Jak zbudować saunę w kraju - przegląd etapów od fundamentu do wszystkiego

Tradycja odwiedzicie łaźnia parowa - to obowiązkowy rytuał dla każdego, kto stara się żyć zdrowego stylu życia. Przydatność tej procedury jest trudny do przecenienia, a jeśli nie jest to stacja kraj, prawie każdy właściciel myśli o tym, jak zbudować saunę w kraju. Dzięki budowie dużych konstrukcji w kilku warstwach wskazane jest, aby zaprosić ekspertów, ale istnieje wiele udanych planuje mały pokój, który może być wykonany własnymi rękami.

Spis treści artykułu

 • Etap przygotowawczy - od czego zacząć i co należy wziąć pod uwagę niuanse
  • Jak wybrać odpowiednie miejsce na stronie
  • Opcje dotyczące planowania i wskazówki dotyczące wyboru projektu
 • Jaki rodzaj fundamentu jest najlepszy
  • Strip fundamentem glebach falujący
  • Pier fundamentem slabopuchinistogo gleby
 • Konstrukcja kąpieli - Wybór materiału
  • Dom Drewniany - ekologia i wygoda
  • Ściany murowane - jest dokładne i długotrwałe
  • Nowoczesne technologie dla budownictwa
  • Dach - wiele możliwości
 • Praca domowa: od komunikacji, aby zakończyć
  • Sieci inżynieryjne - woda i prąd
  • Wybór piekarnika parowego
  • Dekoracja dla komfortu i relaksu - dobór materiału

Etap przygotowawczy - od czego zacząć i co należy wziąć pod uwagę niuanse

Przed rozpoczęciem planowanej ważne, aby traktować poważnie Wybór miejsca na stronie oraz przy opracowywaniu przyszłej pary. Na każdym etapie, istnieją pewne niuanse, które są lepiej uwzględnione.

Bez kąpieli nie domek letniskowy

Jak wybrać odpowiednie miejsce na stronie

Z braku wolnej powierzchni zaleca się, aby rozszerzenie do istniejącego budynku. Na przykład, letnia kuchnia, łazienka lub domu. Ta opcja ma swoje zalety, nie tylko w obszarze danych z różnych pomieszczeń, ale także oszczędności na materiałach.

\

Jeśli chcesz zbudować saunę oddzielnie, należy rozważyć kilka rzeczy:

 • w celu zakwaterowania kąpieli bezpieczeństwa pożarowego nie jest zalecany do blisko sześciu metrów do domu;
 • lokalizacja blisko do sztucznego stawu daje komfort dalszego użytku, ale w tym celu możliwe jest również, aby kupić gotowy basen, który jest łatwy w montażu i demontażu, jak jest to konieczne;
 • lepiej wybrać się na peronie, eliminuje możliwość zalania w powodzi;
 • obszar powinien być zamknięty przez sąsiadów i obcych wysokim płotem, innych budynków lub żywego płotu zakładu.

Przykład lokalizacji

Opcje dotyczące planowania i wskazówki dotyczące wyboru projektu

Głównym kryterium przy wyborze planu - przeznaczenie budynku oraz maksymalną liczbę osób, które mogą być w środku w tym samym czasie. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem - łaźnia parowa dla dwóch osób i mała garderoba, gdzie można odpocząć i zmienić ubranie. Dla małej rodziny zalecanej powierzchni nie mniejszej niż 12 metrów kwadratowych. m, a także rozważyć odrębne urządzenia do pary, mycia i garderobą.

Czytaj więcej:   INSTALACJA dwu taryfowe metrów ciepłej wody

dla małego projektu rodzinnym

Jeśli planujesz spędzić czas z korzyścią w dużej grupy przyjaciół, to najlepiej zrobić przestronny salon, łaźnię parową, aby rozwinąć i zwiększyć liczbę półek. Na dobry miejsce na wakacje powinien być wystarczający dla każdego.

Projekt na wakacje z dużej rodziny lub znajomych

Często można znaleźć opcję, gdy wolnostojąca konstrukcja jest zarówno do kąpieli i pensjonat, gdzie inna rodzina może żyć swobodnie. Zazwyczaj taki pomysł jest wykonywana w jednym lub w dwóch warstwach z oddzielnymi sypialniami, łazienką i kuchnią.

Projekt jest na tym samym poziomie

Jaki rodzaj fundamentu jest najlepszy

\

Dopiero wtedy kąpiele budowlane nie będą podlegały zniekształcenia i pęknięć, jeśli są prawidłowo dobrane i jakościowo wykonane fundamenty. Określania rodzaju gleby jest pod tym względem fundamentalnym punktem. Idealnym wariant suchą jednorodnej struktury, ale często występuje glina, torf lub falujący gleby.

Dom z sauną na dwóch poziomach w zbiorniku

Strip fundamentem glebach falujący

Gleby, zdolny do zatrzymywania wilgoci, nazywa falujący. Niebezpieczeństwem jest to, że amplituda drgań zmienia się od czasu do czasu, w regionie 10 cm. Aby zmniejszyć ryzyko deformacji meblościanki pozwala drenaż i piasek poduszce 20-30 cm. Należy wykonać ślepy obszar do odprowadzania wody.

W obecności tego rodzaju gleby wskazane jest, aby fundament pasek:

 1. Na obwodzie kołki wypełnienia i ciągnąć linę.
 2. Dig rów 40 cm głębokości i 30 cm szerokości.
 3. Dokonać warstwą piasku co najmniej 20 cm.
 4. warstwa żwiru - co najmniej 7 cm.
 5. Zainstalować deskowanie.
 6. Położyć zbrojenie o przekroju 12 mm lub więcej. Zaleca się, aby podnieść ją do połowy przy użyciu cegły.
 7. Wlać beton okresowo przebijania łopatę roztwór lub sondy i obstukivaya deskowania z zewnątrz, w celu usunięcia pęcherzy powietrza.

Typ pasa

Oferta beton chwycić co najmniej 10 dni, a następnie określonego hydroizolacji i produkować kolejne obciążenie.

Pier fundamentem slabopuchinistogo gleby

Sama nazwa wskazuje, że kolumnowy baza składa się z filarów ustalonych na rogach konstrukcji, w stawach i na całym obwodzie ze skokiem nie mniej niż 1,5-2 m. Polacy pogłębiony przez 1,5 m, i może być wykonana z rur azbestowych , cegieł lub gruzu, związane lub iniekcyjne. Wariant zagłębień niskoenergetycznych w ziemi. Każdy słup jest ustawiony na warstwie piasku, który wlewa się wodę i zagęszcza. Poza koniecznie korzystać z zadaszeniem lub hydroizolacji bitumicznej masy uszczelniającej.

Podstawa Stolbchataя

Konstrukcja kąpieli - Wybór materiału

Przed podjęciem kąpieli w kraju, należy określić rodzaj przyszłych ścian. Parowy zawsze było związane z drewnianymi belkami, ale są coraz częściej wykorzystywane w jego cegieł, bloczków betonowych i innych nowoczesnych rozwiązań. Różnorodność powłok na dachach zbyt duża i podstawowym kryterium wyboru jest preferencji właściciela.

Dom Drewniany - ekologia i wygoda

Niezależnie od wybranego rodzaju fundamentu, to jest podtrzymywane i zamocowane przewody grube deski, które będą podstawy. Do budowy często wybierane sosna lub świerk kłód o średnicy 20 cm, dopuszczalne jest stosowanie innych gatunków i ich kombinacji. - dąb, osika, Lipa modrzew. Na przykład, podłogi dębowe jest bardziej niezawodny i trwały. Istnieją dwa sposoby dzienników połączeń w narożnikach:

 • „Paw” - ma wystające końce logarytmicznej;
 • „W Obłomowa” - końce wystają 25-30 cm poza obwód domu.
Czytaj więcej:   Przystawka z pomidorów i cebuli do shashlykuVot tę przekąskę! gruby

drewna sosnowego

Po ułożeniu każdej wypukłości wytwarzać konopatku który prowadzi się w celu łączenia się z pakuł, wełniane, włókna juty lub lnu. Czy konopatku zewnętrzne i wewnętrzne szwy powinny być również po zakończeniu budowy dachu, a rok po skurczu.

Sauna z drewna bardziej przyjazne dla środowiska, bardziej komfortowe, ale nie można zapominać o bezpieczeństwo pożarowe i środków obchodzenia się z kłód przed gniciem i owady. Nonprofessional podejście zmniejsza trwałość. Konstrukcja drewniana łaźnia parowa - pracochłonny proces, który jest najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Ściany murowane - jest dokładne i długotrwałe

Wznoszenie murowanych łaźni często na fundamentów taśmowych:

 • Cegła - określone poniżej warstwą izolacji;
 • Wydrążony - przede warstwą izolacji;
 • czerwony i wapna - na ścianach.

cegła kąpieli

Niezaprzeczalną trwałość i bezpieczeństwo takich obiektów, ale na lepsze zatrzymywanie ciepła grubość nie powinna robić mniej niż pół cegły. Strona zewnętrzna może być dokonany z widokiem cegły lub kamienia zdobione, która powinna odpowiadać wyglądem budynku głównym. Powierzchnia wewnętrzna jest spłaszczony przez kit i gipsu, jak również często stosowane wykładziny wykończenia.

Nowoczesne technologie dla budownictwa

Najdroższy materiał do kąpieli w mur i zastosowanie nowych technologii można znacznie zmniejszyć obok kosztów. Pianka - bloki wykonane z roztworu spieniającego i pęcherzyków powietrza. Ma atrakcyjne cechy: trwałe, niepalne, ma niską przewodność cieplną i lekki. Kamieniarstwo użyć specjalnego kleju. Zewnętrzna powierzchnia bocznicy chronić przed działaniem warunków atmosferycznych.

Gazosilikata - ma większą izolację akustyczną, ognioodporność, niska waga i niskie koszty, ale jest niepożądana w użyciu przy budowie pomieszczeń o wysokiej wilgotności.

Budowanie z klocków

Dach - wiele możliwości

Istnieje kilka rodzajów dachu do kąpieli, w zależności od struktury:

 • odnoskatnaya;
 • Gable.

Pent odpowiednie dla małych projektów, łatwiejsze do wdrożenia i bardziej ekonomiczne, ale z niewielkim nachyleniem ryzyko zachorowania zbyt dużo obciążenia z opadem.

Dach dwuspadowy, aby zrobić więcej, ale daje mu widoku konstrukcji niezależnego domu, a nie budynek gospodarczy. Do stosowania przez cały rok powinna być wykonana z izolowanego stropu poddasza, co minimalizuje straty ciepła.

Zakres materiału dla dachów jest ogromny i zależy od preferencji właściciela i jego wypłacalność finansową - Pokrycia dachowe, łupek, blacha stalowa, Onduline, metalu i innych.

dach dwuspadowy

Praca domowa: od komunikacji, aby zakończyć

Nowoczesna konstrukcja jest trudno sobie wyobrazić bez istniejących narzędzi są zaplanowane na etapie budowy i wymaga uzyskania specyfikacji technicznych, zgodnie z przepisami prawa. Do kąpieli jest podobna do instalacji i podłączenia jak w domu, tylko w mniejszym stopniu.

Sieci inżynieryjne - woda i prąd

Przyłącze wody jest ułatwione przez dobrze najbliższego usytuowanie na działce. Powinien otrzymać ramkę i specyfikacji technicznych do układania rur wody do budynku, po przeprowadzeniu wewnętrznego okablowania łączącego zbiornik i wodno-kanalizacyjnych. Układanie na terenie dworu znajduje się na głębokości nie mniejszej niż 60 cm z obowiązkowego izolacji termicznej, co wyklucza rur zamrażania w zimie. Brak centralnego systemu zaopatrzenia w wodę wymaga poszukiwania alternatyw, które mogą działać dobrze lub studni. wodociągowej w takim przykładzie wykonania za pomocą pompy zatapialnej, który zapewnia ciśnienie w systemie.

Czytaj więcej:   emulacji dysku z instalacją

Zewnętrznych sieci technicznych

Dla celów odpływów kanalizacyjnych koniecznie płyty chodnikowe, które idealnie podłączenie do istniejącego systemu centralnego. Jeśli nie ma odpowiedniej alternatywy szambo lub studzienki ściekowej. Mała rodzina nie powinna robić zbiornika zbiorczego. Rura drenażowa wyjście podziemny do zbiornika, przy zachowaniu kąta pochylenia.

Do podłączenia elektrycznego i przytrzymując przewody należy traktować poważnie, jako że pokój w kraju należy do obiektów o podwyższonym ryzyku pożaru. W przypadku braku specjalistycznej wiedzy lepiej jest zwrócić się do specjalisty.

Może być podłączony za pomocą powietrza lub pod ziemią. Kiedy powietrze służy specjalny kabel. Najprostszym rozwiązaniem - kabel miedziany, który jest dołączony do nośnika stalowego kabla. Wszystko wnętrze pudełka i wtyczki nie musi znajdować się w ścianie - tylko urządzenie zewnętrzne jest dozwolone. Również niebezpieczne panel ustawienie w praniu - tylko w garderobie. Układanie kabla do budynku pod ziemią znajduje się na głębokości 30 cm i muszą samodzielnie.

okablowanie

Wybór piekarnika parowego

Sercem każdego badanego piecu kąpieli główną funkcją jest do wytwarzania wystarczającej ilości ciepła w temperaturze pokojowej i utrzymywanie. Rozważając powinna uwzględniać istniejące gatunki i ich różnice:

 • Cegła piecu lub metalu. Na cegły potrzebny jest silny fundament, ponieważ ma dużą masę. Metalu nadaje się do małej przestrzeni;
 • gorącej i zimnej temperatury powierzchni zewnętrznej;
 • Tryb pracy - ciągła i okresowe ogrzewanie;
 • ze względu na rodzaj paliwa - gazu, drewna i elektrycznych.

piekarnik kuchenka gaz piecowy

Dekoracja dla komfortu i relaksu - dobór materiału

Jeśli kąpiele budynek wykonany z dziennika, kwestia rozwiązana w dekoracji wnętrz. Podczas budowy za pomocą cegły, blokowanie i inne materiały potrzebne dodatkowo położyć izolacyjną, izolacją i panele osłona ściany. Taka dekoracja jest optymalny pod względem tego, jak zorganizować kąpiel w kraju.

O rejestrację półkach w parze wybrano Aspen, lipa, sosna lub topoli.

standardowy układ

Następujące parametry są zalecane do przestrzegania:

 • Szerokość - od 50 do 80 cm;
 • długość - 180 cm;
 • Odległość między półkami - 35 cm;
 • Minimalna odległość od górnej półki na suficie - 110 cm.

Dla płyt montażowych użyciu miedzi lub gwoździe ze stali nierdzewnej, korek, który jest zagłębiony w drewno.

Pierwotny roztwór

Poradnictwo jest szczegółowe i łatwo go używać do określenia etapów budowy łaźni w kraju lub na podwórku prywatnego domu w domu i dobór materiałów. Ścisłe przestrzeganie niuanse w konstrukcji i bezpieczeństwa pozwalają cieszyć się wyniki w nadchodzących latach.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *