Drupal różne miejsca na różne tematy

I wspiął wszystko, co jest możliwe, ale nigdy nie znalazłem prosty moduł przypisać różne tematy, różne strony lub sekcje. Więc musiałem napisać ten gigantyczny cud siebie 60 linii. Z tego modułu, można kontrolować widoczność tych, a także kontrolować widoczność jednostek. W ustawieniach, dodać element menu, które wyświetla listę wszystkich osób zaangażowanych, z pól wejściowych. W wątkach wejściowych, wpisuje ten sam wzór jak w polu widoczności jednostki sterującej. Oznacza to, że jeżeli przedmiotem kameleon przepisać np node / *, a następnie wszystko nodah, to połączyć. Cóż, myślę, że wszystko jest jasne. Wystarczy dokonać rezerwacji - bardzo senny 🙂 zatem nie sprawdza zduplikowanych rekordów.Tak więc, jeśli są przedmiotem 1 i 2 lista węzeł temat / *, że strony będą widzieć tematu, który jest w tablicy był pierwszym 🙂 również nie można przełączyć typ widoczności. Lista może jechać tylko szablon URL na który powinien zostać wyświetlony temat. Cóż, istnieje prawdopodobnie więcej szkół, ale nie jestem gotowy, aby je wykluczyć. Później, prawdopodobnie zrobię wszystko w głowie, a teraz rozprzestrzenia zasadę, nagle ktoś będzie pasować. Aby przypisać wątek do domu, jak zwykle yuzayte

CO KOCHAM Drupal / Habr

Dlaczego kocham Drupal

 • Drupal
  Moim skromnym zdaniem, CMS Drupal najbardziej zbliżył się do koncepcji „idealnego CMS». Bardzo dużo w Drupal jest ułatwienie rozwoju życia. W tym artykule chcę mówić o głównych punktów, które lubię w Drupal. Materiał jest przeznaczony dla użytkowników, którzy są nowicjuszami w Drupal. Czasami muszę powiedzieć bardzo prostą rzeczą, ale to dlatego, że z tych prostych małych rzeczy i tworzą bardzo dobre wrażenie na Drupal.

  Natychmiast warto ostrzec, że Drupal nie jest gotowe rozwiązanie. Po instalacji, nie będzie się działa sieć społeczną, sklep internetowy, itp zasada „podając jako odpowiednią okazję” w Drupal. Dlatego Drupal nie czyni satelity i TOS na skalę przemysłową, a może dlatego, że liczba miejsc pracy na Drupal CMS daje takich jak Joomla i WordPress, CMS kochał satelity i budowniczych HS.

  Drupal udostępnia wygodne narzędzia dla rozwoju witryny, która jest niezbędna dla ciebie. Twórcy Drupal zrozumieć, że każda strona jest inna i zapewniają rozwiązanie pod klucz, nie byłoby poprawne, zamiast zapewnić im narzędzia do rozwoju. Wszystko Drupal i wszystkie jego moduły są impregnowane z tego pomysłu. Brak ograniczeń i wiele ustawień pozwala na stworzenie strony dla konkretnego zadania łatwe.

  Drupal jest modułowa konstrukcja składa się z modułów podstawowych i modułów zewnętrznych. Wynika z tego prosty wniosek: nie niezbędne możliwości, można ją wyłączyć i nigdzie indziej być stosowane, o których mowa. W tym możliwości bazowych. Na przykład, jesteś projektowania strony internetowej, wizytówki, a na nim nie trzeba dodawać komentarze. W Drupal, wystarczy wyłączyć standardowy moduł komentarze i wszelkie odniesienia do uwag panelu administracyjnego i zniknie ze strony. Porównaj to z drugiej CMS, w którym niepotrzebne (w kontekście tego przykładu) komentarze i będzie trzymać się w obszarze administracyjnym, a od części publicznej strony trzeba wyciąć wszystkie odniesienia do uwag.

  węzły

  Wszystkie rodzaje materiałów (artykułów, stron, etc.) w Drupal są dzieci z węzłów (węzeł) i ma taką samą podstawową strukturę. W przeciwieństwie do wielu innych CMS w Drupal można tworzyć własne rodzaje materiałów (np produktowe, wideo, itd.). Dlaczego to zrobić? Takie pytanie może powstać tylko wtedy wyobrazić rodzajów materiałów jak dwa pola: Tytuł i treść. Ale to Drupal, a niektórzy już zapewne domyślasz, możliwe jest tworzenie niestandardowych pól (standard: prosty łańcuch, lista, plik obrazu, itd., Modułów zewnętrznych: e-mail, link, telefon, itd. ). A wszystko to odbywa się poprzez tworzenie interfejsu administracyjnego w obsłudze. Oczywiście, każde pole ma wiele ustawień, co pozwala dostosować je do swoich potrzeb.

  Ponieważ każdy rodzaj materiału na podstawie węzła, wszystkie moduły firm trzecich wdrożyć nowe możliwości w odniesieniu do węzła, czyli Nie wiedząc, co strona ma swoje typy materiałów wyszczególnionych moduł może dodać swoje funkcje do każdego rodzaju materiału (w tym ręcznie tworzone, których autorem modułu nic nie wie).

  Każdy węzeł ma nazwę systemu, np node / 105. Dodatkowo do każdego węzła można określić synonimem, czyli alternatywny adres przez który ten węzeł zostanie otwarty na stronie. W rzeczywistości, jest to adres strony. Oraz (I przede wszystkim chcę podkreślić to, bo dla mnie jest to jedna z najważniejszych funkcji) można wymienić na dowolny inny w każdej chwili, niezależnie od innych warunków (obecność materiału w określonej kategorii na przykład), adres synonim. Wydawałoby się, że taka prosta jak funkcja pełnej kontroli adres strony, realizowanych w innych CMS jest bardzo zła. Globalny moduł Redirect 301 przekierowania zrobić z systemem odnosi się synonimem tak, że problemy z wersjami materiałów w wyszukiwarkach nie będzie.

  Każdy węzeł (czyli dowolnej strony internetowej) strony mogą być wyświetlane na głównym, ustalone na szczycie głównym, aby zmienić datę publikacji, autora, zmień ustawienia komentarze itd. O tym pisać, bo choć jest to elementarny możliwe, nie wszystko CMS są prawidłowo realizowane.

  taksonomia

  Jeśli chodzi o tworzenie kategorii, tagi, itp Drupal nie tyle za jego zasad nie gotowych rozwiązań i narzędzi do tworzenia pożądanych rozwiązań. Drupal w separacji materiałów w różnych kategoriach zwanych Taksonomia straszne słowo, które w rzeczywistości nic skomplikowanego. Pod normalnym CMS, dostaniesz możliwość tworzenia zestawu kategorii, tagów. Na przykład w zestawie kategoriach można utworzyć dodatkowe kategorie i podkategorie dla tagów zapewnia również specjalną kategorię, która pozwala dodać zestaw dowolnych tagów. Drupal, jak zwykle, stoi nad tymi decyzjami przez dostarczanie narzędzi do tworzenia nieograniczonej liczby zestawów kategorii i przedmiotów z nieograniczoną gniazdowania (w pojęciu Drupal jest słownikiem i termin). Ponadto, każdy taki zestaw kategorii mogą być wybrane jako operacja jako znaczniki (np tagi golfowego Pro Pro dla znaczników pola żelaza itp). Oczywiście, każda kategoria może być przypisany do jednego (lub nawet więcej wszystko przypominać Drupal deweloper nie jest ograniczony) typu materiałów. Tylko do stosowania tych funkcji po prostu nieograniczone.

  format wejściowy

  W Drupal jest wygodna funkcja, jako format wejściowy. Służy ona do ograniczenia dozwolonych znaczników do pisania i materiały do ​​automatycznego konwertowania pewną sekwencję znaków w kodzie (np [videp: Link] odtwarzacza wideo). Można utworzyć dowolną liczbę formatów wejściowych, przypisywać role dla użytkowników dowolną liczbę formatów wejściowych. Oczywiście to wszystko odbywa się za pośrednictwem panelu administracyjnego i szerokie możliwości dostosowywania dozwolonym filtry.

  Jak wiadomo, nie wizualny edytor sztandaru Drupal jeśli jest to potrzebne, a następnie za pomocą modułu WYSIWYG jest to możliwe dla każdego format wejściowy dodać mój edytor wizualny (na przykład do 10 formatów wejściowych i dołączyć do każdego edytora wizualnego). Przykład z 10 różnych wydawców wymyślony, ale w rzeczywistym miejscu jest bardzo łatwy w użyciu tej okazji, na przykład, aby wyłączyć edytor komentarzy do newsów moderatorzy zrobić prosty edytor, ale dla pełnego administratora).

  użytkowników

  W Drupal można tworzyć nieograniczoną liczbę użytkowników, aby skonfigurować swoje różne prawa dostępu (bez ograniczeń), w tym dostęp do materiałów na polach, na modułach.
  Profile użytkowników, można utworzyć nieograniczoną liczbę swoich dziedzinach (data urodzenia, linki do profili w sieciach społecznych., Itd.).

  moduły

  Bez modułów trzecich niemożliwe jest Drupal. Superb API, które umożliwiają jego moduły nie dostają do kodu jądra, doprowadziło do ogromnej liczby modułów. A oni, jak Drupal, dostarczają narzędzi do rozwiązywania problemów. Koszt anulować kolejne moduły cecha dla Drupala - jest ich wzajemnego powiązania, wzajemne niesamowite. Oznacza to, że moduły nie powielają funkcjonalność siebie i pracować przy użyciu siebie. Podczas pracy z Drupal nie masz czasu, aby spotkać się z różnymi sytuacjami, że jeden moduł zależy od drugiego, a drugi przez trzeci itd Może się wydawać, że w ten sposób trzeba zainstalować wiele „ekstra” jednostek, ale nie jest to zwykle, jeśli potrzebujesz jakiegoś modułu, który zależy od drugiemu dwa, dwa mają już lub są zainstalowane i używane, lub wkrótce będzie korzystać. Drupal jest silnie uzależniona od modułów zewnętrznych, w miejscu o średniej złożoności przy użyciu więcej niż 30-40 jednostek. Teraz jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie nowoczesną witrynę Drupal nie używać modułów.

  Czytaj więcej:   LENOVO JOGA TABLET okien GAMES

  Wszystkie moduły znajdują się w jednym miejscu - na oficjalnej stronie Drupal.org, więc nie ma potrzeby, aby szukać w całym Internecie, trzeba mieć moduł. Wszystkie moduły na Drupal.org wolnego i nie ma sytuacji, w której autor modułu w przyszłości zacznie się domagać pieniędzy dla swojej jednostki. Płatne modułów Drupal jest bardzo słabo rozpowszechnione.

  widoki

  Mówiąc o boku modułu jest niemożliwy do zignorowania najbardziej popularne, najtrudniejszy i najbardziej funkcjonalny moduł dla Drupala - widoki. Genialny i prosty pomysł (jak wszystko w Drupal) modułu jest to wygodne narzędzie do dostosowywania wydajności. Każdy. Gdziekolwiek.

  Moduł widoki zastępuje setki innych modułów w innych CMS. Trzeba zadzwonić ostatnich pięciu wieści z możliwością dostosowania urządzenia wyjściowego dokładnie tak, jak chcesz? Musisz utworzyć stronę, która wyświetla wszystkie strony z liczbą ponad 10 komentarzy i datę publikacji w ciągu ostatnich trzech miesięcy? Musisz utworzyć blok wyświetlający pierwsze 200 znaków na ostatniej stronie w określonym punkcie? Trzeba wyświetlać informacje ze specjalnego rodzaju materiału w formie tabeli z 7 pól podzielona jest na strony, posortowane według określonej płci w okresie od stycznia do lipca ubiegłego roku? W innych CMS trzeba by szukać w takich modułów poszczególnych zadań lub napisać do zapytań do bazy danych dla wyciągając media. W rozwiązaniach Drupal dla wszystkich tych i wielu innych problemów związanych z wyjściem informacyjnego jest moduł widoki. Wystarczy wybrać stronę administracyjną, które pola trzeba dostosować filtry (według daty, rodzaju materiału, itd.), Należy ustawić sortowania (według daty, w pewnym zakresie, itd.) I to, co chcesz.

  Wszelkie moduł może dodać dodatkowe pola, kryteria sortowania itd poglądów. Pamiętaj, na początku był przykładem komentarzach odłączenie modułu? Tak więc, gdy jest on wyłączony lub widzisz dziedzinie związanej z uwag w widokach, odpowiednio, w tym polu komentarza module kryteria sortowania, etc. będzie na miejscu w widokach. Więc oto prosty sposób moduły współdziałają ze sobą.

  Znak

  Reklamowe Moduł zapewnia tokenów - specjalne znaczniki są zastępowane przez ich wartości, takich jak: tytuł, data wydania, nazwa pola, wartości pola, itp, wiele z nich (co najmniej 150), inne moduły mogą rozszerzyć listę o swoich żetonów.
  Moduł ten jest powszechnie stosowany przez inne moduły, na przykład do generowania adresów stron, tytuł strony, automatycznie zmieniać nazwy plików, itd. Wszystko to jest zarządzane za pomocą panelu administracyjnego.

  panele

  Moduł kontynuuje ideę poglądów, ale tylko Panele udostępnia narzędzie do wyświetlania informacji w postaci paneli na stronie, lub w blokach. Panele te mogą wyświetlać różne informacje - każdy węzeł, najnowsze materiały, komentarze, oświadczeń złożonych przez moduł widoków itp Na przykład, można utworzyć stronę, która składa się z dwóch płyt, jeden wycofać treść niektórych węzłów oraz inne reprezentacje poglądów z listą materiałów objętych dowolną pozycją. Oczywiście, wszystko to odbywa się w obszarze administracyjnym.

  zasady

  Moduł Rules pozwala tworzyć reguły spowodowały pod pewnymi warunkami. Może być wiele przepisów, takich jak transfery użytkowników z jednej roli do drugiej, gdy 100 dodawanie komentarzy lub usunąć węzły znajdujące się w niektórych kategoriach z mniej niż 5 komentarzy i opublikowany ponad rok temu. Wszystkie zasady są konfigurowane za pomocą interfejsu administracyjnego w obsłudze.

  Opis poszczególnych modułów może mieć więcej niż jeden artykuł, ponieważ moduły innych producentów stworzył ponad 12.500. Ważne: większość z nich dostarcza narzędzi dla programistów, a nie konkretnego kompletnego rozwiązania (dotyczy to dużych modułów).
  Znajdź ogrom wymagań łatwo, ponieważ moduły są wyraźnie nazwę, która wyraźnie jest jasne, że to, co jest potrzebne moduł. Na przykład, CAPTCHA potrzeba - moduł CAPTCHA i sub-modułów, trzeba dodać Google Analytics - Google Analytics oferuje moduł (z wielu opcji, oczywiście), aby automatycznie utworzyć nazwę węzła - pomożecie moduł automatycznego Nodetitles etc.

  Piśmie ich moduły

  Prędzej czy później będzie chciał napisać moduł. To nic skomplikowanego, można nawet sobie sprawę, że aby rozwijać swoje własne moduły i udostępniać je społeczności jest korzystne, ponieważ masz więcej użytkowników do testowania żądany moduł.
  Rozwój pomoże dokumentacji api.drupal.org oraz moduł Devel dla programistów. A nawet moduł Coder automatycznie sprawdza swój kod pod kątem zgodności z zasadami pisania kodu, przyjętych w ramach społeczności Drupala (i to jest znormalizowany i podzielane przez wszystkich innych deweloperów, wynik nie jest trudne do zrozumienia kod innych modułów). No przecież, trzeba będzie zdać piaskownicę, w której kod jest bardziej szczegółowy specjalistów inspekcji. Szczególną uwagę przywiązuje się do kodu zabezpieczającego.

  lokalizacja

  Jak można tłumaczyć dodatkowych modułów / plugins / komponenty, itp w swoim ulubionym CMS? Mogą być tłumaczone na, znaleźć kogoś wykonane tłumaczenie w Internecie, ale kiedy Add-ons / wtyczki itp Staje się bardzo, bardzo trudno jest śledzić tłumaczenia aktualizacji (jeśli oczywiście zrobić). W Drupal problem z wyszukiwaniem tłumaczeniem nie jako klasa, wszystkie tłumaczenia na wszystkie języki (a jest ich sporo) są przechowywane w jednym miejscu na oficjalnej localize.drupal.org serwera, a nawet nie trzeba ręcznie przenieść je stamtąd, za pomocą modułu aktualizacji Localization może być automatycznie importować tłumaczenia na swojej stronie na Drupal. Moduł automatycznie sprawdza dostępność aktualizacji (zgodnie z harmonogramem), a jeżeli pojawi się przynajmniej jeden nowy lub zaktualizowany linia tłumaczenie, będzie to zgłosić. Wyobraź sobie łatwość, z jaką można tworzyć witryn wielojęzycznych, teraz nie musisz szukać tłumaczeń dla wszystkich modułów w różnych językach, zwłaszcza, że ​​nie (kiedykolwiek zrobić wielojęzyczną stronę internetową w dziesięciu językach, w tym chiński i japoński, z różnymi modułami; wyobrazić ile czasu zajęłoby szukać tłumaczeń? z Drupal ma takiego problemu w ogóle).

  wątki

  Ponieważ Drupal jest przeznaczony dla programistów, a wiele tematów dotyczących drupal.org przedstawił deweloperom. Nie jest to tak zwane czyste gwinty, które implementują wszystkie standardowe szablony stron tematu i CSS minimum niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Drupal. Tworzenie własnych tematów opartych na nich to sama przyjemność. Szczególnie podoba mi się czystą HTML5 motyw Framework.

  Skórki nadaje się do wszystkich wniosków z informacji generowanych przez inne moduły. Twórcy modułów zapewniają specjalne funkcje / pliki tematyczne, które można przesłonić w temacie dostosowując Skórki do swoich potrzeb, czyli nie jest konieczne, aby edytować inne moduły dostosować motyw.

  Drupal zapewnia również mechanizm tworzenia cząstkowych zagadnień, które przedefiniowanych tylko niezbędnych zmian od głównego tematu, więc podczas uaktualniania głównego motywu, zmiany wprowadzone w podtematu nie jest stracone.

  Warto zauważyć, że w Drupal panel administracyjny może być każdy temat, nawet to, co jest domyślnym, chociaż każdy motyw strona dla administratora, choć tylko tematem głównym miejscu. Brak ograniczeń.

  Drupal.org

  Drupal.org zasługuje na szczególną uwagę. Szczególnie chcę wspomnieć modułu struktura strony / topic / The profil instalacyjny. Na każdej stronie, moduł zapewnia szczegółowy opis modułu wyposażony linki do pobrania najnowszej wersji stabilnej wersji wtyczek dla programistów. Każdy moduł / topic / Profil instalacja pokazuje liczbę zakładów produkcyjnych (w rzeczywistości, naprawdę miejsc pracy będzie więcej, ponieważ dane są rejestrowane tylko wtedy, gdy moduł weryfikacji zawarte aktualizacje) za pomocą modułu / topic / The profil instalacyjny. Porównaj to z abstrakcyjnej ilości pobrań w innych CMS. Moduł pobierania może być dużo czasu, ale w rzeczywistości może on być stosowany w okresie krótszym. Drupal.org pokaże prawdziwe informacje na temat popularności modułu.

  Każdy moduł / topic / Profil instalacji ma swoje własne problemy Sekcji pewnego rodzaju forum, które omawia błędy, które są oferowane nowe możliwości, etc. Tylko na tym module / tematu / profilu instalacyjnego. Porównaj to do forów dodatki / wtyczki itp w innych CMS. Zazwyczaj wyrzucili omówienie wszystkich modułów w jednym forum, w którym to jest bardzo trudne do zrozumienia lub, co gorsza, moduł dyskusja wykonane na miejscu wtórnym. Na Drupal.org ma takich problemów.

  literatura

  Dla Drupala, w przeciwieństwie do innych CMS, reprezentowana przez wiele literatury na rozwój modułów zewnętrznych, motywy, i tak dalej W tym w języku rosyjskim. Chciałbym wyróżnić dwie edycje książki, opisuje szczegółowo sposoby pisania dodatkowych modułów, więc instralyatsionnyh profili z wykorzystaniem Drupal API. Obejmują one również rozdział opisujący Przyjęte Drupal styl kodowania, metody ochrony podczas pisania, itd.

  1. Todd Tomlinson CMS Drupal 7. Wytyczne dla rozwoju strony system zarządzania 3rd edition
  2. John Vandyukov CMS Drupal 6: System do tworzenia stron internetowych i zarządzania 2nd Edition

  Dla początkujących polecam następujące książki na wykorzystaniu Drupal:

  1. Byron Barry A. E. N. Hogue D. Walker, D. Robbins Eaton D. Drupal. Tworzyć i zarządzać swoją stronę
  2. David Mercer Drupal 6. Tworzenie wiarygodną i pełną funkcjonalnych stron internetowych, blogi, fora, portale i społeczności

  Angielski książki wyszło dużo więcej, zobacz Drupal.org/books.

  Głównym problemem w badaniu CMS - jest zrozumienie logiki. Ci zrozumieć logikę - może następnie rozwiązać każdy problem. Drupal w zakresie operacji logicznej jest bardzo prosta, więc nie zwrócić uwagę na spacer w sprawozdaniu o stanie sieci, że Drupal jest to bardzo trudne, ale spróbuj go i zobaczyć coś przeciwnego. Głównym problemem (a główną zaletą) Drupal - jest jego nieograniczone możliwości.

  Czytaj więcej:   JAK TO SET MAIL iCloud OUTLOOK

  Jest to mały opis tego, co lubię o Drupal, mające na celu zaangażować użytkowników innych CMS.

  Co lubisz w Drupal?

  Drupal - Wikipedia

  Drupal

  - Wikipedia, wolna encyklopedia.

  Przejdź do nawigacji
  Przejdź do wyszukiwania

  Drupal
  logo Drupal
  Drupal 8 quickedit.png

  Drupal 8 w działaniu. Montaż kontekst i podglądu.
  typRamy internetowej , blogosferę i system zarządzania treścią
  Autor (s)Osusza Buytaert [d]
  deweloperzyDris Baytayert (Dries Buytaert) oraz społeczność programistów
  wersja stabilna8.5.3 (25 kwietnia 2018 , 5 miesięcy temu ) ( 25.04.2018 )
  wersje8.5.6 ( 01 sierpnia 2018 ),Repozitorіycgit.drupalcode.org/drupal
  System operacyjnyLinux , Microsoft Windows , MacOS і UNIX
  napisane naPHProzmiar80 Mb (nestisnene Drupal 8 rdzenia)
  ukraińskitak, [1]
  Statusaktywny
  licencjaGPL 2,0 + [d] [https://www.openhub.net/p/drupal/licenses_The_drupal_Open_Source_Project_on_Open_Hub:_Licenses_Page][[D: Ścieżka: Q124688]]

  _4-0 "class =» referencyjna »> [https://www.openhub.net/p/drupal/licenses_The_drupal_Open_Source_Project_on_Open_Hub:_Licenses_Page][[D: Ścieżka: Q124688]]

  -4 "> [4]

  drupal.org

  CMNS: Drupal na Wikimedia Commons

  Drupal ( [ d r Ü p əl ] [5] , Russ. Drupal ) - popularny darmowy modułowy system zarządzania treścią (SCR) otwarte oprogramowanie Adobe, napisany w PHP i rozpowszechniany na licencji GNU. [6], [7], [8]

  Drupal jest używany jako back end ram dla różnych witryn, [9] [10] z osobistych blogów do stron korporacyjnych i rządowych. [11] Drupal jest również stosowany w systemach zarządzania wiedzą i współpracy gospodarczej. [12]

  Drupal może działać w takich popularnych systemów jak Windows, Mac OS X, Linux, rzeczywiście, na każdej platformie, która obsługuje serwer WWW Apache, Nginx, Lighttpd lub Microsoft IIS; wymaga również system zarządzania bazami danych MySQL / MariaDB, PostgreSQL 8.3, SQLite lub każdy inny biznes. Pełne wymagania systemowe podane na oficjalnej stronie internetowej Drupal.

  zawartość

  • 1 Cechy
  • 2 Historia
  • 3 Concept
  • 4 Funkcje Drupal'u
  • 5 Sposoby zawartości strukturę
  • 6 Mechanizmy rozszerzają funkcjonalność
   • 6.1 Moduły
   • 6.2 Themes
  • 7 Wady
  • 8 ukraińskiego Drupal lokalizacja
  • 9 See. również
  • 10 Uwagi
  • 11 Odnośniki

  Funkcje [ Ed. | Ed. kod ]

  System dystrybucji zawiera zestaw modułów, które zapewniają następujące cechy:

  • zbieranie informacji kanały (RSS, RDF, Atom);
  • blogów i forów pidshyvan;
  • tworzenie formularzy do wysyłania wiadomości;
  • System lokalizacji;
  • Zmiana nazwy łącza (link docelowego zrozumiałe i wygodne pseudonimy)
  • wywiady;
  • profile niestandardowe, które można ustawić;
  • Szukaj według zawartości (treści uznane i post na forach i stronach, oraz wszelkie inne przedmioty przeznaczone);
  • Statystyki logowania (obecności);
  • taksonomia (zamawianie kategorię materiału) - bardzo „cenne” możliwość;
  • formowanie stron materiałów w różnych formach i formatach składania i innych.

  Historia [ Ed. | Ed. kod ]

  Ostatnia poważna wersja
  wersjaData wydania
  8.3.203 listopad 2017 [13]
  7.5621 czerwca 2017 [14]
  6.3824 lutego 2016 (wycofane) [15]
  5.2311 sierpnia 2010 (wycofane) [16]

  Timeline Drupal Wydanie wersji 1.6

  Drupal rozwój rozpoczął się w 2000 roku belgijski Dris Baytayert (Dries Buytaert), który dzisiaj jest kierownikiem projektu. Nazwa Drupal jest zniekształcony wymowę holenderskiego słowa druppel (drop) i pojawił się przez pomyłkę. W 2000 roku kilku studentów z Uniwersytetu w Antwerpii wykorzystywane całkowitą ADSL modem dostępu do Internetu i komunikować się ten mały przyjazny LAN Dris stworzony wewnętrzną stronę internetową. Program, który pracował z witryny, nie miał nazwy, dopóki Dris nie dzieje, aby zarejestrować nazwę domeny dla nowej witryny, a w rezultacie, zamiast błędy literowe dorp.org (od holenderskiego dorp - nazwa miejscowości jest odpowiednia dla małej społeczności) był zarejestrowany drop.org (Eng. drop - drop). Publiczność nowa strona zmieniła się z biegiem czasu, zainteresowanych rozwojem nowych technologii internetowych i nowym miejscu stopniowo przenoszone z amatorskiego doświadczenia w dyskusjach projektowych z pomysłów na tworzenie stron internetowych. W 2001 roku opublikował kod źródłowy Dris drop.org pod nazwą «» Drupal. [17] Od tego czasu rozwój przesunął się później zarejestrowanego drupal.org terenie, który kupił oficjalnej stronie projektu.

  Zainteresowanie Drupal znacząco wzrosła w 2003 roku, gdy został użyty do budowy strony «DeanSpace» Howard Dean, kandydata z prawyborach Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w USA w 2004 roku. DeanSpace użyć opensource-chorobowości Drupal wspierać zdecentralizowaną sieć około 50 oddzielnych stronach prodinivskyh nieformalnych, które pozwalają użytkownikom komunikować się ze sobą oraz z członkami tej samej kampanii. [18] Po kampanii internetowych ekspertów Howard Dean na jego zespół kontynuuje rozwój platformy internetowej, aby wspierać działalność polityczną w lipcu 2004 roku stworzył CivicSpace Labs «pierwsza firma z pełnymi zatrudniania pracowników, którzy rozwinęli i dystrybuowane technologii Drupal». [19] zaczęły się pojawiać również inne firmy zajmujące się rozwojem Drupal. [20] [21] W 2013 roku, na stronie internetowej Drupal już kilkaset przedsiębiorstw z wykorzystaniem Drupal i zaangażowany. [22]

  Od 2014 roku społeczność Drupala opracowane [23] i szybko rośnie. W lutym 2014 roku ponad 1.015.000 stron internetowych przy użyciu Drupal. [24] Obejmuje to setki organizacji [25] w tym korporacji, mediów i firm wydawniczych, rządowych i pozarządowych organizacji [26] , instytucji edukacyjnych i osób fizycznych. Drupal otrzymał kilka nagród za otwarty CMS przez Packt trzy kolejne lata i otrzymał nagrodę Webware sieć 100. [27] [28]

  Koncepcja [ Ed. | Ed. kod ]

  Mechanizmy kategoryzować
  każdy dokument witryna może zawierać jedną lub więcej kategorii. Sami kategoria może uczynić list lub złożone hierarchie arbitralnej zagnieżdżenia (z wieloma przodkach i elementów odsyłaczy).

  Integracja wszystkich komponentów
  jest możliwe nagłówki kolejno dla wszystkich typów dokumentów miejscu (na przykład lista słów kluczowych wspólnych forach i blogach). Forum na wyjściu z aktualnościami na stronie lub wiadomości strony głównej z blogów i prezentacji wideo - z których wszystkie mogą być wprowadzane do pojedynczych wątków (rubricators lub więcej) i to będzie wyglądać części witryny, nie tylko rozrzucone stron połączonych ogólny projekt.

  Rozwiązania typowych zadań
  nowościach na stronie, Biznes site-card, blogu lub forum - miejsca te mogą być wykonane przy użyciu tylko moduły silników pochodzących w dostawie, trzeba tylko włączyć odpowiednie moduły ustawić je i przenieść na stronie WWW.

  Nawigacja i wyszukiwanie
  Dla ułatwienia dostępu do materiałów archiwalnych są pozycje i typy zawartości wyszukiwanie treści opartych na kategorie i zawartość. Dokumenty pozostają stałe odniesienie cały czas swojego życia (w. Pne. Link). Ponadto, przy użyciu aliasów i krótkie linki strona zostanie zapamiętany nazwy poszczególnych sekcji i stron, które nie używają znaków specjalnych i tak dobrze indeksowane przez wyszukiwarki.

  Taksonomia (taksonomia)  - oryginalna technika struktury nieodłącznym problemem stronie Drupal, sposób na oddzielnej struktury od prezentacji. Korzystanie z taksonomii można zdefiniować dowolną liczbę kategorii, która będzie zawierać dodatkowe informacje ze strony internetowej. Ta kategoria może być reprezentowana jako płaskie list lub hierarchie arbitralnej zagnieżdżenia (drzewa jak wtedy, gdy element ma tylko jednego rodzica w hierarchii i arbitralne, gdy element może mieć wiele rodziców).

  Cechy Drupal'u [ Ed. | Ed. kod ]

  Struktura i wydajne moduły bazowe Drupal'u pozwala stosunkowo szybko tworzyć potężne interaktywnych stron internetowych.

  Do podstawowego systemu pakietów niż moduły generowania statycznych stron (strony ze stałą adres) i nowe artykuły zawiera moduły do ​​organizowania blogi (czasopisma elektroniczne użytkowników), forum (miejsca dla dyskusji online) „Książki” (listy informacyjne, praca, na które zbiorowo) konsorcjum (import wiadomości z innych stron), moduł zarządzania bloki informacyjne na stronach, które ułatwiają zarządzanie ich wygląd, menu modułu sterującego.

  Drupal obsługuje wiele tematów i pozwala tworzyć swój temat.

  Developer Community Drupal'u stworzył wiele dodatkowych modułów, w tym modułów warto wspomnieć internacjonalizacji (tworzenie witryn wielojęzycznych), moduł zarządzania plikami, dzięki czemu strony uczyć plików dźwiękowych i wideo, moduł kategoryzacji treści, moduł organizacja grup użytkowników i społeczności.

  Metody zawartości strukturę [ Ed. | Ed. kod ]

  W Drupal oferowany elastyczny system taksonomii opartej struktury witryny. Taksonomia  - mechanizm, który pozwala tworzyć dowolną liczbę kategorii do zawartości tematycznej witryny i powiązać je z modułów, które dostarczają dane wejściowe i wyjściowe. Kategorie mogą być płaskie lub hierarchicznych list lub złożonych struktur, gdzie element może mieć kilka „ojców” i kilka elementów podrzędnych. Z takiego programu przez te same moduły mogą organizować różne opcje dla zawartości strukturę. Na przykład, poprzez łatwo stworzył listę „słowa kluczowe” miejsce dla wszystkich dokumentów, itp

  Innym paradygmat pojawiły się wraz z utworzeniem modułu w Drupal Content Construction Kit (CCK). (Wraz z wydaniem wersji Drupal 7 - przeniósł się do jądra.) CCK umożliwiają nowe pola do uzupełnienia dokumentów różnych typów - od pola wprowadzania adresu URL i e-mail, na polach przechowywania i wyświetlania plików multimedialnych. Ponadto, zastosowanie dodatkowych modułów do CCK (np węzła odniesienia) organizuje się do relacji pomiędzy dokumentów bez użycia taksonomii mechanizm. Drupal 7 w niemal wszystkich funkcjonalności CCK przeniesiony do jądra. W pozostałych modułów pomocników CCK (np wsparcie dla kodu PHP)

  Mechanizmy rozszerzenie funkcjonalności [ Ed. | Ed. kod ]

  Drupal posiada modułową architekturę ze zwartym rdzeniu, który dostarcza API, które mogą uzyskać dostęp do modułów. Standardowy zestaw modułów zawiera takie funkcje jak kanałów informacyjnych, blog, forum, pliki do pobrania, kolektor wiadomości, sondaże, wyszukiwanie i więcej. site web design zmienia również ze specjalnymi modułami - „Tematy”.

  Moduły [ wyd. | Ed. kod ]

  Niektóre przykłady modułów, które mogą być ładowane do repozytorium na drupal.org:

  • Reklama - system zarządzania wyświetla banery reklamowe
  • Captcha - A zdjęcia mechanizm obronny «CAPTCHA», który jest używany podczas rejestracji
  • E-commerce, Ubercart, Drupal Commerce - e-commerce
  • FCKeditor, CKEditor, TinyMCE - edytory wizualne
  • Galeria - Integracja z galerii obraz Gallery2
  • Integracja LDAP - Integracja z LDAP
  • mailhandler, listhandler - możliwość publikowania witryny poprzez interfejs poczty i korespondencji
  • Project - zarządzanie projektami, system śledzenia błędów i obejmuje integrację z CVS i Subversion
  • SPAM - Blokowanie spamu
  • Świst, Sphinxsearch - Integracja z wyszukiwarką świst i Sfinksa
  • Zobacz - wizualny kreator zapytań do materiałów i wyświetlać je pod różnymi kątami
  • WebForm - elastyczny moduł do szybkiego projektowania interaktywnych formularzy (ankiety, opinie)

  Niewątpliwą zaletą jest Drupal dość kompletną dokumentację na temat różnych aspektów (głównie dokumenty w języku angielskim).

  Tematy [ Ed. | Ed. kod ]

  projektowanie stron Drupal jest oparte na zmiennych tematów. Żaden pojedynczy schemat projektu budowlanego. Zamiast Drupal pozwala na użycie różnych „tematów kierowców” za pomocą szablonów, można łatwo edytować (w szablonach XML i Smarty xtemplate napędu lub szablonów w HTML i PHP wbudowane sterowniki phptemplate itd.) Lub tworzyć tematy bezpośrednio odnoszą się do API Drupala. Pakiet zawiera silnik Drupal tematy phptemplate oparciu i kilka przykładów tematów. Inne tematy pakiety można pobrać ze strony internetowej projektu.

  Od wersji 4.7 Drupal obsługuje Ajax dla dynamicznej zawartości bez przesyłanie pełnych stron aktualizacji. W wersji 5 dodaje się do pracy z biblioteki JavaScript jQuery. W wersji 6.0 było stworzenie form wykorzystujących ahah (bez pełnych stron reload).

  Wady [ wyd. | Ed. kod ]

  • Krytycy umieścić deweloperów Drupal winę słabe parametry use obiektów PHP. Drupal API wykorzystuje praktycznie żadnych możliwości dostępne w PHP OOP. Deweloperzy twierdzą, że słaba realizacja OWP w języku (zwłaszcza PHP w wersji 5). Obiekt wzorcowy Drupal Obecnie, jednak w nieco nietradycyjnych w postaci PHP [29] .
  • Wadą (ale także do świadczeń) Drupal jest brak kompatybilności wstecznej API w dostatecznie wysokiej dynamice rozwoju projektu. Prawie każde uwolnienie zmienia API, gdy wraz z dodawaniem nowych funkcji usunięto kilka starych lub zmienić parametry do funkcji. Prowadzi to do konieczności stosowania innych deweloperów do dostosowania ich moduły do pracy z nowszymi wersjami Drupal. Jednak zmienia moduły API i procedurę adaptacji do nowych wersji są opisane w dokumentacji dla każdego mechanizmu zwalniającego też zawsze oferowaną zautomatyzowany jądra upgrade do nowej wersji. [30] [31] Plus projekt schemat - nie trzeba wyciągnąć z wersji na wersję warstwy oprogramowania zgodnego ze starym API, co ułatwia obecny system kodu.

  Ukraińskiego Drupal lokalizacja [ wyd. | Ed. kod ]

  Ukraińska społeczność jest aktywnie zaangażowany w lokalizacji tekstów podstawowych język ukraiński.

  Największym osiągnięciem w tłumaczeniu jest fakt, że rdzeń 8 wersji Drupala był pierwszym w pełni przetłumaczone na język ukraiński go. [32], [33]

  See. i [ wyd. | Ed. kod ]

  • Joomla
  • WordPress

  Uwagi [ Ed. | Ed. kod ]

  1. _-_ 2018.

  _1-0 "> ↑ Drupal 8.5.6 - 2018.

 • [Https://www.openhub.net/p/drupal/analyses/latest/languages_summary_The_drupal_Open_Source_Project_on_Open_Hub:_Languages_Page][[D: Ścieżka: Q124688]]
 • _2-0 "> ↑ Projekt Drupal Open Source na Open Hub: Języki Page

  d: Tor: Q124688

 • _3-0 "> ↑ Ilość https://api.drupal.org/api/drupal

 • [Https://www.openhub.net/p/drupal/licenses_The_drupal_Open_Source_Project_on_Open_Hub:_Licenses_Page][[D: Ścieżka: Q124688]]
 • _4-0 "> ↑ projektu Drupal Open Source na Open Hub: Licencje Page

  d: Tor: Q124688

 • zapytanie o Drupal oficjalnej stronie 's marca 2009: Jak się wymawia «» Drupal? (процитовано 19 червня 2013)
 • Licensing FAQ. drupal.org . Protsitovano 2009-04-08 . 
 • The Drupal widoku profilu. drupal.org . Protsitovano 2009-04-08 . 
 • wymagania systemowe. drupal.org . Protsitovano 2009-04-08 . 
 • W3Techs (2011-07-15). Wykorzystanie systemów zarządzania treścią na stronach internetowych . Процитовано 2011-07-15 . 
 • BuiltWith (2011-03-28). Te statystyki Drupal użycia . Protsitovano 2011-03-28 . 
 • Państwowej mowy Drupal 2010. Archive.org. 03.10.2001 . Protsitovano 2011-08-31 . 
 • Zarządzanie wiedzą z Drupal. 
 • Drupal Historia 8 uwolnienie; drupal.org
 • Drupal historia 7 uwolnienie; drupal.org
 • Drupal historia 6 uwolnienie; drupal.org
 • Drupal historia 5 uwolnienie; drupal.org
 • «Historia» drupal.org. Źródło 2009-04-08.
 • Benjamin Melançon i in. (2011). The Definitive Guide to Drupal 7 (2nd ed.). Apress. p. 823. ISBN 9781430231356. Źródło 2012-05-27.
 • Critchley Spencer (2006-05-03). «Cyfrowe Polityka: Wywiad z CivicSpace Założyciel Zack Rosen». O'Reilly Media. Źródło 2012-05-27.
 • Kreiss, Daniel (2012-03-05). «Dean, Romney i Drupal: wartości i technologicznego adopcyjny». Kultura cyfrowo. Źródło 2012-05-27.
 • Samantha M. Shapiro, «Dziekan połączeń» The New York Times Grudzień 7, 2003, dostępnego 27 maja 2012.
 • «Giełda». drupal.org. Źródło 2012-05-27.
 • Koenig, Josh. Wykresy wzrostu. Groups.Drupal . Процитовано 2009-04-08 . 
 • wykorzystanie projektu Drupal. 
 • Drupal tych terenach. Buytaert przez Dries . Protsitovano 2010-07-20 . 
 • Lista NONPROFIT, strony NPO, NGO Korzystanie Drupal. SILNIK Industries . Процитовано 2010-07-20 . 
 • Drupal jest Webware 100 zwycięzca trzeci rok z rzędu. Drupal.org . Процитовано 2011-08-31 . 
 • cnet.com. News.cnet.com. 2009-05-19 . Protsitovano 2011-08-31 . 
 • Programowanie Drupal w kategoriach OOP
 • Update (dla użytkowników)
 • moduły aktualizacyjne (dla programistów)
 • Chodźmy to tłumaczone! Drupal 8 RC1 jest tutaj !. drupal.org . 
 • Tłumaczenie nie zakończyć na Drupal 8 dni uwolnienie? Nie ma problemu!. drupal.org . 
 • Odniesienia [ wyd. | Ed. kod ]

  • Oficjalna strona projektu Drupal (pol.)
  • Opis i przykłady programowania API (po angielsku).
  • Tematy dla witryn Drupal (ang.)
  • Ukraińska lokalizacja oficjalna strona Drupal
  • Ukraińskie site "drupalers"
  • Google ukraińskiej grupy „drupalers”
  • O Drupal blogu (RUS).