Jak sprawić, by łóżka w szklarni

Pytanie brzmi, jak zrobić łóżko w prawo cieplarnianego, istotnych dla początkujących ogrodników. Właściwe obliczenia znacznie zwiększa wydajność, ułatwia opiekę nad roślinami i optymalizuje przestrzeń wewnętrzną. Zmiana początkowo zniekształcone grzbiety - żmudnego procesu. Gdy planowanie jest konieczne, aby wziąć pod uwagę wielkość szklarni, orientacji względem kardynał terenu, wymagania upraw, które planuje się rozwijać, a także żądaną datę składania uprawy.

Spis treści artykułu

 • Właściwości łóżka w szklarni
  • łóżka przyrządu w cieplarni 3 do 6
  • Jak zorganizować łóżka w szklarni Mitlayderu
  • Umieszczenie łóżka stosunku do kardynała
 • Podstawowe zasady łóżek
  • Optymalna wysokość i szerokość
  • Ocynkowane łóżka dla szklarni
  • Rozsądne korzystanie z pionu
  • Sekrety urządzeń ciepłe łóżka
 • Wideo: jak zrobić łóżko w szklarni

Szklarnie letniskowe

Właściwości łóżka w szklarni

Umieszczenie łóżka zależy przede wszystkim od sposobu montażu szklarni i jego wielkości. Na przykład, w konstrukcji z poliwęglanu, o szerokości 3 metrów, a najbardziej racjonalne prawidłowo rozmieścić prostokątne Łóżka 2-3 w kopuły geodezyjnej oraz - kilka półkolisty. Chociaż podstawowe zasady grzbiety są podobne dla różnych wariantów szklarniach.

Szklarni w ciągu 3 do 6

łóżka przyrządu w cieplarni 3 do 6

Na gruntach prywatnych często budować prostokątne szklarnie. Proces ich budowy jest dość proste, zwłaszcza jeśli używasz poliwęglanu. Rośliny rosną w takim planowaniu może być zarówno na ziemi i na półkach. Na przykład, czytać jak łóżek rozmieszczonych w szklarni 3 do 6 metrów. Istnieje kilka sposobów na racjonalne umieszczanie ich w budynku tej wielkości:

 1. Dwa szerokie wzdłuż ściany do lądowania i przejścia między nimi, szklarni obrony.
 2. Dwa występy wzdłuż wąskich ścian jeden szerokości w środku i dwa przejścia pomiędzy nimi (na przykład, z boku - 40 cm, - środek przejścia 100 cm - 60 cm) - 3 + 2 układu.
 3. Trzy wąskie występy i dwa szerokie przejścia.

Rozmieszczenie wypukłości 3 + 2

Należy również zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Proces hodowli bez wychodzenia do przejścia odpowiednio wyładunku szerokość nie powinna być zbyt duża (optymalnie do 1 m).
 • Centralny grzbiet może być szerszy niż na bok, ponieważ pielęgnacja roślin jest możliwy z obu stron.
 • Weź szerokie nawy (nie mniej niż 60 cm), szczególnie jeśli planujesz używać taczki.
 • Należy zauważyć, że część brama wykonuje zarośnięte wierzchołki roślin.
 • Pozostawić przestrzeń przy wejściu do szklarni, czyli centralny lądowanie zrobić krótszy niż bok.

Układ połączeń z grzbietami w szklarni

Umieszczenie łóżka w szklarni 3 metry szerokości na zdjęciu pomaga zrozumieć układ obwodu.

Jak zorganizować łóżka w szklarni Mitlayderu

Metoda lokalizacji łóżka dla Jacoba Mitlayderu staje się coraz bardziej popularny wśród producentów krajowych. Powodem tego jest jasny - znacznie zwiększa wydajność upraw dla swojej technologii, pomimo spadku w rzeczywistej powierzchni zajmowanej przestrzeni. Wraz z wprowadzeniem technologii w szklarniach osobistych należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Orientację lądowań - tylko z północy na południe;
 • szerokość 45 cm, grzbiet, na jej lądowanie wykonane są w dwóch rzędach, tak, że rośliny dobrze wentylowane i otrzymać maksymalne działanie promieni słonecznych;
 • szerokość przejścia co najmniej 90 cm;
 • Powierzchnia gleby muszą być idealnie płaskie, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie wody i nawozów;
 • Dodać obrzeżu (może być zmielony), o wysokości około 10 cm;
 • należy pomyśleć przez system nawadniania i nawozów.
Czytaj więcej:   podatek od sprzedaży mieszkań w 2018 roku: w jaki sposób obniżyć podatek od sprzedaży mieszkania lub sprzedać mieszkanie bez podatku zgodnie z przepisami prawa?

Wąskie grzbiety na Mitlayderu

Jeśli cieplarnianych stoi na działce o wysokim lustrem wody, ustawić okno w świetle powyższych parametrów, należy wypełnić je specjalną gleby (podnieś kompozycji według posadzonych roślin) i uzyskać doskonałą metodę modyfikacji Mitlaydera.

Nawiasem mówiąc, wysokość łóżka w szklarni zależy od charakterystyki danego regionu w glebie i może wynosić od 10-20 cm (jeśli gleba nie jest bagnisty) do 60 cm (Na podmokłych, zwłaszcza jeśli planujesz uprawiać rośliny korzeniowe).

Umieszczenie łóżka stosunku do kardynała

Wybór schematu, jak zrobić łóżko w szklarni, nie zapomnij wziąć pod uwagę punkty kompasu. Właściwa orientacja pomaga rozprowadzać światła słonecznego tak, że wszystkie rośliny otrzymują maksymalną możliwą ilość światła słonecznego. Ma to pozytywny wpływ na wydajność i znacznie obniżyć koszty sztucznego oświetlenia.

Dwie opcje orientacji sadzenia cieplarnianych można zidentyfikować:

 • z zachodu na wschód;
 • z północy na południe.

Orientacja do szklarni kardynalnej

Pierwsza opcja byłaby najlepsza podczas sadzenia wysokich upraw, takich jak pomidory. W tym przypadku, promienie słoneczne będą rozdzielone między rzędami roślin, równomiernie oświetlające. Dla odmian karłowatych lub w uprawie mieszanej orient grzbietu z północy na południe. W tym przypadku, wysokie rośliny sadzone są przy północnej ścianie. Czasami części świata niemożliwe jest, aby wziąć pod uwagę. Na przykład, jeżeli cieplarnianych znajduje się na nierównej części, łóżka zrobić w poprzek stoku.

Podstawowe zasady łóżek

Proces jest dość prosty układ szklarniach i moc nawet początkujący ogrodnik. Najważniejsze jest to, aby zbadać teorię. Znając podstawowe ważne rzeczy można zrobić z rękami bez trudności nawet ciepłych łóżek dla pomidorów i ogórków zaskoczyć wczesne żniwa wszystkich sąsiadów i znajomych.

High Ridge-box w szklarni

Optymalna wysokość i szerokość

Łóżka jednostkowe w szklarni - jest dość proste, ale przed przystąpieniem do niego zwrócić uwagę na właściwości gruntu, poziom wód gruntowych, a szczególnie roślin, które będą uprawiane. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wysokość:

 • Wysokie wypukłości, grzbiet skrzynki (wysokość 40 - 60 cm) - byłby odpowiedni dla słabych glebach podmokłych lub, zwłaszcza w przypadku upraw korzeniowych. Pozwalają one na użycie specjalnego pochvosmesi i zmień je w razie potrzeby. Takie grzbiety szybko ogrzewa się w słońcu, ale także wysycha szybko, więc trzeba je częściej podlewać.
 • Podniesiony grzbiet (vysotoy20 - 30 cm) - słaba nie nadaje się do mokrego ideału gleby pod uprawy płytkie systemu korzeniowego (typ ogórek). Mogą również wypełnić w glebie składników pokarmowych.
 • Niskie łóżka (nie podniesione w ogóle, lub do 10 cm) - odpowiednie do urodzajnych glebach o niskiej wód gruntowych. Mniej tradycyjne łóżka grunt jest, że nie mogą one wypełnić wymagane mieszanin gleba, więc niektórzy hodowcy zrobić wgniecenia na miejscu przyszłego sadzenia, digged zderzaki i pokryte niezbędnej ziemi.
Czytaj więcej:   Pozbycie się stonki ziemniaczanej bez chemikaliów

Wąska prohody- niefortunna decyzja

Szerokość łóżka i przejść między nimi - jest bardzo ważnymi parametrami, które znacząco wpływają na wydajność. Zbyt szeroki grzbiet i wąskie korytarze sprawiają, że trudno dbać o sadzenia i zbiorów, zmniejszyć ilość światła słonecznego, która spadnie na każdego zakładu, a także pogorszyć wentylację między roślinami.

Często ogrodnicy nie stosować się do zalecanych parametrów Eksperci łóżek, wybierając rozmiar szerokości swoich szklarniach. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Łóżka powinny być obsługiwane bez natrafienia na nich, a więc tych, które znajdują się blisko ściany, nie szersza niż 50 cm, a ci, którzy mają dostęp do obu stron - nie więcej niż 120 cm.
 • Wybierając szerokość, wrażliwej kulturowo, która będzie rosnąć i że rośliny w szklarni znacznie rozwinąć. Dwa rzędy sadzenia na tyle łóżek na przetwarzanie wysokiej rozdzielczości.
 • Zostaw pasaże szerokość 60 cm, uważają, że niektóre z nich ukryć na liście i łodygi roślin.

Za wysokie lądowania łatwiej dbać

Ocynkowane łóżka dla szklarni

Technologia nie stoi w miejscu, nawet na terenie kraju, jeśli wcześniejsze szklarnie ze szkła lub folii, jest teraz zastąpiony przez poliwęglanu przyjść. Materiał ten jest łatwy w montażu, jest bardziej dostępny niż szkło i bardziej niezawodny niż taśmy. Jak zrobić łóżko w szklarni z poliwęglanu, dzięki czemu są one funkcjonalne, piękne i trwałe?

Typowo, zderzaki wykonane są z materiałów wtórnych: płyt, łupek, cegły. Tylko teraz mają wady: płyta może być łatwo uszkodzone, łupek - nie dekoracyjne i przyjazny dla środowiska cegła - drogim materiałem, a jego instalacja wymaga dużo czasu i wysiłku. W ostatnim czasie pojawiły się na rynku ocynkowane zderzaków, który przez swoje właściwości nie mają jeszcze analogów. Oto niektóre z ich zalet:

 • trwały;
 • przyjazne dla środowiska;
 • odporne na warunki wysokiej wilgotności i w wysokich temperaturach;
 • estetycznie;
 • Nie ma to wpływu grzybów i pleśni;
 • łatwo montowane i demontowane.

Zainstalować grzbiety ocynkowanych

Poza tym powłoki cynku stosowanego na metal kulek dodatkowych substancji, które sprawiają, że odporność na korozję, jak również. Odpowiednio wysoka cena - Jedyną wadą ocynkowane ogrodzenia, ale to jest wypoziomowany, jeśli weźmiemy pod uwagę, że będą one trwać dłużej niż jeden rok.

Rozsądne korzystanie z pionu

Suburban siedliskiem - konstrukcja nie jest bardzo duża, a chcesz umieścić trochę więcej. Jak zrobić łóżka w szklarni maksymalizacji użytecznej objętości do wypełnienia? Eksperci radzą, aby korzystać z półki, wiszące doniczki lub dokonać wyładunku pionowych. Wzrastać w taki sposób mogą być jednoroczne z małego systemu korzeniowego, na przykład, zioła, sałata, truskawki, rzodkiewki, cebuli.

Odkryj wyposażony różnych metod napełniania pionu w szklarni:

 1. Półki. Lądowania miejsce w doniczkach lub bezpośrednio Construct półki z granicami i rozprzestrzenił się na ziemi. Ta druga opcja jest korzystna dla hodowli hodowli, takie jak cebule. Nie sprawiają, że stojak jest zbyt szeroki, to skomplikować opieki i pogorszyć oświetlenie dolnej półce, idealną szerokość -. 40-50 cm, należy skorzystać z najwyższej półki do uprawy sadzonek (młode rośliny są bardziej wrażliwe na brak światła), a przestrzeń pod półkami - do przechowywania narzędzi.
 2. Wiszące doniczki. Użyj do uprawy roślin ozdobnych szerokie, truskawek, fasoli, grochu. Uważaj na podlewania, ponieważ gleba jest sucha szybciej niż zwykłe łóżka i garnki nie spędzać zbyt wysokie w okresie letnim (od sufitu w szklarni jest zbyt gorąco, rośliny mogą być spalone).
 3. lądowanie pionowe. Sposoby wdrożenia tej opcji dużo. Na przykład, można użyć rynny, cięcie rur, plastikowe butelki, garnki. Zabezpieczyć je do ramy, wypełnienia z gleby i roślin wyląduje. Lub użyj gęstą włókninę, szycie z niego z kieszeni wiszące ściennych. Kilka modyfikacji palety drewniane można również dostosować do.
Czytaj więcej:   Aida dla Windows 7 X32

Filc kieszonek na rośliny
w pionie sadzenia truskawek
produkcji sadzonek na półkach

Główną wadą tych trzech opcji opisanych w tym, że ziemia wysycha zbyt szybko. Rozwiązać ten problem za pomocą hydroponiki i nawadniania. Aby zaoszczędzić czas i wysiłek można kupić gotowe fitomoduli do pionowego krajobrazu z automatycznym systemem nawadniania. Drugą wadą - szybkie zamrażanie w glebie. Dlatego Posadzone rośliny roczne, ogrzewany szklarni lub przykryć doniczki na zimę.

Sekrety urządzeń ciepłe łóżka

Ciepłe łóżka - jeden z najbardziej popularnych wśród ogrodników domu. Pozwalają nam zebrać 2-3 tygodnie wcześniej niż z konwencjonalnych upraw. Ponadto, je sadzić prawie nie wpływa na choroby i szkodniki. Budować ciepłe łóżka w szklarni z rękami w następujący sposób:

 1. Dokonaj znaczników.
 2. Usunąć trawę i górną gleby na głębokość 10-15 cm kulowym.
 3. Napełnić wykopu piaskiem lub żwirem do odwodnienia (wymagane dla obszarów ze stołem wysokiej wody gruntowej), w dolnej części można umieścić drobnych oczkach do ochrony przed szkodnikami.
 4. Instalacja listwy około 70 cm.
 5. Droga warstwa dvadtsatisantimetrovy materiał gruboziarnisty: grube gałęzie, korzenie. Ułożyć na wierzchu 5-10 cm mniejsze gałęzie, trociny.
 6. Wypełnić i ubić liście, trawa, zastrzelony darni, słomy (balon z około 5 cm grubości).
 7. Dokonaj 15 20-calowy piłki świeżego odpady organiczne (czyste, zdrowe zieleni roślin (z wyjątkiem pomidorów i ziemniaków), trawa), kompostu, humus i ptasie odchody.
 8. Wlać przygotowaną zalewania gleby (gleba, humus, torf, piasek, nawozy sztuczne), aby wziąć pod uwagę potrzeby roślin posadzonych.

Zaznacz wykopów łóżka

W konstrukcjach kroku oraz zanurzenia warstw organicznych przyczynia się do procesu spieniania, a zatem wytwarzanie ciepła. Nie zapomnij również dobrze podlewane, bo wysokie łóżka wysycha dość szybko.

Aby oszczędzać wodę i umożliwiają zwłaszcza gdy gleba na stronie, można stworzyć ciepłe łóżko z rowu. Zasada działania jest podobna do opisanej powyżej, tylko kulki umieszczone są w wykopie 40-45 cm głębokości z ustalonymi kołnierzy.

Ciepłe łóżko pod szklarni

Wideo: jak zrobić łóżko w szklarni

Jeśli proces tworzenia grzbiety wydaje się być czymś bardzo skomplikowane i zagmatwane, a następnie obejrzeć film i upewnić się, że tak nie jest. Klip od doświadczonego hodowcy powie o funkcjach szklarni, zasady wentylacji, a także jak stworzyć w szklarni ciepłych grzbietów.

Wideo: łóżka lokalizacja w poliwęglanu cieplarnianego 3-by-6

Wideo: Tworzenie ciepłe łóżka w szklarni

Wideo: Budowa szklarni z poliwęglanu

Uprawy warzyw w szklarni, dla potrzeb rodziny, a na sprzedaż - działalności zyskiem, co najważniejsze do przestrzegania profesjonalnej porady. Tworzenie prawa grzbietu w szklarni i cieszyć się dużą zbiory produktów ekologicznych.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *