Dostęp do komputerów w sieci domowej WINDOWS 7

Jak umożliwić dostęp do komputera z sieci lokalnej?

Dwa netbook w jednej sieciW tym artykule omówię w jaki sposób można uzyskać dostęp do tego komputera z sieci. Otwarty dostęp do sieci komputerowej w celu wymiany informacji z niego.

Na przykład, trzeba udostępnić folder. Powiedzmy, że to zrobisz, spróbuj przejść do folderu z innego komputera, i daje okno, w którym pyta o „nazwę użytkownika” i „hasło”, lub wyświetla komunikat o błędzie, że nie są dozwolone, z prośbą o kontakt z administratorem systemu.

Istnieją dwa komputery połączone ze sobą i masz potrzebę wymiany plików ze sobą.

dostępne:

  • Pierwszy komputer: to ma adres IP 192.168.0.2
  • Drugi komputer: to ma adres IP 192.168.0.3

  • Utworzyć folder udostępniony na pierwszym komputerze
  • Wyłączanie Zapory systemu Windows
  • Zasady zabezpieczeń lokalnych
  • Dostępu do tego komputera z sieci
  • Odmowa dostępu do tego komputera z sieci
  • Sprawdzić działanie metody
  • Konfiguracja komputera lokalnego komputera do sieci komputerowej

Utworzyć folder udostępniony na pierwszym komputerze

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, w menu podręcznym => Nowy => Folder. Wyświetlacz „Nowy Folder” na pulpicie, zmień go na „akcję”. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe pojawia => właściwości. Przełączyć się do zakładki „access”.

otwarte dzielenie

Kliknij na przycisk „Share”, pojawi się okno podobne do poniższego:

Właściciel dobovlyaet

Na linii, gdzie mówię „wszystko”, można również napisać słowo, a następnie kliknąć na przycisk „Dodaj”. Po tym, słowa „wszystkie” do „Odczyt” staną przed nią poniżej was, kliknij na słowie „czytać” i wybrać „Czytanie i pisanie”, a następnie kliknij na „Udostępnianie” - „Finish”

Czytaj więcej:   czy aktualizować WINDOWS 7 Teraz do 10

Następnie należy kliknąć na „Ustawienia zaawansowane”, pojawi się następujące okno:

Pozwalamy, że możliwe jest

W tym oknie należy zaznaczyć „Udostępnij ten folder” i kliknij na „Uprawnienia”, a następnie pojawi się nowe okno:

Kładziemy sprawdzenie jak na zdjęciu

W kolumnie „Zezwól” trzeba umieścić wszystkie pola wyboru i kliknij „OK”, „OK”, „Zamknij”. W tym dodatku do folderu udostępnionego jest skończona.

Wyłączanie Zapory systemu Windows

Przejdź do Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zapora systemu Windows z zabezpieczeniami zaawansowanymi.

wyłączyć zaporę

Kliknij na przycisk „Akcje” => „Właściwości” pojawi się okno podobne do poniższego:

W „Domain Profil” mają punkt „Firewall”, ustawienie domyślne to „Włącz (zalecane)”, należy ustawić „Wyłącz” i kliknij „OK”. W tym wyłączenie zapory systemu Windows zakończone.

Zasady zabezpieczeń lokalnych

Konfiguracja „Zasady zabezpieczeń lokalnych”. Przejdź do Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zasady zabezpieczeń lokalnych. Będziesz wyświetlić następujący ekran:

Polityka bezpieczeństwa

W tym oknie po lewej, ma problemy z bezpieczeństwem „Zasady lokalne” => „Przypisywanie praw użytkownika”. Po prawej stronie, aby otworzyć listę zasad, w tym momencie jesteśmy zainteresowani w dwóch punktach w zrzucie są podświetlone na czerwono „Uzyskiwanie dostępu do tego komputera z sieci” i „Odmowa dostępu do tego komputera z sieci”.

Dostępu do tego komputera z sieci

Kliknij dwukrotnie na tej linii, można otworzyć okno podobne do poniższego:

W tym oknie należy dodać konto „guest”, aby to zrobić, kliknij przycisk „Dodaj użytkownika lub grupę ...”, masz pojawi się nowe okno:

W której po kliknięciu na przycisk „Zaawansowane” i przejść do następnego okna:

W tym oknie kliknij przycisk „Szukaj”, a następnie „Wynik wyszukiwania pojawia się: gdzie trzeba znaleźć konto” Gość „a następnie kliknąć na przycisk” OK „” OK „” OK”.

Czytaj więcej:   nagrywanie ekranu wideo na YouTube

Odmowa dostępu do tego komputera z sieci

Kliknij dwukrotnie na tej linii i pojawi się następujące okno:

W tym oknie należy wybrać konto „Gość”, kliknij „Usuń” i kliknij „OK”. W tym procesie ustalania lokalnego polityka jest zakończona.

Sprawdzić działanie metody

Przejdź do innego komputera w „Mój komputer” w lewej kolumnie na dole, która jest punktem - „Network”, kliknięcie to pojawienie się okna z lewej strony, który zostanie określony komputerów w grupie roboczej. Po kliknięciu na pierwszym komputerze, na którym został utworzony folder „Podziel się” i powinieneś zobaczyć okno, które będzie folder. Wystarczy przeciągnąć i upuścić plik w tym folderze, a pojawi się on na pierwszym komputerze.

Mam nadzieję, że ten artykuł był przydatna.

Konfiguracja komputera lokalnego komputera do sieci komputerowej


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *