Włoski styl od Morza Śródziemnego lub projektowania krajobrazu

Początkowo, włoski lub śródziemnomorskim stylu projektowania krajobrazu zakłada istnienie ścisłych form geometrycznych i prostopadle do torów. Centrum kompozycji znajduje się zbiornik wodny, wokół którego znajduje się utwardzona powierzchnia i rzadkie ogrody kwiatowe. Ogród otoczony był ze ścinaniem żywopłotu lub płotu wdzięku. Specjalna uroczystość może dać ogród z pomocą alejek i fontanny, a sferycznym kształcie sześcianu krzewy i drzewa staną się harmonijny ustawienie na torze .

Jest to również charakterystyczną cechą  stylu śródziemnomorskim projektowania krajobrazu jest patio - platforma na wzgórzu znajduje się w pobliżu domu. Tutaj można umieścić meble ogrodowe, ozdobić patio z rzeźby i wazony z roślinnością, oraz odpowiednich drzew iglastych i liściastych jak i krzewów. Zdjęcie: włoski styl projektowania krajobrazu. źródło

śródziemnomorskim stylu w projektowaniu krajobrazu

Autor: Natalia Moroz

Jeśli okaże się, że ciągle marzy o wakacjach na śródziemnomorskim kurorcie, to styl projektowania krajobrazu, oczywiście dla Ciebie. Z prawej mieszanki roślin, materiałów i akcesoriów może również przynieść piękno Morza Śródziemnego we własnym ogrodzie.

ogród śródziemnomorski z swobodnej elegancji. Zainspirowany pięknem nadmorskich śródziemnomorskich regionach Hiszpanii, Włoch i Francji, to styl projektowania krajobrazu łączy brutalne traw i formalne wzory i akcenty. doniczki z terakoty, warstwowych fontanny, rzeźby, kolumny rzymskie - wszelkie oznaki śródziemnomorskiego ogrodu.

krajobraz Morza Śródziemnego przeniesie Cię do innego świata, za każdym razem, gdy opuszczają dom na wsi. Zapach słodkich ziół, odgłos kapiącej, ciepły kolor terakoty, genialne widoki na ocean niebieski, kieliszek wina i będzie w pełni cieszyć się życiem.

Czytaj więcej:   papryki i bakłażana w szklarni: tajemnice uzyskania dobrych zbiorów w uprawie wspólnego

Rośliny ogrodowe Morza Śródziemnego

Herb ogrody są bardzo popularne na całym świecie. W średniowieczu mnisi i mniszki, mieszkających w pobliżu wybrzeża Morza Śródziemnego mają stać się ekspertami w korzystaniu z ziół do celów leczniczych i kulinarnych. Dzisiaj praktyka ta stała się codziennością dla mieszkańców regionu Morza Śródziemnego. Mając odpowiednie zioła we własnym ogrodzie jest łatwo dodawać nowe smaki kuchni francuskiej i włoskiej w posiłków.

figi lawenda rozmaryn
cyprys lemon tree oliwka

 

fontanny

fontanny warstwowych można znaleźć w każdym mieście europejskim prawie każdej dziedzinie. Fontanna di Trevi w Rzymie, najbardziej znany z nich. fontanny warstwowe mogą być bardzo proste lub pokryte skomplikowanych rzeźb.

Terakota wazon w śródziemnomorskim projektowania krajobrazu

W przeciwieństwie do najdonioślejszych stylu śródziemnomorskim z drugiej - dekoracji l andshafta wazony z terakoty. Wcześniej te naczynia przechowywano oliwę, teraz służyć celach dekoracyjnych. wazony z terakoty mogą mieć różne kształty i rozmiary. Terakota kolor łączy się z wszystkich kolorach i odcieniach liści i wygląda naturalnie w ogrodzie. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie w zimie temperatura spada poniżej zera, to jest to najlepszy czas, aby ukryć wazony z terakoty w pokoju, aby uniknąć pęknięć.

Rzeźby w ogrodzie śródziemnomorskim

Rzeźba w ogrodzie cechę odróżniającą stylu Śródziemnego projektowaniu krajobrazu . Z reguły jest to kopia rzymskich i greckich oryginałów. Rzeźby na zewnątrz jest zawsze szczególną przyjemność niesamowite.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *