Jak uzyskać pozwolenie na budowę własnego domu

Twist gniazdo rodziny w mieście czy poza nim - marzeniem wielu Rosjan. Panuje przekonanie, że pozwolenie na budowę własnego domu - to długi i trudny proces, ale IRR.ru zebrane informacje niezbędne do udowodnienia inaczej.

Dlatego trzeba pozwolenia na budowę własnego domu

Artykuł 51 kodeksu urbanistyki Federacji Rosyjskiej (RF GRK) stwierdza, że ​​budowa i przebudowa projektów budowlanych kapitału mogą być wykonywane wyłącznie za zgodą tych manipulacji. Zatem, w celu uzyskania zgody uprawnionych podmiotów przed budową mają obowiązek zarówno osób fizycznych i prawnych.

Pozwolenie na budowę własnego domu - dokument, który potwierdza, że proponowana konstrukcja jest zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i daje dewelopera prawo do realizacji projektu.

W obecności obywateli takiego zezwolenia nie będzie miał trudności z rejestracją praw do domu lub domku, nie będą mieli problemu do zatrzymywania wody i energii elektrycznej, siedziba i zarejestrować go z całą rodziną. Również w obecności dokumentu upoważniającego rodzice mają prawo wypłacić kapitał macierzyński lub jego część na budowę kolejnych domów.

 Wszystkie nasze artykuły z " Legal Przewodnik » »» »»

Dokumenty niezbędne do uzyskania

Pozwolenie na budowę własnego domu

Pierwszy etap - zbieranie dokumenty wymienione w pkt 7 art. 51 GRK RF:

 • Dokumenty potwierdzające prawo do lądowania (dowód własności, umowę najmu);
 • Plan zagospodarowania przestrzennego;
 • dokumentacji projektowej;
 • Pozytywny wniosek o zbadanie dokumentacji projektowej;
 • Licencjonowany podmiot prawny, który wydał wniosek (jeśli badanie przeprowadzone przez organizację handlową);
 • Uchwała o odchyleniu maksymalnych dozwolonych parametrów konstrukcyjnych (jeśli jest wymagane);
 • Zgoda wszystkich właścicieli zakwaterowania na odbudowę (jeżeli są wymagane pozwolenie na przebudowę obiektu, który znajduje się w wspólnej własności);
 • Wykaz dokumentów wymaganych przez prawo w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego, jeżeli ich wydajność będzie mieć wpływ (niestandardowym przypadku).
Czytaj więcej:   Nowa ustawa o pomocy dla kredytobiorców hipotecznych przeciwko bankierom - pomocy problem kredytobiorców może ograniczyć

Dokumenty o pozwolenie na SGF

Przedmioty indywidualnego budownictwa mieszkaniowego (domów jednorodzinnych) są domem dla małego budynku (nie więcej niż 3), są oddzielone od innych obiektów, apartamenty tylko dla jednej rodziny. Uzyskać pozwolenie na budowę znacznie prostsze, gdyż wymaga bardzo mały komplet dokumentów, a przede wszystkim przytulnego rodzinnego gniazda tylko dopasować powyższe kryteria. Na przykład, wielu mieszkańców stolicy regulują w obszarze nowej Moskwie, jak istnieje wiele możliwości do budowy poszczególnych obiektów mieszkaniowych.

Dokumenty wymagane do pozwolenia indywidualnego budownictwa mieszkaniowego:

 • Dokumenty potwierdzające prawo do lądowania (dowód własności, umowę najmu);
 • plan zagospodarowania przestrzennego (GPZU);
 • Układ obwód ziemi w miejscu wyznaczonym do umieszczenia na nim obiektu IZhS.

Jednocześnie zapewniają dokumenty tytuł nie są konieczne, jeżeli odpowiednie informacje są już zawarte w Rosreestra. GPZU zwróciła się również władzom. Zatem, obywatele muszą zapewnić tylko dwa, jeśli nie jeden dokument do zatwierdzenia.

Procedura otrzymywania

Pozwolenie na budowę własnego domu

Zgromadzone dokumenty należy składać do lokalnego organu władzy publicznej lub w zakresie działalności urbanistycznej, działając na wybranym obszarze. Na przykład w stolicy pozwolenia na budowę jest odpowiedzialny za Construction Komisji Nadzoru Państwowego Moskwie (Mosgosstroynadzor). Aby złożyć pakiet dokumentów i złożenia wniosku, można skontaktować się z centrum uniwersalnego lub przesłać niezbędne dokumenty w Internecie na portalu służb rządowych miasta. Po tym władze weryfikują obecność obowiązkowego wykazu dokumentów do żądania niezbędnej pomocy w Rosreestra i innych agencji, bada dokumentację projektową. Dotacja audytu lub odmowa dokonuje się wskazując powody, dla których wydanie dokumentu nie jest możliwe.

Uwaga, jeśli planują wybudować w okolicy, trzeba będzie skontaktować się z administracją miasta lub osady, w których działki.

Czytaj więcej:   Banja stykowo: murowe

Procedura ta trwa do 10 dni i bezpłatnie. Jeśli dokument pozytywna decyzja powinna pojawić się na rękach wnioskodawcy nie później niż w terminie wskazanym powyżej. Ważne jest, że sąd nie ma prawa żądać żadnych innych niż określone w art dokumentów. 51 GRK RF.

Jak widać, proces uzyskiwania pozwolenia na budowę jest skomplikowana tylko zebrać niezbędne dokumenty i procedura jest zorganizowany tak wygodnie, jak to możliwe dla budowniczego.

ważność

na budowę własnego domu

Powstały Uchwała jest ważna przez 10 lat, to spotkać się z budową domu jest konieczne w określonym okresie. W przypadku, gdy deweloper zdecyduje się sprzedać niedokończony obiekt, a nieruchomość staje się własnością innej osoby, okres zezwolenia nie można wyzerować. Nowy właściciel musi poinformować władze o zmianie własności i nadal opierać się na pozostałą część kadencji poprzedniego właściciela.

 Wszystkie nasze artykuły z " Legal Przewodnik » »» »»

W niektórych przypadkach, zezwolenie nie jest potrzebne

Reguła ma kilka wyjątków, więc można wydech i zapomnieć o uchwale, jeśli planujesz:

 • Budowa garażu na terenie, który nie jest komercyjny;
 • Budowa budynków w okolicy, który jest ozdobiony przez utrzymywanie ogrodnictwo, ogrodnictwo lub daczy;
 • Budowa obiektu, który nie jest głównym budowy (szopy, obory);
 • Sadzenia struktur wsparcia;
 • Nieznaczne zmiany w obiekcie (dom domku) bez kolizji z konstrukcji nośnych i główne składniki odpowiedzialne za stabilność i trwałość obiektu;
 • Montaż konstrukcji tymczasowych do wykonywania wszelkiego rodzaju prac (przeprowadzanie dopływ wody, górnictwo).

Co jest obarczona samowola budowlana

Uzyskanie pozwolenia na budowę własnego domu - obowiązkowe procedury w ramach norm urbanistycznych zawartych w prawodawstwie wszystkich poziomach od lokalnego do federalnego i jego nieprzestrzeganie jest zagrożone karą grzywny powtarzanych od 2 000 do 5 000 rubli. dla osób fizycznych.

Czytaj więcej:   Łatwy sposób na rozwój Petunia na miejscu

Ale to tylko mniejsze zło: samowola budowlana z lipca 2016 zakazanych umieścić na katastralnych rejestracji, to samo odnosi się do właściciela przypisania własności do domu lub domku. Te budynki nie mogą być zarejestrowane, a następnie wprowadź to samo nie może być udzielona, ​​ze względu na fakt, że dostęp do komunikacji dla domów zbudowanych bez zezwolenia, jest zamknięty. Ponadto, bez zgody władz nie przywłaszczył adres kontaktowy.

Ponadto, nie jest korzystne dla tych, którzy planują wziąć kredyt ukierunkowane na budowę: banki bezwzględnie wymagają wszelką dokumentację związaną z przepisów urbanistycznych, więc bez zgody kredytodawców prostu nie zawrze umowy.

W skrajnych przypadkach, właściciel samowola budowlana przez sąd może być zobowiązany do prowadzenia go na własny koszt, więc nie polecam próby obejścia prawa i robić wszystko zgodnie z zasadami. W przeciwnym razie - droższy koszt.

Wideo: Dialog z prawnikiem: Jak mogę uzyskać pozwolenie na budowę domu mieszkalnego


Od roku 2015 w celu uzyskania pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego stała się gorącym tematem. Zalecenia dotyczące tej kwestii daje jeden z czołowych specjalistów LLC „Biuro prawne E .Romanovoy” Vladimir Lygin.

 Wszystkie nasze artykuły z „Legal Przewodnik» »» »»

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *