Co jest dołączony do systemu operacyjnego Windows

System operacyjny jest podstawowym i niezbędnym składnikiem oprogramowania komputerowego.
Zwrócić uwagę!
System operacyjny zapewnia wspólne działanie wszystkich urządzeń w komputerze i daje użytkownikowi dostęp do jego zasobów.

Nowoczesne systemy operacyjne mają złożoną strukturę, każdy element, który wykonuje określone funkcje zarządzania komputerem.

Zarządzanie systemem plików

System operacyjny posiada moduły programowe, które kontrolują system plików.

W trakcie pracy na komputerze następujące czynności najczęściej wykonywanych na plikach:
- kopiowanie;
- ruchoma;
- usuwanie;
- Zmiana nazwy.
procesor poleceń
W systemie operacyjnym zawiera specjalny program - procesor poleceń , który pyta użytkownika poleceń i wykonuje je.
Użytkownik może polecić rozpoczęcia programu, aby wykonywać żadnych operacji na plikach, dokumentów drukowanych. System operacyjny musi wykonać to polecenie.
sterowniki

Główna linia komputera do podłączenia różnych urządzeń. Każde urządzenie wykonuje określoną funkcję Techniczna realizacja urządzenia znacznie się różni.

sterowniki - specjalne programy, które zapewniają urządzenia sterowania i koordynacji wymiany informacji z innymi urządzeniami i pozwala ustawić kilka parametrów.
Każdy typ urządzenia ma swój własny sterownik.

Podczas instalacji systemu operacyjnego określa rodzaj i konkretnego modelu zainstalowanego urządzenia i łączy sterowniki niezbędne do ich funkcjonowania. Po włączeniu komputera pobierasz sterowniki do pamięci.

Zwrócić uwagę!
Użytkownik ma możliwość ręcznego zainstalowania lub ponownie zainstalować sterowniki.
graficzny interfejs

Aby uprościć interfejs użytkownika z nowoczesnych systemów operacyjnych obejmują moduły oprogramowania, tworzenie graficznego interfejsu użytkownika. System operacyjny z graficznym interfejsem, użytkownik może wprowadzać polecenia za pomocą okien dialogowych, natomiast w trybie wiersza poleceń, należy wprowadzać polecenia za pomocą klawiatury.

 
Okna dialogowe może zawierać różne elementy sterujące:
 
zakładki , które pozwalają użyć „strony” w oknie dialogowym;
-   przyciski , które zapewniają wykonanie określonych działań;
-   pola tekstowe , które pozwalają na wprowadzenie informacji;
-   Listy , które są zbiory wartości oferowanych do wyboru;
-   przełączniki , które służą do wyboru jednego z wzajemnie wykluczających się opcji;
-   pola , które dostarczają przypisania do konkretnych wartości parametrów;
-   Licznik które stanowią parę strzałki i pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie wartości w dziedzinie związanej z nimi;
-   suwaki , które pozwalają płynnie zmieniać dowolne parametry;
-   menu kontekstowe , które pozwala przeglądać właściwości obiektów i wykonywania operacji na nich zabronione.
 
Ponadto, elementy sterujące są wykorzystywane w systemach programowania obiektowego , który pozwala na tworzenie w nich aplikacji przy użyciu graficznego interfejsu systemu operacyjnego.
Użytkowe

Struktura systemu operacyjnego zawiera także narzędzia programowe i programy narzędziowe . Programy te pozwalają na dyski służą do wykonywania operacji z plikami, działa w sieciach komputerowych, etc.

Rejestr systemu Windows

Rejestr systemu operacyjnego Windows jest hierarchiczna baza danych, która przechowuje informacje o konfiguracji Windows.

Rejestr zawiera informacje o sprzęcie, zainstalowanych programów i ustawień, do których system operacyjny jest zawsze wyciągnąć podczas pracy.
Zwrócić uwagę!
Zaleca się, aby zmodyfikować ustawienia rejestru bez jasnego zrozumienia działań wykonywanych ponieważ edycji błąd rejestru może spowodować poważne uszkodzenie systemu.

Jeśli uszkodzony informacje o urządzeniu, odpowiedni podklucz rejestru, można naprawić lub naprawy w formularzu, który miał w chwili ostatniego pomyślnego uruchomienia komputera.

Czytaj więcej:   LENOVO JOGA TABLET okien GAMES

System pomocy
Dla wygody użytkownika, system operacyjny zazwyczaj zawiera system pomocy.

Układ odniesienia pozwala szybko uzyskać potrzebne informacje na temat systemu operacyjnego jako całości, jak i na pracę jego poszczególnych modułów.Mianowania i składu systemu operacyjnego ... - Blob @ NETgłówny
prezentacja szkoły
informatyka

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *