucznego, o średnicy 6 cm. Wzdłuż obwodu kwietniki wykopali głębokość rowka około 10 cm należy położyć gięcie rur, gdzie jest to niezbędne i mocowania młotkiem kołki lub dokonywania komponent. - To zależy od tego, jakiego rodzaju kształtować swoje łóżko. Rura jest wypełniona ziemią. Hamuje on trawy z trawnika, nie dać jej dostać się do klombu. Powyżej chwasty rur i trawy nie rosną również dlatego, że jest warstwą ziemi 2-3 cm, to gorące i suche. Czarna rura całkowicie niewidoczne. Nawet, jeśli zostawisz go lekko wystające nad ziemią, widok jest całkiem naturalne.

Czytaj więcej:   szklarnie Budowa działalności: rolnictwo cieplarniany

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *