Główne zasady akceptacji nowej właścicieli mieszkań: jak wziąć mieszkanie z dekoracji i wykończenia

Przyjęcie nowego mieszkania od dewelopera: podstawowe zasady odbioru i akceptacji raportu. Lista wymaga akceptacji nowego mieszkania od dewelopera dokumentów. Mamy kolejny zastanowić się, jak wziąć mieszkanie od budowniczego etapami i że powinno być brane pod uwagę.

Główne zasady akceptacji nowej właścicieli mieszkań: jak wziąć mieszkanie z dekoracji i wykończenia

Oczywiste i ukrytych wad i usterek osobliwą nie tylko dla mieszkań gospodarki, ale również na mieszkania w luksusowym kompleksie i domów. Akceptacja mieszkania od dewelopera - bardzo ważnej procedurze wymagającej opieki właściciela nieruchomości podczas kontroli dokumentów i podpisania. Przyjrzyjmy się bliżej , jak prawidłowo zrobić nowe mieszkania , które są cechy procedury do wykańczania i szorstkości, a także ewentualne konsekwencje dla deweloperów w przypadku awarii warunków dostawy oraz dostępności niedociągnięć.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze apartamentu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każda zawarta umowa musi opisać kapitałowe wznoszone obiekty jak najdokładniej, w tym:

 • Powierzchnia apartamentu, jego podłoga;
 • schematyczne przedstawienie przedmiotu (zwykle w postaci rysunku), przedstawiający jego położenie w stosunku do innych przedmiotów obschedomovoy właściwości i planować tehpomescheny;
 • liczba pomieszczeń i ich powierzchni;
 • obschedomovyh obszar, ilość pięter nimi;
 • Materiały stosowane w stropach i ścianach.

Mamy kolejny zastanowić się, jak wziąć mieszkanie od budowniczego
etapami i że należy wziąć pod uwagę

Zasady odbioru mieszkania od dewelopera są w odrębnym komunikacie z deweloperem lub właściciela z udziałem osoby (ekspert) z boku, aby zrozumieć specyfikę projektowania i budowy.

Na spotkaniu z Komisją zaleca się następujące akcesoria:

 • ruletka;
 • poziom lub pion budowlany;
 • Tester do kontroli elektryczności;
 • latarka do wglądu słabo oświetlone i trudno dostępnych miejscach;
 • drabinka
 • pióro i papier do notatek, itd.

Oprócz przybliżonego liście niezbędnego wyposażenia jest ponadto konieczne stosowanie sam traktat DDU i sprawdzić etapy dla każdej pozycji w nim.

Procedura przyjęcia mieszkania może się znacznie różnić mieszkania bez wykończenia, mieszkań z wykończeniem grzywny lub szorstkiej.

Jak sprawić, by mieszkanie od dewelopera, aby zakończyć

Dzieła wykańczania zakłada naprawę do realizacji kluczowego budowy i prac wykończeniowych, przeprowadzanie wszystkie komunikaty i montaż urządzeń sanitarnych. Mieszkanie z pięknym wykończeniem niemal natychmiast, można wprowadzić i zaangażować się w aranżacji mebli.

Mieszkań „pod klucz” przyjęła się znacznie szybciej niż surowe. sprawdzić:

 • jakości wykończenia (ściany, sufity);
 • serwisowania każdego przełącznika i gniazda;
 • jakość montażu okien, drzwi (należy zweryfikować brak pęknięć, frytki, zarysowania, wgniecenia, stoki wykończeniowych, zamki naprawy);
 • Działanie systemu wentylacyjnego, ścieków, ogrzewania i dostarczania wody;
 • wystarczającej izolacji akustycznej;
 • jakości izolacji (szczególnie w ruchu obrotowym mieszkań i mieszkań na górnych piętrach).

Dzieła wykańczania oceniać wyłącznie indywidualnie. Dla jednej osoby, błąd może być niewielka, ale dla innej - nie do przyjęcia.

Ważne! Po zaakceptowaniu mieszkanie z drobnego wykończenia zaleca się zwrócić uwagę na tapecie (klejenie jakość i pasujące do wzorca) płytki, podłogi, listwy, itp Sposób, w jaki mają być odnowione, w tym materiałów użytych do instrukcji producenta i koloru, powinny zostać określone szczegółowo w umowie.

undecorated

Odbiór mieszkanie od dewelopera bez wykończenia cechuje zwiększona czasochłonne w porównaniu z delikatnym wykończeniem, ponieważ nie wszystkie wady i usterki można wykryć natychmiast.

Zwykle procedura obejmuje:

 • sprawdzanie zgodności z planów i rysunków, liczby pokoi, balkonów i ich wielkości;
 • oceny wydajności drzwi i okna.

Ponieważ mieszkanie jest wynajmowane bez naprawy, procedura trwa dość długi wstęp. Ważne jest, aby skorelować obiekt wynikowy nabyli zgodnie z DDU i sprawdzić, czy okna i drzwi były sprawne.

Z szorstkości

Blister naprawa wymaga wcześniejszego przygotowania mieszkania do ostatecznego wykończenia, w tym montaż drzwi, okna, liczniki, podsumowując wodociągów i kanalizacji, energii elektrycznej.

Czytaj więcej:   Jak rozwijać i mnożyć anafalis

mieszkania na sprzedaż akceptacji z szorstkości obejmuje obowiązkową kontrolę następujących elementów:

 • Piętro (według aktualnych norm dopuszczalny błąd do 2 {19a8ea0e008e24d4689ea525c23c2acb414049d577ab587da43cd0260d3e4526} poziomy jastrychu);
 • ściany (niedozwolone pęknięcia, chropowatość, plam i innych defektów);
 • sufity;
 • wentylacji;
 • ogrzewania (rury i grzejniki muszą być sprawne i wolne od defektów);
 • pion kanalizacyjny (sprawdzić szczelność instalacji i pionowego);
 • i wyloty elektryczne (sprawdzenie dostępności bezpiecznikiem, obsługowo gniazd)
 • Okna i drzwi (oceniana żadnych znaczących różnic, jak również ich łatwe otwieranie / zamykanie).

Dodatkowo zaleca się przeprowadzenie pomiaru kontrolnego łącznej powierzchni mieszkania, ponieważ istnieją przypadki błędu kilku metrów, jak duża, aw mniejszym boku.

akceptacja dokumentów mieszkania

Na liście wymagane do przyjęcia mieszkania od dewelopera dokumentów należą:

 1. Płatność i dokumentów finansowych (kontrole, oświadczenia, potwierdzające fakt zapłaty).
 2. kapitał kontrakt (oryginał).
 3. Rosyjski paszport.

Z tych dokumentów i wszystkich osób wskazanych w umowie jako współinwestorów, wykonane prostą weryfikację (zwykle nabywane bez wizyty w mieszkaniu), w wyniku których strony ustalenia nabycie określonego przedmiotu. Po takiej weryfikacji będą przypisane bezpośrednio procedury akceptacji siebie, co skutkuje w pozytywny akt podpisania przełączenie.

Jeśli nie możesz uczestniczyć we wszystkich inwestorów nieruchomości, zajęłoby ich pełnomocników w czasie procedur akceptacyjnych apartamenty (pre-zezwolenie jest wydawane na odbioru mieszkania od dewelopera).

Co jest niezbędne do przyjęcia mieszkania

Po Państwowa Komisja sprawdzi budowę obiektów i wydać zezwolenie na uruchomienie, firma budowlana wymagane przez prawo powiadomić każdego członka gotowości obiektu do dostarczenia do właścicieli. Powiadomienie jest wysyłane korespondencji (listem poleconym) lub przekazane do odbioru osobiście każdego właściciela mieszkania.

Ostrzeżenie! Dziś popularna metoda powiadomienia akcjonariuszy jest ich rozmowy telefoniczne lub wysyłanie wiadomości SMS.

Po przedstawieniu powyższych dokumentów, szczegółowe badanie i ocena mieszkania, właściciel wypełnia arkusz obserwacyjny, który rejestruje wszystko stwierdzonych wad i niedociągnięć. Wady te są przekazywane do akt odbioru -Transfer apartamenty Develoment posiadaczy procentowych z ich eliminacji. podpis ostateczny należy rozważyć dopiero po zostały zmodyfikowane lub usunięte.

Co powinno być w akcie przyjmującym transmisji

Akceptacja przesyłania nowych mieszkań to ważny dokument, zawierający:

 • rzeczywista powierzchnia apartamentu (i pomieszczeń oddzielnie);
 • adres pocztowy (z liczbą mieszkań);
 • Wartość przedmiotu.

Zazwyczaj akt formie jest standardowy formularz. Jednakże, jak wspomniano wcześniej, w ustawie mogą być zawarte w liście wad stwierdzonych przy odbiorze. akt recepcji i apartamentami transmisja próbki można pobrać tutaj.

W każdym akcie koniecznie musi ponieść faktyczną datę kontroli. Dokumenty z datą lub bez niego wcale nie jest lepiej podpisać z powodu prześladowań interesów deweloperskich nabyte.

Określenie apartamenty przesyłowe posiadacze procentowe

Po otrzymaniu zawiadomienia transferu gotowość nieruchomości uczestnika akcji i, jest on zobowiązany do przyjęcia go w określonym czasie do DDU lub w ciągu 7 dni, jeśli taka klauzula nie została uwzględniona.

Zamówienie jest przepisywany miesiąc i rok, w którym majątek zostanie przeniesiony. przewiduje również okresu ubezpieczenia 2 miesięcy, co daje deweloperowi dodatkowy rozwiązanie wszystkich problemów.

Czytaj także:   Przyprawa "hi" Ala z Baba pieprz 2,5 kg, 3 kg

Doświadczenie pokazuje, że po otrzymaniu zgody programisty do oddania domu może trwać od kilku miesięcy do sześciu miesięcy. Wynika to z niuansów prawnych i biurokratycznych (gospriemka zbudowane domy builder - nie jest to szybko). Jeżeli nieruchomość przekroczyła określony termin przeniesienia okres, logiczne byłoby domagać się rekompensaty za niedogodności.

Jeżeli okres oficjalnej kapitulacji domu i mieszkania jest blisko, a nie wiadomości od dewelopera nie jest obecny, posiadacze procentowe powinny zadbać, aby chronić swoje prawa, wysyłając informację na adres gotowości firmy do zaakceptowania przedmiot wspólnej konstrukcji. Celem tego listu jest ustalenie daty, w której kara byłaby liczona w przypadku 214-FZ.

Ponadto, zawiadomienie o gotowości do przyjęcia wspólnej budowy obiektu będzie bezpośrednie dowody do właściciela nieruchomości do podjęcia, a nie unikać go.

Kara za nieprzestrzeganie terminów

Zgodnie z 214-FZ (artykuł 6) w przypadku naruszenia warunków określonych w umowie przenoszącej mieszkanie do spółki-deweloper jest zobowiązany do zapłaty interesariuszy umowną w wysokości 1/150 bieżącego klucza tempie Centralnego Banku Rosji (data podpisania odbioru i transmisji) ceny nowych budynków dla każdego dozwolonego dnia opóźnienie.

Odszkodowanie w formie kary można uzyskać na dwa sposoby:

 • pozasądową przesyłając reklamację na adres dewelopera;
 • na drodze sądowej.

W przypadku, gdy firma zgodziła się na zwrot kary strony zawierają umowę, w której określonych ramach czasowych, kolejność, sposób i wysokość odszkodowania. Jeśli jednak nie udało się uzgodnić, właściciel mieszkania pozwać (zastrzeżenie określone szczegółowo w sprawozdaniu).

Jeśli jakieś braki nie może podpisać ustawę

Inspekcji przekazywany obiekt może zidentyfikować wady jak charakterze znaczące i nieznaczące. Pierwsza grupa obejmuje te wady z powodu której dalszy pobyt w mieszkaniu staje się niewygodne lub niemożliwe.

Może to być dziura w ścianie, rozbite okna, drzwi, drenaż bezczynny, wentylacja, itd. W obecności takich wad w żadnym wypadku nie jest to konieczne do podpisania aktu przyjmowania i przekazywania wspólną budowę. Umieszczając swój podpis do takiej sytuacji, wszystkie zobowiązania w celu wyeliminowania wad lub odszkodowanie od dewelopera będą usuwane.

To może być uznane za nieistotne te wady, które wpływają w większym stopniu na estetycznej percepcji obiektu. To znaczy, to jest - małe rysy i drobne nierówności na ścianach, podłodze lub suficie, złamaną zamek w drzwiach itp Wykryte defekty są zapisywane w arkuszu kontroli opisany w dokumencie, przy czym te ostatnie mogą pewnie podpis.

Ważne! Jeśli posiadacze procentowe w ciągu 2 miesięcy od dnia otrzymania zawiadomienia o gotowości do dać mu deweloper mieszkaniowy nie podpisania aktu w przypadku braku ukrytych i oczywistych wad, jest prawnie prawo przenosi się do dewelopera (w trybie zaocznym).

Skrajny wersja niewłaściwego zachowania akcjonariuszy, którzy bez powodu, nie ma mieszkania, nie płacą opłat obowiązkowych (w tym media) jest zmuszony sprzedaż mieszkań w nieruchomości wspólnej, który jest w jego posiadaniu, a wzajemne płatności pomiędzy deweloperem, właściciel spółki własności i osób trzecich ,

To eliminuje wady

Właściciel mieszkania na DDU zidentyfikowanie braków w mieszkaniu może wymagać od dewelopera:

 • aby usunąć je na własny rachunek przez określony czas (zwykle nie więcej niż 45 dni);
 • do obniżenia ceny umowne na proporcjonalnym kwoty wskazane niedociągnięcia (offset);
 • uczestnik akcji zwrotu kosztów wad poprawiania.
Czytaj więcej:   CLIENT VK dla Windows 8

Większość deweloperów oferuje pierwszą opcję, aby wyeliminować wady spowodowane prostych oszczędności kosztów i czasu. Okres wykonywania wymaganej pracy lub przeniesienia środków nie od razu udokumentowane. W praktyce proces ten trwa zwykle 2-3 tygodni do kilku miesięcy.

W razie niewykonania przez dewelopera w ciągu 45 dni, posiadacze procentowe mają prawo do odwołania się do sądów wymagających rekompensaty za brak terminów obiektów i eliminowania wad.

Typowe wady nowych budynkach

Większość z budowy domów i mieszkań są przekazywane do inwestorów nieruchomości z pewnymi wadami. Najczęstszymi lub typowe wady nowych mieszkań są następujące:

 1. Złej jakości izolacja cieplna ścian, jest główną przyczyną zamrożenia w zimnej porze roku.
 2. Źle uszczelnione szwy płyt balkonowych, co może prowadzić do znacznego wzrostu wilgotności w ścianach i sufitach mieszkań i szkodom wykańczania wnętrz i renowacji.
 3. Słaba jakość jednostek okiennych (aktywne wada występuje bardzo często i prowadzi do okien wycieków).
 4. Wady jastrychu (tu odnosi się nie tylko do jego szorstkości, a także występowanie pustych przestrzeni wewnętrznych, pęcherzyków, które powodują pękanie i konieczność wymiany na podłogę w przyszłości).
 5. Nieprawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacyjnego (w zależności od nieścisłości wady może być pojawienie się duszności w płaskim, a nawet odwrócenie efektu oporowego).
 6. Słaba jakość izolacji podłogi (to jest klucz do formy i wymagają kosztownych operacji i procedur).
 7. Niespójność stwierdził wykończeń i niedociągnięcia podczas odbioru nowego mieszkania z naprawy klucz.

Oprócz tych typowych wad często spotykanych w procedurze odbioru Deweloper z mieszkań, z ukrytych wad można wykryć w czasie. Zakłada się, pojawienie się pęknięć w ścianach budynków w procesie kurczenia fundamentu niewystarczającą izolacją dźwiękową, przy wykorzystaniu konstrukcji niskiej jakości i materiałów wykończeniowych, które wydzielają szkodliwe substancje, itd.

Uczestnicy ustawodawstwo DDU przypisany okres gwarancji wynosi 5 lat, podczas których można złożyć wniosek do firmy-developer w odniesieniu do jakości budowy i naprawy w sprzedawanym mieszkaniu. Jeśli w tym okresie, posiadacze procentowe będą odwoływać się do dewelopera z podobnym problemem, firma jest zobowiązana do przeprowadzenia na własny koszt i tehekspertizu w przypadku wad, aby je naprawić.

Leczenie z pretensjami po upływie wyznaczonego okresu jest także możliwe, jednak posiadacze procentowe będą musiały udowodnić wystąpienie zidentyfikowanych braków w terminie nie później niż 5 lat od daty podpisania aktu zakresie przyjmowania i przekazywania mieszkań. Taka decyzja zostanie podjęta jedynie przez organy sądowe. Statystyki pokazują prawie niemożliwość pozytywnego wyniku dla uczestników Spraw PO.

Przyjęcie nowego mieszkania od dewelopera charakteryzują się prostą sekwencję działań w ramach budowy uczestniczącej. Po otrzymaniu oficjalnego zawiadomienia od posiadaczy przesyłowe gotowość budowane mieszkania procentowych dewelopera, w terminie 7 dni, aby sprawdzić i zaakceptować obiektu w przypadku braku wad. Tylko w tym przypadku może i powinien podpisać akt przyjmowania i przekazywania i odbierania z rąk kluczy.

Jednak praktyka pokazuje, że prawie zawsze występują różne rodzaje wad: nierówne ściany, podłogi, obecność pęknięć i szczelin, niewydolności łączności itp W takiej sytuacji konieczne jest włączenie wad stwierdzonych w arkuszu kontroli i dołączyć go do akt usunięciu stanu jak najszybciej na koszt dewelopera.

Również zaleca się przeczytać o potrąceniu własności do mieszkania i zwrotu odsetek od kredytów hipotecznych. Kwoty te mogą być bardzo pomocne dla Ciebie.

ekspert wideo

Źródło: https://ipotekaved.ru/

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *