DO Responsive szablon dla strony

Elastyczne i adaptacyjne projektowanie witryny

Internauci przeglądania witryn na różnych urządzeniach o różnych rozmiarach ekranu. rozmiary ekranu są stale się zmienia, dlatego ważne jest, aby dostosować witrynę do żadnego z nich. Istnieją dwa podstawowe podejścia do tworzenia stron internetowych, łatwo dostosować do różnych typów urządzeń:

Design for Responsive (RWD) - reaguje architektura - strona z określonych wartości majątkowych, na przykład elastyczna siatka układ, który umożliwia jeden układ do pracy na różnych urządzeniach;

Zaprojektowanie adaptacyjnego (AWD) - elastyczne projektowanie, dynamiczne porcję, lub - zaprojektować stronę z warunków, które różnią się w zależności od urządzenia, na podstawie liczby stacjonarnych układów szerokości.

  • zawartość:
  • 1. Metody elastycznego projektowania
  • 2. Ustaw pole widzenia za pomocą rzutni meta tag
  • 3. rodzajowych
  • 4. Elastyczna konstrukcja
  • 5. Jaka jest różnica między współczulnego i responsive web design
  • 6. Przydatne usługi i narzędzia

1. Metody elastycznego projektowania

Filozofia responsive web design to, że miejsce było łatwo przeglądać z dowolnego urządzenia, niezależnie od wielkości ekranu. Zwrot reaguje projekt został wynaleziony przez Ethan Marcotte w 2011 roku. Główną cechą responsive web design - dzięki ruchomej (płynu) układ siatki automatycznie reaguje na zmiany w wielkości ekranu, obrzęk lub zwężający się jak balon.

Elastyczne projektowanie (. Angielski dla Responsive Web Design ) łączy trzy techniki - elastyczny układ siatki opartej elastyczne zdjęć i zapytań o media .

Elastyczność układ oparty na wykorzystaniu względnych jednostkach zamiast stałych wartości pikseli, co pozwala dostosować szerokość mieści się w wolnej przestrzeni.

Zawartość tekst elastyczność osiąga się poprzez obliczenie względnego rozmiaru czcionki w domyślnej przeglądarce rozmiar czcionki 16px, takie jak stały rozmiar font-size: 42pxwzględnej równej wielkości 42px / 16px = 2.625em.

Problem z elastycznych obrazów jest rozwiązany przez reguły img {width: 100%; max-width: 100%;}dla wszystkich zdjęć na stronie internetowej. Zasada ta gwarantuje, że zdjęcia nigdy nie będzie szerszy niż ich pojemniki i nie przekraczać ich prawdziwej wielkości na dużych ekranach.

Zapytania o media zmieniać style na podstawie cech urządzenia powiązanego z wyświetlaniem treści, w tym rodzaj, szerokość, wysokość, orientacji i rozdzielczości ekranu. Za pomocą zapytań o media stworzył elastyczne projektowanie, która wykorzystuje odpowiedni styl dla każdego rozmiaru ekranu.

elastyczny projekt
Rys. 1. Projektowanie responsywne

Dodatkowe sposoby elastycznego projektowania

Scalable Vector Graphics - używać SVG obrazów, które są skalowane do dowolnego rozmiaru bez utraty jakości i dobrze wyglądają na wyświetlaczy Retina.

Interfejsy kart - wykorzystanie tzw interfejsy Card - prostokątny kształt z zaokrąglonymi narożnikami, które są pojemniki do treści. Takie jednostki są interfejs jednostki samodzielne i łatwe do poruszania się po układzie.

ui-kartkę
Rys. 2. Pinterest, układ oparty na karcie

Pozostawić tylko najbardziej niezbędne - dobry odbiór, szczególnie dla elastycznego projektowania. Tworzenie elastycznych i przyjaznych minimalistyczne interfejsy, które są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach.

minimalistyczne interfejsy
Rys. 3. Hotellook, Minimalizm w projektowaniu stron internetowych

Priorytetów i ukryć zawartość prawidłowo - Za pomocą ukrytych kontrole, szczególnie dla urządzeń z małymi ekranami. Wyskakujące okna, zakładki, menu poza płótno i inne takie sztuczki pomogą zmniejszyć liczbę elementów na stronie. Zwalniając miejsce na niepotrzebne rzeczy, zrobić interfejs łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika.

Stworzyć duży obszar klikalny dla przycisków - im bardziej aktywny obszar przycisku, tym łatwiej użytkownikowi na interakcję z nim.

Dodaj interaktywność do swoich interfejsów - w odpowiedzi na działania użytkownika, stworzenie elastycznego działania - animacja, która będzie pracować podczas przesuwania elementu do urządzeń stacjonarnych, a po dotknięciu elementu na urządzeniu mobilnym.

2. Ustaw pole widzenia za pomocą rzutni meta tag

Do przeglądarek mobilnych dla systemu operacyjnego Android i iOS nie jest automatycznie zmienić rozmiar strony, należy użyć specjalnego znacznika atrybut name="viewport". Ten znacznik może określić konkretną wartość parametru widtha initial-scale:

- initial-scale=1sugeruje, że rozmiar strony w przeglądarce będzie równa 100% pola widzenia. Oznacza to, że związek między fizycznym pikseli i css piksela będzie 1: 1;

- width=device-widthmówi, że szerokość strony będzie równa 100% szerokości każdego okna przeglądarki. Oznacza to, że szerokość stronach serwisu odpowiada szerokości urządzenia, dzięki czemu nie trzeba skalować.

W tym przykładzie zawartość przeglądarka jest 2 razy wyższy w porównaniu z fizycznym rozmiarze.

Ponadto, znacznik może być wykorzystane do kontroli nad tym, jak użytkownicy mogą zwiększyć lub zmniejszyć szerokość strony:

Kod ten umożliwia zwiększenie szerokości strony na wartość równą 3 razy szerokości w urządzeniu z ekranem i zmniejszenia jego szerokości w połowie wartości urządzenia ekranu.

Utratę zdolności użytkownika do skalowania, można użyć atrybutu user-scalable:

3. rodzajowych

Większość układów wykorzystywanych do tworzenia elastycznego projektowania stron internetowych, należą do jednej z pięciu kategorii szablonów zdefiniowanych przez Łukasza Wróblewskiego:
przeważnie Fluid (najbardziej guma),
kolumna Kropli (kolumny pod siebie),
z układu Shifter (układ jazdy),
Tiny Tweaks ( małe zmiany),
Off the Canvas (poza ekranem).
W niektórych przypadkach, kombinacja szablonów może być używany na stronie, na przykład, Kolumna zasnąć płótnie.

3.1. głównie Fluid

Popularny układ składa się głównie z gumową siatką. Na ekranach o dużej lub średniej szerokości jego wielkości zwykle pozostaje niezmieniona, tylko pola są regulowane na dużych ekranach. Mniejsze ekrany układ guma siatka jest przeliczany na głównej zawartości i kolumny są umieszczone jeden pod drugim. Zaletą jest to, że wymaga szablonu to tylko jeden punkt kontrolny między małymi i dużymi ekranami ekrany.
MD-patterns1

3.2. Spadek kolumna

Kolumny są umieszczone jeden za drugim w pionie, jeżeli szerokość okna nie może wyświetlić całą zawartość. W rezultacie, słupki są rozmieszczone pionowo pod sobą. Wybór punktów kontrolnych dla układu matrycy zależy od zawartości i zdefiniowane dla każdej opcji projektu oddzielnie.
MD-patterns2

3.3. układ Shifter

Najbardziej wrażliwy szablon, ponieważ zapewnia wiele punktów kontrolnych dla ekranów o różnych szerokościach. Główną różnicą tego układu jest to, że zamiast usuwania drzewa i wyciągnąć umieszczenie kolumn pod każdym innym poruszającym treści. Ze względu na znaczne różnice między głównymi punktami kontrolnymi, wsparcie dla tego układu jest trudniejsze, a ponadto może zmienić nie tylko ogólny układ treści, ale także jego elementów.
MD-patterns3

3.4. Tiny Wariacje

Szablon dokonywania drobnych zmian w układzie, na przykład, dopasowywany rozmiar czcionki zmień rozmiar obrazu lub przenieść zawartość. Działa dobrze na makiet, składający się z jednej kolumny, na przykład, strony internetowe i artykuły jedna strona z dużą ilością tekstu.
MD-patterns4

3.5. off płótnie

Treści, które są rzadko używane, takie jak nawigacja lub menu aplikacji, umieszczonej na zewnątrz ekranu i wyświetlane tylko wtedy, gdy prowadzi do rozmiaru ekranu. Na mniejszych ekranach treść dostępne w jednym kliknięciem.
MD-patterns7

4. Elastyczna konstrukcja

W przeciwieństwie do elastycznego projektowania, projektowanie responsywne (Adaptive Web Design) skupia się na wielkości urządzenia. Używa kilku statycznych modeli dla różnych typów urządzeń (urządzeń mobilnych, tabletów, komputerów stacjonarnych), opartej na kontroli (toczenie) punkt. układy tj są ładowane przy określaniu wielkości przeglądarce urządzenia okienny, a przejścia między układami wystąpić nagle, nie stopniowo.

Zazwyczaj modele adaptacyjne sześć różnych układów w zależności od szerokości ekranu:
320
480
760
960
1200
1600.

Adaptacyjne układy odgrywa ważną rolę funkcjonalność, czyli podczas tworzenia konstrukcja uwzględnia cech rachunek urządzeń, takich jak sterowanie sensorowe dla urządzeń mobilnych lub dużą przestrzeń dla monitorów.

Podstawowe techniki adaptacyjne projektowanie

Przylegają do sekwencji - każda strona jest stworzenie relacji zaufania z użytkownikiem, dzięki czemu czuje się komfortowo z nawigacji i interakcji z nim. Seryjny projekt zakłada, że przejście do innej strony użytkownik nie miał wrażenie, że znalazł się na innym miejscu. Należy zwrócić uwagę na drobne szczegóły, aby zbudować hierarchię wizualną, ważnymi elementami są pogrubioną stylu czcionki. Użyj spójnej kolorystyki całej witrynie, ponownego wykorzystania tych samych elementów w różnych sytuacjach, na przykład, jeden i ten sam wzór powiadomienia pop-up.

Zastosowanie siatki - struktura 12 kolumny są bardziej korzystne dla regulowania szerokości słupów i wgłębienia pomiędzy nimi.

5. Jaka jest różnica między współczulnego i responsive web design

czuły-adaptacyjne-design
Rys. 4. Elastyczna i dopasowanie się do różnych urządzeń

Aby utworzyć reagujących układów stosowanych zapytań o media i względne rozmiary elementów siatkowych są definiowane przy użyciu %. Reagujący na projektowanie, skrypty po stronie serwera, należy najpierw określić typ urządzenia, z którego użytkownik próbuje uzyskać dostęp do witryny (stacjonarny, telefon lub tablet), a następnie ładuje dokładnie wersję strony, która jest najbardziej zoptymalizowane dla niego. Poprawiono zestaw elementów siatkowych pxrozmiarach.

Czytaj więcej:   Gdzie iTunes danych w WINDOWS

Dlatego główną różnicą między tymi dwiema technikami - reaguje design - jeden układ dla wszystkich urządzeń reagujących design - jeden układ dla każdego urządzenia.

6. Przydatne usługi i narzędzia

Android SDK Android Emulator dla Windows, Linux i Mac OS X. iOS-Simulator jest dostępna tylko dla użytkowników systemu Mac OS X i jest częścią pakietu Xcode (dostępny za darmo do pobrania z Mac App Store).

Adaptacyjne Obrazy PHP-skrypt, który działa na każdej stronie internetowej, decyduje o wielkości ekranu, a pod nim dostosowuje rozmiar obrazu, co w efekcie sprawia, że ​​niewielka ilość obrazów na małych ekranach.

Tabele korespondencyjne Mydevice.io fizycznych rozmiarach urządzenia CSS wartości wysokości i szerokości, jak wartość piksela stosunku do urządzeń przenośnych.

Mediaqueri.es zbiór witryn internetowych, które wykorzystują zapytań o media i responsive web design.

Szkielet CSS-framework oparty na 12-kolumnowej układ, maksymalnie 960. Obsługuje Chrome, Safari, Firefox, IE 7 i wyżej, mobilne wersje przeglądarki.

Bootstrap zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych. MNIEJ Język, 12-kolumna adaptacyjny układ, wsparcie dla urządzeń mobilnych, tabletów i monitoruje szereg elementów, przyciski, menu rozwijane, własnych pól wejściowych styl, listy, nagłówki, etykiety, ikony, alarmy, zakładki, paski postępu, podpowiedzi, „akordeon”, „karuzela”, i tak dalej, różne Javascript ins, wsparcie Rusztowania, w tym wykorzystanie Bootstrap stylu do już utworzonego HTML.

Podziel się:

JAK Adaptive szablonów dla WordPress site

Ilustracje RFQ do projektowania DO Responsive szablon dla strony

przykłady schematu flexbox dla szablonów stron od początku do końca

Od autora: dzień na kulach unosić i właściwości marginesów zostały zatopione w zapomnienie, i CSS, nowych niezwykłych cech, które są idealne do tej roli. Takie sztuczki jak pionowe wyrównanie w bloku, jednolitej przestrzeni dystrybucji, kontroli i sortowania elementów przylegającą stopkę prawie niemożliwe bez schematu flexbox.

W tym artykule przyjrzymy się kilka przykładów schematu flexbox, dyskutować wzory, współpracuje ze schematu flexbox, Tory użyciu interfejs aplikacji, która pochłonięta wszystkie zalety projektu atomowego. Opowiem ci o dobroczynnych właściwościach schematu flexbox, jak również skupić się na pułapek spotykanych w pewnych określonych wzorów. Zastanów się dokładnie te szablony, które mogą powodować problemy, nie zapominajmy o starszych przeglądarek. Ogólnie rzecz biorąc, zrobić wszystko, co byłoby po artykule, można od razu rozpocząć korzystanie z tych właściwości CSS.

Elastyczne elementy atomowe

Podstawowy interfejs Tory idea strona jest izolowanie poszczególnych części projektu. Pomysł ten został przedstawiony Brad mrozem.

Cała filozofia projektowania atomowej polega na tym, że każdy element jako odrębnej części Lego, a kiedy się razem, tworzyły unikalny interfejs. Konstrukcja wykorzystuje atomowej sensie fizycznym organizmu cząsteczki i atomem, aby lepiej zrozumieć rolę każdego elementu. Taki sposób wytyczenia na kategorie chroni wzorzec projektowania ataków przez wzór siatki. Ponieważ projekt zaczyna się od najmniejszych elementów, to sprawia, że ​​jest łatwa do wdrożenia tych komponentów w całym projekcie.

Praktyczny kurs adaptacyjny układ Landing od podstaw!

Uczyć się od podstaw do nałożenia adaptacyjne lądowania na HTML5 i CSS3 przez następne 6 dni

dowiedz się więcej

Rysunek 1. Karty są wyświetlane na zasadzie atomowej projektowania stron internetowych. Można odgadnąć, które z nich są wykonane na schematu flexbox?

Jeśli chcesz zagłębić się w projektowaniu teorii atomowej, przeczytaj Brada pocztowy artykuł. Również warto przeczytać jego książkę.

Figura 2. Pierwotny trasy interfejs, który wchłania się wszystkie zalety zarówno flexbox i konstrukcji atomowej.

Interfejs jest zbiorem elementów InVision. Podczas pierwszego testu interfejsu, zacząłem szukać odpowiednich miejsc dla schematu flexbox. Postanowiłem zastosować stron schematu flexbox ze znanych wzorów, takich jak „na pasku bocznym po lewej stronie, prawo głównej zawartości”, które są często wykonywane na starszych obrocie nieruchomościami.

Jednym z pozytywnych momentów przebudowy torów było to, że strona powinna działać dobrze w programie Internet Explorer (IE) 10+ Androidem 4.1 lub nowszym oraz iOS 7+. To było po prostu wspaniała wiadomość, ponieważ są one doskonałe schematu flexbox wsparcie z odpowiednich przedrostków. Nawet o stabilnej dzisiaj wsparcie, na przykład dla Androida 4.1 jest konieczne w każdym przypadku, aby folbek. A jak będzie wyglądać ten sam folbek, jeżeli nieruchomość nie jest w ogóle obsługiwana przez przeglądarkę? Programiści mogą określić te same przeglądarek i znaleźć stabilnych wzorców (w przeciwnym wypadku można użyć CSS @supports prośby) o modernizr i klasy .no-schematu flexbox. Na przykład:

W przypadku gdy nie jest jasne, czy schematu flexbox użyjemy tylko w wspierany jest gablota: inline-block. Również element nie został wykorzystany w JS, dodać do niego nie-js klasę. Dziedziczenie w CSS nie zostaną naruszone, jeśli schematu flexbox nie są obsługiwane lub nie załadowany JS. Flexbox idealnie współgra z właściwości, takie jak pływak i wyświetlaczem: stołu względnego położenia. Przeglądarka będzie zawsze znajdować się powyżej schematu flexbox innych właściwości, jeśli jest obsługiwany. A jeśli nie są obsługiwane będą stosowane normalne właściwości.

Jak wszędzie, nasz wybór zależy od publiczności przeglądarek analityków i budżetu. Mam złotą zasadę - zawsze zdecydować się na najważniejszych warunków.

Szablony Inlaynovye

Menu składniki okazały się niezwykle przydatne w schematu flexbox, nie tylko ze względu na łatwość tworzenia, ale również ze względu na przyspieszenie procesu rozwoju. Due wzory schematu flexbox inlaynovye że wcześniej obrabowali programistów dużo czasu zajmuje tylko kilka minut. Jeśli mieli przywilej korzystania z tego szablonu w wersji IE do 9, wiesz o tym uczuciem rozczarowania.

Rysunek 3. Admin na przyciski menu inlaynovy szablonów pionowo wyśrodkowany.

Znakowanie ten panel wygląda tak: nav elementu, wewnątrz którego jest seria linków. Przykładem w HTML:

I odpowiednie style:

Jest to absolutne minimum, jako znaczników i stylów. Należy zwrócić uwagę na podaną wartość inline-block linki. Wartość ta rozwiązuje problem z sortowaniem elementów za pomocą kolejność nieruchomości w IE10. Stwierdzono również zidentyfikowane problemy dzieci z schematu flexbox pojemnika jeśli zadać im żadnej wyściółki lub marginesu. Najlepiej jest stale sprawdzić działanie właściwości we wszystkich przeglądarkach i platformach.

Figura 4. Sieć może często takiego wzoru. Szablon menu nagłówka, wyśrodkowany logo za pomocą schematu flexbox.

Inlaynovy szablon powyżej jest zwykle realizowane przy użyciu non-semantycznych znaczników. Wraz z pojawieniem się podejście schematu flexbox zmienił się ani trochę. Szablon składa się z menu linków po lewej, wyśrodkowany logo oraz dodatkowych elementów w prawo. Znacznik wygląda następująco:

Schematu flexbox zmniejsza potrzebę tworzenia kul HTML i tworzy semantykę. Semantyka kodu jest bardzo ważna. kod semantyczny z większym prawdopodobieństwem mogą być ponownie wykorzystane.

Dla elementów w rzędzie budowy aż schematu flexbox zanim programiści użyć display: inline-block, a nawet pływać: lewo. Teraz schematu flexbox najlepszą opcję, programiści nie muszą już korzystać z kul stworzyć piękny interfejs. Style dla tego szablonu jest nieco dłuższy niż szablonu menu na rysunku 3. Jednakże, te style są łatwiej napisać niż te, które rozmawialiśmy wcześniej.

Szablon na figurze 4 można łatwo zmienić kolejność elementów. Jeśli trzeba przesunąć logo, wystarczy użyć właściwości zamówienia. Pamiętaj, że kolejność elementów w kodzie jest bardzo ważne dla wyszukiwarek; zwłaszcza w przypadku różnych przeglądarek. Wszystkie przeglądarek i czytników ekranu użyć kodu, aby określić kolejność elementów, a nie nakaz wizualny w CSS. Konieczne jest przy użyciu klawiszy strzałek.

Figura 5. elementem do pozycjonowania znaczników (po lewej) i modyfikowane poprzez flexbox wizualny położenia przedmiotów (po prawej).

Poniższy kod rysunek 5. Układ nigdy się nie zmienia kolejność wyświetlania elementów.

Ten styl, dzięki któremu uzyskuje się po prawej stronie obrazu 5.

Ten szablon jest używany nie tylko menu, ale także na stopce.

Rysunek 6. Ten sam szablon, ale teraz jest on stosowany do stopki.

Zdecyduj, w jaki sposób treść powinna być umieszczona wewnątrz pojemnika i ile miejsca będzie zajmować. Zlokalizuj główną treść w środku lub przesunąć go w dół? Jak to wpłynie na resztę elementów? Komponować te pytania dla każdego projektu przed rozpoczęciem. Dla użytkowników końcowych jest również bardzo ważna jest prawidłowa nawigacja za pomocą przycisków klawiatury.

Inlaynovye input'y

Formy mogą być piekło, zwłaszcza jeśli zostały zaostrzone przez wzór siatki w foroshope. „Etykiety Inlaynovye” zakorzenione w projektowaniu stron internetowych, a także legendarnej gitary Fender Stratocaster w muzyce rockowej.

Rysunek 7. Innym doskonałym sposobem, aby użyć schematu flexbox - inlaynovye etykiet i wejściowych. Ale uważaj na długość tekstu w etykiecie, tak że nie jest przesunięty wkładu do nowej linii.

Jak powiedziałem w poprzednim rozdziale, musisz zdecydować, gdzie będzie znajdować się główną treść, to zajmują przestrzeń zarezerwowaną dla niego przy zmianie rozmiaru okna przeglądarki lub wygląd dynamicznej zawartości.

Rysunek 8. Konieczne jest, aby zdecydować, w jaki sposób treść znajduje. Opuścił stół z pionowym ustawieniu w środku. Prawy elementy wyrównania schematu flexbox w centrum.

Ten zrzut ekranu wyraźnie pokazuje schematu flexbox zgodności standardów podczas pracy z dynamiczną zawartością, albo bardzo długo. Wpływ na prawym obrazie I nazwać „Shift” ruchy centralnego treści od środka na zewnątrz wzdłuż osi X i Y. znaczników na Figurze 8.

Aby monitorować długi tekst w tym przypadku lepiej jest korzystać z wyświetlacza nieruchomości: stół. W tym przypadku zawartość będzie po prostu iść w dół, a nie od środka do krawędzi.

Dzielić stolik wyświetlacza i schematu flexbox to doskonała technika. Polecam go uczyć. Jeśli używasz obie właściwości są stale patrząc na pojawienie się błędów.

Figura 9. Inlaynovye i przycisk wejściowego. Samą wysokość wyważona konstrukcja.

Widziałem wiele podobnych szablonów polu wyszukiwania. Ten szablon jest tak wszechstronny, że może on być stosowany do całości dowolnego układu. Oczywiście, istnieją pewne właściwości CSS związane z kontekstu, ale są one przechowywane oddzielnie. HTML jest typowa: wierzch DIV z elementów, które tworzą strukturę schematu flexbox:

Rozwijane menu

Rysunek 10. Z pomocą kilku sposobów obszarze schematu flexbox menu rozwijanego lekko podświetlony.

Praktyczny kurs adaptacyjny układ Landing od podstaw!

Uczyć się od podstaw do nałożenia adaptacyjne lądowania na HTML5 i CSS3 przez następne 6 dni

dowiedz się więcej

Menu zawiera lewa kolumna zawierający elementy liniowe z pionowego położenia posiadacza, oraz listę pozycji po prawej stronie, w której każdy element jest na swojej własnej linii.

Rysunek 11. Menu Podstawowa przy tworzeniu menu używany wyłącznie schematu flexbox.

Markup menu:

style CSS są bardzo mało i są one łatwe do odczytania. Wszystko jak deweloperów.

Kilka linii kodu i uzyskać doskonały układ. Między innymi z tego menu autonomicznie i style i znaczniki semantyczne całkowicie. Inny przykład z zalet flexbox skomplikowane ułożenie i kule w znaczników.

Rysunek 12. Wzór z obiekt mediów. SVG jest stałą szerokość na lewej i prawej sąsiadującej treści.

W tym uniwersalnego wzorca, znanego jako „obiekt” elementy multimedialne, takie jak obrazy lub filmy znajdują się na jednej stronie, a zawartość jest obok nich na drugą.

Czytaj więcej:   Tworzenie pliku instalacyjnego dla aplikacji Windows

Polecam przeczytaniu całego artykułu rozwiązany przez schematu flexbox Philip Walton na jego stronie internetowej. Philippe daje użyteczne informacje o używaniu szablonów ze schematu flexbox, a on stale aktualizuje wszystkie szablony w swoim repozytorium.

Z tego szablonu schematu flexbox działa idealnie, ale należy zachować ostrożność, ponieważ sąsiaduje zawartość będzie się zachowywał, gdy rozmiar okna przeglądarki. Wideo powyżej pokazuje jak zmniejszyć dystans pomiędzy obrazem i tex i tekst, w końcu, jest nałożony na obraz. Być może jest to głupi przykład. Kto z rozsądnych ludzi byłoby tak trudno ścisnąć okno przeglądarki? Ale przed użyciem schematu flexbox bardzo ważne, aby zrozumieć, w jaki sposób treść współgra z otoczeniem. Rozwiązanie to, aby ustawić maksymalną szerokość obrazu 100%.

Kalendarz.

Byłoby bardzo głupi, aby nie myśleć o kalendarzu. Można się zastanawiać, „Dlaczego nie użyć tabeli?”. Kalendarz jest zbudowany zgodnie z procedurą data-picker, i ja postanowiliśmy zróżnicować przyciski dni, miesięcy i lat (każdy numer tygodnia w oddzielnym DIV). Takie podejście ułatwia liczenie. Wiele dzięki Shane Hudson dla wyjaśnienia metodologii. kalendarz znaczników jest bardzo proste.

Kod CSS jest bardzo krótki, krótszy niż po prostu nie może być. Niemniej jednak, jest zrozumiałe.

Rysunek 14.Sleva wykorzystywane uzasadniać-zawartość: przestrzeń pomiędzy. Prawo usprawiedliwiać-zawartość: Flex-start.

Te dwa przykłady wyraźnie pokazują, dlaczego lepiej jest wszystko zaplanować z wyprzedzeniem. Jak zawartość będzie zachowywać się w oblewania bloku? Jak zawartość będzie się zachowywał, gdy okno jest przeglądarka? Czy to jeszcze trzeba utworzyć kontener? Wszystkie te pytania są bardzo ważne w początkowym stadium rozwoju.

układ

Schematu flexbox nie tylko wielki dla elementów interfejsu użytkownika, ale również dla niektórych wzorów. Typowa próbka jest pierwszy zbiornik w jednym kierunku, a inne opcjonalne.

Rysunek 15. Pasek boczny po lewej i prawej głównej zawartości - idealny scenariusz dla schematu flexbox. Przypomniało mi sztuce kolumn imitacji.

Kod jest również bardzo mały, jak również kod dla starszych przeglądarek. Znakowanie panel administracyjny jest zbudowany na kilku DIV'ah.

Podejście to doskonale nadaje się do sprawy ze starszymi przeglądarkami, jak pokazano na rysunku 14. Szablon jest bardzo prosta. W każdej chwili można dodać wyświetlacz: stół.

W tym przykładzie 2 CSS display nieruchomości: table-cell jest doskonałym folbek dla starszych przeglądarek. Elementy zachowują się jak komórki tabeli. I dla nas jest to zachowanie i potrzeby, ponieważ jest w pełni symuluje schematu flexbox. Korzystanie display: table-header-group oraz display: table-footer-group jest nawet możliwe, aby zmienić kolejność wyświetlania elementów.

Przyklejony футер

Sticky stopka jest jednym z głównych problemów dla początkujących programistów. Głównym zadaniem przyklejania do dołu w stopce strony. Podczas dodawania treści, stopka prostu przeniósł się nieco niższe, ale nadal pozostaje w dolnej części strony.

Rysunek 16. Przeguby stopkę w prawym pasku bocznym.

Stopka działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach aż do IE6.

Demo. Schematu flexbox przylegającą stopkę ze stołem wyświetlacza folbekom. Działa aż do IE6!

Inna część układu, w którym odważyłem zastosowanie schematu flexbox, okazała się głównym rodzajem miejscu, albo jak go nazwaliśmy „Pipeline”. Każda karta ma pewną szerokość. Takie podejście pozwala na pełne wykorzystanie schematu flexbox.

Rurociąg.

Ze schematu flexbox udało mi pięknie ułożone całą zawartość wewnątrz karty. Cały teren, jak w filmie „Home» - schematu flexbox zawiera w sobie schematu flexbox etc. Wszystko to jest niesamowite, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że zanim programiści napisać kod do prostego elementu ton centrowania. I teraz można to zrobić z zaledwie kilku linii.

Bądź ostrożny

Podczas testów okazało się, że nieruchomość Flex w tandemie z wyściółką lub marginesu całkowicie zrywa układ w IE10.

Rodzic powinien wyświetlać nieruchomości: Flex. A elementy dziecka z właściwościami i elastycznego układu wyściółka złamać. @supports typ zapytania (wskazanie Flex) {} powinien działać jak modernizr, to tylko czysty CSS. Ale niestety, poparcie tego wniosku nie jest dzisiaj świetnie. Zamiast tego, może być stosowany:

Użyć klasy no-schematu flexbox biblioteka modernizr

Do centrowania transformację użycie lub wyświetlaną tabelę

Korzystać z wyświetlacza stołowego

Kolejność elementów można skonfigurować za pomocą tabeli-podpis, table-header-group oraz table-footer-group

Dla folbeka podstawowej struktury układu za pomocą właściwości pływaka

Aby korzystać z szablonów folbeka inlaynovyh wyświetlaczu nieruchomości: inline-block lub inline

Użyj komentarze warunkowe dla IE9 i poniżej

Na Ian Devlin ma doskonały artykuł wyjaśnienia technologii stosu. W nim, wyjaśnia jak kontrolować kolejność elementów używając tabeli-podpis, table-header-group oraz table-footer-group.

wniosek

Flexbox'om dzisiaj jest nawet możliwe do wykorzystania. Po tylu latach rozwoju, specyfikacja w końcu stają się mniej lub bardziej stabilna, co pozwala osiągnąć szczyty, które wcześniej były tylko w snach. Ponadto, radzę, aby zobaczyć artykuł Wes Bos Co schematu flexbox?. Prosty przebieg katastrofy z 20 filmów pomoże Ci opanować schematu flexbox darmo! Pierwsze 13 filmów mówić o podstawach; 7 pozostałych rolek ciągły kodowania. Wes tworzy wszystko z menu, aby zakończyć mobilne wersje stron. A wszystko na czystej schematu flexbox! Po tym kursie nie można pomóc, ale użyć schematu flexbox w swoich projektach.

Autor: Dennis Jr Gaebel

Źródło: //www.smashingmagazine.com/

Weryfikacja: Zespół webformyself.

Praktyczny kurs adaptacyjny układ Landing od podstaw!

Uczyć się od podstaw do nałożenia adaptacyjne lądowania na HTML5 i CSS3 przez następne 6 dni

dowiedz się więcej

HTML5 i CSS3 praktyka od zera do wyniku!

Dostać krok po kroku wideo na kursie podstaw układ adaptacyjnego z pełnym ziemi w HTML5 i CSS3

dostać

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *