Jak mogę dostać się w maju, dojrzałe ogórki

W dzielnicy Lukhovitsy regionu Moskwie pierwsze ogórki dojrzewają w maju. A nie w szklarniach oraz w łóżkach! Do 10 kg owoców z 1 tys. m !!! Tak, te pęcherzykowe, ciemny zielony szmaragd i gładka w rozmiarze, po prostu Yum!

Niedawno, w centrum Lukhovitsy zdobi pomnik z wymownym napisem: „Ogórek-żywiciela od wdzięcznych obywateli” Uprawa ogórków wcześnie - tradycyjna specjalność mieszkańców wsi i letników całego obszaru. Zapewnia to ich bezrobocie i zapewnia całkiem wygodne życie.

A wszystko dlatego, że nauczył się produkować rekordowe plony wcześniej niż innych ogrodników - w maju, sześć tygodni przed zwykłej porze, dzięki specjalnej, choć prosta procedura.

Sprzeczne z zasadami

Ogórki - kultura niezwykle termofilowa z Indii. Dlatego też, w środku pasa w szklarni jest zwykle zasiane później niż inni - tylko w połowie maja, w otwartym terenie - pod koniec wiosny, a nawet wczesnym latem, gdy gleba ma czasu na rozgrzanie się dobrze i nie ma zagrożenia od późnych przymrozków wiosennych.

Należy zauważyć, ogórki tolerować niskiej temperatury poniżej + 10 ... + 13 ° C: gnicie nasion, siewek posadzono w glebie „odrzuca” rozwijać przedłużające wzrost tylko + 15 ° C Optymalna temperatura dla tych nezhenok - 20 + ... + 25 ° C Ponadto, musi być stabilny, nie noc chłodzenia, który jest osiągalny na przedmieściach, z reguły dopiero po 5-10 czerwca, kiedy zwykle mają zostać posadzone ogórki. Ale wtedy zaczną przynosić efekty, niestety, zbyt późno - dopiero w drugiej połowie lata ... Jak ogrodnicy z Lukhovitsy udaje się oszukać kalendarz?

Lato w ogrodzie prywatnej

Od połowy ubiegłego wieku luhovitchane nauczył się powodzeniem uprawiać warzywa ciepłolubne na ogrzewanych łóżkach, stosowania biopaliw, a po prostu - przywiezione z upadku świeżego obornika, konia lub krowy, które stosowane umiejętnie ogrzewa glebę i sadzonki.

Czytaj więcej:   Planowanie sadzenia płodozmianie warzywny

W tym celu, na jesieni ściśle upakowanego stosu pokrywy nawozu z grubą warstwą ziemi, a następnie zwolnieniu i folii. Zapobiega to nawóz być zamrożone w zimie. Wczesną wiosną, śnieg nie wyszła jeszcze całkowicie uwolniony z odchodów schronu łopaty poluzować dostępu powietrza, który pozwala na jego błyskawiczny (tygodniowo) samoogrzanie +50 ... + 60 ° C, ze względu na aktywację bakterii. Niektórzy ogrodnicy przyspieszyć ten proces poprzez umieszczenie stos wewnątrz ogrzewany nad ogniem lub piec cegieł.

Miejsce dla plantacji ogórka w ogrodach Lukhovitsky wybrać najbardziej słoneczny, dobrze ogrzanym i osłonięte od wiatrów. Co do zasady, ogrodzenie od strony południowej (klombu jest zorientowany wschód-zachód) i nieznacznie podwyższone. Na wiosnę, jak tylko łóżko staje się możliwe, aby uzyskać dokładnie sprzątać śnieg i tuż przy powierzchni zamarzniętej ziemi ułożone czarnego tworzywa sztucznego, dzięki którym w słoneczne dni, gleba ogrzewa się szybko. Najprostszym sposobem, aby dbać o ogórkach, jeśli je sadzić w rzędzie na łóżku 80-90 cm szerokości.

Czując, że grunt został rozmrożony wystarczy wykopać, a to może być niezwłocznie cały obszar przyszłych łóżek wykopać zagłębienie (40 cm). Na dole komina 10 cm warstwy wiórów drzewnych z małą ilością mocznika, a następnie do krawędzi - luźny rozgrzewa się odchodów (wysoka paliwa - prawie 3 tony na m kw.). Następnie jest tylko umieścić na niej zdejmowana warstwa glebach (20-25 cm), a drugi raz, aby pokryć całkowicie czarny polietylen dalszego zwiększenia temperatury.

  • siew

Po kilku dniach „intratny zadanie” zrobić. Następnie bezpośrednio do tkaniny przewidzianą na powierzchni gleby czarnej folii co 30 cm, aby małe szczeliny, a następnie rozprzestrzenia się na każdym z dwóch nasion ogórka, traktowane trochę wilgotnej ziemi (nasiona moczy się, suchy świnię). Powyżej łóżka zaszczepiono skonstruować schronienie łuków, pokryte przezroczystą folią polietylenową.

Czytaj więcej:   Usunąć nadmiar ZAPISU załadowania systemu Windows XP

„Burning” biopaliwa zazwyczaj trwa przez sprężynę, aż do ciepłych letnich dni, więc nasiona kiełkują w ciągu tygodnia, rośliny szybciej i kwitną w miesiącu, a kilka dni później - często już 9 maja - pierwsza miłe marynat.
Jeśli nie ma nigdzie do podjęcia obornika

W ostatnich latach, po upadku pobliskim gospodarstwie hodowlanym - głównych dostawców obornika - luhovitchanam musiał dokonać zmian w ich technologii. Rzadkie odchody składowana jest teraz zastąpiony mieszaniną leśnych jesiennych liści klonu lub (lipy) i szczyty roślinnych. Wszystko to, jak się okazuje, jest również odpowiednia jako biopaliwo, choć nieco słabsze niż rozgrzewa.

Jednak większość luhovitchan się jeszcze łatwiej rosnących ogórków pod osłoną folii w dwóch warstwach z warstwą termoizolacyjną powietrza: w podniesione łóżka umieścić dwa podwozia, jeden nad drugim, i obie cechy klejącą. Biopaliw w tym przypadku nie wypełniona łóżku (a nie może wylać gorącą wodą przed okrywową czarnej folii), ale inaczej wytwarzać konwencjonalnymi technikami. Siewu na łóżku z zadaszeniem dwuwarstwowej można przeprowadzić od początku kwietnia.

  • pielęgnacja

Podlewanie wcześnie sadzenia ogórków prawie nie trzeba - wody źródlanej zwykle brakuje do lipca. Aby przyspieszyć rozwój roślin z trzeciej dekadzie kwietnia one okresowo dostarczany z słabego roztworu nawozu łączenia mineralne (na przykład „Sudarushka”), z zasadami organicznymi ( „bucefał”, „Flume-bom”, „Radagorom”) -, w stężeniu dwa razy słabsza niż to jest zwykle zalecane. W chłodnej pogodzie, gdy korzenie ogórków zbyt wolno do strawienia produktów spożywczych, Pozwól dolistnego dokarmiania. Ważne jest, aby nie mylić ze stężeniem nawozów i rozpuścić je pakować kierunki.

  • sortuje

Przez ich wyboru ogrodnicy Lukhovitsky są bardzo wrażliwe, nie tylko wybranie najbardziej owocne, ale tylko na początku - tych, które zaczynają przynosić efekty po 40 dni po siewie. I razem, różniących jednakowej wielkości, silny, piękny, i oczywiście smaczne owoce.

Czytaj więcej:   Ogrodnictwo przedmiotu Mittlayderu - Wykład 10

W ciągu ostatnich kilku lat w lokalnych ogrodach warzywnych zdominowane przez dwóch holenderskich mieszańców partenokarpicznych: „Othello” i „Salinas”. Jednak trzy lata temu nie zainteresowani nowymi hybrydami krajowych, z tak zwanego typu wiązki owocujących, nie są gorsze od Holendrów za wczesności, plon i jakość owoców, wyróżnia się masywny wpływ upraw w pierwszym miesiącu po rozpoczęciu kwitnienia.

Teraz Lukhovitsy wiodącym Hybrydy 'alfabet', 'First Class', 'Trump Card' i 'Ryad'. Niedawno utworzona Moskwa hodowców firmę rolniczą „Pallas” Aleksander Borisow i Oleg Kryłowa, na podstawie naszych warunkach ekstremalnych wczesnych wiosennych. Odmiany odporne na działanie wysokich temperatur oraz z szeregiem powszechnych chorób grzybiczych, w obecnej i mączniaka rzekomego. Wysokiej W najprostszych szklarni, otrzymując 10 kg owocu z 1 tys. m. Tak, te pęcherzykowe, ciemny zielony szmaragd i gładka w rozmiarze, po prostu Yum!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *