FONT COLOR NA STRONIE co jest lepsze

 • Jak wybrać czcionkę?
 • rozmiar czcionki
 • kolor czcionki
 • wygładzanie czcionek
 • Czcionki używane w projektowaniu stron internetowych

Witam wszystkich! Właściwy dobór czcionki - jest to ważny punkt dla projektantów i webmasterów. Dzisiaj, projektanci mogą wybrać dowolny czcionki z ogromnej listy. Ale nie jest to problem, który jest, aby wybrać żądaną czcionkę. W celu znalezienia odpowiedniej czcionki, pozostawiając mnóstwo czasu, ale także pojawiają się nowe fonty codziennie.

Użytkownikom, którzy od dawna są w internecie (projektantów, właścicieli stron internetowych, a także z doświadczeń blogów) już wiedzieć, jak wybrać czcionkę, ponieważ mają one pewną ilość doświadczenia. A co przybyszów? Co do wyboru czcionki na swojej stronie? Jak korzystać z czcionek niestandardowych być piękna? To jest to, co chcę powiedzieć w tym poście.

Jak będzie zapoznać się z informacjami na stronie i czy użytkownik chce, aby ją przeczytać, to zależy od prawidłowo wybranej czcionki. Z bardzo drobnym drukiem odwiedzających witrynę będzie musiał wytężyć wzrok i siedzieć tuż obok monitora, z większą czcionką być rozproszoną uwagę i muszą stale szukać tekstu.

Tekst na stronie nie powinny być zbyt duże, o długich zdań i akapitów bez. Koniecznie trzeba złamać cały tekst na kilka ustępów i akapitów, a cały tekst i scalania, jeśli jesteś roztargniony z czytania, to będzie trudne do znalezienia tego, co zostało przerwane.

Jak wybrać czcionkę?

Wiele czcionek są już domyślnie zainstalowane na naszych komputerach i laptopach. Są to czcionki, takie jak: Arial, Georgia, Comic Sans MS, Times New Roman, Verdana, Tahoma i innych. Ale jeśli zainstalować niestandardowe czcionki na stronie internetowej, należy pamiętać, że witryna odwiedzający mogą nie mieć tę czcionkę, a strona nie pojawi się od zamierzonych.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie szczegóły czcionkami wagowych, szeryfach, kerningu (odstęp pomiędzy litery), a wysokość występów i linię wyrównania. Projektant musi starannie wybrać czcionkę dla witryny i wiedzieć, jaki rodzaj czcionki użyć do projektowania strony internetowej.

Jeśli chcesz coś non-standard, Tipo nagłówek, piękne etykiety lub przyciski, to lepiej, aby to obraz w formacie jpg lub gif. Tak więc, na przykład, można zrobić piękny nazwę strony obok logo i poniższy tekst, wszyscy użytkownicy będą wyglądać tak samo.

Jeśli chcesz odwiedzających do swojej stronie lub blogu było wygodne znajduje się na stronie i ludzi, aby przeczytać tekst, trzeba znaleźć łatwym do odczytania czcionką. Ale wtedy nie należy przesadzać, witryna powinna być maksymalnie 3-4 różnych rodzajów czcionek.

rozmiar czcionki

Preferencje każdego człowieka ma swoje. Najczęściej stosowanym krój jest 10-12, jeśli czcionka jest mniejsza, to jest, jak pisałem wyżej nie jest bardzo szacunku dla użytkowników, którzy potrzebują do męczy oczu podczas czytania, ale również większa czcionka nie jest odpowiednia, ponieważ strona będzie wyświetlana jako baner.

Drobnym drukiem jest najczęściej używany do notatek lub napisów pod zdjęciami. Zestaw słuchawkowy takich etykiet od około 8 do 10. Nagłówki powinny być napisane w dużym rozmiarze czcionki, a także nie zapomnij podkreślić słowa kluczowe pogrubioną czcionką, podkreślając lub nachylenie .

Te dwie ostatnie opcje nie są zalecane, ponieważ użytkownicy będą trudne do odczytania informacji. Podkreślając lub pochylenie można podświetlić słowo, zdanie lub tytuł, ale na pewno cały tekst. Innym podkreślił przeznaczyć linki, takie jak „Jak blogowanie”, aby użytkownicy widzieli, że to jest link.

kolor czcionki

Jak wybrać kolor czcionki? Klasyczna wersja jest czarna czcionka na białym tle. Można użyć ciemnoszary (niebieski) zamiast czerni, jak czarny czasami wygląda bardzo ostre. Zwłaszcza, jeśli jasność monitora jest duża. Ale to jest czysto moja opinia.

Nie należy zrobić jasne, jaskrawe kolory, a la niebieskie tło i czerwone tekst.

Kolory powinny być neutralne, przyjemne do czytania, które byłyby oczy zwiedzających nie znudzi. Wybierz inny kolor może być znowu, tytuł lub link.

wygładzanie czcionek

W takich przeglądarek jak InternetExplorer i Safari już włączone wygładzanie czcionki domyślnej, dotyczy to małych i dużych czcionek. W innych przeglądarek, Opera, Mozilla, wygładzanie rozpoczyna się 17-18 px., I mały tekst nadal nie ma anti-aliasing.

Idealnie, powinno to wyglądać tak:

Czcionki używane w projektowaniu stron internetowych

Arial. Compact Font ma przewagę ze względu na wysokość liter.

Tahoma. Bardziej odpowiedni dla przedmiotów technicznych, ma średniej szerokości liter.

Verdana. Dobrym przykładem wykorzystanie tekstu na stronie. To będzie dobry i łatwy do odczytania, dzięki szerokości liter i między alfabetycznym zakresie.

Trebuchet MS. Naprawdę nie nadaje się do czytania, nawet na 12 pikseli. Muszę męczy oczu.

Times New Roman. Czcionka ma dobrą czytelność wszystkich edytorach. Ale na 12 px wygląda dobrze.

MS Sans Serif. czcionki systemu Windows, oczytany w różnych trybach.

Aby prawidłowo wybrać czcionkę chcesz na swojej stronie, można napisać wiele wybranych czcionek wizualnie porównać jak czcionka wygląda lepiej i jest postrzegany czytać. Nadal możliwe jest, aby zmienić odstępy między literami i rozmiaru czcionki.

Więcej artykułów na temat:

 • Który laptop wybrać projektanta?
 • Podstawowe style web design
 • Freelancer, pracownik lub web studio, co wybrać?
 • siatka modułowa
 • Rozmieszczenie elementów konstrukcji internetowej

Jak wybrać czcionkę dla witryny? - WEBSTUDIO2U

Oto kilka zaleceń dla właściwego wykonania tekstu na stronie.

Kiedy trzeba podkreślić szczególnie ważny tekst, to postanowiłem napisać litery ponadgabarytowych. W tekście głównym strony jest zwykle największe Nagłówki sekcji pisanie rozmiar czcionki, nieco mniej - lub poddziałów materiałów, a nawet mniej - tekst główny. Jest to wystarczające do separacji wizualnej tekstu. Jeżeli liczba rozmiarów czcionek w głównym tekście strony będzie więcej, użytkownik nie może dowiedzieć się, co jest ważne rodzaj informacji. Nawiasem mówiąc, dla pozostałych elementów strony, takich jak menu lub stopki, dopuszczalne jest użycie różnych rozmiarów czcionek.

Czytaj więcej:   DO Responsive szablon dla strony

W dzisiejszych czasach istnieje tak wiele różnych rodziny czcionek : w stylu „techno”, „retro” lub „kraj”, czcionek, które symulują pisma, itp Ale to, co wygląda dobrze na papierze, nie zawsze jest możliwe do przyjęcia w miejscu tekstu głównego. Dokumenty papierowe są bardzo lubią używać serif czcionek . Na przykład, jedna z najczęstszych czcionki serif, Times New Roman, idealny na dokumenty, jak wygląda bardzo reprezentacyjny. Szeryfy na końcach listów łatwiej odczytać tekst, ale tylko wtedy, gdy jest drukowany w wysokiej rozdzielczości. Jednak ta sama czcionka na miejscu z małym użytkownik rozdzielczości monitora wygląda nieczytelny, użytkownik musi się wysilać wzroku, aby odczytać tekst.

Znacznie bardziej akceptowalne miejscu tekstu głównego dowolnej czcionki serif . Tradycyjnie - jest Verbana. Pokrojone czcionki są większe symbole i bardziej odstępy między charakter, dzięki czemu są łatwiejsze do odczytania z ekranu.

Przy wyborze czcionki na miejscu, nie można „przesadzić”. Do podstawowych stron tekstu na stronie jest lepiej użyć jednego zestawu, a logo witryny lub nawigacji, można zastosować kilka różnych krojów. Łącznie ekspertów usability zalecają przy użyciu nie więcej niż trzech różnych czcionek określone na stronie internetowej.

Szczególnie ważne słowa, frazy lub zdania można wyróżnić podkreślił , pogrubienie lub kursywa styl czcionki. Wytłuszczone odpowiednie do izolowania cały rząd, kursywa - dla poszczególnych słów lub fraz krótkich. Podkreślenie tekstu należy stosować ostrożnie, ponieważ zwykle podkreślone hiperłącza. Ważne jest, aby pamiętać, że to ma sens, aby przeznaczyć pogrubienie lub kursywą jedynie niewielkie obszary, bo jeśli wszystko rozdzielone, to nie jest alokowana jest w rzeczywistości nic.

Nawiasem mówiąc, uwolnienie dużej części tekstu wielkimi literami też nie sprzyja postrzeganiu jakości informacji. Po tym wszystkim, jeśli wszystkie litery są równie duże, nie jest jasne, gdzie rozpoczyna nowy projekt, którego słowa są nazwy własne, itp

Dla dobrego postrzegania jest kluczowa wyrównanie tekstu na stronie. Opcja najlepiej - wyrównanie do lewej, jak tekst wyrównany do prawej krawędzi strony lub szerokości, czytać dużo gorzej. Na przykład, jeśli linia mniej niż 40 znaków, nie jest uzasadnione wyrównanie nadaje się do takiej linii, tekst jest zbyt „przerywany”.

Odstępy między wierszami, zwany Wiodąca w typografii, a odstępy między znakami, kerningu nazywa, musi mieć wartość nie mniejszą niż domyślny. Zbyt gęsty tekst bardzo trudne do odczytania.

Wymiary bloków tekstu na stronie, również odgrywają ważną rolę w percepcji tekstu przez użytkowników. Jeśli korpus główny strony jest przedstawiona w postaci bryły, jest postrzegane jako gorsze niż tekst, podzielone na kilka małych punktach 3-5 zdań. Gorzej postrzegane szerokie bloki tekstu w porównaniu do wąskie.

W ten sposób, używając poprawnej rejestracji tekstu na stronie może zidentyfikować główne i wtórne informacje w tekście na pierwszy rzut oka na stronę główną. Jeśli użytkownik będzie przyjemne i wygodne miejsce, aby czytać tekst na swoich stronach, będzie to miało pozytywny wpływ na jego ocenę web design witryny.

Na podstawie materiałów serwisu webstudio2u.net

Czcionki na miejscu - Website Mińsk

Jim Byrne

W artykule przedstawiono praktyczne porady na temat tworzenia przyjazny dla użytkownika pod względem użyteczności i łatwe do odczytania stron internetowych.

Zwiększenia czytelności tekstu, aby dokonać świadomego wyboru czcionki

W tym artykule postaram się rozwiązać problemy i powiedzieć o pułapkach związanych z publikacją tekstów w sieci, a także sformułować.

Tekst - jeden z najważniejszych obiektów uwagę podczas analizy użyteczności serwisu. Tekst na wielu stronach internetowych mają następujące uchybienia:

 • nieczytelny z powodu niewystarczającego kontrastu pomiędzy tekstem a kolorem tła lub z powodu zbyt „nachalny” w tle
 • To nie może być zmieniony na wniosek odwiedzającego
 • trudne do odczytania z powodu niezgodności czcionki
 • czasami tak mała, że ​​jest nieczytelny
 • w niepowołane akapitów tekstu trudno jest postrzegana
 • przedstawione w formie graficznej tekstu nie może być zmieniona pod względem wielkości lub czytać oprogramowanie syntezy mowy
 • trudne do uchwycenia, gdy miga lub ruchu.

Dwie ścieżki do czytelności tekstu

web designer, który chce stworzyć komfortowe i funkcjonalne miejsce, można przejść na dwa sposoby. Najprostszym może być wyrażona w następnym zdaniu:

Najlepiej jest, aby nigdy nie ustawić rozmiar czcionki i rodzaju, pozostawiając w gestii użytkownika.

Bardziej złożona ścieżka zakłada badanie z „koleje” Web typografii oraz decyzji w sprawie wyboru czcionki na swojej stronie. Dla wielu projektantów kontrolę nad czcionkami powodu wymogów stworzenia marki, dopasowując tożsamość korporacyjną, znaczenie szczególne czcionkę w konkretnej sprawie lub po prostu osobistych preferencji. Kontrola tekstu jest realizować cel poprawę „użyteczność” (wygoda, funkcjonalność, prostota) witryny; CSS pozwala na zarządzanie polach, długość, szerokość, kolor, rozmiar czcionki i rodziny - to wszystko, co pozwala oznaczyć tekst dla maksymalnej czytelności. Naturalnie, że strona jest łatwa do odczytania, bardzo wygodne dla użytkownika.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję (np. E. rób nic), a następnego nie można odczytać. Ten sposób jest dobry, chyba że jest to niestosowne psuć kolory tekstowych. Teraz wiesz, wystarczy do stworzenia czytelnego tekstu. Dać odwiedzających, można wybrać swój ulubiony i rozmiar czcionki, które mogą być ustawione w ustawieniach przeglądarki (jedynym problemem jest to, że większość użytkowników zapewne nie zdaje sobie możliwość zmiany tych ustawień lub nie wiedzą dokładnie, jak to zrobić).

Jeśli zdecydujesz się dokładnie to, czego potrzebujesz czegoś lub po prostu chcesz wziąć w swoje ręce kontrolę rozmiar, kolor, pozycję, czcionki i styl czcionki na stronach internetowych. Ale do tego trzeba zrozumieć, że nigdy nie będzie w stanie kontrolować te ustawienia całkowicie. HTML nie jest przeznaczony do skomplikowanych i potężnych publikacji DTP. Wręcz przeciwnie, jego głównym celem - stworzyć logiczną strukturę dokumentu, natomiast wizualizacja pozostawiono w gestii użytkownika w oparciu o możliwości jego komputerze.

Można jednak, przy pomocy CSS, czy już przestarzałego tagu zapewniają strony internetowej do ich „opinie” o tym, jak powinna ona wyglądać. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, że użytkownicy mogą zmieniać praktycznie wszystkie ustawienia czcionek w ustawieniach przeglądarki używasz. Więc powinien być przyjazny dla użytkownika strona internetowa.

Czytaj więcej:   Jak stworzyć grę na komputerze dla Androida

Dlaczego trzeba manipulować tekst na stronie WWW?

Czcionka na stronie internetowej lub w odrębnym dokumencie wpływa na nasze postrzeganie jej treści. Dlatego jedna strona wygląda surowo i poważnie, a drugi - na łatwość i zabawy, albo w stylu techno. Oczywiste jest, że konstrukcja miejscu dziecięcej telewizji programy ( www.bbc.co.uk/cbbc/ ) musi być różny od projektu strony polityki uniwersyteckiej ( www.ksg.harvard.edu/prg/ ). Jak również tekstem «Financial Times» (news.ft.com/home/uk/), jeśli spełnia on swoją funkcję, musi być inny od tekstu na «The Tate Modern» ( www.tate.org.uk/modern/default. htm ).

Tak więc, w internecie oraz wszelkie inne drukarnia realizuje określone cele - utrzymanie i wzmocnienie podstawowej zawartości zasobu lub opowiedzieć o autora lub publikacji tej stronie. Powinna to być wskazówką do artykułów lub innych publikowanych informacji. Na przykład, tekst starożytnego manuskryptu lepszy pomysł imitującego czcionki pisma, t. To. Jest to najlepiej odzwierciedla jego starożytności.

Jednak nie tak łatwo znaleźć przykłady, aby potwierdzić wszystkie powyższe. Nie ma żadnej gwarancji, że wybrane czcionki projektant i czcionka będzie taki sam gość. Używanie czcionek w sieci jest problematyczne; Zawiera on wiele pułapek, które należy podjąć początkujących webmasterów.

 
Serif vs. bezszeryfową

Tradycyjnie, czcionki podzielono czcionek szeryfowych (szeryfowych) i czcionki bezszeryfowej (bezszeryfowy). Serif czcionki charakteryzują się małymi elementami dekoracyjnymi w każdym piśmie, zwanych szeryfami. Dobrym przykładem jest Times: razy. Pokrojone czcionki serif nie mają. Na przykład: Helvetica.

Uważa się, że czcionki serif twardsze opony oko niż serif czcionek, t. Aby. szeryfy pomóc poprowadzić wygląd odwiedzających w tekście, i tak dalej. To. Ludzki mózg postrzega szybsze bardziej oryginalne formy. Z tego powodu w większości tradycyjnych dokumentów do publikacji dużej ilości tekstu, takie jak większość z artykułu prasowego, na przykład, używa czcionki serif. Bardziej wyraźne, widoczne i mniej zatłoczonych z dodatkowymi elementami postaci ciętej czcionki są zazwyczaj wykorzystywane do tytułów artykułów lub hasłami reklamowymi. Większość gazet można znaleźć wizualne potwierdzenie tej zasady.

czcionki serif wartość i czcionki bezszeryfową w kontekście projektowania stron internetowych

czcionki serif, według niektórych, wygląda nowoczesny i „cooler”. Z drugiej strony, wielu uważa je sztuczny i pozbawiony życia. Serif czcionki wyglądają bardziej tradycyjny, typowy, przyjazne i znajome, a jak wspomniano wcześniej, przyczyniają się do łatwiejszego odbioru dużych ilości tekstu (historia czcionki można przeczytać pod adresem: www.webreference.com/dlab/9802/sansserif.html ).

Przegląd ten jest mało prawdopodobne, aby zapewnić wystarczającą ilość odpowiedniego zrozumienia problemu, ale stanowią podstawę do korzystania z różnych czcionek w projektowaniu dokumentów tradycyjnych i internetowych. Według Dmitrija Kirsanov w swoim artykule „Wyrównanie Czcionka”:

”... jedyną troską powinno być relacje między stylem, semantyki i domniemanego wpływu tekstu i odpowiedni krój dla niego. Jest to niemożliwe, aby narzucić Shakespeare czcionki serif (nawet na zmianę) i używać czcionki serif dla kruchych krzykliwe reklamy. »
( Www.webreference.com/dlab/9802/ )
 

Uwaga na czytelność czcionek z szeryfami w sieci

Należy zauważyć, że zasada serif czcionek łatwiejsze do odczytania, nie stosuje się do Internetu. Użyteczność ekspert Jakob Nielsen wskazuje, że ze względu na niewielki rozmiar czcionki i małej rozdzielczości ekranu posiekaną czcionek łatwiejsze do odczytania.

Wybierając odpowiednią czcionkę dla witryny - nie jest sprawą prostą. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że:
 

 • Niektóre czcionki nie są obecne we wszystkich systemach operacyjnych.
 • Niektóre zestawy słuchawkowe są zoptymalizowane do druku, inne - na ekranie. Przeznaczony do drukowania (w tym serif czcionek) zazwyczaj pojawiają się na ekranie „losowo”.
 • Wielkość czcionki jest zależna od rozdzielczości ekranu i systemu operacyjnego.
 • Wygląd tekstu zależy od przeglądarki.
 • Użytkownicy mogą zmieniać ustawienia na swoich komputerach i przeglądarkach.
 • Czcionki i systemy operacyjne

Nie wszystkie systemy operacyjne i nie wszystkie komputery z tych samych systemów operacyjnych są jednym i tym samym zestaw czcionek. Zamiast oczekiwanego projektu, chyba że wybierzesz czcionka jest obecny w większości systemów, strona wyświetli domyślny zestaw słuchawkowy - zwykle razy lub Times New Roman. Te same czasy nie są tak łatwo widoczne od monitora, tak, że marzenie o doskonałej czytelności może skończyć zupełnie przeciwnego.

Zestaw czcionki niezależny od platformy jest dość ograniczona, a więc projektanci mają do kompromisu; wybrać czcionkę, najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb z małej listy najczęściej.

Rob Collins na stronie można znaleźć szczegółową listę czcionek Mac, PC i Internet Explorer od ( www.angelfire.com/al4/rcollins/style/fonts.html ).

Wiele czcionek wyglądają źle na monitorach komputerowych

Chociaż powyższa tabela i pozwala wiedzieć o nich wszystkich czcionek, które znajdują się na różnych platformach sprzętowych, a nie - dobry wybór dla sieci. Niektóre fonty zoptymalizowane do wyświetlania, z drugiej - do wydrukowania.

Czcionki są stosowane do drukowania (na papierze) jej układów wektorowych, więc te czcionki są łatwo skalowalne. Próbując rozwiązać ten problem opracowaliśmy rastrowych czcionek ekranowych. Podstawą tych czcionek służył jako kwadrat monitorów kratownica pikseli. W tych czcionek, każdy znak jest reprezentowany przez grupę pikseli i starannie przetworzone projektanta dla optymalnej czytelności i jasności. W systemie Windows czcionki rastrowe są głównie wykorzystywane do wyświetlania nazwy folderów i plików, a także etykiety.

Jednak czcionki rastrowe był brak - ograniczenia dotyczące wielkości i skalowalności. Jeśli wybierzesz brakujący rozmiar czcionki na komputerze, widać postrzępione, szorstki, znaki „Step”, które są trudne do odczytania. Powodem jest to, że system będzie próbował tworzyć własne symbole nowego rozmiaru, na podstawie tego, co wie o swojej postaci z akt czcionki bitmapowej lub za pomocą wbudowanych czcionek drukarki. Niestety, komputer nie dobrze radzą sobie z tym zadaniem w większości przypadków.

Adobe wraz z utworzeniem czcionkami PostScript Type 1 i TrueType firmy Apple technologii c podwaliny do stworzenia czytelnych czcionek na wyświetlaczu. Microsoft nadal wspólnej sprawy tworzenia ESQ (Enhanced jakość obrazu - lepszą jakość ekranu) czcionek TrueType. Microsoft może podziękować za stworzenie przystępnej grzywny każdy zestaw skalowalnych czcionek ekranowych, które stały się podstawą tekstów w projektowaniu sieci:

 • Verdana,
 • Trebuchet MS,
 • Arial,
 • Czcionka Times New Roman,
 • Courier New
Czytaj więcej:   czy aktualizować WINDOWS 7 Teraz do 10

Symbole Verdana Georgia są kontury geometryczne są zoptymalizowane do wyświetlania. Matthew Cartera i następnie zoptymalizowanej Riknerom Tom (Tom Rickner), te czcionki są wyraźne i czytelne, nawet przy stosunkowo niewielkich rozmiarach. Optymalizacja w tym przypadku oznacza zmianę czcionki, aby wyglądać jak najlepiej, nawet z małych ekranach rozdzielczości.

 
Wybór „bezpiecznych” czcionek dla stron składu czcionek

Arial i Times New Roman są starannie zoptymalizowany do wyświetlania tekstu na ekranie, a zatem są uważane za dobry wybór dla układu internetowej. Times New Roman - ładne czcionki serif, który nadaje się do dokumentów internetowych przeznaczonych do druku. Z drugiej strony, Georgia - idealny czcionki czytelne serif zaprojektowany specjalnie dla dokumentów na ekranie. Arial - chyba najbardziej popularny, a niektórzy twierdzą, że nawet zbyt popularne, czcionka w układzie internetowej. Arial - czytelne czcionki, chyba że używasz go w małych rozmiarach. Verdana - dobra alternatywa dla Arial, ze względu na większą czytelność przy niewielkich rozmiarach inebolshom rozdzielczość ekranu.

Wybór najlepszego czcionkę pod względem czytelności i rozpowszechnienie warto przyjrzeć czcionek dostarczanych z programem Internet Explorer i innych produktów firmy Microsoft. Spośród nich najlepszy wybór - .. Czy Verdana (bezszeryfową) i Gruzji (czcionka serif), więc muszą one specjalnie stworzone dla monitorów o niskiej rozdzielczości.

Czcionki w praktyce

Nie można mieć pewność, że użytkownik na swojej stronie z pewnością będzie czcionka wybrana jest ustawiony; Nie wszystkie podróże przez sieć za pomocą przeglądarki Internet Explorer lub korzystać z innych produktów firmy Microsoft. Jednak istnieją sposoby, aby rozwiązać ten problem; CSS znacznika FONT i pozwalają określić listę preferowane czcionki na stronie WWW oraz wspólny typ czcionki w nagłych przypadkach.

Oto przykład z arkusza stylów:

Body
{
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
}

Wybrałem Verdana, t. To. Jest on czytelny nawet przy małej wielkości znaków. Ale to jest czcionka Microsoft - jest obecny na komputerach z systemem Windows 95 i starszych. Oprócz tej stosunkowo nowej czcionki nie może być obecny na komputerach ze starszymi wersjami systemu Windows.

Więc mam drugi Arial dla tych, którzy nie mają Verdana i Helvetica (Arial odpowiednik na Macu) dla użytkowników komputerów Macintosh, którzy nie mają Verdana lub Arial. Wreszcie, zwrócił uwagę, że jeśli te czcionki nie zostaną znalezione, wówczas przeglądarka wyświetli tekst posiekaną domyślnej czcionki.

Najlepszym czcionki dla stron składu czcionek

Najlepszym czcionki dla stron składu czcionek nie istnieją, ale to nie znaczy, że każdy użytkownik nie jest jego „najlepszy tekst”, istnieje taka czcionka, ale każdy jego własne. Jeśli drukowane materiały, prowadzi to do stworzenia kilku wersji jednego dokumentu do przedstawienia informacji do różnych ludzi w formie najbardziej wygodny dla nich, a następnie Internet za pomocą arkuszy stylów, można utworzyć jedną stronę, która jest w stanie przedstawić informacje w innym projekcie.

Ponieważ nie możemy przewidzieć dobór gości, będzie koncentrować się na twierdzeniu, że sam użytkownik wie, czego chce. Dlatego najlepiej jest być wybrany przez użytkownika czcionki. Na przykład, może mieć swoją własną czcionkę, najbardziej odpowiedni widok zwiedzających. Pracować jako webmaster nie ma stanąć na drodze użytkownika do korzystania z własnych ustawień, w świetle tekstów do projektowania stron internetowych - oznacza to, że można wybrać czcionkę na podstawie własnych preferencji.

Gdy użytkownik odwiedza stronę internetową wygodny użytkownik powinien być w stanie:

 • Wyłącz stylów w przeglądarce, aby wyświetlić stronę z wykorzystaniem własnych ustawień (jest to kolejny powód, aby nie użyć tagu , t. Aby. Konstrukcja pozostanie wyłączony, nawet gdy arkusz stylów).
 • Użyj własnego arkusza stylów, jeśli to możliwe.
 • Wymień wszystkie swojemu dostosować wygląd tekstu, w tym czcionki, rozmiar i kolor. Jednym z głównych problemów w tym przypadku jest wybór jednostek, aby ustawić rozmiar czcionki: bezwzględną lub względną (problem ten zostanie omówiony szczegółowo w drugiej części „projektu tekstu do sieci”).

odkrycia

Okazuje się, że nie jest tak trudne do wyboru czcionki, łatwe do odczytania z monitora, jeśli są świadomi pułapek towarzyszących i sposobów ich unikania. Po prostu ograniczając wskazania w tabeli stylów czcionki: Verdana, Arial, (sans-serif), Gruzji lub Times New Roman (czcionki serif), nie zrobi to źle. Niemniej, warto wiedzieć, dlaczego te czcionki są dobre dla układu stron i co jeszcze można zrobić, aby poprawić dostęp do serwisu, wygody i czytelności gości. Jest to czas, aby podsumować wszystko, czego nauczyłem się:

 • Upewnij się, że nie wszystko, co może kolidować z odwiedzających ustawił jeszcze czcionki (innymi słowy, nie używaj znacznika zrobić ).
 • Użyj arkuszy stylów zamiast znacznika , aby ustawić właściwości czcionki.
 • Wybierz czcionkę dostępną dla użytkowników większości systemów operacyjnych, lub stanowić alternatywę dla określenia arkusz stylów jest także wspólny typ czcionki.
 • Czcionka powinna odpowiadać semantycznej stronie obciążenia.
 • Korzystanie z zestawu słuchawkowego zoptymalizowany do wyświetlania.
 • Należy zwrócić uwagę na czytelność i czytelności tekstu, używając, jak już wspomniano, odpowiednią czcionkę. Dla większości użytkowników, że nie ulegnie zmianie domyślnych ustawień przeglądarki, a także zwrócić uwagę na: długość linii, odstęp między wierszami (wysokość wierszy), wielkość czcionki, czcionka domyślna, stosunek tekstu i przestrzeń na stronie - wszystko to wpłynie na czytelność , Znaczenie poprawy czytelności tekstu zwiększa się i ze względu na dwie powiązane ze sobą czynniki: ilość uwagi i szybkości czytania i rozumienia informacji (na stronach internetowych tych wskaźników o 10-20% niższe niż w przypadku drukowania dokumentów). 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak witryna voprinimaet użytkowników i czy trzeba coś zmienić, zrobić badania marketingowego witryny.

Źródło: www.ComputerLibrary.info

 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *