Jak osuszyć Dynia rękodzieła

Jak osuszyć Dynia rękodzieła? W celu korzystania z dyni, aby stworzyć wnętrze i ciekawe decyzji projektowych, trzeba odpowiednio przygotować tego warzywa.
Najważniejszym krokiem do tego celu jest wyschnięcia. Że to sprawia, że dynia tak sztywny, że może służyć przez wiele lat dla ich właścicieli jak rzemiosła.

Jak osuszyć Dynia rękodzieła

Przez cały czas, dynia podawane ludziom w tych lub innych celów. Wcześniej był produkowany od wszelkiego rodzaju rzeczy w życiu, na przykład, zbiorniki na wodę, obecnie służy głównie do celów dekoracyjnych. Dziś z niego wykonane rzemiosła i dekoracji, które zdobią pokoje i domy.

Faktycznie, istnieje sporo odmian dyni, ale za przedmioty dekoracyjne stosowane tylko dwa z nich: Legenariyu i Kukurbitu.

Lagenariya - przedstawiciel dynie ozdobne, który ma widoki na winorośli dłuższych niż 10 metrów z niesamowite - długa, w kształcie gruszki w kształcie marakasy lub gniazdowania lalek - owoce. W naszej części dyni znany również pod nazwami Gurda, tykwa „gęś z jabłkami”, Gurda, wąż Gurda - w zależności od gatunku i formy. Sadzenia i pielęgnacji lagenarii praktycznie nie różni się od zwykłej dyni, więc dlaczego nie rosną w ogrodzie takiej egzotyki?

Lagenariya  jest dość znane rośliny dla osób zaangażowanych w ogrodzie warzywnym. Kolor tej rośliny jest zielony na początku, ale w końcu stanie się brązowy lub żółto-brązowy kolor. Jego wielkość jest dość duża, że pozwala na wykonanie tego rodzaju domów ptaków. Również dlatego, że sprawia ozdobne butelki i naczynia kolorowe. Ciekawostką jest fakt, że roślina ta ma tendencję do kwitną w nocy.

Kukurbita (Cucurbita) - dekoracyjne dyni z miękkiej skorupie. Te trochę dyni niezwykłe i zabawne postacie są w wielu różnych kolorach - zielony, pomarańczowy, złota ... Kukurbita może być wspaniałym dekoracji jesienią. Od Kukurbity może ciąć latarnia, spodek lub doniczkę. To również zasushivat ale jasny kolor dyni zanika z czasem.
Czytaj więcej:   Pozbycie się stonki ziemniaczanej bez chemikaliów

Typowa właściwość Kukurbity jest jego miękki kora, które jednak po wysuszeniu twardnieje. Roślina jest od kilku kolorach: pomarańczowy, złota i zieleni. Bardzo podobne w kształcie do zwykłego łyżka dyni, ale charakterystyczna różnica jest jego zmodyfikowaną formę po dojrzeniu. Następnie robi się dziwne zakręty i łuki. Kukurbitu często wykorzystywane do celów dekoracyjnych, co czyni z niego vazonchiki do uprawy kwiatów, spodków i garnki. Jedyną wadą tej rośliny jest to, że traci swój kolor po kilku miesiącach po wyschnięciu.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zebrać dynie, tutaj są podstawowe zasady:

- Dynia jest usuwany tylko wtedy, gdy ich owoce suche stopy. Zasada ta ma zastosowanie do wszystkich rodzajów dyni, bez wyjątku.
- Byłoby prawo do cięcia owoców z łodygą, biorąc go za około 3-4 cm.
- Żniwo jest usuwany przed pierwszym mrozem, może spowodować nieodwracalne szkody dla roślin.
- zgniłe dyni powinny być poddane ubojowi, ponieważ mogą one zainfekować owoc nienaruszony.

Dynia suche przez dłuższy czas. Na przykład, jedna tylko skórka schnie kilka tygodni, ale nadal trzeba kilku miesięcy do wyschnięcia roślinę miazgę. Ponadto, nie wszystkie rodzaje dynie suszenia równie szybko, więc Kukurbita schnie dwa razy szybciej niż Legenariya.

Jak osuszyć Dynia rękodzieła?

Suszenie tykwy to mała technologia:

  • Po pierwsze, są one dobrze przemywa się wodą i suszy.
  • Następnie ściereczką zwilżoną alkoholem, delikatnie i ostrożnie wycierania. Dokonuje się tego, aby odparować wilgoć wewnątrz zakładu.
  • Po tym, umieścić dynię w suchym miejscu, gdzie nie ma światła słonecznego i pozostawić na kilka dni. Następnie należy sprawdzić wszystkie dynie, powinni obrać suche i twardnieją.
  • Nawet po tym wszystkim klasyfikowane dynia umieszczony w osłoniętym od słońca pomieszczeniu w pewnej odległości od siebie, i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej sześć miesięcy. Ale to nie znaczy, że cała praca jest wykonywana dla Ciebie. Trzeba codziennie sprawdzać całą dynię, czy są one prawidłowo wyschnąć i przerzucić je jak suszenie stron.
  • Ponadto konieczne jest, aby odrzucić uszkodzony lub posiada wady dyni.
  • I tylko wtedy, gdy są one całkowicie suche, jesteś wolny, aby robić, co mu się podoba z nimi!

Galeria: Oryginalne teksty dynie z rękamiRękodzieło z dyni z własnymi rękami - świetnym rozwiązaniem dla każdej celebracji jesienią. Cechuje ich trwałość, długi okres przydatności do spożycia, różnorodnych form i bogactwo opcji.

Każda dynia nie jest taki jak inni, więc mogą one wnieść najbardziej niewyobrażalne stworzeń, które wymagają tylko dostępne się na fantazji i improwizowanych materiałów do twórczości.

Film: Jak wysuszyć Dynia rękodzieła

Szczegółowy wideo na temat sposobu czyszczenia wnętrza lagenariyu dyni, do stanu, aby z niego mogło być pitnej.

Film: Jak ozdobić dynię. dekoracja z dyni

Dynia w wystroju domu. Śmieszne rzemiosło dyni. Ozdoby i dekoracje z dyni.

Wideo: Najprostsze rzemiosło z rękami z dyni

Jesienią łóżek w domkach palić jasny pomarańczowy dyni tykvami.Ostalos zebrać i zrobić piękny jesienią rzemiosła. Dynia może być bardzo proste, ale oryginalne i ciekawe artefakty takie jak narzędzia karetu.Itak gotowy? Zaczynają majstrować własnymi rękami rzemiosła! golden Hands

Wideo: Rzemiosła dyni

Ciekawe i proste rzemiosło dynie. Dobrze nadaje się do przedszkola i do szkoły! Tvorilka Klub

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *