Jak połączyć grupa zabezpieczeń

Napisz do nas

ZESPÓŁ BEZPIECZEŃSTWA w systemach ciepłowniczych - INSTALACJA I SPOSÓB ...

02.02.2016

System ogrzewania Grupa bezpieczeństwa

Członkowie poszczególnych systemów grzewczych są zobowiązani do zapewnienia, że ​​niezależnie sprzęt grzewczy funkcjonować bezpiecznie jak to możliwe. W tym celu należy zainstalować grupę zabezpieczeń w systemie grzewczym, tj. A. Zapobiega nadmiernej presji i minimalizuje ryzyko wietrzenia, tak, że wszystkie urządzenia będą w pełni sprawna. Taka grupa jest zbiorem urządzeń, które zapewniają bezproblemowe użytkowanie sieci i kontroli ciśnienia płynu hydraulicznego.

System ogrzewania Grupa bezpieczeństwa

W tym artykule:
 • 1 Rekomendowane ceny producenta
 • 2 elementów konstrukcyjnych urządzenia
  • 2.1 Element №1. ochronę zawór
  • 2.2 Element №2. manometr
  • 2.3 Element №3. automatyczny odpowietrznik
  • 2.4 Wideo - grupa bezpieczeństwa i system grzewczy
 • 3 główne odmiany grup zabezpieczeń ogrzewanie
 • 4 Gdzie zainstalować urządzenia bezpieczeństwa?
  • 4.1 Funkcje montażowe
 • 5 Dokonywanie Home Group bezpieczeństwo
 • 6 Może chcesz

Przeczytaj więcej o tym, co grupa jest bezpieczna, jakie elementy to polega i jak zainstalować, i zostaną omówione w dzisiejszym artykule.

Rekomendowane ceny producenta

Dla wygody użytkowników sprawie informacji producentów, w postaci małego stolika.

Tabela 1. Wykonany grupy zabezpieczające ogrzewania

nazwa

dostępne modele

opis

Średnia wartość rynkowa w rublach


ADR

Produkowany w dwóch wersjach - Professional (mają okrągły kształt) Standart (mogą być dwojakiego rodzaju - kwadratu i mosiądz).

Wszystkie modele zostały zaprojektowane w celu ochrony systemu ogrzewania typu zamkniętego, ale również zainstalować zbiornik wyrównawczy.

Od 1308 do 1422 roku


Fado

Dostępne tylko jedna zmiana, a mianowicie - Fado-1.

grupa bezpieczeństwa z mosiądzu w instalacji grzewczej, co może być stosowane źródło ciepła, zbiornika lub systemu „ciepła podłoga”. waży 550 gramów.

2330

Produkowany jest w dwóch wersjach - dla ochrony kotła i chronić zbiornik wyrównawczy.

Podłączanie niższy wskaźnik typu ciśnienie nominalne wynosi 10 atmosfer. Temperatura płynu nie powinna przekraczać 110 stopni. Inną cechą modelu - gwint wewnętrzny.

Od 2965 do 3320 (w zależności od wersji)


Watts

Grupy te są dostępne w pięciu wersjach, ale wszystkie one są zaprojektowane w celu ochrony kotła. Na rynku dostępne są modele takie bloki Watts:
- KSG-30;
- KSG-30 N;
- KSG-30 / 20m-ІSO;
- KSG-30/25 M-ІSO

Modyfikacje te są dokonywane na wsporniku stalowej (poza wyjątkiem KSG-30 N, którego wszystkie elementy są umieszczone w obudowie z mosiądzu). Zamontowane powyżej źródła ciepła, w pozycji pionowej.

Od 2625 do 5650

Jak widać, wybór jest na tyle duże, ale za jakość - w rzeczywistości, jak gdzie indziej - będzie musiał zapłacić więcej.

Elementy konstrukcyjne urządzenia

Każda grupa bezpieczeństwa - metalowy korpus, który wszystkie te urządzenia:

 1. ochronę zaworu;
 2. ciśnieniomierz;
 3. otwór wentylacyjny.

Będziemy zrozumieć strukturę i cel każdego elementu.

№1 elementem. ochronę zawór

Taki zawór jest przeznaczony dla ochrony systemu ogrzewania przed nadmiernym ciśnieniem. Jest pewne, że ciśnienie, do którego urządzenie jest przeznaczone, i tak szybko, jak to (wskaźnik) jest przekroczona, to jest operacja i zbędnych resetowany. W zasadzie, to ciśnienie w ogrzewania jest kompensowany za pomocą zbiornika rozprężania, gdy płyn jest podgrzewany, nadmiar dostanie się do zbiornika, tak, że ciśnienie w sieci pozostaje na stałym poziomie, a sam układ, ponieważ nie cierpi. Znamienne, całkowita objętość płynu roboczego pozostają takie same.

Jednak w niektórych przypadkach, zbiornik nie działa. I to właśnie dla tego typu przypadków wymagają ochrony zaworu, który rozpocznie się nadmiar płynu z sieci. W celu uniknięcia wycieku wody na podłodze do wątku trzeba podłączyć wąż, który jest wyświetlany w kanalizacji. I od tego możemy dokonać innego wniosku: w kotle jest obowiązkowe być ścieków.

Zwrócić uwagę! W takim przypadku, w każdym razie nie może być odprowadzane do środka przeciw zamarzaniu systemu kanalizacji (jeśli jest stosowany jako czynnik chłodzący).

W górnej części zaworu posiada uchwyt (często czerwone), w którym weryfikować wydajność urządzenia. Aby to zrobić, wystarczy obrócić pokrętło w kierunku, w którym strzałka, to woda powinna zacznie płynąć; jeśli się zatrzyma płynącej po uchwyt został zwolniony, to zawór działa prawidłowo. Jeśli przepływ wody w dalszym ciągu, to trzeba trochę więcej czasu, aby otworzyć / zamknąć zawór - zazwyczaj po to wszystko wraca do normy.

Jeśli woda nie chce pozostać w zaworze, należy go wymienić, a tak szybko jak to możliwe. Innym płyn może wyciekać, jeśli zawór nie jest wystarczająco mocno „siedzi” w siodle. Warto zauważyć, że bezpieczniki są wykonane z oczekiwaniem różnych wskaźników ciśnienia, a przy wyborze opcji powinny być oparte na ciśnienie, które jest przeznaczone do źródła ciepła. Na domach prywatnych, na przykład wymagać zawór do 3 atmosfer.

Ale co, jeśli grupa zabezpieczeń w systemie grzewczym z wymaganym zabezpieczeniem nie jest na sprzedaż? W takich przypadkach lepiej jest nabyć wszystkie z poszczególnych urządzeń i grup zebranych w domu własnymi rękami (więcej o tym później).

№2 elementem. manometr

Głównym celem manometrze - regulacja ciśnienia w linii. Oni, a także bezpieczniki wymienione powyżej, mogą być przeznaczone dla różnych wartości ciśnienia w celu zwiększenia komfortu pracy. Aby znaleźć dowody konkretnego urządzenia, po prostu trzeba dokładnie zbadać jego ciało (zwykle to wystarczy).

Ponieważ ciśnienie w domach prywatnych, korzystnie 2 lub 3 atmosfer, a urządzenie powinno być zaprojektowane do maksymalnie 4 atmosfer.

Na samym urządzeniu, istnieją dwie ręce - czarna (to działa) i czerwony (wymagane do kontroli). Druga strzałka musi być ustawiona ręcznie na żądany znak (zwykle co 2 atmosfer do wytwornic ciepła montażowej więcej piętrze jest potrzebny, choć rzeczywista liczba wskazana w dokumentacji technicznej). A jeśli czarną strzałkę w czasie operacji „poszedł” Za czerwonym, oznacza to, że ciśnienie jest zbyt wzrosła.

№3 elementem. automatyczny odpowietrznik

grupa zabezpieczeń powinny być ustawione na górze tylko z powodu odpowietrzania - fakt, że powinien on być umieszczony w najwyższym punkcie, gdzie i wysłany do pęcherzyków powietrza. W rzeczywistości, to jest inny rodzaj Majewski dźwigiem, zdolne do pracy na maszynie. Dokręcić lub odkręcić nie musi, t. K. Powietrze jest odprowadzane automatycznie. W razie wypadku, urządzenie to jest naprawdę niezastąpiony. Przykładowo, regulator temperatury może nagle zatrzymać się działa, z powodu których płyn roboczy w źródło ciepła może wrzeć. I w tym momencie mogą być przydzielane powietrze, z absolutną gwarancję, że narusza integralność całego systemu.

Czytaj więcej:   Gdzie iTunes danych w WINDOWS

A przez odpowietrzanie, to zabezpieczenie grupy elementów w systemie ogrzewania, będzie - woda - wylot.

Zwrócić uwagę! Warunkiem normalnego funkcjonowania grupy zabezpieczeń jest właściwy montaż. Najmniejszy błąd podczas instalacji aplikacji pozbawia grupę jakimkolwiek znaczeniu i że po prostu nie może działać w sytuacjach awaryjnych.

Wideo - Grupa bezpieczeństwa i system grzewczy

Zasada działania takiej grupy

Teraz wyobraź sobie, że z jakiegokolwiek powodu, zbiornik wyrównawczy - czysto hipotetycznie - nagle nie skompensowania rozszerzalności cieplnej cieczy chłodzącej, która jest tak ważna w pracy całego systemu grzewczego. W tym przypadku ciśnienie linia zaczyna rosnąć. Następnie uruchamiany zabezpieczającą zawór: sprężyna jest w nim już w stanie utrzymać się z zawartych przez niego płyn, z powodu której zawór otwiera się i ciśnienie w końcu spadł.

Jak to wszystko się stało?

 1. pierwszy etap. nadmiar powietrza na zewnątrz przez otwór wentylacyjny.
 2. Faza druga. Nadmiar płynu hydraulicznego zstępuje poprzez specjalny zawór drenażowy chroni.

Zwrócić uwagę! W celu uniknięcia przypadkowego spala się nagłego uruchamiania zaworu i odprowadzania płynu hydraulicznego do nadwyżki działce połączony specjalny przewód lub rurka do drukowania w systemie kanalizacyjnym.

Główne odmiany grup zabezpieczeń ogrzewanie

Konfiguracja bloków bezpieczeństwa, jak wspomniano powyżej, mogą być bardzo zróżnicowane. Jest, na przykład, że taka opcja.

Albo tu jest inna opcja, w której wszystkie elementy są umieszczone w jednej obudowie.

Jeszcze kilka opcji.

W sprzedaży jest wiele innych realizacje grupy zabezpieczeń, ale wskaźniki zewnętrzne w tym przypadku nie ma znaczenia, ponieważ zasadą działania w nich wszystkich takie same. Wybierając ten sam lub inny model powinien znowu przez manometr wskaźnika, który jest przeznaczony i ochrony zaworu.

Teraz, aby zrozumieć podstawowe typy grup, zapoznanie się z popularnych producentów i przybliżonych kosztów takich produktów.

Gdzie instalować urządzenia zabezpieczającego?

W przypadku typu ściany kotła może być o niczym się nie martwić, bo wszystko jest już załatwione producenta: Grupa bezpieczeństwa jest już dostępna na tylnej ścianie lub wewnątrz samego urządzenia.

Ale musi być zakupiony oddzielnie i zainstalowany własnego do otwartych Bloki typu kotłów. W którym miejscu? W rurze doprowadzającej, w pobliżu źródła ciepła (to znaczy nie więcej niż 100-150 cm od niego). Jak na manometrze musi być zainstalowany tak, że wszystkie jego wypowiedzi były wyraźnie widoczne. Należy również być wyraźnie widoczne, że płyn roboczy wypływa chroni zawór, jak powinno być również świadomi przed rozpoczęciem prac instalacyjnych.

Funkcje montażowe

Musisz najpierw krótko mówić o zaworów kulowych odcinających (później dowiesz się, co to jest). Gdy system regeneracji należy zadbać, aby w przypadku złamania któregokolwiek z jej elementów można łatwo wymienić lub alternatywnie naprawione, bez spuszczania płynu chłodzącego z całego systemu. Jest do tego celu zamontowane zawory kulowe.

Czytaj więcej:   Aktywne linki w bio W INSTAGRAME

Załóżmy wyciekły baterię. W tym przypadku trzeba tylko odciąć zawory odcinające - przed i po baterii - a następnie usunięte, a sam akumulator. System ogrzewania następnie nadal funkcjonować, a to jest bardzo ważne, jeśli ulica jest dosyć zimno. W przypadku braku takich dźwigów muszą spuścić płynu roboczego od szosy. Będzie to wymagało wiele czasu i wysiłku, a co ważniejsze, system w tym czasie nie będzie działać.

Zwrócić uwagę! Zawory te są zalecane do umieszczenia na wszystkich urządzeniach grzewczych: pompy obiegowej i baterii i zbiornika membranowego, etc.

A teraz - bezpośrednio do grupy zabezpieczeń w systemie grzewczym. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, z którego dowiesz się, w jakiej kolejności powinny być zainstalowane urządzenia.

Etap 1. Urządzenie bezpieczeństwa powinien być umieszczony na przewodzie zasilającym, nie więcej niż 100-150 cm z kotła.

Krok 2. Nie mając wymaganą wiedzę, wiele podczas instalacji tego urządzenia włożyć między nim a źródło ciepła zawory odcinające lub, alternatywnie, bezpośrednio do samej grupie. Ich wyjaśnienie jest następujące: jeżeli kocioł nie powiedzie, to można łatwo naprawić lub wymienić. Poniżej przedstawiono dwa warianty zaworów odcinających nieprawidłowej instalacji.

W każdym z przykładów żurawi prawidłowo dostarczone, a jeżeli generator ciepła się nie powiedzie, to nie sprzedawcy skorzystać z gwarancji, ponieważ urządzenie nie zostało zainstalowane zgodnie z potrzebami. Przy tego rodzaju układzie dźwigi ryzyko przegrzania układu wzrasta, co może prowadzić do uszkodzenia kotła.

Etap 3. Przy prawidłowej instalacji zaworów musi być umieszczony z tyłu grupy zabezpieczeń. Jest to słuszne, ale gwarancja w tym przypadku nikt nie odmówi.

Film - Jak połączyć grupę zabezpieczeń

Dokonywanie Home Group bezpieczeństwo

Wiele osób zastanawia się, czy można dokonać osobiście grupę? Można, ale trzeba kupić osobno każdego z elementów, a następnie połączyć je za pomocą adapterów, trójniki, i tak dalej. Jednostka obudowa może spawać kawałki rur i kształtek z polipropylenu - będzie kosztować znacznie tańsze niż opcji „Shop”, wykonane z mosiądzu.

Nie powinniśmy zapominać, że grupa bezpieczeństwa polipropylenu mogą być stosowane tylko w tych liniach, w którym temperatura płynu jest niski (na przykład, w systemie „ciepłej podłogi”), ale w każdym razie nie w baterii! Jest tak, ponieważ jeśli ciecz ogrzewa się do temperatury 95 °, będzie to prowadzić do degradacji polipropylenu, a także konsekwencje mogą być bardzo trudne do przewidzenia.

Wideo - Grupa bezpieczeństwa

może chcesz

Komentarze VC:

Komentarze użytkowników:

Ira :

Bardzo pouczające, dzięki! Wszyscy pracują w odniesieniu do połączenia technicznego w TOkotla facetów z ręce z ramion!

odpowiedź
Witalij :

Dzień dobry. Ostatniej nocy wyłączył światło. Ciśnienie w czujniku pokazuje 0. Co wydajność i zasięg? Co oznochaet LRA?

odpowiedź

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GRUPA BEZPIECZEŃSTWA I MIEJSCE - YOUTUBE


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *