Gerber: uprawa, pielęgnacja, jakości i zapobieganie chorobom

Gerber: uprawa, pielęgnacja, jakości i zapobieganie chorobom

Gerber - wspaniały kwiat z płatków różnorodnych odcieniach bieli i kremu do bogatej ciemnej wiśni. Według legendy, Godło las nimfa był tak piękny, że była zmęczona z podziwem, a ona chciała, aby stać się pokornym kwiat. W Rosji, kwiat przyszedł do 150 lat później niż w Europie. Pierwszy Gerbera piła u wybrzeży RPA przez Holendrów na początku XVIII wieku. Nazwa kwiat został nazwany na cześć niemieckiego lekarza, zielarza Traugott Gerber.

Gerber - długo piękny kwitnący kwiat, który jest prosty i Terry. Kwitnie przez długi czas. Gerber podoba się tym, że, co do zasady, łatwe do utrzymania, nie boi się projekt, może być podjęta na balkon lub loggię w lecie zasadzić w kwietnik. Proste Gerbera jest bardzo podobny do rumianku, a opatrunek może być mylony z aster.

Jako miejsce narodzin Gerbera - Afryka, kocha ciepło i nie wytrzymują nasze zimy w otwartym polu. Można je sadzić w ogrodzie jako roślina jednoroczna w lecie lub aby wyjść z pokoju na świeże powietrze i pozostawić w garnku.
Ogrodnictwo Gerbera lubi żyzną glebę, umiarkowane podlewanie i dobrze rośnie w jasnych miejscach. Ale za to bezpośrednie światło słoneczne jest bardzo niepożądane.

odmian gerbery

Miniaturowe gerbery, które znajdują się w sprzedaży są mieszańce pochodzące z dwóch odmian Gerbera Gerbera Jamesona i zelenolistnyh. Jako kultury hodowano w gatunku pokój karłowate Jameson gerbera (Gerbera jamesonii). To Gerbera Jameson jest sprzedawany w sklepach w postaci obniżki bukietów.

Jak rozwijać i dbać o doniczkowe chryzantemy w doniczkach

Od Gerbera światło wymagające i mogą przenosić niewielką ilość bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a następnie garnki to lepiej mieć w oknach wschodnich i zachodnich, a także w południowej pritenyat w południe. Jesienią i zimą kwiat potrzebuje więcej światła. Wiosną i latem dla niego najlepszy temperatury 22-24 ° C. Kiedy Gerbera zaczyna kwitnąć, a przez cały okres jej rozkwicie do niepożądanych różnic temperatur między dniem i nocą. Po zakończeniu kwitnienia, temperaturę obniża się stopniowo. Bliżej zimie powinna wynosić około 14 ° C do 12 ° C, w okresie zimowym.

Czytaj więcej:   DR internecie LIGHT dla Mac

podlewanie

Pod warunkiem, że wzrost i rozwój kwiatów, należy nawadniano umiarkowanie miękką wodę, w temperaturze pokojowej. Podczas podlewania należy upewnić się, że woda nie wycieka w rozetę liści. Unikać uwilgotnienia, aby uniknąć chorób grzybiczych. Gdy jest to okres odpoczynku, zmniejszyć podlewanie, ale nie dopuścić do długotrwałego przesuszenie gleby w doniczce. A inna zastrzeżenie - potrzeby umieścić naczynie na tacce wypełnionej mokrej gliniec, kamieni lub mchem. W tym przypadku korzenie kwiat nie należy dotykać wody w garnku - inaczej kwiat zniknie ze względu na gnicie korzeni. Gerbera również nie oprysków, a woda może być rozpylany w zakresie samej puli. Może być podawany przez cały okres rozwoju w ciągu dwóch tygodni specjalny nawóz kompleksowy - do roślin kwitnących

Sadzenia i przesadzania

Raz w roku, Gerbera krajowe wymagają corocznego transplantacji w dużym pojemniku na dole, która jest z pewnością postawić dobry drenaż. Gleba powinna być łatwa i pożywne. Jeśli kupisz ziemię, przyjąć glebę dla róż - będzie pasować lepiej niż inni. Można przygotować mieszaninę własnych, biorąc równe części torfu ziemi, liści i piasku. Byłoby miło, aby dodać niewielką ilość kory sosnowej. Sadzenie Gerbera w doniczce, upewnij się, aby nie uderzyć w ziemię, a nie chować się do gniazdka liści gniazda.

reprodukcja

Gerbera odtwarza nasiona lub podzielenie buszu. Podczas podziału buszu młoda sadzonka zachowa oznaki rośliny macierzystej. Jeśli propagowane przez nasiona, to nie może się zdarzyć. Gerbera matka może być podzielony na wiosnę. Bush powinien być 3-4 hletny. Młode sadzonki dbać, jak również dla dorosłych Gerbera. Kwiaty na nowych elektrowni będzie w ciągu roku.

Nasiona wysiewa się w glebie na wiosnę, zbyt. Po pojawieniu się zarazków na dwóch lub trzech ulotek odbywa wybiera (decimation pojawienie). Gdy zobaczysz 5th liść, można posadzić na sadzonki na poszczególne doniczkach. Po pierwsze nawożenie trzeba miesiąc.
Z Gerbera potrzebują czasu, aby usunąć wyblakłe kwiaty, w pełni vylamyvaya je z gniazda. Wtedy nie będzie gnić i nie spowalnia wzrost nowych kwiatów.

Czytaj więcej:   Jaki jest mój JAVA

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *